Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Černá hra

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
nebojte, nejedna se o rasovou nesnasenlivost.
Setkal jste se nekdy nekdo s hrou na cerno?? vcera jsem se bavil s marshalem v Hodkovickach a pry nachyta 3-5 lidi tydne, co si tom myslite??
 
Re: černá hra

to bude, ale ne vsechny chyti, ja si myslim, ze je to pod uroven golfisty, nikdy bych si to nedovolil, ale asi se taci najdou :(
 
Re: černá hra

Bych moh vyprávět:)
 
Re: černá hra

vypravej :) chceme slyset vsechno
 
Re: černá hra

Jo, to mě taky zajímá. Sám bych si netroufl tohle udělat i když třeba v Sokolově mě svrbelo přidat si pár jamek navíc po odehrání kola. Trochu mě mrzí, že velká hřiště nemají až na výjimky celodenní fee, někdy bych dal víc než 18. Ale podmínky respektuji a hraju co jsem si zaplatil..
 
Re: černá hra

To mi prijde fakt drsne! A to jako pak zdrhaj s bagem na zadech? :)
 
Re: černá hra

U nas casto vyrazej z drivingu. A obehnou si treba je 3 + 4. A pomerne velmi casty jev je, ze nahlasej doprovod. Pri dotazu, zda bude hrat, reknou ze ne. A na druhy jamce je vidite s holi.

Vzdycky se hrozne divej, ze si preci jen parkrat bouchli do balonu a nikoho nezdrzujou, tak o co jde. Pak prejdou k tomu, ze to na recepci prece rikali, ze budou hrat oba.

Casto se to dejě u deti - ty jsou prece male, tak za ne se platit nemusi.

Jednou, kdyz jsme meli zavreno (cedule s telefonem na dverich recepce) mi jeden chlap rikal, ze kdyz tam nikdo nebyl, tak nemel komu rict, ze jde hrat.

Kdyz to cele date do souvislosti s tim, kolik u nas stoji hra, tak je mi obcas trochu smutno...
 
Re: černá hra

To smutne je. A kdyz je capnes za fligr, tak to doplati nebo s hanbou utecou a uz se vicekrat neukazi.

Ja jsem videl parkrat, ze lidi obcas nechali dite, ktere bylo evidentne doprovod si dat nejaky putt, ale to mi prislo jeste ok. Neb chapu, ze to mozna jinak ani neslo. :))
 
Re: černá hra

Navíc když jsem měl sebou malou dceru, tak Martin neměl problém, abych ji nechal zkoušet puttovani. A ještě mi zadarmo půjčil pro ni putter.
Že to těm lidem za tu ostudu stojí. Možná si ani neuvědomují, že dělají něco blbě :(
 
Re: černá hra

je pravda, ze nekdy jsem nechaval sve kratke putty hrat pritelkyni, vetsinou kdyz jsem se bal ze je nedam, ona to tam vzdy narvala na komoru a davala je :D ale nikdy me nenapadlo, ze by se to mohlo brat jako cerna hra :(
 
Re: černá hra

zajimalo by me, jak je to s cernou hrou za hranicemi. Vim o hristich v severni Anglii a Skotsku, kde je u prvniho tycka jen kasicka s cenikem a kazdy tam fee hodi, to by u nas neslo :(
 
Re: černá hra

No ono tohle brzo přejde v celé Evropě. Ještě před 10 lety mi nějaký vzdálený příbuzný Nor mé kamarádky vykládal, že doma nezamyká byt ani auto.
Počítám, že importem jiných "kultur" už byl donucen tyhle zvyky změnit. 
Teď mě napadá z mého pohledu první a jediný pozitivní dopad nového evropského "multikulti" náboženství pro nás Čechy... Brzy už nebudeme v Evropě za největší zloděje a podvodníky:)
 
Re: černá hra

Tuším, že je jen jeden případ, kdy ten člověk slíbil, že to na recepci zaplatí a místo toho zdrhnul. Jinak všichni po dohrání zaplatili.

U dětí je to vždycky na zvážení, co dítě dokáže zahrát, jak ho to baví, zda chodí na naše dětské tréninky atd. Primárně po dětech (řekněme do 10ti let) žádný peníze nechci a když mi rodič řekne, že se snaží prcka dovést ke golfu, tak mu přeci nebudu házet klacky pod nohy. Takže když se na recepci ozvou, že si párkrát bouchne do balonu, tak to vůbec neřeším. Když pak ale milá ratolest hraje celé hřiště, je něco špatně...

Btw. já byl v Norsku několikrát a nikdy si nikdo doma nezamykal, když odcházel. 
 
Martin: přesně můj případ, snažím se dovést dceru ke golfu...k vám na tréninky to je z ruky, tak začala chodit se mnou k mému trenérovi. A až začne jezdit se mnou do Hořehled víc než jednou za rok, koupím jí členství, i kdyby jen puttovala zatím. Za ty peníze není co řešit.
 
Stejně jako Martin... Bych také mohl vyprávět... Zkušeností s černou hrou (a s následným "odchytem") neplatičů mám z brněnské Kaskády poměrně hodně. Vyskytovali se tam (a předpokládám, že se stále vyskytují) dva základní typy "černochů":
1. Na akademii, která je velmi blízko příjezdové cestě, kde prostě někdo přijel, vyskočil, zahrál si a jel... Maršálové relativně často tyto osoby odhalovali, ale většinou to skončilo útěkem hráče do blízko přistaveného vozu a následným odjezdem - Maršál tedy aspoň pořídil fotku vozu, aby bylo něco do archivu...
2. Na velkém hřišti, kde hráči využívali toho, že si např. půjčili kartičku čgf od nějakého člena a při hře se za něj vydávali (tzn. prokázali se na recepci vypůjčenou kartou nebo je nahlásil s kartičkou v ruce spoluhrající člen apod.). Vzhledem k velkému množství hráčů/členů neměla recepce šanci každého znát a samozřejmě lustrovat každého i pomocí nějakého dokladu s fotkou také není běžné... Na takovéto podvodníky se přišlo vždy díky tomu, že maršál uvedeného člena, za kterého se provinilec vydával, znal. Takže následovala nějaká konfrontace a problémy měli tedy dva (hráč-podvodník + spoluhráč-člen) nebo tři lidé (+ ještě člen, který zapůjčil svou hrací kartu). Výsledkem bývalo doplacení fee a nějaké zákazy hry, černé listiny atd... 
Samozřejmě situace typu - doprovod hrát nebude a pak hraje, nebo že se někdo někde brzo po ránu vynořil z lesa doufajíc, že maršál zatím není ve službě, odehrál pár jamek a následně opět v lese zmizel - také občas nastávaly...
 
To je nářez teda...
Nemá cgf na toto nějaké nástroje? Třeba vyloučení z turnajů nebo federace při prokázání takových prohřešků?
 
V tomhle je golf v nevýhodě - je na velkém území a nedá se uhlídat černochy, pokud by neměli být turnikety a všichni platit vstup do opoceného areálu. Asi bych tedy nešel na hřiště s tím, že bych platil za jednoho a hrál mi pak i kedík, přijde mi to jaksi nemravné. A docela mě pobavila historka, Jirky (Razor), že někdo jde na černo i na akademii a skáče do auta, aby nemusel platit. Není to úplně postavené na hlavu? Asi ta auta nebudou zrovna vraky. :) 

Na druhou stranu si nedokážu představit účinná řešení na straně provozovatele hřiště. Náklady na zamezení takovéhoto "negativního" chování mnohem převýší pozitivní přísun takovýchto opatření. Ale až budeme všichni očipovaní, tak on nás ten humor přejde. :)
 
Jarda: čgf jako takovou bych do toho asi netahal - spíš se to řeší na úrovni klubů/resortů. Tzn. prolustruje se odchycený neplatič a informuje se jeho domovské hřiště... Osobně jsem toto řešil 2x a vždy byl domovský klub "černocha" vstřícný a udělal s ním krátký proces (např. blokaci členství na čgf - tzn. pak si nezahrál nikde, kde bylo potřeba čgf serveru) + nějaké informace na webu nebo v nějakém klubovém oběžníku... Ať se prostě ví, že se něco takového děje a že si hřiště nenechají s.át na hlavu. 

Michal: ne vždy do aut skákali, někdy prostě v klidu s kamennou tváří za absolutní ignorace maršála pozvolna k autu došli, nasedli a odjeli... Maršál (i když by na to fyzicky měl) s ním nic neudělá - prát se s ním nemůže, z toho by měl sám víc problémů... vždyť jde jen o pár stovek (v případě akademie)... Nejúčinnějším řešením je již zmíněná "medializace" na webu, v klubovém časopise, předání informací mezi kluby/hřišti, samozřejmě také výskyt maršála na hřišti apod... Ale čip do zadku by vše vyřešil :-D...

Jo ještě sem si vzpomněl na jednu "metodu", která se občas vyskytovala. Rodič (nečlen) chodil hrát na kartu dítěte, které členství (výrazně levnější) mělo... Jenže tohle se relativně rychle podchytilo zobrazením věku u jména hráče v rezervačním systému (pouze interně, nikoliv veřejně) - takže recepce hned věděla... Jó hold jsme přece češi, vždycky něco vymyslíme;-)...
 
RazoR: chápu, jen mě napadlo, že by třeba federace mohla být užitečná..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom