Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Český golf za rok 2019: zase trochu odkáplo

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Český golf za rok 2019: zase trochu odkáplo (GolfDigest.cz)

KOMENTÁŘE > Podle statistik zachycujících hráčské a turnajové počty v roce 2019 český golf zase trochu zhubnul. Sice o málo, ale trend posledních pěti let je setrvalý a míří dolů. Ale až tak těžkou hlavu si z toho nakonec dělat nemusíme.

Pokračovat ve čtení...
 
Bohužel to není sport pro každého jak se někdo snaží říct, pokud se mu chcete věnovat pravidelně, tak stojí spoustu času a peněz.
Myslím, že hlavně ten čas je pro spoustu lidí v dnešní době ten největší problém.
 
Bohužel to není sport pro každého jak se někdo snaží říct, pokud se mu chcete věnovat pravidelně, tak stojí spoustu času a peněz.
Myslím, že hlavně ten čas je pro spoustu lidí v dnešní době ten největší problém.

To si myslím platí pro každou jinou aktivity (ne nutně sport), kterou chci provozovat pravidelně...
 
Jasně ale například v Chýni se chodí hrát každý týden fotbal do haly, když tam půjdu, sem za 2h zpět doma, když jdu v neděli na golf, sem pryč půl dne, když nedej bože na turnaj, sem v prdeli celý den.
Jdu 3x týdně do posilovny, sem za 1h a půl zpátky.
 
Jasně ale například v Chýni se chodí hrát každý týden fotbal do haly, když tam půjdu, sem za 2h zpět doma, když jdu v neděli na golf, sem pryč půl dne, když nedej bože na turnaj, sem v prdeli celý den.
Jdu 3x týdně do posilovny, sem za 1h a půl zpátky.

No já když si půjdu zahrát každý den golf, tak jsem za 2h zpět doma, můžu si jít kdy chci a nemusím se absolutně na nic vázat. Zatímco když chci na fotbal, tak musím sehnat aspoň 9 dalších, musím někam jet autem a jsem půl dne pryč. A když budem hrát turnaj, tak jsem celý den v háji.

No a když půjdu do posilky, tak musím do Plzně a to je jen 1,5h cesta...
 
Věřím ale každý nemáme barák na hřišti, já to beru svým pohledem, kdy doma hraji jediný a je tam ten tlak na tom golfu trávit minimum času.
Navíc stejné argumenty slýchám od lidí z práce, které sem zkoušel na golf zlákat, 99% Ti řekne, že na tohle nemají absolutně čas.
Já mám klasickou pracovní dobu, takže v týdnu po práci golf nemám šanci stihnout, když jen cesta tam a zpět mě stojí 70 min, takže hrávám jen víkendy brzy ráno, abych byl zpět doma mohl odpoledne trávit čas s rodinu.
Uvidíme až malá povyroste, jestli jí to taky chytne, pak se misky vah doufám přehoupnu na stranu golfu :)
 
Bohužel to není sport pro každého jak se někdo snaží říct, pokud se mu chcete věnovat pravidelně, tak stojí spoustu času a peněz.
Myslím, že hlavně ten čas je pro spoustu lidí v dnešní době ten největší problém.
navíc je náročné i golf zvládnout tak, aby se člověk mohl smysluplně zapojit (oproti třeba jízdě na kole, bruslení apod.)
 
Věřím ale každý nemáme barák na hřišti, já to beru svým pohledem, kdy doma hraji jediný a je tam ten tlak na tom golfu trávit minimum času.
Navíc stejné argumenty slýchám od lidí z práce, které sem zkoušel na golf zlákat, 99% Ti řekne, že na tohle nemají absolutně čas.
Já mám klasickou pracovní dobu, takže v týdnu po práci golf nemám šanci stihnout, když jen cesta tam a zpět mě stojí 70 min, takže hrávám jen víkendy brzy ráno, abych byl zpět doma mohl odpoledne trávit čas s rodinu.
Uvidíme až malá povyroste, jestli jí to taky chytne, pak se misky vah doufám přehoupnu na stranu golfu :)

No já zas nemám barák ve městě a tak mne aktivity, které považuješ za snadno dostupné, stojí mnohem více času než golf. A rovněž hraju jediný z rodiny.

Chci tim jen říct, že tvrzení o časové náročnosti golfu je velmi individuální a člověk z Phy nebo KV na tom bude podstatně jinak než z Jihlavy nebo Nýrska.

A ve výsledku je to jen o mé volbě, nikoliv o sportu. Ano, mohl bych držkovat, že jsem si postavil barák na golfu a na nejbližší ledovej ovál to mám 1000 km. Ale to není problém rychlobruslení, ale můj...
 
navíc je náročné i golf zvládnout tak, aby se člověk mohl smysluplně zapojit (oproti třeba jízdě na kole, bruslení apod.)

V jakém smyslu? Jako že hrát golf je technicky náročnější?
 
Mám to podobně jako @mkopcak ,ne barák na hřišti, ale 10 min autem, devítku jsem schopný dát za dvě hodiny i s cestou, náklady na golf při ročním členství žádný jiný.. Ale co mě nejvíc vyhovuje že se nemusím na nikoho vázat, když jde někdo se mnou OK, když ne jdu sám.. I na blbej pinčes jsou potřeba aspoň dva..;)
 
No já zas nemám barák ve městě a tak mne aktivity, které považuješ za snadno dostupné, stojí mnohem více času než golf. A rovněž hraju jediný z rodiny.

Chci tim jen říct, že tvrzení o časové náročnosti golfu je velmi individuální a člověk z Phy nebo KV na tom bude podstatně jinak než z Jihlavy nebo Nýrska.

A ve výsledku je to jen o mé volbě, nikoliv o sportu. Ano, mohl bych držkovat, že jsem si postavil barák na golfu a na nejbližší ledovej ovál to mám 1000 km. Ale to není problém rychlobruslení, ale můj...
Už jsem trochu haklivy na kecy, jak je golf drahý a casove náročný. Do 15 minut od domu mám 3 hřiště, chodím často první teetime devítku, kterou ve dvou obejdeme cca za 1:20. Tzn. teetime 7.00, doma jsem do devíti a mám celý den pro rodinu.
A hlavně golf můžu hrát i sám (což někdy preferuji s ohledem na to, že pracuji s lidmi), narozdíl od tenisu, o fotbalu a spol nemluvě...
 
Bohužel to není sport pro každého jak se někdo snaží říct, ...
"Golf in the United States is played by about 25 million people, or 8% of the population." ( http://edition.cnn.com/2015/01/02/sport/golf/golf-state-of-the-game-report/ ) - údaj je z roku 2015
Takže sice ne pro každého, ale rozhodně pro mnoho lidí. Ale souhlasím, že pro spoustu lidí to je zejména časový problém a také vliv předsudků.
Další problém je v naší mentalitě, kdy jsme v případě sportovních aktivit moc soutěživí a pokud "nám to nejde", tak toho radši necháme, než se "ztrapňovat".
Prostě skoro nikdo nebere golf jako "příjemnou procházku, při které občas bouchneme do míčku" ;)
A rozšíření rozhodně neprospívá ani "povinnost být registrován" i nedostatek hřišť s nízkým fee (i s akceptací nižší kvality hracích ploch) a volným přístupem pro každého, kdo si to chce třeba jen vyzkoušet. Z těch 25miliónů Američanů jich většina také nehraje soutěžní golf a turnaje. Prostě si jdou "jen tak pinknout".
 
Taky mám hřiště 15 min od baráku, víkend fee 2150 Kč, vlezný do klubu asi 300k + :) ne golf drahý není :)
Ale to není problém golfu jako sportu, ale českého pojetí golfu - "hrajou to snobi, tak je podojíme" :mad:
 
Taky mám hřiště 15 min od baráku, víkend fee 2150 Kč, vlezný do klubu asi 300k + :) ne golf drahý není :)
Tak buď si najdeš co je pro tebe přijatelný nebo se vymlouváš proč to nejde.. Kolik z nás má členství na Albiku.? Určitě máš v dosahu hřiště násobně levnější bez vleznýho do klubu.. Pro mě golf v začátku levný byl, Public course 6000 za rok, 4000 second hand hole, 1000 boty.. 200 her tj 55Kč za hru.. ;)
 
V jakém smyslu? Jako že hrát golf je technicky náročnější?
jo, tak jsem to myslela... ale ta debata mi připadá jako když ti, co někam přišli včas, debatují, jak je možný, že někdo chodí pozdě... počty se snižují a nějaký důvod to prostě má :(
 
Upraveno:
počty se snižují a nějaký důvod to prostě má :(

1. Ne všechno musí mít zjevný důvod, řada věcí se přirození pohybuje po křivkách bez jakýchkoli vnějších zásahů a vlivů.
2. Kdyby to bylo finanční a časovou náročností golfu jak tvrdí @Seppper , tak oboje se od roku 2014 zlepšilo - golf je levnější a hřišť je víc. Takže tím to rozhodně není.
3. Stejně tak to nemůže být jeho technickou náročností, ta je už 300 let stejná.
4. A ani nedostatek levných hřišť nebo povinnost registrace, jak zmiňuje @Mirek_62 v tom nehraje roli, protože oboje se opět od roku 2014 zlepšilo.
 
Ale to není problém golfu jako sportu, ale českého pojetí golfu - "hrajou to snobi, tak je podojíme" :mad:

To je podobná logika, jako kdybych tvrdil, že restaurace v ČR jsou brutálně předražené, protože bydlím vedle TOP michelinské restaurace.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom