Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Češi si za drahá fee mohou sami. Málo hrají.

Treba to, ze kdyz zavolas ze potrebujes neco ve svych udajich zmenit, tak ve skutecnosti to nekdo zvedne ten telefon a tu upravu provede. Mame statisticke a evidencni povinnosti vuci sportovnim svazum, musime delat danova priznani, zadame o dotace, archivujeme, evidujeme platby,...

Zdravotni stejne jako osobni situace resime s kazdym clenem individualne.

Ja jsem z debaty vytusil, ze podnikas v oblasti golfoveho resortu. Proc to teda vlastne delas, kdyz to k nicemu neni?
 
Ja jsem z debaty vytusil, ze podnikas v oblasti golfoveho resortu. Proc to teda vlastne delas, kdyz to k nicemu neni?

Z ceho soudis, ze to k nicemu neni?
 
nebot si stezujes, ze golf se buduje pro poteseni majitele nebo jako pracka penez ...

  1. Ja si nestezuju, pouze uvadim do kontextu sve nazory.
  2. Budoval, uz nebuduje.
  3. Porad nevidim souvislost mezi timto tvrzenim a tim, ze je to k nicemu. To jsem nikdy nerek a ani si to nemyslim.

To ze neco nema funkcni puvod nebo ramec, prece neznamena, ze to je k nicemu. Urcite aspekty toho podnikani se jen neridi zakonitostmi z knih nebo trhu, ale urcite ma radu pozitivnich dopadu na sve prostredi.
 
Ať je to kolik chce (pamatuji mimoklubovou registraci a 300 to nebylo), pokud po mě někdo vyžaduje platbu, očekávám že za něco...jinak to vnímám jako z té reklamy "parníček jste viděl?"..
Btw. Pokud je to 300, proč jsou udržovací poplatky nastaveny na 2000-5000, co jsem tak různě viděl?
Ale to už jsme mimo téma asi hodně...

Osobní členství v golfovém klubu bych přirovnal ke (drahé)slevové kartě, kterou je nejdříve třeba jednorázově koupit = vstupní fee, a pak je jí třeba jednou ročně dobít nebo propadne = roční poplatky. Přičemž všichni zákazníci ( golfisté ) velmi dobře vědí, že to tak funguje. Udržovací poplatek je tedy v podstatě nadstandardní, netypická a vstřícná funkce, která umožňuje to, že hráč nepřijde o svůj vstupní vklad a to za nižší cenu, než by měl správně platit. U drtivé většiny produktů fungujících na obdobné bázi tato možnost není. Např. nedobiješ telefonní kartu - zanikne a nikdo se neptá, co bylo příčinou jejího nedobytí.
Největším nákladem klubu nejsou administrativní poplatky, ale platba za údržbu hřiště, kterou majitel požaduje po klubu v domluvené výši, bez ohledu na to, zda se např. někdo zranil. Udržovací poplatky jsou proto nastaveny poměrně vysoko, aby členy nelákala možnost, letos se mi nechce hrát, tak zaplatím jen udržovací poplatek. Klub takto také získá aspoň nějaké peníze, se kterými počítal v rozpočtu. Větší počet hráčů s udržovacím poplatkem vede k ekonomickým problémům klubu.
 
Osobní členství v golfovém klubu bych přirovnal ke (drahé)slevové kartě, kterou je nejdříve třeba jednorázově koupit = vstupní fee, a pak je jí třeba jednou ročně dobít nebo propadne = roční poplatky. Přičemž všichni zákazníci ( golfisté ) velmi dobře vědí, že to tak funguje. Udržovací poplatek je tedy v podstatě nadstandardní, netypická a vstřícná funkce, která umožňuje to, že hráč nepřijde o svůj vstupní vklad a to za nižší cenu, než by měl správně platit. U drtivé většiny produktů fungujících na obdobné bázi tato možnost není. Např. nedobiješ telefonní kartu - zanikne a nikdo se neptá, co bylo příčinou jejího nedobytí.
Největším nákladem klubu nejsou administrativní poplatky, ale platba za údržbu hřiště, kterou majitel požaduje po klubu v domluvené výši, bez ohledu na to, zda se např. někdo zranil. Udržovací poplatky jsou proto nastaveny poměrně vysoko, aby členy nelákala možnost, letos se mi nechce hrát, tak zaplatím jen udržovací poplatek. Klub takto také získá aspoň nějaké peníze, se kterými počítal v rozpočtu. Větší počet hráčů s udržovacím poplatkem vede k ekonomickým problémům klubu.
Porovnavas nesrovnatelné..
U telefonní karty je pořizovací cena 0-50Kč, u vstupního poplatku to je od jednotek tisíc až po statisíce.
Se aspoň dohodněte, jeden tvrdí, že musí platit někoho, kdo mi zvedne telefon když náhodou zavolám, ty zase, že se platí údržba hřiště. To mě opravdu zajímá, když nehraju..

I kdyby měl klub tisíce hráčů s udržovacím členstvím, dá se na to koukat dvěma pohledy. Klub počítal, že si koupí kartu a budou hrát a tím pádem se cítí ve ztrátě, nebo by taky mohl vidět, že i za pár stovek od každého si zaplatí nějaké náklady a zbytek půjde od aktivních hráčů, kteří služby rezortu čerpají.
Co jsem se namátkou koukal, tak udržovací poplatek se u levnějších rezortu pohybuje okolo 1/3 ceny hracího, což je podle mě v zásadním nepoměru k nákladům, které jsou vynaloženy.
Předpokládám, že tohle je jeden z důvodů, proč se dnes spousta lidí nechce vázat v klubech, kde je nezanedbatelný vstupní poplatek. Být jako ryba na háčku nechce nikdo.

Vlezné dokážu pochopit tam, kde ho používají jako regulaci počtu členů, ale ze spousty diskusí jsem tak nějak vytušil, že nadměrný počet členů asi nebude hlavním problémem drtivé většiny klubů :)
 
Co jsem se namátkou koukal, tak udržovací poplatek se u levnějších rezortu pohybuje okolo 1/3 ceny hracího, což je podle mě v zásadním nepoměru k nákladům, které jsou vynaloženy.

To si myslím že není až zas tak pravda. Udržovací členství je většinou jen zlomek hracího. U nás (Sokolov) máme klubový příspěvek 2.000,- a udržovací 1.500,- Kč. Ale při udržovacím už neplatím nic z ročního hracího poplatku 13.000,-. Takže hraju - platím 15.000,-, nehraju - platím 1.500,- = 10%.
 
A co to je?
Nehraje, tak co je s ním za práci?
Teď mě napadá, že může třeba hrát jinde, ale berme situaci, že mě v prosinci vykuchaji ve špitále, do března tam budu ležet a třeba v říjnu vylezu poprvé o berlích z baráku. Na golf ani nepomyslim.. Existuje něco pro takový případ?
Člen být samozřejmě nemusíš nikde. Není pravda, že kdo chce hrát golf, musí být členem klubu. Jen je to pro všechny jednodušší a svým způsobem výhodnější.
Můžeš si najít klub, kde se platí roční udržovací řádově 1000 (kdysi jsem někde našel i 500, ale nepamatuju si, kde to bylo). Když budeš v nemocnici a kvůli tomu nezaplatíš roční poplatky, tak asi na většině klubů to pochopí a nějakým způsobem se domluvíš na případném následném obnovení členství.
Klub platí za člena 300 poplatek ČGF. Myslím, že to bylo rozdělené na 300 pro plnohodnotný klub a 600 pro neplnohodnotný (někdy též zvaný virtuální, ale těch je u nás jen pár, protože plnohodnotný je i klub, který má driving, takže třeba ČGK už delší dobu není virtuální klub). Navíc každý klub platí poplatek ČGF za to, že je u nich evidovaný jako klub. To byly nějaké desítky tisíc, co si pamatuju (nejsem si jistý, jestli to platily všechny kluby, nebo jen některé podle počtu členů, je to k nalezení někde ve stanovách ČGF, ale nechce se mi to teď hledat)
Pak máš nějaké náklady v samotném klubu. Někdo musí vést evidenci členů (klubový manažer), 1x ročně se musí udělat kontrola HCP (to dělá většinou STK klubu).
  • družstva, která hrají soutěže (poplatky za účast v soutěži, jednotné oblečení apod.)
  • mistrovství klubu, kde jsou určitě nějaké náklady (přinejmenším poháry a nějaké odměny)
  • webové stránky, marketing
Takže i když nehraješ, tak tím že jsi někde člen se podílíš na úhradě nákladů a pomáháš ekonomice klubu.

Když nejsi nikde členem, máš určitá nepohodlná omezení. Na turnaj tě obvykle recepce (promotér) přihlásí jako cizince podle data narození, ale ne všichni to chtějí dělat (některé turnaje prostě hrát nebudeš). Když si půjdeš zahrát na hřiště, můžou po tobě chtít nějaký důkaz, že máš HCP (a případně jaký HCP). Asi nebudeš moct dělat rezervaci online přes teetime (aspoň si to myslím), ale zavoláš na recepci a domluvíš se s nimi.
 
U telefonní karty je pořizovací cena 0-50Kč, u vstupního poplatku to je od jednotek tisíc až po statisíce.

Je to v přece ve stejném poměru - hovory tě stojí řádově koruny, golfové hry tě stojí stokoruny až tisíce. Princip je pořád stejný.

Se aspoň dohodněte, jeden tvrdí, že musí platit někoho, kdo mi zvedne telefon když náhodou zavolám, ty zase, že se platí údržba hřiště. To mě opravdu zajímá, když nehraju..

Proč bychom se měli dohodnout? To že to v Hořehledech funguje nějak, ještě neznamená, že je to v Beřovicích stejné. Seš dostatečně inteligentní na to, abys dokázal přece pochopit, že z ročního poplatku se platí celá řada věcí, od poplatku ČGF, přes telefony a kafe pro zaměstnance, až po sekání trávníků a pojistky.

U nás je to např. tak, že veškeré roční členské poplatky, které se vyberou, odchází jako nájemné za pozemky majiteli pozemků.

I kdyby měl klub tisíce hráčů s udržovacím členstvím, dá se na to koukat dvěma pohledy. Klub počítal, že si koupí kartu a budou hrát a tím pádem se cítí ve ztrátě, nebo by taky mohl vidět, že i za pár stovek od každého si zaplatí nějaké náklady a zbytek půjde od aktivních hráčů, kteří služby rezortu čerpají.

Některé kluby mají na tomto vyloženě postavené fungování - udržovacích členů mají mnohem více, než členů aktivních. Takže opět je to velmi individuální a nejde to paušalizovat.

Předpokládám, že tohle je jeden z důvodů, proč se dnes spousta lidí nechce vázat v klubech, kde je nezanedbatelný vstupní poplatek. Být jako ryba na háčku nechce nikdo.

Vlezné dokážu pochopit tam, kde ho používají jako regulaci počtu členů, ale ze spousty diskusí jsem tak nějak vytušil, že nadměrný počet členů asi nebude hlavním problémem drtivé většiny klubů :)

Opět jen otázka nabídky a poptávky. Někdo nemá problém zaplatit vyšší vstup a pak hrát za málo, někdo odmítá platit cokoli navíc oproti fee, někdo si to rozloží do splátek na 5 let.
 

Dovolím si upřesnit některé informace

...Klub platí za člena 300 poplatek ČGF. Myslím, že to bylo rozdělené na 300 pro plnohodnotný klub a 600 pro neplnohodnotný (někdy též zvaný virtuální, ale těch je u nás jen pár...

Přidružených klubů je několik desítek. V roce 2017 jich bylo 57 ( klubů 128 )

... Navíc každý klub platí poplatek ČGF za to, že je u nich evidovaný jako klub. To byly nějaké desítky tisíc, co si pamatuju ...

Kluby za evidenci v ČGF další peníze neplatí. Existuje však minimální částka, kterou musí klub zaplatit. Ta je ( myslím ) 20 000 Kč. To se však samozřejmě týká jen klubů s malým počtem členů
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom