Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Český "Profesionál"

Smutné, v prvé řadě to ukazuje na neschopnost managementu, nebo co to je.... dělají práci, kterou nezvládají.
A jako jestli si fakt, mysleli, že díky tomuto jim pošlou nějaké peníze, tak jsou zralý na Bohnice. :vomit:
Je tu spoustu sportovců v jiných sportech, kteří to nemohou dělat jak by chtěli a měli by na to v evropské, nebo dokonce světovém měřítku...
 
To, jak funguje a co dělá nebo nedělá ČGF je zcela jistě na nekonečnou diskuzi. Nic to ovšem nemění na to, že tohle fňukání je k zblití a je to uplně stejné, jako kdybych já z Hořehled šel na ČGF brečet, že nemám na výplaty pro kuchaře a ať s tím něco dělají, když říkali, že budou golfu pomáhat.
Nerad souhlasím s tím týpkem z Hořehled :p, tentokrát bych se ale mohl pod jeho slova podepsat i bez příslibu kapučínka. Jestli někdo potřebuje podporu tak ten základní stupeň. Děti, mládež, prostě výchova.
Obecně mi celej profesionální sportovní svět přijde úplně mimo jakýkoliv střízlivý chápání. Pokud například má steroidovej tupohlav dostat miliardu čehokoliv, za to že si dá do tlamy s jinym steroidovym tupohlavem, tak mi to přijde jako kocourkov na druhou. Ale když jim to chce někdo ze svýho zaplatit, budiž. Rozhodně to nebudu platit já. Proč bych tedy měl platit sezónu Standovi ????
 
.. Jestli někdo potřebuje podporu tak ten základní stupeň. Děti, mládež, prostě výchova. ....
souhlasím - jediné, do čeho má smysl investovat jsou děti (maximálně junioři)
 
A víte někdo jak to chodí v zahraničí?
Zajímalo by mě, zda federace třeba v anglii podporuje profesionály nebo ne? A když ano tak jak a čím?
Nebo jak je to v porovnání s tenisem v čechách, což mi přijde s golfem podobné co se peněz týče. Tam se taky čistě hraním na turnajích uživí možná 100 nejlepších ve světovém žebříčku... V tenise se možná lépe shání sponzoři, nebo se tam pohybují schopnější manažeři, nebo?
 
A víte někdo jak to chodí v zahraničí?
Zajímalo by mě, zda federace třeba v anglii podporuje profesionály nebo ne? A když ano tak jak a čím?
Nebo jak je to v porovnání s tenisem v čechách, což mi přijde s golfem podobné co se peněz týče. Tam se taky čistě hraním na turnajích uživí možná 100 nejlepších ve světovém žebříčku... V tenise se možná lépe shání sponzoři, nebo se tam pohybují schopnější manažeři, nebo?

Co já vím (a je potřeba říci, že to mám zprostředkovaně), tak o podporu, fungování, marketing atd. by se u svých členů měla starat především profesionální asociace. Ale nemyslím si, že tohle je rovina samotného problému. Já v základu nemám problém s tím, že ČGF podporuje nejlepší golfisty (byť je určitě o diskuzi metoda výběru), stejně jako neřeším částku (200k nebo 2 mil), pokud je to obhajitelné v rozpočtu před všemi prezidenty.

Problém jednoznačně spatřuji v tom, že ryze soukromý subjekt nezvládl matematiku 3. třídy a pokouší se velmi negolfovým způsobem ze svého průseru vyhrabat.

Zcela jistě je dráha profesionální sportovce náročná, ale nemyslím si, že se v principu liší od jakékoli jiné lidské činnosti. Každý z nás si musí umět svůj život zorganizovat tak, aby fungoval jako článek společnosti. A pokud toho není schopen, má to své logické důsledky. Až tobě nebude vycházet hypotéka půjdeš brečet do práce nebo na úřad nebo do banky? Pokud ti to myslí, tak uděláš vše proto, abys průšvihu předešel a pokud se ti to nepodaří, poneseš následky. Hotova, basta.
 
tak jsem si prošel celý článek včetně emailů a mě to vcelku pobavilo. Nevím jestli to mělo za účel zdiskreditovat p. Krejčího...tohle přeci nemohl zveřejnit dobrovolně sám o_O
Dokud jsem to nepřečetl, tak mi jich bylo v podstatě líto, že se nepovedlo sehnat dostatek financí na sezonu. Po přečtení těch emailů se tomu vlastně už nedivím. Když od nich odcházel Mrůzek a Babický se vyjadřoval v médiích, tak mi to přišlo, že tu bude "stáj formule 1" tehdejší PR mi přišlo jako z jiného světa oproti dnešku. Na druhou stranu je to "teprve druhá" profesionální stáj o které vím. A 100% přežití prvních dvou let 50% do třetího roku, to je asi víc než bychom viděli v jakémkoli nerozvinutém business odvětví, kde je zpočátku spousta pokusů na první úspěchy. Playing pro u nás beru stále jako dítě v plenkách....

Ale ať už si o autorovi emailů myslím cokoli, tak je možná dobře, že měli odvahu (drzost?) zkusit tu sezónu odehrát za každou cenu....
 
Když to vezmu trochu s nadhledem, tak si myslím že IPS nebo Metrostav taky nerozdává soukromým zedníkům výplaty a míchačky..:):):)
 
Kdyby napsal do Bruselu, tak by třeba nějakou dotaci dostal. Tam prý rozdávají “horem-dolem” :p
Ale teď vážně. Také nevidím jediný důvod, proč by měl PROFESIONÁL (navíc s průměrnými či spíše podprůměrnými výkony) dostávat dotace od federace. Proč přešel k profesionálům? Pravděpodobně proto, aby mohl získávat prize money a plnění ze sponzorských smluv. Pokud tedy neměl dlouhodobě zajištěné financování pro svoji profesionální činnost, měl zůstat amatérem.
Mohl být špičkovým amatérem a reprezentovat ČR s podporou federace.
Někoho může napadnout paralela s “handrkováním se” o peníze se svazem v případu Ester Ledecké. Jenže ona je olympijská vítězka a nejezdí třetí nebo čtvrtou ligu.
A ty stesky nad tím, že většina peněz jde na pidporu mládeže a juniorů jsou úplně liché, neboť zmiňovaný sportovec v tomto systému podpory vyrůstal a zcela jistě tuto podporu (byť zprostředkovaně) čerpal.
Pokud se někdo rozhodne být profesionálním sportovcem, tak se vlastně stává OSVČ se všemi s tím spojenými důsledky.
 
Nebo jak je to v porovnání s tenisem v čechách, což mi přijde s golfem podobné co se peněz týče. Tam se taky čistě hraním na turnajích uživí možná 100 nejlepších ve světovém žebříčku... V tenise se možná lépe shání sponzoři, nebo se tam pohybují schopnější manažeři, nebo?

když si zmínil tenis, tak včera na idnes byl článek o tenisu - rozhovor se Štěpánkem, mělo by se v Rozstřelu vysílat dnes od 12.30 (https://tv.idnes.cz/rozstrel.aspx). Je tam určitá paralela - byť je mi jasné, že o tomto si nemluvil.
 
Chtěl bych vidět účetnictví toho manažera. Chtěl bych vidět, kde soudruh udělal chybu. Nicméně klobouk dolů za ty koule se takhle veřejně jako manažer zabít! [emoji145][emoji496][emoji305]
 
když si zmínil tenis, tak včera na idnes byl článek o tenisu - rozhovor se Štěpánkem, mělo by se v Rozstřelu vysílat dnes od 12.30 (https://tv.idnes.cz/rozstrel.aspx). Je tam určitá paralela - byť je mi jasné, že o tomto si nemluvil.
No, zajímalo mě, jestli někdo má vlastní zkušenosti nebo znalosti z první ruky.
Co já zažil, tak v tenise podpora dětí totální zero. Prostě nic. Co jsem nezaplatil jako rodič, nebylo. Nevím, zda je to tak ve všech klubech, předpokládám, že existují prominentní, které něco dostanou, ale dostat tam dítě je opět o penězích, o ničem jiném.
A když si vzpomenu, co všechno bylo nablito v médiích o Kvitove a spol. když se veřejně řešilo její placení daní v monaku a ne zde...
Takže jak je to v golfu? Opravdu jde směrem od cgf finanční podpora k dětem?
Čemu nerozumím je i místní odpor k podpoře profesionálů v golfu, proč? Je přeci obrovská spousta profesionálních sportovců podporovaných státem.. Proč to nevadí u atletů například? Nebo on někdo žere tu zástěrku s uniformou, do které se navleknou jednou za rok? Musí si oni sami shánět peníze na přípravu do té míry, jakou očekáváte u golfistů?
 
Takže jak je to v golfu? Opravdu jde směrem od cgf finanční podpora k dětem?

Zde mohu potvrdit, ze nejen CGF, ale i MSMT nasi praci s detmi podporuji.
 
No, zajímalo mě, jestli někdo má vlastní zkušenosti nebo znalosti z první ruky.
Co já zažil, tak v tenise podpora dětí totální zero. Prostě nic. Co jsem nezaplatil jako rodič, nebylo. Nevím, zda je to tak ve všech klubech, předpokládám, že existují prominentní, které něco dostanou, ale dostat tam dítě je opět o penězích, o ničem jiném.
A když si vzpomenu, co všechno bylo nablito v médiích o Kvitove a spol. když se veřejně řešilo její placení daní v monaku a ne zde...
Takže jak je to v golfu? Opravdu jde směrem od cgf finanční podpora k dětem?
Čemu nerozumím je i místní odpor k podpoře profesionálů v golfu, proč? Je přeci obrovská spousta profesionálních sportovců podporovaných státem.. Proč to nevadí u atletů například? Nebo on někdo žere tu zástěrku s uniformou, do které se navleknou jednou za rok? Musí si oni sami shánět peníze na přípravu do té míry, jakou očekáváte u golfistů?
Osobně si myslím, že ten “místní odpor” je tu vyvolán zejména způsobem, jakým byl problém komunikován manažerem “Teamu”.
Příklad atletů asi nebyl vybrán zrovna šťastně, neboť jsou většinou “zastřešeni” Armádou ČR a jsou jejími zaměstnanci. To, že je armáda placena z veřejných prostředků je věc druhá.
Spíše bych uvedl fotbal, kde se obrovské prostředky (zcela neodpovídající dosaženým výkonům) lejou zejména do “špičkových” klubů. Jenže to je asi druhý extrém.
Obecně si dovolím tvrdit, že peníze by měly jít jen a pouze do mládežnických kategorií všech úrovní a u dospělých by měl stát platit pouze oficiální reprezentační starty a týmy.
A je tu ještě jeden rozdíl od ostatních sportů - golf stále zůstává striktně rozdělen na profesionály a amatéry.
 
Jak?

Financne i materialne. A u CGF to ani neni nijak narocny administrativni proces.
 
Osobně si myslím, že ten “místní odpor” je tu vyvolán zejména způsobem, jakým byl problém komunikován manažerem “Teamu”.
Příklad atletů asi nebyl vybrán zrovna šťastně, neboť jsou většinou “zastřešeni” Armádou ČR a jsou jejími zaměstnanci. To, že je armáda placena z veřejných prostředků je věc druhá.
Spíše bych uvedl fotbal, kde se obrovské prostředky (zcela neodpovídající dosaženým výkonům) lejou zejména do “špičkových” klubů. Jenže to je asi druhý extrém.
Obecně si dovolím tvrdit, že peníze by měly jít jen a pouze do mládežnických kategorií všech úrovní a u dospělých by měl stát platit pouze oficiální reprezentační starty a týmy.
A je tu ještě jeden rozdíl od ostatních sportů - golf stále zůstává striktně rozdělen na profesionály a amatéry.
Ty atlety jsem zmínil právě kvůli jeji "zastřešení" armádou. Co jiného než cpaní peněz státu do profesionálních sportovců to je?
O fotbale jsem ani psát nechtěl, jednak ho nemám rád :) a druhak to není individuální sport. Nicméně do hokejek a kopaček stát cpal prachy vždycky. Pamatuju ještě jako mladej inženýr v 95 roce jsem v ČKD potkával ve výplatní den tyto sportovce oficiálně zaměstnané v ČKD lokomotiva, jak si jdou pro výplatu..
 
Osobně si myslím, že ten “místní odpor” je tu vyvolán zejména způsobem, jakým byl problém komunikován manažerem “Teamu”.
U mě to tím není, teda ne hlavně. Pokud si někdo říká profesionál, měl by se tak chovat. Měl by si na provoz svojí profese a svůj vlastní soukromý provoz vydělat.Jedno jestli je to golfista, záměčník nebo zemědělec. Jestliže jde o "profesionála" jen ze strany příjmů, musí škemrat. Budiž, ať ale škemrá u těch, co si ty peníze vydělali a maj tedy právo o ních v plném rozsahu rozhodovat. Ještě poznámka pro ty, co se mnou nebudou souhlasit : Oficiální reprezentace země nebo klubu je samozřejmě něco jiného. Tam chápu podporu i případnou odměnu za úspěch jako opodstatněný, protože v tu chvíli prioritně nevydělávám na rohlíky ale reprezentuji.
 
Už jsme od podstaty problému trochu utekli, ale ono ho to hezky dokresluje. Já (z pozice žadatele i příjemce sportovních dotací) vidím zásadní problém v celkové netransparentnosti systému. Jistě, není jednoduché pravidla nastavit, když musíte reagovat na žádosti od fotbalové reprezentace, Ledecké, bobistů, golfistů nebo čutálistů z horní dolní. Ale právě ujednocení systému, jeho přesně daná pravidla a především průhlednost, by dle mého věci značně pomohli.

Mimo jiné, když se v žádostech dočtete jako jeden z hlavních bodů, že jakákoli dotace není právně nárokovatelná, nemusí se zdůvodňovat a především podmínky jejího udělení jsou neveřejné, tak to prostě celé smrdí už od počátku.

A je vcelku jedno, jestli se bavíme o dospělých nebo dětech. Každý, kdo sportuje si podporu zaslouží. Její forma a výše je pak právě o oněch pravidlech...Btw. svého času, než padla Sazka, fungovali dotace na základě počtu členů jednotlivých klubů. Hořehledy z těhle peněz nikdy neviděli jedinou korunu. A to se bavíme o milionech...
 
Už jsme od podstaty problému trochu utekli, ale ono ho to hezky dokresluje. Já (z pozice žadatele i příjemce sportovních dotací) vidím zásadní problém v celkové netransparentnosti systému. Jistě, není jednoduché pravidla nastavit, když musíte reagovat na žádosti od fotbalové reprezentace, Ledecké, bobistů, golfistů nebo čutálistů z horní dolní. Ale právě ujednocení systému, jeho přesně daná pravidla a především průhlednost, by dle mého věci značně pomohli.

Mimo jiné, když se v žádostech dočtete jako jeden z hlavních bodů, že jakákoli dotace není právně nárokovatelná, nemusí se zdůvodňovat a především podmínky jejího udělení jsou neveřejné, tak to prostě celé smrdí už od počátku.

A je vcelku jedno, jestli se bavíme o dospělých nebo dětech. Každý, kdo sportuje si podporu zaslouží. Její forma a výše je pak právě o oněch pravidlech...Btw. svého času, než padla Sazka, fungovali dotace na základě počtu členů jednotlivých klubů. Hořehledy z těhle peněz nikdy neviděli jedinou korunu. A to se bavíme o milionech...
No jo, ale jasný a přehledný systém je přesně to, co nikdo z "bafuňářů" nechce...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom