Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Česká Lípa

Screenshot_20200409-220446.png

Screenshot_20200409-220502.png

ad 1. měla jsem rezervaci přes Tee Time a platila, pro jistotu jsem se ale zeptala mailem, tak nevím jestli obecně lze Tee Time použít, když není zmíněný
Na zítra jsem měla rezervaci sama a když se teď ke mně chtěla na Tee Time přidat švagrová už jsem tam měla přidaného dalšího hráče. Fakt je, že dneska bylo hřiště plné.
ad 4.,5. "mobilní recepce" je stůl mezi dveřmi do restaurace.
ad 6. jasně, že jsme vymetly půlku bunkrů, které stály v cestě, uhrabat se ten hodně sypký písek nohou nebo holí teda moc nedal, chudák kdo tam skončil po nás (většinou, když už, tak jsme tam byly obě) 😁
ad 7. jamky jsou bez úpravy, takže jsem nedohrávala, brát si kvůli vydávání míčku z jamky rukavici se mi nechtělo
 
Pár fotek ze včera a dnes (když jsem si šla vyzvednout jídlo, abych nemusela vařit, hrát teprve půjdu) 😉

Bunker před greenem trojky:
DSC_1034.JPG

U červených na šestce, vlevo fairway pětky:
DSC_1035.JPG

Od začátku fairwaye sedmičky pohled na rybníky u dvanáctky, patnáctky a šestnáctky:
DSC_1036.JPG

Putting green, za ním, vlevo u parkoviště, chipping:
DSC_1041.JPG


"Mobilní" recepce:
DSC_1042.JPG


Od klubovny pohled k drivingům (a caddy roomu a garáži bugyn), vlevo green osmnáctky, za ním u lesa pod drivingem odpaliště jedničky:
DSC_1043.JPG

Jestě jednou tréninkové plochy i s parkovištěm a přístupovou cestou:
DSC_1044.JPG

Pohled od terasy klubovny do hřiště, uprostřed kaplička na fairwayi osmnáctky, vlevo pod terasou kousek odpališť desítky a v dálce znalci vidí skoro celé hřiště 😉:
DSC_1045.JPG

Těším se na viděnou. ⛳🏌️‍♀️🏌️‍♂️
 
Pár fotek ze včera a dnes (když jsem si šla vyzvednout jídlo, abych nemusela vařit, hrát teprve půjdu) 😉

Bunker před greenem trojky:Zobrazit přílohu 10993
U červených na šestce, vlevo fairway pětky:Zobrazit přílohu 10994
Od začátku fairwaye sedmičky pohled na rybníky u dvanáctky, patnáctky a šestnáctky:Zobrazit přílohu 10995
Putting green, za ním, vlevo u parkoviště, chipping: Zobrazit přílohu 10996

"Mobilní" recepce:Zobrazit přílohu 10997

Od klubovny pohled k drivingům (a caddy roomu a garáži bugyn), vlevo green osmnáctky, za ním u lesa pod drivingem odpaliště jedničky:Zobrazit přílohu 10998
Jestě jednou tréninkové plochy i s parkovištěm a přístupovou cestou:Zobrazit přílohu 10999
Pohled od terasy klubovny do hřiště, uprostřed kaplička na fairwayi osmnáctky, vlevo pod terasou kousek odpališť desítky a v dálce znalci vidí skoro celé hřiště 😉:Zobrazit přílohu 11000
Těším se na viděnou. ⛳🏌️‍♀️🏌️‍♂️
Nádhera.
Slyšel jsem, že Česká Lípa je super, musím se tam tento rok vypravit. Už teď se začínám těšit 😄
 
Dnešní hra se super parťákem, původně neznámý muž dopsaný "do flajtu", obavy byly zcela zbytečné. Takhle v klidu už jsem si dlouho nezahrála.

Něco novinek. Za červenými na patnáctce, vpravo biozona s kopcem" místo rákosí.:
DSC_1048.JPG

Změněná šestnáctka:
DSC_1049.JPG
Pohled od nových odpališť šestnáctky, vlevo nový rybník, vpravo starý out:
DSC_1051.JPG

Pohled k odpalištím šestnáctky z protisměru, můstek posunutý doleva (z tohoto pohledu), ořezané dva velké stromy:
DSC_1052.JPG

Nakonec podvečerní idylka, labutě na rybníkem mezi osmičkou a sedmnáctkou. (O počtu utopených
míčů pomlčím.) :
DSC_1054.JPG
 

Přílohy

  • DSC_1053.JPG
    DSC_1053.JPG
    100,2 KB · Zobrazení: 215
  • DSC_1053.JPG
    DSC_1053.JPG
    100,2 KB · Zobrazení: 212
Dnešní hra se super parťákem, původně neznámý muž dopsaný "do flajtu", obavy byly zcela zbytečné. Takhle v klidu už jsem si dlouho nezahrála.

Něco novinek. Za červenými na patnáctce, vpravo biozona s kopcem" místo rákosí.:Zobrazit přílohu 11010
Změněná šestnáctka:Zobrazit přílohu 11011Pohled od nových odpališť šestnáctky, vlevo nový rybník, vpravo starý out:
Zobrazit přílohu 11015
Pohled k odpalištím šestnáctky z protisměru, můstek posunutý doleva (z tohoto pohledu), ořezané dva velké stromy:
Zobrazit přílohu 11016
Nakonec podvečerní idylka, labutě na rybníkem mezi osmičkou a sedmnáctkou. (O počtu utopených
míčů pomlčím.) :
Zobrazit přílohu 11018
Tak ta 16. je skoro stejná jak před výstavbou rybníku vlevo, alespoň mi to tak z fotek přijde. Škoda těch 2 stromů, ty mohli nechat, bylo by to zajímavější.
 
To znamená, že když si člověk zabookuje tee time sám, můžou ti přihodit cizího hráče?
 
Jo, asi když je plný hřiště. Ale bylo to fajn.
 
Tak ta 16. je skoro stejná jak před výstavbou rybníku vlevo, alespoň mi to tak z fotek přijde. Škoda těch 2 stromů, ty mohli nechat, bylo by to zajímavější.
Po odpalu je tam větší stres - voda vlevo, out vpravo, a je to užší než bylo.
 
To znamená, že když si člověk zabookuje tee time sám, můžou ti přihodit cizího hráče?
To bylo i v době "předkoronavirové".......dvakrát se mi už stalo, že jsem myslel, že půjdu sám a na první odpaliště přišel cizí člověk. Asi bylo tenkrát hřiště taky plnější a chtěl jít v konkrétní čas.......
 
Tak ta 16. je skoro stejná jak před výstavbou rybníku vlevo, alespoň mi to tak z fotek přijde. Škoda těch 2 stromů, ty mohli nechat, bylo by to zajímavější.
Jo, vypadá skoro stejně.....ale za ty stromy jsem fakt rád, že jsou pryč. Pro mě jako krátkého hráče tam byl dost často prvek náhody.......přeletí, proletí....když neproletí, tak se odrazí do potoka, do autu....nebo hezky nezaslouženě na fairway?
 
To znamená, že když si člověk zabookuje tee time sám, můžou ti přihodit cizího hráče?
Tak jistě že můžou, vždycky mohli... Leda že bys chtěla zaplatit i ostatní místa ve flightu.
I když hřiště plné není, klidně se někdo sám přidá nebo je přidán.
Stává se to běžně, překvapuje mě že to někoho překvapuje :)
 
Tak jistě že můžou, vždycky mohli... Leda že bys chtěla zaplatit i ostatní místa ve flightu.
I když hřiště plné není, klidně se někdo sám přidá nebo je přidán.
Stává se to běžně, překvapuje mě že to někoho překvapuje :)
Ježíš já vim, že to tak šlo vždycky, to mě nepřekvapuje. Jen teď v době koronavirové jsem se nad tím zamyslela , že dají dokupy dva cizí lidi...no ale jen dva, budou mít odstup, žádné podání ruky...ok.
 
Jo, vypadá skoro stejně.....ale za ty stromy jsem fakt rád, že jsou pryč. Pro mě jako krátkého hráče tam byl dost často prvek náhody.......přeletí, proletí....když neproletí, tak se odrazí do potoka, do autu....nebo hezky nezaslouženě na fairway?
Tak ano, pro kratší hráče to asi problém byl.
Ale je to 5PAR (a vyšší HCP tam mají rány k dobru), takže proč (když na to nemám jistou ránu) jít přes stromy první ranou?
Za mě je těch stromů škoda, navíc ani esteticky tam ty pahýly nepůsobí dobře. Leda že k prořezu byl jiný důvod než golfový a třeba ty pahýly znovu obrazí a za pár let už zase budou ve hře.
 
Tak ano, pro kratší hráče to asi problém byl.
Ale je to 5PAR (a vyšší HCP tam mají rány k dobru), takže proč (když na to nemám jistou ránu) jít přes stromy první ranou?
Za mě je těch stromů škoda, navíc ani esteticky tam ty pahýly nepůsobí dobře. Leda že k prořezu byl jiný důvod než golfový a třeba ty pahýly znovu obrazí a za pár let už zase budou ve hře.
Důvod nevím, doufám, že obrazí. Mně chybí hodně. Byla s nima sranda, i s tím můstkem co byl původně jinde.
 
Důvod nevím, doufám, že obrazí. Mně chybí hodně. Byla s nima sranda, i s tím můstkem co byl původně jinde.
Mě celkem bavilo, když byla první rána přes vodu. Těch stromů je škoda, pravda. Uvidíme co s nimi bude :)

Když už jste u 16ky, včera jsem se dostal dvouma ranama i5 až k modrýmu kolíku...Nádhera na začátečníka. Bohužel pak přišla topinka a míč se hezky dokutálel až do vody :D Nakonec z toho bylo 8 :( Ale užil jsem si první golf letos i přes to počasí :) Na celém hřiští jsem byl jediný hráč včera :D
 
Dnes jsem si krásně zahrál na hřišti GC Česká Lípa, musím hned úvodem říci, že si tak představuji parádní hřiště, které si na nic nehraje. Moc dobře upravené, přehledné jamky a fajn zázemí. Na hřiště jsme přijeli chvíli před časem, tak nezbývalo než si sednout u klubovny na lavičku v místě, kde se nabíjel náš vozík...

S Luckou se hraje vždy bez rozehrání na "drivingu", tak hurá! Je znát, že tato velmi příjemná osmnáctka na severu je postavená pro hráče, je velmi přehledná, téměř vždy a až na pár výjimek vždy vidíš dopad míče, respektive kam hraješ. Jedná se o moderní design a moc jsem se pobavil hrou, dokonce už máme vybraný hotel, kde přespíme při nějaké dvoudenní návštěvě.

Vše je dost čerstvé a stromky zatím malé, čímž nahrávají možnosti hrát odkudkoli... Jsou zde krásné jamky par tři přes rybníky (zde mi chybí drop zóny pro ty, co to nepřepálí), nicméně nejsou dlouhé, tak na přes rybník stačí vesměs stometrová rána a míč je v suchu. Jamky, které mi utkvěly jako naprostá výzva je patnáctka a šestnáctka. Na patnáctce zahraný driver těsně před grýn (cross přes pole) skončila ve vodě, ale chip a pat po dropu = pohodlný par. Určitě jde dát první na grýn, příště budu hrát trojku dřevo trochu konzervativněji... Šestnáctka driver přes stromy na sto šedesát metrů do grýnu, narvaná sedmička se zasekla o hranu grýnu na pravé straně, kde chip do eaglu skončil centimetr před jamkou, relativně jednoduché "birdie".

Celkový dojem ze hřiště, PARÁDNÍ! Všechny ferveje hezky střižené, sice všude hodně písku, ale pro dobro hřiště! Za týden už písek bude mizet a zůstane jen kvalitní hřiště. Mohu všem vřele doporučit, mně udělalo velkou radost.
 

Přílohy

  • 464C29CD-15EB-46F9-AED4-C7D29F0EEA00.jpeg
    464C29CD-15EB-46F9-AED4-C7D29F0EEA00.jpeg
    151,4 KB · Zobrazení: 274
  • B98129A3-E645-498C-B9F2-7A8939A79FF2.jpeg
    B98129A3-E645-498C-B9F2-7A8939A79FF2.jpeg
    177 KB · Zobrazení: 279
Upraveno:
Dnes jsem si krásně zahrál na hřišti GC Česká Lípa, musím hned úvodem říci, že si tak představuji parádní hřiště, které si na nic nehraje. Moc dobře upravené, přehledné jamky a fajn zázemí. Na hřiště jsme přijeli chvíli před časem, tak nezbývalo než si sednout u klubovny na lavičku v místě, kde se nabíjel náš vozík...

S Luckou se hraje vždy bez rozehrání na "drivingu", tak hurá! Je znát, že tato velmi příjemná osmnáctka na severu je postavená pro hráče, je velmi přehledná, téměř vždy a až na pár výjimek vždy vidíš dopad míče, respektive kam hraješ. Jedná se o moderní design a moc jsem se pobavil hrou, dokonce už máme vybraný hotel, kde přespíme při nějaké dvoudenní návštěvě.

Vše je dost čerstvé a stromky zatím malé, čímž nahrávají možnosti hrát odkudkoli... Jsou zde krásné jamky par tři přes rybníky (zde mi chybí drop zóny pro ty, co to nepřepálí), nicméně nejsou dlouhé, tak na přes rybník stačí vesměs stometrová rána a míč je v suchu. Jamky, které mi utkvěly jako naprostá výzva je patnáctka a šestnáctka. Na patnáctce zahraný driver těsně před grýn (cross přes pole) skončila ve vodě, ale chip a pat po dropu = pohodlný par. Určitě jde dát první na grýn, příště budu hrát trojku dřevo trochu konzervativněji... Šestnáctka driver přes stromy na sto šedesát metrů do grýnu, narvaná sedmička se zasekla o hranu grýnu na pravé straně, kde chip do eaglu skončil centimetr před jamkou, relativně jednoduché "birdie".

Celkový dojem ze hřiště, PARÁDNÍ! Všechny ferveje hezky střižené, sice všude hodně písku, ale pro dobro hřiště! Za týden už písek bude mizet a zůstane jen kvalitní hřiště. Mohu všem vřele doporučit, mně udělalo velkou radost.
Na 17. bývá dropzona vlevo v zatáčce kolem rybníka, letos zatím nebyla ještě označena.
 
Na 17. bývá dropzona vlevo v zatáčce kolem rybníka, letos zatím nebyla ještě označena.
Jj....tam je dropzóna zcela určitě, bohužel jí často využívám, tak to vím jistě :( ......A na osmičce je snad možnost využít jako dropzónu červený odpaliště.....ale to už tak jistě nevím, tam jsem to kupodivu vždy přepálil.
 
Ahoj všichni, mám dotaz k první jamce v České Lípě. V místních pravidlech jsou outy jako bílé kolíky nebo ploty. Na jedničce je po pravé straně plot ale zároveň je nabarvený na červeno a po celé délce jsou červené kolíky. Minulý rok byly myslím první půlku kolíky bílé. Včera jsem to samozřejmě vyslal za plot. Tak jsem automaticky přebil na odpališti na další míč. Ale musel jsem? Nestačilo dropnout tam kde přešel míč hranici? Jsem trochu zmaten čím se řídit. Díky:)
 
Ahoj všichni, mám dotaz k první jamce v České Lípě. V místních pravidlech jsou outy jako bílé kolíky nebo ploty. Na jedničce je po pravé straně plot ale zároveň je nabarvený na červeno a po celé délce jsou červené kolíky. Minulý rok byly myslím první půlku kolíky bílé. Včera jsem to samozřejmě vyslal za plot. Tak jsem automaticky přebil na odpališti na další míč. Ale musel jsem? Nestačilo dropnout tam kde přešel míč hranici? Jsem trochu zmaten čím se řídit. Díky:)
Nejsem sice místní, ale několikrát do roka v Lípě hrávám....a mám za to, že ta pravá strana na jedničce vždy byla "červená voda". Ale je pravda, že jsem tam nikdy neskončil (zatahuju to pravidelně spíš doleva do roughu :()....a tak by ti asi nejspíš poradil lépe někdo místní (třeba @Dana).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom