Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Česká Lípa

Díky všem za spoustu reakcí. Uff, zkusím shrnout všechny odpovědi nějak krátce...

Podle reakcí není špatně ani jedna varianta, obě mají své pro a proti. Otázkou je tedy asi spíš na jaké golfisty v dané kategorii narazím, což nikdo nikdy neví.

Co se týká mě samotného, turnaj mě láká spíše jako další meta pro sebezlepšování, poměřování se s ostatními, učení se něčeho nového od lepších hráčů než sem já atd. Moje priorita není vyhrát balíček klobás a trofej :) Ano, moje priorita to bude ve chvíli, kdy půjdu několikátý turnaj v kategorii, kde budou lepší nebo stejní golfisti a já si tu výhru opravdu zasloužím. Vyhrát stylem "mezi slepými jednooký králem" mě nijak neláká :) Tím nepovyšuji ani svoji hru, ani neshazuju trhu ostatních... Pro případné rýpaly :)

Jinak možná sepíšu svoje představení. koukám, že by se mohlo hodit. Prakticky jsem udělal zkoušku už předloni, ale pak jsem šel jednou 18 a pak golf zazimoval a hrál až loni. Nejsem žádné extra sportovec, nijak moc ani netrénuju. Letos jsem byl na drivingu vždy jen před hrou. Ale jsem relativně mladý a určitý cit pro sporty asi mám. Co se týká zápalu, tak ten je enormní. Golf channel je každodenním chlebem, Golf Digest chodí každý měsíc, YouTube tipy žhavím pořád...Takže to je asi jedině co opravdu převyšuje nad vším ostatním.

Trochu mám pocit, že jsem se vychválil. Ono to s tím výkonem není až tak slavné a souhlasím s tím, že tlak při turnaji rozhodně udělá své. Ve chvíli kdy mě pouští 4hlavý flight, a já pálim před nimi, se moje psychika dost mění a během vteřiny jsem šíleně nervózní. Někdy chci moc a vše jde do kytek a někdy se víc zkoncentruju na mnohem lepší ránu než normálně. Samozřejmě až půjdu turnaj, tak zahraju 150 ran, jako na potvoru. Moje kola jsou teĎ dost různorodá. Konzistentně nehraju nic. Dokážu jít první devítku za 62 a druhou za 47. Taky ty slušný výsledky mám na hřišti, které jsem šel už tak 20x. Když jsem byl na Loretě, tahal jsem jeden nové míč za druhým. :)

Zatím to vidím tak, že si klidně rád půjdu dát kolo s @Dana , pokud bude pro, a dozvím se pár informací o chodu turnajů, nesoutěžních výsledcích apod. A pak stejně půjdu nesoutěžní výsledek (nebo klidně rovnou). :) A turnaj až budu mít dost informací abych neudělal nějaké faux pas. A rád oželím výhru a pak naberu zkušenosti s "rovnocennými" hráči.

No moc krátký to teda nebylo :D Díky ještě jednou.
 
Upraveno:
Díky všem za spoustu reakcí. Uff, zkusím shrnout všechny odpovědi nějak krátce...

Podle reakcí není špatně ani jedna varianta, obě mají své pro a proti. Otázkou je tedy asi spíš na jaké golfisty v dané kategorii narazím, což nikdo nikdy neví.

Co se týká mě samotného, turnaj mě láká spíše jako další meta pro sebezlepšování, poměřování se s ostatními, učení se něčeho nového od lepších hráčů než sem já atd. Moje priorita není vyhrát balíček klobás a trofej :) Ano, moje priorita to bude ve chvíli, kdy půjdu několikátý turnaj v kategorii, kde budou lepší nebo stejní golfisti a já si tu výhru opravdu zasloužím. Vyhrát stylem "mezi slepými jednooký králem" mě nijak neláká :) Tím nepovyšuji ani svoji hru, ani neshazuju trhu ostatních... Pro případné rýpaly :)

Jinak možná sepíšu svoje představení. koukám, že by se mohlo hodit. Prakticky jsem udělal zkoušku už předloni, ale pak jsem šel jednou 18 a pak golf zazimoval a hrál až loni. Nejsem žádné extra sportovec, nijak moc ani netrénuju. Letos jsem byl na drivingu vždy jen před hrou. Ale jsem relativně mladý a určitý cit pro sporty asi mám. Co se týká zápalu, tak ten je enormní. Golf channel je každodenním chlebem, Golf Digest chodí každý měsíc, YouTube tipy žhavím pořád...Takže to je asi jedině co opravdu převyšuje nad vším ostatním.

Trochu mám pocit, že jsem se vychválil. Ono to s tím výkonem není až tak slavné a souhlasím s tím, že tlak při turnaji rozhodně udělá své. Ve chvíli kdy mě pouští 4hlavý flight, a já pálim před nimi, se moje psychika dost mění a během vteřiny jsem šíleně nervózní. Někdy chci moc a vše jde do kytek a někdy se víc zkoncentruju na mnohem lepší ránu než normálně. Samozřejmě až půjdu turnaj, tak zahraju 150 ran, jako na potvoru. Moje kola jsou teĎ dost různorodá. Konzistentně nehraju nic. Dokážu jít první devítku za 62 a druhou za 47. Taky ty slušný výsledky mám na hřišti, které jsem šel už tak 20x. Když jsem byl na Loretě, tahal jsem jeden nové míč za druhým. :)

Zatím to vidím tak, že si klidně rád půjdu dát kolo s @Dana , pokud bude pro, a dozvím se pár informací o chodu turnajů, nesoutěžních výsledcích apod. A pak stejně půjdu nesoutěžní výsledek (nebo klidně rovnou). :) A turnaj až budu mít dost informací abych neudělal nějaké faux pas. A rád oželím výhru a pak naberu zkušenosti s "rovnocennými" hráči.

No moc krátký to teda nebylo :D Díky ještě jednou.
Popsal jsi to velmi hezky a vidím,že ani pokora nechybí.Ta je na dlouhé golfové cestě docela dost potřeba.Tak ať se daří.;)
 
Díky všem za spoustu reakcí. Uff, zkusím shrnout všechny odpovědi nějak krátce...

Podle reakcí není špatně ani jedna varianta, obě mají své pro a proti. Otázkou je tedy asi spíš na jaké golfisty v dané kategorii narazím, což nikdo nikdy neví.

Co se týká mě samotného, turnaj mě láká spíše jako další meta pro sebezlepšování, poměřování se s ostatními, učení se něčeho nového od lepších hráčů než sem já atd. Moje priorita není vyhrát balíček klobás a trofej :) Ano, moje priorita to bude ve chvíli, kdy půjdu několikátý turnaj v kategorii, kde budou lepší nebo stejní golfisti a já si tu výhru opravdu zasloužím. Vyhrát stylem "mezi slepými jednooký králem" mě nijak neláká :) Tím nepovyšuji ani svoji hru, ani neshazuju trhu ostatních... Pro případné rýpaly :)

Jinak možná sepíšu svoje představení. koukám, že by se mohlo hodit. Prakticky jsem udělal zkoušku už předloni, ale pak jsem šel jednou 18 a pak golf zazimoval a hrál až loni. Nejsem žádné extra sportovec, nijak moc ani netrénuju. Letos jsem byl na drivingu vždy jen před hrou. Ale jsem relativně mladý a určitý cit pro sporty asi mám. Co se týká zápalu, tak ten je enormní. Golf channel je každodenním chlebem, Golf Digest chodí každý měsíc, YouTube tipy žhavím pořád...Takže to je asi jedině co opravdu převyšuje nad vším ostatním.

Trochu mám pocit, že jsem se vychválil. Ono to s tím výkonem není až tak slavné a souhlasím s tím, že tlak při turnaji rozhodně udělá své. Ve chvíli kdy mě pouští 4hlavý flight, a já pálim před nimi, se moje psychika dost mění a během vteřiny jsem šíleně nervózní. Někdy chci moc a vše jde do kytek a někdy se víc zkoncentruju na mnohem lepší ránu než normálně. Samozřejmě až půjdu turnaj, tak zahraju 150 ran, jako na potvoru. Moje kola jsou teĎ dost různorodá. Konzistentně nehraju nic. Dokážu jít první devítku za 62 a druhou za 47. Taky ty slušný výsledky mám na hřišti, které jsem šel už tak 20x. Když jsem byl na Loretě, tahal jsem jeden nové míč za druhým. :)

Zatím to vidím tak, že si klidně rád půjdu dát kolo s @Dana , pokud bude pro, a dozvím se pár informací o chodu turnajů, nesoutěžních výsledcích apod. A pak stejně půjdu nesoutěžní výsledek (nebo klidně rovnou). :) A turnaj až budu mít dost informací abych neudělal nějaké faux pas. A rád oželím výhru a pak naberu zkušenosti s "rovnocennými" hráči.

No moc krátký to teda nebylo :D Díky ještě jednou.
Přidám také pár slov, třeba ti doplní spektrum informací:
zkušenost se hrou ostatních naberu na hřišti nejlŕpe při společné nesoutěžní hře. Tam jsem sice pod tlakem ale ne zase tak velikým. Tomu se, jak vidím ani ty nebráníš.
Na turnaji naberu zkušenost především sama se sebou. Jak na mě vlastně působí soutěž. Třeba včera jsem se necítila při turnaji vůbec komfortně a kazila to. Dnes jsem z toho celá znervóznělá mazala na trénink a tam to lítalo jak z partesu. Skutečné "učení se" mi na turnaji moc nefunguje, stres z vlastní hry je příliš velký.

Ta nekonsistence je ale podle mě největší problém a mě to tedy trápilo hodně dlouho.
Nevím, jestli jsi to myslel tak, že víš dobře, co máš udělat, ale ne vždy se to povede anebo že to máš tak, že se to prostě někdy vyvede a letí to a někdy ani nevíš proč se rána zkazí.
Jestli je to ta druhá varianta, tak to se samo od sebe asi nezlepší.
 
Ta nekonsistence je ale podle mě největší problém a mě to tedy trápilo hodně dlouho.
Konzistence v golfu lze docílit
1) extrémním talentem a běžným tréninkem
2) extrémním tréninkem při průměrném talentu

Pokud je někdo extrémně talentovaný a k tomu přidá extrémní trénink, tak se obvykle stane golfovým profesionálem ;)

Často se uvádí, že k dobré konzistenci úderů je třeba odpálit 10 tisíc míčků :cool:
 
Konzistence v golfu lze docílit
1) extrémním talentem a běžným tréninkem
2) extrémním tréninkem při průměrném talentu

Pokud je někdo extrémně talentovaný a k tomu přidá extrémní trénink, tak se obvykle stane golfovým profesionálem ;)

Často se uvádí, že k dobré konzistenci úderů je třeba odpálit 10 tisíc míčků :cool:
Tak to budu muset na tom drivingu ještě sakra zabrat :D Myslím, že budu tak asi ve slabé třetině, možná čtvrtině:D
 
Konzistence v golfu lze docílit
1) extrémním talentem a běžným tréninkem
2) extrémním tréninkem při průměrném talentu

Pokud je někdo extrémně talentovaný a k tomu přidá extrémní trénink, tak se obvykle stane golfovým profesionálem ;)

Často se uvádí, že k dobré konzistenci úderů je třeba odpálit 10 tisíc míčků :cool:
to, co píšeš, platí za předpokladu, že víš, co konkrétně máš vlastně dělat!
já nemám teď problém na drivingu udělat to, co vede k relativně dobré ráně, vím, co konkrétně ten pohyb představuje
ale proč se to nevysvětlí na začátku?
mě systém opičení se bez vysvětlení nevyhovuje a možná nejsem sama
trenér, od kterého jsem odešla, opakoval jak mantru "rameno dolů", ale to, že s tím ramenem dole vlastně začínáš a jak se postavit, abys to dokázal, to neřekl...
základ je podle mě pochopení techniky úderu, skutečné pochopení
jedině to umožní stabilizaci a zlepšení, protože člověk chápe princip toho pohybu
jasně, dodatečně si říkám, že tohle a tamto atd. je jasné - ale to nebyla moje chyba, to je jednoznačně chyba trenéra
protože jinak bych se přeci nepohla z místa, kdybych to byla já, kdo není schopen provést švih
 
Dnes seniorka v ČL, svou hru komentovat nebudu (šrot) 🤭
Ferveje - trošku vyšší, ale celistvé, díky posledním dešťům (a dnešním přeháňkám) místy lehce podmáčené, jen na 15. částečně pod vodou (že by se tam tlačila spodní voda z nového rybnika? 🤔)
Grýny - krásně celistvé, opticky rychlé. O to větší překvapení Vás čeká po úderu - neskutečně pomalé. Prostě jsem nedokázal přesvědčit hlavu a ruce, aby nevěřily očím. :oops:
Rafy - husté a po deštích velice šťavnaté - vyrvat z nich míček chce hodně síly (aspoň, že se míč dá najít). Byl jsem překvapen, jak se oproti loňsku zahustily a zesílily. Takže - radši se držet na fervejích či max. v semirafu.
Celkově je vidět, že hřiště dozrává.
 
Dnes seniorka v ČL, svou hru komentovat nebudu (šrot) 🤭
Ferveje - trošku vyšší, ale celistvé, díky posledním dešťům (a dnešním přeháňkám) místy lehce podmáčené, jen na 15. částečně pod vodou (že by se tam tlačila spodní voda z nového rybnika? 🤔)
Grýny - krásně celistvé, opticky rychlé. O to větší překvapení Vás čeká po úderu - neskutečně pomalé. Prostě jsem nedokázal přesvědčit hlavu a ruce, aby nevěřily očím. :oops:
Rafy - husté a po deštích velice šťavnaté - vyrvat z nich míček chce hodně síly (aspoň, že se míč dá najít). Byl jsem překvapen, jak se oproti loňsku zahustily a zesílily. Takže - radši se držet na fervejích či max. v semirafu.
Celkově je vidět, že hřiště dozrává.
Včera Lípa........a tvůj popis greenů - cituji: "Krásně celistvé, opticky rychlé. O to větší překvapení vás čeká po úderu - neskutečně pomalé. Prostě jsem nedokázal přesvědčit hlavu a ruce, aby nevěřily očím"........ je dokonalý, přesně tak to bylo! A nebyl to žádný můj subjektivní pocit, shodli jsme se na tom ve flightu všichni. A nedovedli si to vysvětlit, protože ty greeny byly tvrdé jak beton a skoro vůbec nebylo potřeba vypichovat pitchmarky......takřka žádné se nedělaly.
 
Tak jsem si přečetla dnešní příspěvěk @requo a zastyděla jsem se. Jakýpak jsem to ambasador hřiště.
Ale protože zrovna aktuálně moc doma nehraju, tak nechám hodnocení hřiště na jiných a budu se snažit o obecný informační servis.
Tak třeba pozvánka na něco dobrého:

Restaurace Golf Resort Česká Lípa
Degustační večer a'la Havaj, který se bude konat v 18:00 hod., v pátek 3. 7. 2020.
Připravte se na dokonalý zážitek kombinace specialit, připravovaných převážně na grilu a vín firmy
ArnoVino
DEGUSTAČNÍ MENU
Welcome drink
Prosecco Bio Superiore Asolo DOCG Bresolin Extra Dry
Lososový Gravlax
duet speciálně marinovaného lososa, podávaného na opečeném bílém toastu
Pinot Gris Cuvée P Rosé AOC Domaine de la Provenquiere
Grilovaný ovčí sýr
listový salátek, slanina
Sauvignon 2018 Tenuta Mosole
Grilované kalamáry
chorizo, cuketa, bageta
Margrande Fiano del Salento 2019 Varvaglione
Rib-eye steak
grilovaná paprika, kukuřice, brambora, omáčka chimichurri
Chianti Colli Senesi AD´345 DOCG 2016 Monte Chiaro
Grilovaný ananas
Bourbon – vanilková zmrzlina, karamel
Koktejl
690 Kč / osoba / cena 5 -ti chodové degustace
990 Kč / osoba / cena 5 -ti chodové degustace s vinným párováním (1 dcl / chod)
Rezervace do 2. 7. 2020
+ 420 702 150 500
recepce@grcl.cz
Dress code: Neformální, plážový outfit bude oceněn koktejlem.
V případě Vašeho zájmu zařídíme Váš odvoz domů. Okruh Česká Lípa - Nový Bor do 200 Kč/jízdu .
Těšíme se na Vás, tým Golf Resortu.
 
a nejbližší turnaje:
- V sobotu 4. 7. hrajeme oblíbený formát Texas Scramble dvojic pod patronací partnera resortu – Hotelu Port v Doksech. Hlavní cenou jsou vouchery na útratu v restauraci Hotelu Port v hodnotě 1 500 Kč pro dvojice: 1. nejnižší počet ran po odečtu 2/3 hcp - best netto, 2. nearest to the pin druhou ranou na jamce č. 2, 3. nejnižší součet nearest to the pin na jakémkoli tříparu. Dále budou věcnými cenami odměněny dvojice na druhém a třetím místě dle součtu ran po odečtu 2/3 hcp.
- V neděli 5. 7. přivítáme v resortu nového promotéra Pavla Hrušku s jeho PG tour, který Vás bude hostit skutečně domácími dobrotami – slané i sladké, káva, víno… Vedle běžných hcp kategorii má připravenou spoustu vložených soutěží. Vyhrát můžete golfové poháry, plakety a sošky, kvalitní bílá a červená vína, různé vouchery či slevové kupóny. Hráči si sami svou cenu vyberou z široké nabídky při vyhlášení výsledků.
 
Navážu na Danu a rád bych pozval všechny pohodové golfisty na nedělní turnaj PG Tour. Když Pavel uvažoval o přidání Lípy do seznamu hřišť, tak jsme mu slíbili, že určitě přijedeme a že určitě nebudeme sami. Tak jestli máte trochu času a náladu, chcete ochutnat domácí laskominy (a k tomu případně kávička, vínko, panáček něčeho ostřejšího) a zahrát si k tomu turnaj, prosím přihlašte se a přijďte.
 
Navážu na Danu a rád bych pozval všechny pohodové golfisty na nedělní turnaj PG Tour. Když Pavel uvažoval o přidání Lípy do seznamu hřišť, tak jsme mu slíbili, že určitě přijedeme a že určitě nebudeme sami. Tak jestli máte trochu času a náladu, chcete ochutnat domácí laskominy (a k tomu případně kávička, vínko, panáček něčeho ostřejšího) a zahrát si k tomu turnaj, prosím přihlašte se a přijďte.
Já budu, bohužel, v cizině. Pořádáme s @Marcela výpad do Piešťan.
 
V úterý odpoledne dětské tréninky. Sleduji od kafe a cheescaku. 🙂
DSC_0267.JPG
 
V Lípě sem hrál jednou a doma mě pak překvapilo, že tam nefungoval Gamegolf, ono to hřiště není na google mapách a koukám, že i po třech letech tam stále ty snímky chybí :)
 
Aktuálně z České Lípy. Ale jen prvních 9 jamek, víc jsem dneska nestihla.
Podle mého mínění je hřiště v super stavu. Fairwaye bez fleků, greeny v perfektním stavu - během dopoledne i na nich pracovala údržba, ale nerušila. Rychlost greenů pomalejší, jak to tak v Lípě bývá, ale na všech se mi zdála stejná. Rafy posekané, ve stínu, třeba na dvojce hutné, na slunci trochu proschlé, často s pruhy původní vyšší trávy v hranicích rafu. Místy posekaná tráva, teď už suchá, zůstala ležet, v tom se taky moc dobře nehledá. Nechaný vysoký raf jen v místech, kam by se člověk teoreticky ani neměl dostat, třeba na pětce úplně vpravo u autu. Mezi greenem pětky a odpališti šestky... Odpaliště kompaktní, jen s vysekanymi řízky po odpalech. Často kameny posunuté do zdravé části. Vody v rybníkách zatím dost. Bunkry vypadají dobře, nenavštívila jsem, zdálo se mi, že jsou 2druhy písku v různých bunkrech, hrubší a jemnější.
Vybavení u odpališť standardní, plán jamky, lavička, čistič míčků, odpadkový koš.
Jednička
DSC_0140.JPG
green jedničky
DSC_0145.JPG

Raf na dvojce u lesa ve stínu
DSC_0146.JPG

Bunker s hrubším pískem u greenu dvojky
DSC_0147.JPG

Částečně posekaný raf u čtyřky
DSC_0148.JPG

Seno u šestky
DSC_0151.JPG

Jemný písek v bunkru u greenu šestky
DSC_0152.JPG

Rybníky od odpaliště sedmičky
DSC_0153.JPG

Odpaliště sedmičky s bouřkovým úkrytem
DSC_0154.JPG

Green sedmičky
DSC_0156.JPG
DSC_0157.JPG

Odpaliště osmičky a sedmnáctky
DSC_0158.JPG
mezi devítkou a desítkou kus úplně nové, asfaltové cesty, nevím jestli se mi to líbí...
DSC_0163.JPG

Na hřišti poloprázdno, šla jsem 10.10, v 9.30 2lidi, pak nic, pak 2 lidi, pak 1, pak já, za mnou nic, až o 4 jamky za mnou pak zas 1 člověk. Driving prázdný. Při odchodu na cvičných plochách pár lidí s trenéry. V restauraci jsem tentokrát nebyla, tak nemůžu hodnotit.
Na konec vyšší raf u autu na pětce, obrázek se mi zatoulal...
DSC_0150.JPG
 
Aktuálně z České Lípy. Ale jen prvních 9 jamek, víc jsem dneska nestihla.
Podle mého mínění je hřiště v super stavu. Fairwaye bez fleků, greeny v perfektním stavu - během dopoledne i na nich pracovala údržba, ale nerušila. Rychlost greenů pomalejší, jak to tak v Lípě bývá, ale na všech se mi zdála stejná. Rafy posekané, ve stínu, třeba na dvojce hutné, na slunci trochu proschlé, často s pruhy původní vyšší trávy v hranicích rafu. Místy posekaná tráva, teď už suchá, zůstala ležet, v tom se taky moc dobře nehledá. Nechaný vysoký raf jen v místech, kam by se člověk teoreticky ani neměl dostat, třeba na pětce úplně vpravo u autu. Mezi greenem pětky a odpališti šestky... Odpaliště kompaktní, jen s vysekanymi řízky po odpalech. Často kameny posunuté do zdravé části. Vody v rybníkách zatím dost. Bunkry vypadají dobře, nenavštívila jsem, zdálo se mi, že jsou 2druhy písku v různých bunkrech, hrubší a jemnější.
Vybavení u odpališť standardní, plán jamky, lavička, čistič míčků, odpadkový koš.
Jednička Zobrazit přílohu 13202green jedničky
Zobrazit přílohu 13203
Raf na dvojce u lesa ve stínu Zobrazit přílohu 13204
Bunker s hrubším pískem u greenu dvojky Zobrazit přílohu 13205
Částečně posekaný raf u čtyřky Zobrazit přílohu 13206
Seno u šestky
Zobrazit přílohu 13208
Jemný písek v bunkru u greenu šestky Zobrazit přílohu 13209
Rybníky od odpaliště sedmičky Zobrazit přílohu 13210
Odpaliště sedmičky s bouřkovým úkrytem Zobrazit přílohu 13211
Green sedmičkyZobrazit přílohu 13213Zobrazit přílohu 13214
Odpaliště osmičky a sedmnáctky
Zobrazit přílohu 13215mezi devítkou a desítkou kus úplně nové, asfaltové cesty, nevím jestli se mi to líbí... Zobrazit přílohu 13217
Na hřišti poloprázdno, šla jsem 10.10, v 9.30 2lidi, pak nic, pak 2 lidi, pak 1, pak já, za mnou nic, až o 4 jamky za mnou pak zas 1 člověk. Driving prázdný. Při odchodu na cvičných plochách pár lidí s trenéry. V restauraci jsem tentokrát nebyla, tak nemůžu hodnotit.
Na konec vyšší raf u autu na pětce, obrázek se mi zatoulal...
Zobrazit přílohu 13207
Tu asfaltku mezi 9 a 10 museli dělat teď někdy, v sobotu tam ještě nebyla!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom