Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

DUEL Česká Lípa vs. Grabštejn

Česká Lípa vs. Grabštejn, kde to máte raději a proč?


  • Hlasovalo
    24

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
ceskalipaVSgrabstejn.png



DUEL: Česká Lípa vs. Grabštejn, kde to máte raději a proč?

---
Česká Lípa - 18j, sobotní fee: 1.100 Kč
Grabštejn - 18j., sobotní fee: 900 Kč (neomezeno)
 
U mě vítězí Česká Lípa. Proč?

Česká Lípa:
+ kvalita hracích ploch
+ přehlednost
+ i když část jamek na "louce", tak mě drtivá většina jamek bavila

Grabštejn:
+ zasazení do krajiny, okolní příroda
+ několik celkem originálních jamek
- horší kvalita hracích ploch než v Lípě
- několik slepých jamek, což já fakt rád nemám
- pár divných jamek - dva třípary jak na nějaký akademii (7 velikostí greenu, 13 vzdáleností), 16 je za mě úplnej nesmysl (FW, z které se nedá hrát na green? wtf?)

Každopádně obě hřiště rozhodně stojí za návštěvu :)
 
Znám obě hřiště docela dobře a nenapadá mě nic, v čem by měl G navrch. ČL je klasická osmnáctka a to G není, podobně jako Machnín. Tím ale neříkám, že je to špatně!!!
Přece jenom mě něco napadá: zdánlivě to vypadá, že je na G čilejší klubový život?
 
U mě vítězí Česká Lípa. Proč?

Česká Lípa:
+ kvalita hracích ploch
+ přehlednost
+ i když část jamek na "louce", tak mě drtivá většina jamek bavila

Grabštejn:
+ zasazení do krajiny, okolní příroda
+ několik celkem originálních jamek
- horší kvalita hracích ploch než v Lípě
- několik slepých jamek, což já fakt rád nemám
- pár divných jamek - dva třípary jak na nějaký akademii (7 velikostí greenu, 13 vzdáleností), 16 je za mě úplnej nesmysl (FW, z které se nedá hrát na green? wtf?)

Každopádně obě hřiště rozhodně stojí za návštěvu :)
To hodnocení 16. jamky bych trochu poopravil: jamka, na které se skoro nedá trefit z odpaliště FW!😁
 
To hodnocení 16. jamky bych trochu poopravil: jamka, na které se skoro nedá trefit z odpaliště FW!😁
A proč hrajete na FW, když se dá přímo na grýn 🤭😂
 
Lípa má kvalitnější povrchy, Grabštejn je lepší duší. A kromě toho je mi tam nejlíp na světě. Ale to vy stejně už dávno víte ;)
Možná při turnaji s místními. Jako přespolní feečkař jsem žádnou “duši” nepotkal ani na jednom z těch hřišť.
Grabštejn jsem hrál jen jednou a pamatuji si tehdy špatné greeny a párek (fuj) jako jedinou možnost k jídlu. Lípu 3x (2x nedávno) a jediné, co se mi negativně zapsalo za uši, byla spousta uzavírek cestou. Takže nehlasuji, Grabštejn ještě dostane další šance, kromě greenů se mi to hřiště líbilo.
 
To je hodně těžká otázka......obě hřiště patří u mě k nejnavštěvovanějším (Lípa na 3.místě......21 her, Grabštejn hned na 4. místě......17 her), obě jsou pro mě dostupná do 45 min. Lípa je asi kvalitnější resort, na Grabštejně jsou zase o něco pestřejší jamky.....no nechci se pouštět do nějakých dalších rozborů, prostě to vidím za sebe na remízu:D
 
Grabštejn jsem rád hrál jako devítku. Po rozšíření na 18 jamek zde hraji jen pokud jsem donucen okolnostmi.
Na CL se mi líbí, jak to hřiště zraje a roste jeho kvalita a zlepšuje se i vzhled (rybníky či výsadba stromů na původním poli). Připomíná mi to Bolku, která po výsadbě stromů zcela změnila charakter.
 
U mě jednoznačně vítězí Grabštejn. A je to hlavně o emocích.
Začínal jsem tady a udělal ZK cca před 12 lety. Okouzlil mě lidský přístup a skromnost majitele (Honza Sefčík) a příběh, jak hřiště vznikalo (Honza si např. půjčil na víkend bagr a udělal tři bankry a jedno jezírko:)) Pamatuji ještě horní klubovnu (resp. chatku zvanou Old House), kde pivo chladili v cestovní ledničce (nebyla tam elektřina)...
Hřiště se mi moc líbí, i nové jamky. Ano, kvalita není prvotřídní, ale Grabštejn je prostě moje srdcovka - možná i díky klubovému životu a přátelské atmosféře.

A Česká Lípa? Objektivně musím říct, že tady není nic špatně! Mám rád, když parkoviště, driving, putting a první týčko jsou blízko sebe. Hřiště je v krásné přírodě, posouvá se každým rokem, je tu klid. Klubovna je krásná, restaurace dojem taky nekazí. A když sem jdete na turnaj 19jamky a máte ve flajtu pohodáře @ligi a @jumbodedek , nemá to chybu :)
 
Těžká volba, ale dala jsem hlas České Lípě, prostě s Novým Borem a Klíčem na dohled nemohu jinak. :) Lípu jsem i hrála a hřiště se mi fakt líbí, a lidé tam jsou taky milí. A ano - parkoviště, driving, vše je pohromadě, to mám taky ráda. Grabštejn jsem zatím nehrála (škoda), jen jsem si jej prošla když hráli kluci a pořád nějak víc se mi líbí ta Lípa. A třeba se to změní, když si na Grabštějně zahraju nějaké dobré skóre, bude to mít vliv i na můj názor! :D
 
Duel těchto hřišť končí u mne remízou ;) Jak už jsem psal v jiném fóru,mám více aspektů,které rozhodují o tom,jak se mi kde líbí.Jsem golfista,co není rozmlsanej :D:D Jak já s oblibou říkám .... každé hřiště má své pro a proti:):) Č.Lípa je modernější atd. ale Grabštejn je zase pohodovější,co se lidí týče :up::up: mám raději domácí pohodu,než komfort a luxus :cool::cool: vždy je pro mne důležitější rodinná atmosféra....na obou hřištích jsem několikrát hrál,jak turnaje,tak i jako feečkař....vše je i o lidech které potkám při hře ;):up:dobrá atmosféra ve flajtíku mi dokáže zpříjemnit den na jakémkoli hřišti ;);):devil::devil:
 
U mě vyhrává jasně Česká Lípa. Těžko se ale porovnavá, každé hřiště cílí jistě na jinou cílovou skupinu. Česká Lípa - hřiště vykazuje velký progres, změny vždy k lepšímu, hraji tam párkrát do roka a vždy příjemné překvapení. Když jsem tam byl poprvé, po otevření, říkal jsem si, že je to louka...dnes rozhodně neplatí...atmosféra tam byla vždy dobrá, ale tu stejně z 90% dělá společnost ve které hraji...jediné co bych vytkl, je čekání v restauraci, ale to není úplně o hřišti...Grabštejn - hřiště vykazuje regres (letos jsem tam nehrál), nejvíce mi vadily odpalistě, na dvojce zapíchnout týčko je umění a najít rovné místo (míč a postoj) bylo nemožné, to na více jamkách, to mi vadilo vždy nejvíce..jediné co dělám vesměs vždy před hrou, je putování a to na Grabštejně nejde...po hře si většinou něco dám, ale párek či klobásu nee...
Jak píši na začátku, hřiště jsou dle mého úplně z jiných tříd/levelu, takže porovnávat Fabii a Octavii úplně nejde...
 
Duel těchto hřišť končí u mne remízou ;) Jak už jsem psal v jiném fóru,mám více aspektů,které rozhodují o tom,jak se mi kde líbí.Jsem golfista,co není rozmlsanej :D:D Jak já s oblibou říkám .... každé hřiště má své pro a proti:):) Č.Lípa je modernější atd. ale Grabštejn je zase pohodovější,co se lidí týče :up::up: mám raději domácí pohodu,než komfort a luxus :cool::cool: vždy je pro mne důležitější rodinná atmosféra....na obou hřištích jsem několikrát hrál,jak turnaje,tak i jako feečkař....vše je i o lidech které potkám při hře ;):up:dobrá atmosféra ve flajtíku mi dokáže zpříjemnit den na jakémkoli hřišti ;);):devil::devil:
Přesně tak! Všechno je o lidech a na G to bejvávalo mnohem lepší, protože to není jenom o majiteli, ale hlavně o ostatníc lidech, které potkáváme v klubovně, ale hlavně na hřišti a rozhodně i ta kvalita šla viditelně dolů. Myslím, že letos se G ještě ani náhodou nepředstavil ve formě, jaké byl v minulosti schopen a proč tomu tak je, vědí jen ti, kteří se o hřiště starají.
 
U mě vyhrává jasně Česká Lípa. Těžko se ale porovnavá, každé hřiště cílí jistě na jinou cílovou skupinu. Česká Lípa - hřiště vykazuje velký progres, změny vždy k lepšímu, hraji tam párkrát do roka a vždy příjemné překvapení. Když jsem tam byl poprvé, po otevření, říkal jsem si, že je to louka...dnes rozhodně neplatí...atmosféra tam byla vždy dobrá, ale tu stejně z 90% dělá společnost ve které hraji...jediné co bych vytkl, je čekání v restauraci, ale to není úplně o hřišti...Grabštejn - hřiště vykazuje regres (letos jsem tam nehrál), nejvíce mi vadily odpalistě, na dvojce zapíchnout týčko je umění a najít rovné místo (míč a postoj) bylo nemožné, to na více jamkách, to mi vadilo vždy nejvíce..jediné co dělám vesměs vždy před hrou, je putování a to na Grabštejně nejde...po hře si většinou něco dám, ale párek či klobásu nee...
Jak píši na začátku, hřiště jsou dle mého úplně z jiných tříd/levelu, takže porovnávat Fabii a Octavii úplně nejde...
Jo.....to čekání v restauraci v Lípě na cokoli můžu potvrdit. V sobotu jsem se musel dokonce zvednout a jít již asi 20 minut objednané pivo zaurgovat až na bar:(.....a včera to nebylo o moc lepší. Ty mladý holky to tam nedávaj.....a to v sobotu ani včera to nebyly žádné monstrózní turnaje, oba dva dny cca jen asi 40 lidí.
 
Jo.....to čekání v restauraci v Lípě na cokoli můžu potvrdit. V sobotu jsem se musel dokonce zvednout a jít již asi 20 minut objednané pivo zaurgovat až na bar:(.....a včera to nebylo o moc lepší. Ty mladý holky to tam nedávaj.....a to v sobotu ani včera to nebyly žádné monstrózní turnaje, oba dva dny cca jen asi 40 lidí.
Jsem měl asi štěstí na směnu, u mě v pohodě..
 
V této anketě jsem až dodnes nemohl hlasovat (neznal jsem ta hřiště), po včerejší České Lípě a dnešním dvojboji Malevil/Grabštejn jsem nakonec dal hlas České Lípě.
Obě hřiště jsem šel prázdná, úplně sám, takže žádný duch hřiště, milí lidé ap. nevstoupili do hry, v hodnocení rozhodla hlavně kvalita hracích ploch, a tam má Lípa dost navrch.
Na Grabštejnu se mi nejvíc zalíbila šestnáctka, to je parádní jamka, kterou jen tak někde člověk nepotká. Naopak zklamáním byly grýny - některé jsou zbytečně velké, přitom nijak výrazně modelované, ale až příliš často jim chybí tráva. Na hlíně se patuje dost blbě. Za mne bych zmenšil - o poloviční grýn by se možná dalo lépe starat. Taky úplně nemusím jamky hrané naslepo přes horizont, ale to asi řeší opakované hraní a tím pádem lepší poznání hřiště.
A už jen tak trochu mimo soutěž, ČL je v TT, takže vidím obsazenost, blokuju si hru online a se slevou od ČSOB jsem se tam dostal cenově níž než na Grabštejně, kde to dnes (zřejmě výjimečně) bylo jen za hotové.
 
A už jen tak trochu mimo soutěž, ČL je v TT, takže vidím obsazenost, blokuju si hru online a se slevou od ČSOB jsem se tam dostal cenově níž než na Grabštejně, kde to dnes (zřejmě výjimečně) bylo jen za hotové.
Grabštejn jede jen za hotové
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom