Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Česká Lípa

Ahoj všichni, mám dotaz k první jamce v České Lípě. V místních pravidlech jsou outy jako bílé kolíky nebo ploty. Na jedničce je po pravé straně plot ale zároveň je nabarvený na červeno a po celé délce jsou červené kolíky. Minulý rok byly myslím první půlku kolíky bílé. Včera jsem to samozřejmě vyslal za plot. Tak jsem automaticky přebil na odpališti na další míč. Ale musel jsem? Nestačilo dropnout tam kde přešel míč hranici? Jsem trochu zmaten čím se řídit. Díky:)
Platí červená - tzn. červená trestná oblast (ČTO), takže postupuješ podle příslušných pravidel pro ČTO. A mám dojem, že ta „voda” tam byla vždy min. od 1/3 jamky.
 
Ahoj všichni, mám dotaz k první jamce v České Lípě. V místních pravidlech jsou outy jako bílé kolíky nebo ploty. Na jedničce je po pravé straně plot ale zároveň je nabarvený na červeno a po celé délce jsou červené kolíky. Minulý rok byly myslím první půlku kolíky bílé. Včera jsem to samozřejmě vyslal za plot. Tak jsem automaticky přebil na odpališti na další míč. Ale musel jsem? Nestačilo dropnout tam kde přešel míč hranici? Jsem trochu zmaten čím se řídit. Díky:)
Býval tam aut, na úrovni odpališť a kus dolů, jestli si dobře pamatuji. Pak byla červená voda. Nově je podle lesa elektrický ohradník, tak možná došlo k nějaké změně. Přiznám se, že jsem to nevnímala, většinou jsem se do lesa dostávala někde na úrovni těch bankrů. Nejsem si jistá jestli tam někde není dokonce biozona(červenozelená). Slibuju, že to ve čtvrtek prozkoumám, dřív se tam nedostanu. (pokud mi skleróza dovolí).
 
Díky všem za odpovědi. Určitě dříve býval out právem až zhruba k těm dvěma bunkrům a pk červená. Teď je červená už od odpališť. Resp. Na plotě biozóna a před plotem po celé délce červené kolíky. Pro příště tedy drop. Ale radši se někdo podívejte, ja ještě nejsem 100% kamarád s pravidly :D .
 
Ahoj všichni, mám dotaz k první jamce v České Lípě. V místních pravidlech jsou outy jako bílé kolíky nebo ploty. Na jedničce je po pravé straně plot ale zároveň je nabarvený na červeno a po celé délce jsou červené kolíky. Minulý rok byly myslím první půlku kolíky bílé. Včera jsem to samozřejmě vyslal za plot. Tak jsem automaticky přebil na odpališti na další míč. Ale musel jsem? Nestačilo dropnout tam kde přešel míč hranici? Jsem trochu zmaten čím se řídit. Díky:)
Doporučuji mířit vždy od trestné oblasti, namiř se pořádně doleva, potom Tě trestné oblasti vpravo nebudou trápit. ;-)
 
Doporučuji mířit vždy od trestné oblasti, namiř se pořádně doleva, potom Tě trestné oblasti vpravo nebudou trápit. ;-)
Díky za radu trenére ;) Jenže pořádně nalevo je zase fairway jiné jamky a jiní golfisté a taky spousta hovadin které můžu trefit. Na téhle jamce mířím vždy na levou hranu fairwaye ale občas to prostě nesedne no (mně tedy zatím dost často) :)
 
Díky za radu trenére ;) Jenže pořádně nalevo je zase fairway jiné jamky a jiní golfisté a taky spousta hovadin které můžu trefit. Na téhle jamce mířím vždy na levou hranu fairwaye ale občas to prostě nesedne no (mně tedy zatím dost často) :)
na pravidla je tu nejlepší @wasp
 
Díky všem za odpovědi. Určitě dříve býval out právem až zhruba k těm dvěma bunkrům a pk červená. Teď je červená už od odpališť. Resp. Na plotě biozóna a před plotem po celé délce červené kolíky. Pro příště tedy drop. Ale radši se někdo podívejte, ja ještě nejsem 100% kamarád s pravidly :D .
Dnes jsem Lípu hrál a je tam biozóna...takže drop. Jinak hřiště ve velmi dobrém stavu....jen strašlivě pomalé greeny, s tím jsem se nesrovnal do konce hry.
 
Dnes jsem Lípu hrál a je tam biozóna...takže drop. Jinak hřiště ve velmi dobrém stavu....jen strašlivě pomalé greeny, s tím jsem se nesrovnal do konce hry.
Takže ty greeny tak nepřišly jen mně. Já všechno nechával šíleně krátký a když jsem přitlačil tak jsem končil dost za jamkou...Taky jsem se s tím hodně pral.
 
Takže ty greeny tak nepřišly jen mně. Já všechno nechával šíleně krátký a když jsem přitlačil tak jsem končil dost za jamkou...Taky jsem se s tím hodně pral.
Jo, přesně!!.......všechno krátký, chybělo vždycky 1,5 - 2 m a bylo z toho mraky trojpatů. A to jsem do toho taky dost řezal, na normálních rychlých greenech bych se takovejma šlupkama vypatoval ven až bůhví kam.....
 
Jo, přesně!!.......všechno krátký, chybělo vždycky 1,5 - 2 m a bylo z toho mraky trojpatů. A to jsem do toho taky dost řezal, na normálních rychlých greenech bych se takovejma šlupkama vypatoval ven až bůhví kam.....

Potvrzuji stav hřiště - vše pěkně zelené, greeny bez plísní a střih neskutečně vysoko (vlastně i ferveje mi přišly stříhané docela vysoko), příjemný personál i hráči na hřišti.
 
Hrál jsem tam poprvé asi před 14-ti dny, příjemný hřiště, milá obsluha, výborně značený příjezd do areálu, přehledné směrovky na další jamku. Byl jsem moc spokojenej. Jen škoda, že je to od nás tak daleko.
 
Ahoj ceskolipaci:) Posledni dobou hodne premyslim, ze bych teda po roce a pul hrani vyzkousel svuj prvni turnaj. Aktualni HI54. Ve stresu to mydlim horem dolem:D Tak jsem z toho dost nervozni, protoze vubec nevim jak to chodi. Dalsi vec je, ze kdyz vidim vysledky, tak se mi uplne nechce do kategorie 37-54, letos jsem nejhure zahral 47stb. Nejlepe 69. Napadlo me, ze bych si sel nesoutezni vysledek.

Jestli to dobre chapu, HI si muzu zmenit i timto zpusobem. Problem je, ze zatim chodim pouze sam a neznam nikoho kdo hraje nebo ma HI, ktery by mohl jit jako zapisovatel. Coz musi byt. Opet nevim jak to chodi, tak si timhle nejsem jisty.

Pokud se v necem vyse nepletu, moje hlavni otazka zni:sel by nekdo ze zdejsich v pristich tydnech se mnou nesoutezni kolo jako zapisovatel?:) Rad si i timto zpusobem zahraju s nekym novym a rad se s nekym ze zdejsich potkam.

Pokud se v cemkoliv pletu, opravte me prosim.

Diky
 
Ahoj ceskolipaci:) Posledni dobou hodne premyslim, ze bych teda po roce a pul hrani vyzkousel svuj prvni turnaj. Aktualni HI54. Ve stresu to mydlim horem dolem:D Tak jsem z toho dost nervozni, protoze vubec nevim jak to chodi. Dalsi vec je, ze kdyz vidim vysledky, tak se mi uplne nechce do kategorie 37-54, letos jsem nejhure zahral 47stb. Nejlepe 69. Napadlo me, ze bych si sel nesoutezni vysledek.

Jestli to dobre chapu, HI si muzu zmenit i timto zpusobem. Problem je, ze zatim chodim pouze sam a neznam nikoho kdo hraje nebo ma HI, ktery by mohl jit jako zapisovatel. Coz musi byt. Opet nevim jak to chodi, tak si timhle nejsem jisty.

Pokud se v necem vyse nepletu, moje hlavni otazka zni:sel by nekdo ze zdejsich v pristich tydnech se mnou nesoutezni kolo jako zapisovatel?:) Rad si i timto zpusobem zahraju s nekym novym a rad se s nekym ze zdejsich potkam.

Pokud se v cemkoliv pletu, opravte me prosim.

Diky
Jestli stačí mé HI 32,7, tak jsem pro každou špatnost. 🙂 Ale není lepší právě jít s tou 54 turnaj a mít šanci na výhru?
 
Ahoj ceskolipaci:) Posledni dobou hodne premyslim, ze bych teda po roce a pul hrani vyzkousel svuj prvni turnaj. Aktualni HI54. Ve stresu to mydlim horem dolem:D Tak jsem z toho dost nervozni, protoze vubec nevim jak to chodi. Dalsi vec je, ze kdyz vidim vysledky, tak se mi uplne nechce do kategorie 37-54, letos jsem nejhure zahral 47stb. Nejlepe 69. Napadlo me, ze bych si sel nesoutezni vysledek.

Jestli to dobre chapu, HI si muzu zmenit i timto zpusobem. Problem je, ze zatim chodim pouze sam a neznam nikoho kdo hraje nebo ma HI, ktery by mohl jit jako zapisovatel. Coz musi byt. Opet nevim jak to chodi, tak si timhle nejsem jisty.

Pokud se v necem vyse nepletu, moje hlavni otazka zni:sel by nekdo ze zdejsich v pristich tydnech se mnou nesoutezni kolo jako zapisovatel?:) Rad si i timto zpusobem zahraju s nekym novym a rad se s nekym ze zdejsich potkam.

Pokud se v cemkoliv pletu, opravte me prosim.

Diky
Neblazni clovece kazdej golfista ma prave 1 prilezitost za zivot zlepsovat z 54... A Ty to chces vyplacat na nesouteznim vysledku????
Jak pise Dana, nechej si to na turnaj a idealne nejakej stedre dotovanej!!! A ikdyz zahrajes tech nejhorsim 47STB, tak vyhrajes o parnik.

A klidne si rekni nekomu, aby s Tebou sel "hru a la turnaj" a vysvetlil Ti co je treba a jak to chodi.A pripadne si nekoho vem i na ten vybranej prvni turnaj, kdo Ti pomuze...... Urcite se tady na foru nekdo najde, kdo pomuze "19jamkari" ;)
 
Ahoj ceskolipaci:) Posledni dobou hodne premyslim, ze bych teda po roce a pul hrani vyzkousel svuj prvni turnaj. Aktualni HI54. Ve stresu to mydlim horem dolem:D Tak jsem z toho dost nervozni, protoze vubec nevim jak to chodi. Dalsi vec je, ze kdyz vidim vysledky, tak se mi uplne nechce do kategorie 37-54, letos jsem nejhure zahral 47stb. Nejlepe 69. Napadlo me, ze bych si sel nesoutezni vysledek.

Jestli to dobre chapu, HI si muzu zmenit i timto zpusobem. Problem je, ze zatim chodim pouze sam a neznam nikoho kdo hraje nebo ma HI, ktery by mohl jit jako zapisovatel. Coz musi byt. Opet nevim jak to chodi, tak si timhle nejsem jisty.

Pokud se v necem vyse nepletu, moje hlavni otazka zni:sel by nekdo ze zdejsich v pristich tydnech se mnou nesoutezni kolo jako zapisovatel?:) Rad si i timto zpusobem zahraju s nekym novym a rad se s nekym ze zdejsich potkam.

Pokud se v cemkoliv pletu, opravte me prosim.

Diky
Ono to má svá pro a proti (už se to tady v minulosti myslím řešilo).........samozřejmě je velmi lákavé jít si na nějaký turnaj pro jasné vítězství a tím pádem pěknou cenu. Ale.......když pak při vyhlašování u tvého jména budou číst 50 či 60 Stb, tak se připrav na ne úplně vlídné pohledy, možná zaslechneš poznámky o zadrženém hendikepu apod. ....dost často jsem to při vyhlašování zažil u této kategorie.
 
To je samozrejme fakt, jsme navic v "privetivych ;)" Cechach. A ty pohledy se jednou vydrzet urcite daji, navic na pripadne vlne euforie. Jednou to stejne prijit musi a vyplacat to na nesouteznim vysledku mi fakt prijde skoda....

At si kazdej hrabne do sveho svedomi, kolik casu mu trvalo nez posbiral odvahu jit na prvni turnaj. Kazdej neni strelec s obrovskym sebevedomim, ktery vleze na turnaj sotva odehraje 2 kosiky balonu na drivingu. Ja jsem to udelal metodou strelce a 1.turnaj na Dysine jsem malem nedosel pro nedostatek balonu....

Takze se nabizi recnicka otazka - co je lepsi postup ???
Dejme na stul vsechny info a nechme @Kubouu vybrat jeho vlastni metodu. Dobrovolnici na pripadnou pomoc v jakekoli variante se tady jiste najdou.
 
Zkusím to odhadnout,třeba se mýlím,ale jelikož nevidím v profilu "Představení"jen velmi slušně vybavený bag a profilovou fotku sportovně založeného
mladého člověka,který má cit pro pohybové aktivity všeho druhu.A když přidal ke své fyzické připravenosti v poslední době nadšení,píli a poctivý tréning na drivingu a hřištích,a ZK je z loňské sezony,tak to u mě není žádný zadržený HI,ale sportovně nadaný jedinec,který se právě potkal s golfem.
A proto mu přeji,ať své nadání zúročí na turnaji,a ten mu nastaví skutečné zrcadlo jeho výkonosti.Klidně,ať porazí ostatní o parník,ale také k tomu přidám,že skutečný oficiální turnaj prověří i ostatní golfové dovednosti,jako je psychika a mentální nastavení.Přeji hezkou hru :up:;)⛳🏆🍾
 
Upraveno:
Ahoj ceskolipaci:) Posledni dobou hodne premyslim, ze bych teda po roce a pul hrani vyzkousel svuj prvni turnaj. Aktualni HI54. Ve stresu to mydlim horem dolem:D Tak jsem z toho dost nervozni, protoze vubec nevim jak to chodi. Dalsi vec je, ze kdyz vidim vysledky, tak se mi uplne nechce do kategorie 37-54, letos jsem nejhure zahral 47stb. Nejlepe 69. Napadlo me, ze bych si sel nesoutezni vysledek.

Jestli to dobre chapu, HI si muzu zmenit i timto zpusobem. Problem je, ze zatim chodim pouze sam a neznam nikoho kdo hraje nebo ma HI, ktery by mohl jit jako zapisovatel. Coz musi byt. Opet nevim jak to chodi, tak si timhle nejsem jisty.

Pokud se v necem vyse nepletu, moje hlavni otazka zni:sel by nekdo ze zdejsich v pristich tydnech se mnou nesoutezni kolo jako zapisovatel?:) Rad si i timto zpusobem zahraju s nekym novym a rad se s nekym ze zdejsich potkam.

Pokud se v cemkoliv pletu, opravte me prosim.

Diky
Jenom si zajdi na turnaj, není nad dobře připraveného hráče. Nic si z toho nedělej, zahraj jak nejlépe umíš a vychutnej si hru, ostatní nech na serveru ČGF, opravdový golfista Tě řešit nebude a při vyhlášení zatleská...
 
Ahoj ceskolipaci:) Posledni dobou hodne premyslim, ze bych teda po roce a pul hrani vyzkousel svuj prvni turnaj. Aktualni HI54. Ve stresu to mydlim horem dolem:D Tak jsem z toho dost nervozni, protoze vubec nevim jak to chodi. Dalsi vec je, ze kdyz vidim vysledky, tak se mi uplne nechce do kategorie 37-54, letos jsem nejhure zahral 47stb. Nejlepe 69. Napadlo me, ze bych si sel nesoutezni vysledek.

Jestli to dobre chapu, HI si muzu zmenit i timto zpusobem. Problem je, ze zatim chodim pouze sam a neznam nikoho kdo hraje nebo ma HI, ktery by mohl jit jako zapisovatel. Coz musi byt. Opet nevim jak to chodi, tak si timhle nejsem jisty.

Pokud se v necem vyse nepletu, moje hlavni otazka zni:sel by nekdo ze zdejsich v pristich tydnech se mnou nesoutezni kolo jako zapisovatel?:) Rad si i timto zpusobem zahraju s nekym novym a rad se s nekym ze zdejsich potkam.

Pokud se v cemkoliv pletu, opravte me prosim.

Diky
Jestli tě to trochu uklidní, tak já měl ZK v roce 2015 a první turnaj jsem šel až v roce 2017 a ta radost z výhry přebila vše ostatní. Ten pohár za to stojí ;) ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom