Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cestování s bagem

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Jak řešíte cestování za golfem?? Půjčujete si hole na místě nebo si berete vlastní výzbroj?? Pokud vlastní, jak řešíte přepravu?? V měkkém, tvrdém pouzdře nebo dokonce bez něj?? Dáváte si velmi záležet na zabalení?? Co laserový měřák?? Do bagu nebo jako příruční zavazdalo?? Zničilo se vám někdy něco v bagu??
Mé osobní zkušenosti: bag mam vždy zabalený v měkkém obalu, uvnitř hoooodně vypolstrovaný oblečením. Zabalené v tuně fólie a ovázané izolepou. Bohužel dopravu bagů už neovlivním, ve dvou ze čtyř případů mi zapomněli bag při přestupu (v Düsseldorfu a v Pekingu :( ).
 
Já to zatím řešil jen jednou, jinak jezdím autem. Půjčil jsem si hole na místě.
I když jsem byl několikrát ujištěn, že nebude žádný problém, že hřiště jsou luxusní a tomu odpovídá výběr výbavy k zapůjčení, byla to chyba. Prodloužené hole prostě neměli..
Takže příště už jen vlastní výbava. Jsem paranoidní, takže můj způsob balení pravděpodobně odolá jadernému výbuchu..
Nebo možná dám na radu jednoho známého, zabalím to špatně a pak si nechám od aerolinek zaplatit novou výbavu...
 
Zatim jsem si vzdy pucjil vybavu na miste, ale letos prvne si povezu sve veci. Koupil jsem mekky travel bag, a mam v planu ho vypolstrovat. 
Dalsi vec je, ze si nepovezu svuj bezny set, ale vice mene nahradni hole co doma mam (a ze toho mam). Jde mi vice mene o to mit s cim hrat a neplatit silene penize za pujcovne + cely opruz s vyzvedavanim a predavanim. 
 
Když člověk nejede nějak extrémně daleko, tak se vyplatí si je vézt s sebou, leckde jsem platil za vybavení víc než za fee...
 
Možná se představy tohoto mění s kvalitou hráče. Já osobně začínám být čím dál tím větším zastáncem cestování co nejvíce nalehko. Jsem otráven i z toho, že táhneme kufry s hromadou oblečení (především žena), které stejně není potřeba a vůbec by se mi nechtělo táhnout k tomu všemu ještě hole - další zavazadlo. Samzořejmě, pokud bych jel někam do ciziny primárně za golfem, tak se rázem priorita mění a představit si to dokážu. I když... dostal jsem se už do fáze, kdy i když jedu v zimě na hory, tak si raději pujčím lyže na mistě - je to pro mě prostě pohodlnější (lyžáky si vozím s sebou). Takže myslím, že ještě hodně dlouho nikam do ciziny si hole brát s sebou nebudu.
 
Michale, myslím, že pro hráče našich kvalit je vlastní výbava důležitá.
Když to někdo umí, zahraje i smetákem, ale mě to dělá potíže...
 
Tomuhle argumentu rozumím - něco na tom je. Ale pořád mě vůbec neláká další zavazadlo do letadla. Jsem na to línej - ty starosti s balením, vybalováním, přepravou. Atp, asi si nechám v tomto zajít chuť. :)
 
Jo, proto jsem si pujcoval na místě.. Plus kajuta na lodi byla malá na můj bag.
Faktem je, že zejména AlBadia GC jsem si tím pádem neužil ale protrpel..
 
Ja jsem to letos hodne resil a nakonec proste jedno zavazadlo zamenim za druhe, kam se vejde i maly bag. Na letisti si beztak ihned vezmu auto.
Jinak ceny pujcovneho jsou leckde dost vysoke a taktez mi neni jedno s cim hraji, neb sotva neco zahraji s vlastnimi holemi.

Pro info: dva roky dozadu jsem dal za pujceni holi s vozikem 130 Euro, nahanel se s danou firmou. Nakonec mi k tomu nedali ani micky co meli... takze dalsich 20 Euro. Dost opruz zkratka. Takze maly bag s cca 7mi holema to jisti a neresim. Beztak si vezmu bugginu, abych v tom vedru nechcipnul :))
 
po zkusenostech, kdy mi z 50% u prestupu bag zapomnou na transferu jsem letos nasadil novy level oznaceni kufru :D snad to pomuze, a kdyz ne, tak tam maj alepson i mapu kam to dorucit :D

UPDATE: bag dorazil do cile, juhuuuuu :D zvedl uspesnost na 60%
 

Přílohy

  • IMG_0189.JPG
    IMG_0189.JPG
    110,3 KB · Zobrazení: 365
  • IMG_0190.JPG
    IMG_0190.JPG
    121,5 KB · Zobrazení: 376
  • IMG_0191.JPG
    IMG_0191.JPG
    131,1 KB · Zobrazení: 347
Upraveno:
dnes zpatecni cesta, opet oblepen a radne oznacen. pri check-inu jsem poprosil fesnou Draganu, zda by mi na to dala fragile (krehke) a ona mi k tomu dala jeste priority celdulku. takovou rychlost jsem jeste nevidel. ne jen, ze bag priletel, ale byl tam prvni pred vsema ostatnima zavazadlama :) :) :)
 

Přílohy

  • IMG_0377.JPG
    IMG_0377.JPG
    95 KB · Zobrazení: 295
  • IMG_0378.JPG
    IMG_0378.JPG
    105,2 KB · Zobrazení: 324
  • IMG_0421.JPG
    IMG_0421.JPG
    118,3 KB · Zobrazení: 303
  • IMG_0423.JPG
    IMG_0423.JPG
    139,6 KB · Zobrazení: 330
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom