Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Černá hra

Přestože si zpětně pokaždé říkám, že mi to zato nestojí a udělal bych líp (především pro svoje zdraví), kdybych to ignoroval, tak to prostě neumím. Vidím kolem sebe všechny ty lidi, co tu často do poslední špetky energie budují to nejlepší co dokážou, snaží se, vymýšlí, opravují, kopou, sečou, roznáší,...a takovýmuhle je to vlastně uplně u zadku...z toho je mi smutno a je mi to vlastně především hrozně líto...
Ještě bych pochopil, že je někdo držgrešle a nechce dát na Karlštejně za fee 3000,-, ale u Vás, pokud se nepletu je celodenní fee za 300,-? Nebo aspoň bylo. Nebo, že by to bylo právě tou nízkou cenou? Přece ty tři stovky ho ( majitele ) nespasí, tak proč bych platil? Možná, že to jsou stejný lidi, který tvrděj, že blinkry dává jenom blbec!
 
Dost by m zajímalo kolik lidí za rok projde hřiště na černo, třeba na Slapech. Často vidím, jak někdo parkuje pod 9. greenem nebo vyběhne rovnou z chajdy a jde si hrát. Stává se i že v průběhu hry přede mnou zázračně přibývají flighty. A teď... mají to domluvené, že začínají třeba od 6. a jdou hrát jen 4 jamky, nebo jsou to neplatiči?

;)
Jo, kdybych se chtěl stát teoreticky podvodníkem, tak Slapy jsou na to jak dělaný, tam není za první týčko (o desítce ani nemluvě) vůbec vidět. Na druhou stranu kolikrát se vám stalo, že po vás maršál - jenž by to měl hlídat - chtěl během hry vidět nějaký doklad o zaplacení či tak něco. Mě za už skoro 13 let hraní jednou!!!
 
Na druhou stranu kolikrát se vám stalo, že po vás maršál - jenž by to měl hlídat - chtěl během hry vidět nějaký doklad o zaplacení či tak něco. Mě za už skoro 13 let hraní jednou!!!
Jenže maršál vidí do rezervací, takže on nemusí chtít vidět doklad. On ví, kde by kdo měl být a teprve v momentě, kdy tam není nebo tam naopak někdo přebývá, tak zasahuje...
 
Jenže maršál vidí do rezervací, takže on nemusí chtít vidět doklad. On ví, kde by kdo měl být a teprve v momentě, kdy tam není nebo tam naopak někdo přebývá, tak zasahuje...
přesně, maršál vidí do rezervací a odbavení. Ale i tak se objevují pravidelně černí hráči třeba i na Černém Mostě. Nevím čím to je, ale asi nepochopili, že název rezortu má jinou souvislost. ;););)
 
Upraveno:
Ještě bych pochopil, že je někdo držgrešle a nechce dát na Karlštejně za fee 3000,-, ale u Vás, pokud se nepletu je celodenní fee za 300,-? Nebo aspoň bylo. Nebo, že by to bylo právě tou nízkou cenou? Přece ty tři stovky ho ( majitele ) nespasí, tak proč bych platil? Možná, že to jsou stejný lidi, který tvrděj, že blinkry dává jenom blbec!
Já bych se hrozně rád vyhnul paušalizování a u člověka, který to u nás a na golfu nezná, bych i to nutkání obejít si pár jamek z drivingu, když tam nikdo není, pochopil. Ale ten, kdo tu byl bůhví kolik let členem, dokonce dával své dítě na dětské tréninky, ví v jaké rovině náš areál funguje a že v podstatě není problém se férově na čemkoli domluvit, tam mi to hlava nebere...Ono totiž vůbec nejde o peníze, protože skutečně žádné reálně nespotřebovává - to že si 10x plácne na FW do balonu mne skutečně nic nestojí. Mrzí mne ty souvislosti...

A pokud by to mělo být tak, že mám zavřít oči před každým prohřeškem jen proto, že ten člověk utratil peníze za nějakou jinou moji službu, to pak přeci nemusím vybírat peníze vůbec. Příště přijde @requo s tím, že už tu sežral tolik smažáků, že by měl hrát zadarmo nejmíň 5 let. Nebo @Jerry s tím, že mu za ty vypitý přihřátý kapučína dlužím jeden půlhodinovej blowjob...
 
Mrzí mne ty souvislosti...

Mně na tom nejvíc ve výsledku ale překvapuje, že tě to pořád po těch letech tak překvapuje - a rozčiluje. Proč by si druhá strana měla uvědomovat souvislosti - i když je to třeba dlouhodobý člen? Je to netrápí. Trest žádný ve výsledku stejně nepřijde a málokdo umí přiznat, že udělal něco špatného a postavit se v k tomu v dané chvíli čelem a s grácií. Řekl bych i, že mnoho z nás porušuje nějaká pravidla, když je nikdo nevidí (resp. když si to myslí) nebo když je považuje za zbytečná, nepřiměřená atp... Chůze na červenou, překročení rychlosti, nedodržení smluvených termínů, o různých dalších i golfových pravidlech nemluvě. Tím nechci říct, že to podporuji a schaluji, ale pokud nenasleduje nějaký trest, který by byl skutečně nepříjemný, tak prostě pořád bude určité procento populace, která to bude ve svém případě brát minimálně v určitý čas jako něco marginálního.

Co s tím? Nevím. Na jedné straně hledat opatření a postupy, abych to pokud možno minimalizoval a pokud možno předcházet, na druhé straně se nastavit tak, že to prostě tak bude asi vždycky a že ty ztráty prostě sem tam budou.
 
Upraveno:
pokud nenasleduje nějaký trest, který by byl skutečně nepříjemný
Já bych ho i potrestal, ale nemám jak. Max na něj zavolat policajty, což ve výsledku skončí patem, kdy on bude tvrdit jednu věc a já druhou. Pak už zbývá se s tím jen smířit...a to mi prostě nejde...
 
Co nějaký blacklist a takové lidi už k sobě nepustit?
OPS Teetime ma moznost blacklistu, ale myslim, ze jen pro svoje hriste, v tom pripade to tomu hraci nenecha udelat ani rezervaci
 
já jsem na blacklistu třeba v Hostivaři už 3 roky. Nevím, čím jsem si to zasloužil :D Na recepci mi řekli, že to oni nevyřeší, tak jsem se na to vyprd :)
 
Co nějaký blacklist a takové lidi už k sobě nepustit?
Problém blacklistu řeší lidi, co chtějí hrát ofiko. Tyhle zrovna ofiko nehráli...
 
To sice ne ale nelze přece hrát na černo pořád, takže dříve nebo později si stejně zahrát přijdou. Případně sdílet tenhle seznam vzájemně mezi hřišti?
 
Případně sdílet tenhle seznam vzájemně mezi hřišti?

To už trochu zavání... Samozřejmě technologicky je to řešení, bohužel i zájmy mezi jednotlivými subjekty (kluby) jsou značně rozdílné a dokážu si představit i osobní msty, kdy někomu jen znepříjemnit život, protože mi "pomluvil hřiště". Na tu objektivitu případného zařazení mezi ostatní do blacklistu bych moc nesázel. Je to dobrý nástroj při velmi osvíceném používaní, ale příliš snadno se může zvrtnout a reálně se taky velmi často zvrtává. Ono dostat se na jakýkoli negativní seznam je příliš snadné - a pak velmi obtížné se z něj dostat, případně při neoprávněném zařazení napravit svoji pověst (což je pak už skoro nemožné).
 
Před týdnem jsem se ptal na Kaskádě jednoho z maršálů, proč je vidím jen tak zřídka na hřišti. Vysvětlil mi, že od pondělí do pátku je tam vždy jen jeden z nich, a to se skoro nedostane k ničemu jinýmu, než pořád u všech tří devítek plus na akademii kontrolovat, jestli někdo zase nemá tendenci hrát zadarmo.
 
Problém blacklistu řeší lidi, co chtějí hrát ofiko. Tyhle zrovna ofiko nehráli...
Mozna hloupy dotaz, ale nelze cloveku zakazat vstup do arealu?
 
Mozna hloupy dotaz, ale nelze cloveku zakazat vstup do arealu?
To urcite lze. Otazkou je vymahatelnost takoveho zakazu...
 
To urcite lze. Otazkou je vymahatelnost takoveho zakazu...
Oznameni, asi nejlepe doporucene, a pak uz klidne na policii. Ale mozna jsem naivka...
Dalsi moznost by byla oznameni, ze je to zpoplatnene a nasledne vyzva k zaplaceni a treba vymahani. Ony uz jen ty doporucene dopisy jsou pro dotycneho pekny opruz.

btw. CGF neresi nijak spolecny postup vuci lidem, co porucuji zjevne uplne vse? Blokace atp.?
 
Oznameni, asi nejlepe doporucene, a pak uz klidne na policii. Ale mozna jsem naivka...
Dalsi moznost by byla oznameni, ze je to zpoplatnene a nasledne vyzva k zaplaceni a treba vymahani. Ony uz jen ty doporucene dopisy jsou pro dotycneho pekny opruz.

btw. CGF neresi nijak spolecny postup vuci lidem, co porucuji zjevne uplne vse? Blokace atp.?
To mas asi pravdu, ale minimalne stejny opruz je to pro me. A vzhledem k par zkusenostem se znicenim vybaveni hoteloveho pokoje si nedelam iluze o tom, ze i zde je vymahatelnost v podstate nulova.

CGF to ani resit nemuze, toto je provozni, nikoliv klubovy problem...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom