Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Český golf za rok 2019: zase trochu odkáplo

A ve finále to vyjde i levněji😂.
My se s manželkou podporujeme. Aspoň já to tak cítím. Když jsem v pr... tak mě vytáhne někam do přírody, kina a když je ona tak zase pro ni něco vymyslím já.
Tím, že jsem začal golf tak mám pocit, že se začínám vyventilovávat už i sám. Asi mě vidí raději vysmátého než naštvaného doma.
Že bych za golf utratil bezhlavě všechny peníze to ne. Na to jsem zatím hodně střílivý.
 
Systémové financování sportu ze strany státu je v troskách už pomalu 10 let. Jen našemu klubu stát dle původních dohod "dluží" miliony, které samozřejmě už nikdy neuvidíme. Národní sportovní agentura je relativně nový projekt, ale už jeho samotné rozběhnutí provázejí různé aféry a podpultové dohody, takže je celkem zřejmé, že k žádnému funkčnímu systému opět nedojde.

A ono například oddělení jednotlivých částí provozu může být kontraproduktivní. Protože na dotace v 99% mohou sahat pouze kluby, respektive spolky, jejichž hlavním cílem není vydělávat, ale sdružovat. Takže můžeš dostat dotaci na trenéry nebo poháry pro děti. Ale už nedostaneš dotaci na sekačky nebo závlahu, protože ta patří jinému subjektu a slouží primárně k výdělku.
rozumíme si - no proto jsem zmiňovala oddělení, že "neziskové" subjekty mají jiné financování
NSA - i zde souhlas, ovšem aféry atd. provázejí přerozdělování všude na světě, tam se spravedlnosti nedočkáme
ostatní : ono je to prostě k přemýšleni, nejlépe s daňařem a poradcem pro vypisované dotace a granty
ber to jako nápady... vůbec si netroufám si ti do toho kecat...
 
Tento rok jsem začal s golfem a to byli moje první náklady (na Moravě). Mohl jsem si to více vyzkoušet. Taky jsem se na všechno ptal co mě to bude stát a byl opatrný abych se finančně nerozhodil.
Za 4900 jsem si teď koupil použitou grafitovou sadu s bagem, boty LIDL 1300Kč (jelikož jsem na turnaji sebou sekl), jasně nějaké triko, ale nemusí být golfové.
Teď nový driver 1 za super cenu 500+ poštovné 150Kč. Jeden turnaj 550Kč (texas, snídaně a oběd). Návštěva inDoor 1x v týdnu reciprační hriště 100Kč/ hod. a venku 2 košíky 80 Kč (recipro cena).
Happy hour jsem zatím nevyužil, je to v pracovní dobu př. úterý v 7:00. No tak co vezmu si dovoču a užiju si to. Když půjdu plavat na bazén tak za 2 hodiny vypláznu taky tak 200-250 Kč.

Příští rok si zaplatím roční členství asi 5000-6000Kč, 50 sleva na hřiště a reciro na okolní hřiště 30-50 procent.
Nové gripy na sadu (udělám si to sám) cca 1000Kč.
Vím, že jinde jsou hřiště výrazně dražší, ale asi bych hledal něco kde mohu více vyzkoušet, nebo aspoň akademii.

Nechci říkat, že je to zadarmo. Jsem normální zaměstnanec (70 procent práce na hlavu a 30 procent rukama). Nikdy jsem nesportoval. Golf jsem si (on mě) zamiloval. Ještě přesnější rány... ale to příjde. Hraju teprve 7 měsíců.

Zkuste mi odpovědet? Co by stála výbava a 4 dení lyže př. někde v Rakousku? Podle mě bych to typoval tak na 10-20 tisíc. To je za 4 dny. Já za 3/4 ceny blbnlu s golfem od 04-12/2019. To je super.
Je to jako z každým koníčkem, je třeba počítat že to něco stojí, ale dá se i ekonomická varianta dostupná každému kdo chce a má zájem, i varianta milionářská, která je víc vidět a právě dělá tu špatnou reklamu. Nikdo neřekne mám hole z Decathlonu, radši se pochlubí nafitovanym nádobíčkem od Honma ve zlaté. Já to chápu taky bych se pochlubil ale nemám na to, ale prostě chci hrát tak si tu svojí cenu najdu. Cenu golfu neurčuje jedna nebo druhá skupina, ale každej sám. Je třeba říkat ne že je golf levný, ale že je tak drahý jak si ho kdo udělá.
 
Holt špatný výběr manželky asi.
Cca před týdnem mé ta moje přemluvila, že bych do toho Skotska na golf měl jet, že už jsem dlouho nebyl. Tak jedu no :)
Nene, výběr v pořádku. To byly ještě „pozůstatky nedůsledné výchovy její matky”, po převýchově už je to OK.
Taky mě pořád někam posílá. Jen jsem tu destinaci zatím nenašel na mapě. Asi mám špatný atlas. 🤭
 
Ahoj, už jsem o tom slyšel od svého trenéra. Můžeš na to založit nové téma a popsat to nebo dát odkaz.
Já se v tom motám.
O novém systému výpočtu HI (dříve HCP) je tu celé vlákno, stačí trošku pohledat ;)
 
Nene, výběr v pořádku. To byly ještě „pozůstatky nedůsledné výchovy její matky”, po převýchově už je to OK.
Taky mě pořád někam posílá. Jen jsem tu destinaci zatím nenašel na mapě. Asi mám špatný atlas. 🤭
Je třeba ji vnuknout názvy golfových hřišť, jak tuzemských, tak i zahraničních 😉. A musí si to stále opakovat dokola. Je otázkou, kdo koho převýchovava. Já si myslím, ne z vlastní zkušenosti, že ženy mají mírný náskok.😏
 
Je třeba ji vnuknout názvy golfových hřišť, jak tuzemských, tak i zahraničních 😉. A musí si to stále opakovat dokola. Je otázkou, kdo koho převýchovava. Já si myslím, ne z vlastní zkušenosti, že ženy mají mírný náskok.😏
Koukal jsem i do databáze hřišť od Garmin, ale žádný hřiště zvoucí se „Prdel” jsem tam nenašel. Tak to bude asi nějaká exotika.

No naštěstí hraje golf i synátor, takže v rámci „výchovy ke zdravému pohybu” je i u mne golf celkem akceptován a navíc tak vzniká manželce i časoprostor pro výměnu informací s kamarádkami 😂
 
Koukal jsem i do databáze hřišť od Garmin, ale žádný hřiště zvoucí se „Prdel” jsem tam nenašel. Tak to bude asi nějaká exotika.

No naštěstí hraje golf i synátor, takže v rámci „výchovy ke zdravému pohybu” je i u mne golf celkem akceptován a navíc tak vzniká manželce i časoprostor pro výměnu informací s kamarádkami 😂
Já myslel hřitě "řiti"... :)
Jen aby za tím byli kamrádky. Jinak jsem viděl na FB zajímavou hlášku. Kde si dobře kámošky v klidu 2-6 hodin pokecají a pak to zakončí kapučínem?..
 
Koukal jsem i do databáze hřišť od Garmin, ale žádný hřiště zvoucí se „Prdel” jsem tam nenašel. Tak to bude asi nějaká exotika.

No naštěstí hraje golf i synátor, takže v rámci „výchovy ke zdravému pohybu” je i u mne golf celkem akceptován a navíc tak vzniká manželce i časoprostor pro výměnu informací s kamarádkami 😂
Jak se říká, všechno špatný je pro něco dobrý. Možná říká "PIHEL" jenom ty ji špatně rozumíš 😂😂😂.
 
Já myslel hřitě "řiti"... :)
Jen aby za tím byli kamrádky. Jinak jsem viděl na FB zajímavou hlášku. Kde si dobře kámošky v klidu 2-6 hodin pokecají a pak to zakončí kapučínem?..
Hele vy chlapi, po hospodách hodiny, klebetite vo ničem 😂😂😂.
 
Jak se říká, všechno špatný je pro něco dobrý. Možná říká "PIHEL" jenom ty ji špatně rozumíš 😂😂😂.
Jo Českou Lípu (Pihel) mám „přes kopec”, tam mě posílat nemusí, tam jezdím sám 😂
 
Hele vy chlapi, po hospodách hodiny, klebetite vo ničem 😂😂😂.
Tak samozřejmě, na Vaše mírotvorné, světoborné a všeobjímající témata holt nemáme 🤭
 
Já se třeba bavím zásadně jen o kvantové fyzice.
Jak jsi říkala, že budeme odpalovat do vesmíru. Tak jsem chtěl něco ... Do tohoto jsem investoval asi před 14 dny.
Různému čarování ... typu kavantové bych mohl vyprávět, ale ty jsi to myslela asi ve srandě.
 
Jak jsi říkala, že budeme odpalovat do vesmíru. Tak jsem chtěl něco ... Do tohoto jsem investoval asi před 14 dny.
Různému čarování ... typu kavantové bych mohl vyprávět, ale ty jsi to myslela asi ve srandě.
Ne, znáš Higgsuv boson? 😂😂😂
 
Tak je několik variant, proč to nechápeš.
To je typicky chlapský postoj, když nechci „jít do sporu” a mít nejdřív 5 minut Itálii a pak týden „tichou” domácnost 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom