Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Český "Profesionál"

David: četl jsem, dík za link. Mno, zajímavé. Ale zahraniční angažmá bude co se týče dostupnosti, toho asi moc nevyřeší. Přeci jen, působit jako PRO chceš spíše doma, ne?
Btw. proč vlastně chceš patřit k PRO, kvůli trénování nebo kvůli hraní o ceny?
 
Četli jste?

http://www.golfistaroku.cz/clanek-3...sem-spokojeny-ale-poskodila-nas-nekalost-pgac

Pokud je to opravdu tak - proč bych měl chtít být "pod křídly" někoho takového? Až se mi udělalo zle. Jaké jsou alternativy pokud bych někdy zvažoval přestup k Pro? Slovensko? Německo?

Nic není černobílé a tento článek je "názorem" pouze jedné strany. Pokud byste chtěli objektivní pohled na věc, tak by bylo potřeba znát názory obou stran a ideálně také vidět skutečné podklady, které tvrzení v článku mohou podložit... Takže jednoduchá odpověď na tvou řečnickou otázku - "pokud je to opravdu tak..." - ne není.
Alternativy - třeba Britská PGA - několik českých PRO je tam členem...
Btw. proč vlastně chceš patřit k PRO, kvůli trénování nebo kvůli hraní o ceny?

Přesně tak. Jako amatér si nemůžeš všeobecně vzato golfem vydělávat (až na pár výjimek, viz. cvičitelé / trenéři golfu)... Takže být PRO znamená, že mohu přijímat peníze za svou práci, ať už jako trenér nebo jako hráč...
 
Přesně tak. Jako amatér si nemůžeš všeobecně vzato golfem vydělávat (až na pár výjimek, viz. cvičitelé / trenéři golfu)... Takže být PRO znamená, že mohu přijímat peníze za svou práci, ať už jako trenér nebo jako hráč...

Faktem je, že titul pro udělování tohoto živnostenského oprávnění u nás má pouze jediná instituce, což dle mého není v pořádku.
 
Opravdu moc hezky jednostranně napsané [emoji5]️
Jak je to v jiných sportech? Třeba ve fotbale? Tam je víc cest jak se stát profesionálním trenérem? Licenci potřebují, vydávají tu licenci různé instituce?
 
Neříkám, že chci. Ale pokud bych chtěl... monopol na udělování vlastně jakékoli licence je prostě špatně.

Mám raději amatérské turnaje. Ale pozdější přivídělek za trénování asi proč ne. A v tu chvíli je to problém.
 
A co pak teprve ucastnik Europeantour v Qataru, Petr Dedek a jeho 123. misto s +14....
 
A co pak teprve ucastnik Europeantour v Qataru, Petr Dedek a jeho 123. misto s +14....
nic neobvykleho, koukni na jeho jina pusobeni na ET/CHT a uvidis
 
nic neobvykleho, koukni na jeho jina pusobeni na ET/CHT a uvidis

Smutný je, že on dostáván nejvíc pozvánek na lepší turnaje, ikdyž tu jsou mnohem lepší profesionálové, ba i dokonce někteří amatéři.
 
Smutný je, že on dostáván nejvíc pozvánek na lepší turnaje, ikdyž tu jsou mnohem lepší profesionálové, ba i dokonce někteří amatéři.
vsichni vime jak to je prece...
 
Je mi z toho tak nějak smutno. Proč tam posílají někoho kdo tam vlastně "udělá ostudu". Není lepší tam toho zástupce raději nemít? Zástupce za každou cenu není vždy v pořádku...

 
Zase na druhou stranu, kdyby to nebylo jak to je, možná by turnaj na albatrosu nebyl a čeští profíci by nedostali ani ty pozvánky které dostanou takhle.
 
Zase na druhou stranu, kdyby to nebylo jak to je, možná by turnaj na albatrosu nebyl a čeští profíci by nedostali ani ty pozvánky které dostanou takhle.
to mas pravdu, kdyby Petra ml. nechytl golf, tak tu mame tak LET a ted jsou tu dva CHT a jeden ET :)
 
Poměrně solidní ukázka toho, jak je české golfové prostředí a logika některých lidí pokřivená.

Asi jim pošlu bůra, aby netrpěli...
 
Poměrně solidní ukázka toho, jak je české golfové prostředí a logika některých lidí pokřivená.

Asi jim pošlu bůra, aby netrpěli...

Tento článek působí hodně zvláštně. Nicméně v tom předchozím http://www.golfextra.cz/detail/4594/dosly-finance-prague-golf-team-konci-a-matus-resi-co-dal, je podle mne dost myšlenk, ze kterými se dá souhlasit nebo jsou k zamyšlení. Například, také si nemyslím, že by si Federace měla hrát na promotéra turnajů za naše peníze. V jiných sportech je běžné, že se podporují z rozpočtu daného sportu ti nejlepší, často bohatí profesionálové. Pravdou je ale i to, že jiné sporty neznají striktní dělení na amatéry a profesionály...
 
Tento článek působí hodně zvláštně. Nicméně v tom předchozím http://www.golfextra.cz/detail/4594/dosly-finance-prague-golf-team-konci-a-matus-resi-co-dal, je podle mne dost myšlenk, ze kterými se dá souhlasit nebo jsou k zamyšlení. Například, také si nemyslím, že by si Federace měla hrát na promotéra turnajů za naše peníze. V jiných sportech je běžné, že se podporují z rozpočtu daného sportu ti nejlepší, často bohatí profesionálové. Pravdou je ale i to, že jiné sporty neznají striktní dělení na amatéry a profesionály...

Přečetl jsem si i tento článek, nyní podrobně včetně zveřejněných dopisů a první dojem: je mi z toho zle, zveřejňování soukromé korespondence, kde to celé na mě vyznělo, co všechno "chudák" Standa potřebuje a jak je on a jeho tým nedoceněn (nehodnotím skutečnost jako spíše formu textu). Namátkou vybírám formulace:

---
Především jeho skvělá kola v Lutonu, kde po prvním a třetím kole dělil vedení a zahrál i rekord tohoto tradičního anglického hřiště (-10, 61 ran s deseti čistými birdie) zůstal nejenom českými médii, ale i odbornou veřejností zcela nedoceněn na rozdíl od médií zahraničních, ve kterých Standa výrazně pomohl k propagaci českého golfu.
---
Letošní sezóna byla Standovou první na European Challenge Tour a určitým způsobem i nutně zaplatil určitou „nováčkovskou“ daň. Kromě dvou výjimek hrál na každém z hřišť této evropské túry zcela poprvé na rozdíl od ostatních hráčů, z nichž většina se na dané turnaje a hřiště vracela již po několikáté.
---
Ze zcela realistických ekonomických důvodů se se Standou nemohl zúčastnit ani jediného letošního turnaje European Challenge Tour jeho golfový trenér nebo mentální kouč.
---
Jsme zcela přesvědčeni, že kdybychom díky lepšímu finančnímu zabezpečení mohli Standovi na místě poskytnout obdobný servis, řešili bychom nyní spíše otázku našeho boje o nejvyšší European Tour. A to je obrovská škoda nejenom pro Standu, ale celý český golf.
---

atd

Za sebe bych za takovou svojí zveřejněnou vizitku komukoli, kdo mě zastupuje, asi moc nepoděkoval.
 
Tento článek působí hodně zvláštně. Nicméně v tom předchozím http://www.golfextra.cz/detail/4594/dosly-finance-prague-golf-team-konci-a-matus-resi-co-dal, je podle mne dost myšlenk, ze kterými se dá souhlasit nebo jsou k zamyšlení. Například, také si nemyslím, že by si Federace měla hrát na promotéra turnajů za naše peníze. V jiných sportech je běžné, že se podporují z rozpočtu daného sportu ti nejlepší, často bohatí profesionálové. Pravdou je ale i to, že jiné sporty neznají striktní dělení na amatéry a profesionály...

To, jak funguje a co dělá nebo nedělá ČGF je zcela jistě na nekonečnou diskuzi. Nic to ovšem nemění na tom, že tohle fňukání je k zblití a je to uplně stejné, jako kdybych já z Hořehled šel na ČGF brečet, že nemám na výplaty pro kuchaře a ať s tím něco dělají, když říkali, že budou golfu pomáhat.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom