Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cena fee v ČR a Anglie

Na to je naše hřiště super, když každé tři jamky jdeš kolem klubovny;), můžeš těch trojic hrát kolik zvládneš nebo chceš :cool:
V Broumově je možné a vlastně celkem běžné jít kombinaci 1 (4p), 2 (3p), 9 (3p).
 
Na to je naše hřiště super, když každé tři jamky jdeš kolem klubovny;), můžeš těch trojic hrát kolik zvládneš nebo chceš :cool:
Zrovna Na Vrších je ten problém pro feečkaře, který se jmenuje celodenní fee. Je to sice dospělé hřiště, žádná akademie, ale když jsem tam hrál v neděli pozdě odpoledne, bylo mi řečeno, že mají pouze cenu za celodenní fee, i když jsem víc než 9 jamek jít nechtěl. No a 700,- za hodinu a něco, to mi fakt málo nepřipadá. Dost to vypadá jako signál pro feečkaře: Vás tady nepotřebujeme a ani nechceme, stačí nám členové klubu! Nic ve zlém!🌞
 
Zrovna Na Vrších je ten problém pro feečkaře, který se jmenuje celodenní fee. Je to sice dospělé hřiště, žádná akademie, ale když jsem tam hrál v neděli pozdě odpoledne, bylo mi řečeno, že mají pouze cenu za celodenní fee, i když jsem víc než 9 jamek jít nechtěl. No a 700,- za hodinu a něco, to mi fakt málo nepřipadá. Dost to vypadá jako signál pro feečkaře: Vás tady nepotřebujeme a ani nechceme, stačí nám členové klubu! Nic ve zlém!🌞
To je nevýhoda, když narazíte "jen" na zaměstnance, který nemá možnost měnit cenu. Nepochybuji, že Tomáš Folberger by řešení našel.
 
V pohodě! Chtěl jsem si tam už dlouho zahrát. S recepční jsem nesmlouval, jen jsem dvakrát zdůraznil, že jsem tam poprvé a že půjdu jen devítku. Jen jsem to uvedl v souvislosti s tématem. Absolutně souhlasím s Kabekem. Přístup ke golfu je u nás pořád ještě moc složitý a pro začátečníky drahý. Ano, cestičky se dají najít, ale už to dá práci. Já měl vlastně štěstí. Kdybych neměl možnost vyzkoušet plnohodnotnou hru na dospělém hřišti a za přijatelnou cenu, bez nutnosti poslouchat trenéra, tak bych asi následně s golfem nikdy nezačal. To, že bych hrál teď třeba líp, je věc druhá. Ale takhle začátečník , normální člověk neuvažuje. Ty akademie jsou většinou k ničemu. Na první den a seznámení s golfem dobrý, ale druhý den už chci na "velké" hřiště!
 
Má někdo zkušenost třeba z Rakouska nebo Německa? Jak to mají tam?
 
Má někdo zkušenost třeba z Rakouska nebo Německa? Jak to mají tam?
Moje zkusenost ze zahranici jsou, ze tam fee stoji obdobne jako cenik u nas, ale i vyrazne drazsi samo. Najde se mnoho i levnejsich variant, lisi se to hodne dle lokality, znamosti a kvality.
Rozhodne jsem nenabyl dojmu, ze by to nekde bylo levnejsi.

Vyhodou tam mozna jsou ruzna happy hours a sezoni slevy, zejmena v jiznich oblastech, kde mimo hlavni sezonu (golfovou!) jsou ceny vyrazne nizsi (napriklad tim, ze je silene vedro). Na lepsich hrisitch se mi libilo spousta drobnych doplnkovych sluzeb ci uvitani ala jste tu poprve, tak tady mate redbull nebo buggy zdarma.
 
Moje zkusenost ze zahranici jsou, ze tam fee stoji obdobne jako cenik u nas, ale i vyrazne drazsi samo. Najde se mnoho i levnejsich variant, lisi se to hodne dle lokality, znamosti a kvality.
Rozhodne jsem nenabyl dojmu, ze by to nekde bylo levnejsi.

Vyhodou tam mozna jsou ruzna happy hours a sezoni slevy, zejmena v jiznich oblastech, kde mimo hlavni sezonu (golfovou!) jsou ceny vyrazne nizsi (napriklad tim, ze je silene vedro). Na lepsich hrisitch se mi libilo spousta drobnych doplnkovych sluzeb ci uvitani ala jste tu poprve, tak tady mate redbull nebo buggy zdarma.
Ceny možná stejné, ale mzdy jsou trošku jinde ;)
 
Ceny možná stejné, ale mzdy jsou trošku jinde ;)

To je diskuse o nakupnim kosi??
Ono tech veci, co stoji dle toho kolik clovek vydelava moc neni…
 
Má někdo zkušenost třeba z Rakouska nebo Německa? Jak to mají tam?
Záleží jakou sortu hřišť vyhledáváš, ale dle mého názoru Rakousko = podobné ceny jako u nás (možná trošku vyšší), ale mnohem lepší kvalita.

Ps. Haugschlag + Adamstal TOP, nicméně ty už patří mezi ty dražší
 
Ja mam pocit, ze v CZ je golf bran vice sportovne. V Rakousku a dalsich zemich je to vice spolecenska a volnocasova zalezitost.
 
Ceny možná stejné, ale mzdy jsou trošku jinde ;)
Těžká písemka. Mzdy má většina lidí menší, ale náklady na údržbu moc rozdílné nejsou.

Ale je to dobrá poznámka. Fee v ČR by se mělo spíš porovnávat s fee v AT nebo DE, než s fee v UK.
Když pro nic jiného, tak pro podobnou klimatickou situaci a více podobností ohledně golfové tradice.
 
Upraveno moderátorem:
  • To se mi líbí
Reactions: jan
To Ott: No už jen ty rozdílné mzdy v ČR a UK se musí do nákladů hřišť promítnout. Stejně tak pokud dáváme klima jako plus u ostrovních hřišť v kontextu délky sezony, pak musíme počítat i s delším časovým úsekem pro plný provoz včetně těch nákladů. Nemyslím si tedy, že by český manažer hřiště dokázal se stejným pytlíkem peněz co má k dispozici doma, utáhnout hřiště v Británii. Fee v ČR a AT/DE se jak již bylo řečeno liší v několika věcech. Počínaje Happy hours, které tam začínají pro 18ti jamkové hřiště ve 14:00, kdežto u nás až o 2 a více hodin později a konče akčními balíčky. Nebo kvalitou ploch u hřišť se srovnatelnou cenou fee. A opět, při srovnatelném fee jejich náklady i jen s ohledem na mzdy, budou jistě vyšší. Zkrátka se domnívám, že v ČR není dostatečný počet hráčů přinášejících do klubových kas peníze, nebo i někde může váznout efektivita.
 
To Ott: No už jen ty rozdílné mzdy v ČR a UK se musí do nákladů hřišť promítnout. Stejně tak pokud dáváme klima jako plus u ostrovních hřišť v kontextu délky sezony, pak musíme počítat i s delším časovým úsekem pro plný provoz včetně těch nákladů. Nemyslím si tedy, že by český manažer hřiště dokázal se stejným pytlíkem peněz co má k dispozici doma, utáhnout hřiště v Británii. Fee v ČR a AT/DE se jak již bylo řečeno liší v několika věcech. Počínaje Happy hours, které tam začínají pro 18ti jamkové hřiště ve 14:00, kdežto u nás až o 2 a více hodin později a konče akčními balíčky. Nebo kvalitou ploch u hřišť se srovnatelnou cenou fee. A opět, při srovnatelném fee jejich náklady i jen s ohledem na mzdy, budou jistě vyšší. Zkrátka se domnívám, že v ČR není dostatečný počet hráčů přinášejících do klubových kas peníze, nebo i někde může váznout efektivita.
Myslíme oba totéž. A i když se to někomu nelíbí, můj apel, abychom se jako golfisti také snažili o zvyšování počtu hráčů, jde přesně tímto směrem. Děláme to totiž i pro sebe.

S čím ale nesouhlasím, to jsou ty neustálé stesky na nižší kvalitu hřišť v ČR. Tohle lze tvrdit pouze při nějakém přímém srovnání konkrétního hřiště s porovnatelným hřištěm třeba v AT.
 
Jaké jsou letos podmínky pro získání ZK? Lámu kamaráda ať si ji taky udělá a můžeme vyrazit na pořádné hřiště (mimo špičku) ať nehrajeme pořád na akademii nebo kde to jde.
V podstatě se ustoupilo od nutnosti uhrát 9 STB bodů na 9 jamkách. Pokud prokážeš dostatečné znalosti v tempu hry, bezpečnosti, etice a chování a základy pravidel, tak ti bude ZK udělena bez ohledu na to, cos uhrál...více zde.
 
To Ott: No už jen ty rozdílné mzdy v ČR a UK se musí do nákladů hřišť promítnout. Stejně tak pokud dáváme klima jako plus u ostrovních hřišť v kontextu délky sezony, pak musíme počítat i s delším časovým úsekem pro plný provoz včetně těch nákladů. Nemyslím si tedy, že by český manažer hřiště dokázal se stejným pytlíkem peněz co má k dispozici doma, utáhnout hřiště v Británii. Fee v ČR a AT/DE se jak již bylo řečeno liší v několika věcech. Počínaje Happy hours, které tam začínají pro 18ti jamkové hřiště ve 14:00, kdežto u nás až o 2 a více hodin později a konče akčními balíčky. Nebo kvalitou ploch u hřišť se srovnatelnou cenou fee. A opět, při srovnatelném fee jejich náklady i jen s ohledem na mzdy, budou jistě vyšší. Zkrátka se domnívám, že v ČR není dostatečný počet hráčů přinášejících do klubových kas peníze, nebo i někde může váznout efektivita.



Myslíme oba totéž. A i když se to někomu nelíbí, můj apel, abychom se jako golfisti také snažili o zvyšování počtu hráčů, jde přesně tímto směrem. Děláme to totiž i pro sebe.

S čím ale nesouhlasím, to jsou ty neustálé stesky na nižší kvalitu hřišť v ČR. Tohle lze tvrdit pouze při nějakém přímém srovnání konkrétního hřiště s porovnatelným hřištěm třeba v AT.

Kolik nás vlastně je? Já slyšel něco o cca 50 tisících aktivních hráčů... Je to pravda?

Určitě je to i o tomto, mám s tím čerstvou zkušenost, kdy jsem se snažil ke golfu přilákat známého, bývalého tenistu. A nešlo to, a přitom jsem mu říkal, že jako tenista by mu to možná šlo, že je to dobrý relax, že by si odpočinul od práce, dětí, všech ostatních starostí. Ale asi má ten golf nějak v hlavě zafixovaný, že je to drahé, nudné, pomalé, že to hrají divní lidi atd... To by mohla zlepšit olympiáda.

A taky se ale nesmí zapomínat ani na ty současné aktivní golfisty. Není to jen o počtu golfistů, ale také o tom, kolik her tihle golfisté vlastně odehrají. Takže se musí cílit i na to, aby ti aktivní hráli častěji a to se asi podaří jen tím, že kluby budou motivovat pomocí Happy Hours a jiných slev. Třeba sleva pro dva je zajímavá, protože co jsem slyšel, v Čechách lidé hrají spíš po dvojicích než v plných flights s někým koho třeba neznají.
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
To nebude jen o počtu odehraných kol, osobně mám i přes 50 kol ročně ale fee jestli zaplatím tak u 5-10 her tak je to moc, většina na domovském hřišti a za roční poplatek, takže hra vyjde tak na 350 Kč. Kdybych byl jen fíčkař, tak hraji tak 2 hry za měsíc.
 
Včera jsem nahlídl do časopisu GolfVacations a zaujalo mě téma o cenách fee před 10 lety a dnes.
Bylo to tak drahé před deseti lety, nebo je to levné nyní?
IMG_20210929_210218[1].jpg
 
Včera AB řešil v přenosu cenu fee... ale já to pak nedokoukal, tak nevím, jak vysoké je optimální dle diváků...
Celkem rozumně si vedl debatu směrem, proč je cena fee stejná po celou dobu dne, když některá hřiště jsou poloprázdná... Třeba to ve Vinoři zavede...;)
 
Včera AB řešil v přenosu cenu fee... ale já to pak nedokoukal, tak nevím, jak vysoké je optimální dle diváků...
Celkem rozumně si vedl debatu směrem, proč je cena fee stejná po celou dobu dne, když některá hřiště jsou poloprázdná... Třeba to ve Vinoři zavede...;)
Debatu nedokončil ale mám pocit že tam padlo něco ve stylu 700-900 a do 1500. Ale ta úvaha se mi zdá správná i když jsou hřiště co mají ranní ptáče či západ slunce levnější fee.
 
Debatu nedokončil ale mám pocit že tam padlo něco ve stylu 700-900 a do 1500. Ale ta úvaha se mi zdá správná i když jsou hřiště co mají ranní ptáče či západ slunce levnější fee.
Je to tak, prezentovaný výsledek ankety byl 700,- až 900,- na běžných hřištích, 1.500,- na "luxusních". O tom nesmyslném zdražování na víkend (myslím, že říkal o 400,-), pokud je hřiště poloprázdné, taky byla řeč.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom