Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Česká Lípa

Včera poprvé zde a rovnou za luxusního počasí. Míče na ultra vyschlých fervejích nabíraly po dopadu neskutečné metry, greeny v super-kondici. Táhlá stoupání odměněná nádhernými výhledy. Překvapivé vzdálenostní rozdíly mezi pánskými a dámskými odpališti. Zahrála jsem 102 ran včetně desítky na jamce č. 13. On je tam totiž vlevo pod jamkou takový bunker... Zaškodil mi teda řádně...
A perlička navíc: Občas nosím magnetické markovátko na šněrování boty. Jasně, přímo si to říká o to, co se opravdu poprvé stalo...na greenu 18. jamky jsem zjistila, že je fuč. Velký žal, trojpat a vzápětí akce "hledání jehly v kupce sena". Vrátila jsem se až na green jamky č. 17 a loudala se zpět. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že jsem ho ještě při druhé ráně na poslední jamce na botě měla. Snažila jsem se sledovat koleje po kolech vozíku, ovšem na těch vyprahlých plochách to šlo jen stěží. Zamířila jsem vlastně už potřetí ke kapličce, kde jsem naposledy fotila. Ano, golfový bůžek byl doma. Markovátko se lesklo v trávě asi dva metry před kapličkou. Je to "jen" markovátko, ale dárek (navíc velmi oblíbený) by se ztrácet neměl...

Líbilo:
- přehledné mapky jamek s vtipnými kresbami na téma golfová etika
- moderní vzdušná klubovna s vyhlídkovou terasou
- vynikající oběd lahodící oku
- parkoviště s nabíječkami pro e-cars

Nelíbilo:
- mapky jamek jen na pánských odpalištích
 

Přílohy

  • 20180720_111952.jpg
    20180720_111952.jpg
    102,6 KB · Zobrazení: 504
Já prostě na hnusný hřiště nenarazím. FW jak peřinka, bez problémů snesou srovnání se Zbraslaví. Greeny patrně po nedávném lehounkém pískování, ale je to znát jen opticky, na hru to nemá žádný vliv - jedou bezvadně. Sucho poznáte jen mimo FW a tam já nehraju.

Konečně jsem si zahrál i zadní jamky a protože je to můj rodný kraj, ty panoramata mě berou za srdce.

Velký dík patří manažerce Zuzce, co mi pro babičku pučila buginu, slečny v recepci i za barem parádně milé a usměvavé. Klobouček kuchaři za česnekový krém a svíčkovou, oboje velmi žratelné.

Na 9ce jsem přehrál green asi o 20m a našel jsem míč až u klubovny mezi odpadky (asi znamení), tak jsem si hned vzpomněl na @requo a jeho děrování fasády v Bitozevsi:).

2A653DED-58E6-4141-BFF8-E5AEA73442FE.jpeg
84AA7A89-069C-40E1-8FDE-D717BBE5A254.jpeg
0598CF69-16F7-45C3-A2FB-9FF564496642.jpeg
C8BD1FE4-A969-4B10-9AF1-02462CDD5246.jpeg
 
Já prostě na hnusný hřiště nenarazím. FW jak peřinka, bez problémů snesou srovnání se Zbraslaví. Greeny patrně po nedávném lehounkém pískování, ale je to znát jen opticky, na hru to nemá žádný vliv - jedou bezvadně. Sucho poznáte jen mimo FW a tam já nehraju.

Konečně jsem si zahrál i zadní jamky a protože je to můj rodný kraj, ty panoramata mě berou za srdce.

Velký dík patří manažerce Zuzce, co mi pro babičku pučila buginu, slečny v recepci i za barem parádně milé a usměvavé. Klobouček kuchaři za česnekový krém a svíčkovou, oboje velmi žratelné.

Na 9ce jsem přehrál green asi o 20m a našel jsem míč až u klubovny mezi odpadky (asi znamení), tak jsem si hned vzpomněl na @requo a jeho děrování fasády v Bitozevsi:).

Zobrazit přílohu 7672Zobrazit přílohu 7673Zobrazit přílohu 7674Zobrazit přílohu 7675
Taky mám Českou Lípu ráda a když pohlédnu směrem ke Klíči, k Chotovičáku zatlačím slzu v oku. Ty výhledy ze hřiště jsou prostě nádherný a já ty sopečný kopečky prostě miluju. A ještě to násobí ti milí lidé v resortu.
 
Na 9ce jsem přehrál green asi o 20m a našel jsem míč až u klubovny mezi odpadky (asi znamení), tak jsem si hned vzpomněl na @requo a jeho děrování fasády v Bitozevsi:).
Ale to jsi byl v autu, žejo ;).
 
Spíše v laufu nebo rauši:cool:
Za devitkou u klubovny je aut. Věř mi, tam chodím pro míče pravidelně. :cry:
 
První kolo 66 ran, druhé 63 - nový rekord hřiště. Smekám. Očividně jí to z červených odpališť sedlo a trefovala asi úplně všechno
 
Dnes jsme zde s ženou hráli poprvé. Moc se nám hřiště líbilo - jelikož jsme lamy, tak hraní přes okolní obecně pěkně udržované FRW (stromy až na výjimky nejsou ve hře) je příjemný benefit. Pocitově podobné první devítce ve Slapech (volné prostory, sem tam strom; některé jamky táhle dolů; některé nahoru). Jen jsem byl poprvé v životě (tolik jsem toho na konci sezóny nenahrál) konfrontován s tím, co znamená PÍSKOVAT GREENY. Chápu, že je to třeba, ale docela mě ty "bankry na greenech" překvapily - všechny vypadaly stejně. Míček si dost dělá, co chce, hlavně v konečné fázi pohybu. Takhle je to standard? Jako sleva 20% dobrý, ale opravdu to dost znechutí patování. Ale obecně se sem rád vrátím - chápu, že je to věc, která je potřeba udělat. Oproti Malevilu jsme si to více užili - ten je více technický.
 

Přílohy

  • 20191027_145001.jpg
    20191027_145001.jpg
    143,3 KB · Zobrazení: 447
  • 20191027_145006.jpg
    20191027_145006.jpg
    100,2 KB · Zobrazení: 436
Dnes jsme zde s ženou hráli poprvé. Moc se nám hřiště líbilo - jelikož jsme lamy, tak hraní přes okolní obecně pěkně udržované FRW (stromy až na výjimky nejsou ve hře) je příjemný benefit. Pocitově podobné první devítce ve Slapech (volné prostory, sem tam strom; některé jamky táhle dolů; některé nahoru). Jen jsem byl poprvé v životě (tolik jsem toho na konci sezóny nenahrál) konfrontován s tím, co znamená PÍSKOVAT GREENY. Chápu, že je to třeba, ale docela mě ty "bankry na greenech" překvapily - všechny vypadaly stejně. Míček si dost dělá, co chce, hlavně v konečné fázi pohybu. Takhle je to standard? Jako sleva 20% dobrý, ale opravdu to dost znechutí patování. Ale obecně se sem rád vrátím - chápu, že je to věc, která je potřeba udělat. Oproti Malevilu jsme si to více užili - ten je více technický.
Když je řeč o stromech...co dvojka ;)
 
Stav na hřišti stále stejný, hraje se 9jamek podle informací v příspěvku výše. Restaurace normálně v provozu.
 

Přílohy

  • DSC_0588.JPG
    DSC_0588.JPG
    85,3 KB · Zobrazení: 362
Letos se tam určitě vypravím, máme tam seniorku, tak můžeme dát kávu.
Sice zatím ještě Severočeská seniorka kalendář nemá (nebo jsem ho nezaznamenal), ale určitě se tam min. 2x taky bude hrát.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom