Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cena fee v ČR a Anglie

Celkem rozumně si vedl debatu směrem, proč je cena fee stejná po celou dobu dne, když některá hřiště jsou poloprázdná...
To je dokola furt to samé - jestli si tu někdo myslí, že cena fee je překážkou k návštěvnosti hřišť, tak ví o golfu uplné prd. Jsou regiony, kde by se zdražení o 50% na množství hráčů nijak neprojevilo, protože je tam prostě přetlak. A jsou místa, kde i když necháte hrát lidi hrát zadarmo, tak nepřijedou. Protože nikdo se prostě kvůli slevě pár stokorun nepotáhne 2h autem…
 
To je dokola furt to samé - jestli si tu někdo myslí, že cena fee je překážkou k návštěvnosti hřišť, tak ví o golfu uplné prd. Jsou regiony, kde by se zdražení o 50% na množství hráčů nijak neprojevilo, protože je tam prostě přetlak. A jsou místa, kde i když necháte hrát lidi hrát zadarmo, tak nepřijedou. Protože nikdo se prostě kvůli slevě pár stokorun nepotáhne 2h autem…
Hele i když jsem golfový elév budu Ti oponovat, jelikož kamarád kterého jsem ke golfu přivedl prostě na hřiště které stojí víc 700 jít nechce tak hrajeme vesnické devítky a přitom na humny máme Slavkov, Kaskadu, Kořenec, a teoreticky i Olomouc jezdíme za nimi třeba i 2 hodiny. Či případně ve slevě v týdnu. O víkendu jsem na 18. společně nebyly prostě dát víc 1100 se mi taky příčí (možná jednou za čas) a to na tom nejsme finančně vůbec špatně. Upřímně ceny Fee na to jaká je tu infrastruktura jsou vysoko a když lákám další kamarády ať jdou s námi tak když jim řeknu 500-800 za hru tak jen poděkují že to není zábava pro ně. Prosím tě jakou máš saturaci teetime jen tak porovnání.
 
Hele i když jsem golfový elév budu Ti oponovat, jelikož kamarád kterého jsem ke golfu přivedl prostě na hřiště které stojí víc 700 jít nechce tak hrajeme vesnické devítky a přitom na humny máme Slavkov, Kaskadu, Kořenec, a teoreticky i Olomouc jezdíme za nimi třeba i 2 hodiny. Či případně ve slevě v týdnu. O víkendu jsem na 18. společně nebyly prostě dát víc 1100 se mi taky příčí (možná jednou za čas) a to na tom nejsme finančně vůbec špatně. Upřímně ceny Fee na to jaká je tu infrastruktura jsou vysoko a když lákám další kamarády ať jdou s námi tak když jim řeknu 500-800 za hru tak jen poděkují že to není zábava pro ně. Prosím tě jakou máš saturaci teetime jen tak porovnání.
Ale já se nebavím o ochotě zaplatit za hru nějaké peníze, já se bavím o tom, že i poměrně zásadní změna cenové politiky nebude mít na návštěvnost hřiště v určité oblasti prakticky žádný vliv. A ano, bude to po celé zemi proměnlivé a vázané na množství obyvatel/ golfistů, hřišť a jejich strukturu. Dovolím si s naprosto klidným srdcem tvrdit, že kdyby se Mnich, Svratka a Sv. Hamry rozhodli sundat svou cenu fee na 100 Kč/ den, tak se to na návštěvnosti jejich hřišť prakticky nijak neprojeví. Stejně jako kdyby Hostivař, Hodkovičky, Motol, Zbraslav a Čerňák zdražily o 30%.

Před tuším 3mi roky jsme udělali akci v květnu. Bylo fantastické počasí a hřiště v tom období bylo asi nejhezčí, jaké si v historii pamatuju. Tak jsme se rozhodli, že chceme, aby si ho takhle vyzkoušel každý, kdo má chuť. A dali jsme jednu hru zdarma pro kohokoli. Nemělo to žádné podmínky ani omezení a podařilo se tu informaci dostat prakticky do všech golfových medií té doby. Výsledkem bylo necelých 50 hráčů, kteří za ten měsíc dorazili si zahrát. Zadarmo! Jasně, udělat tuhle akci Albatross nebo Kácov, bude to mít asi jiný ohlas. Ale z dlouhodobého pohledu se nic nezmění. Úvaha, že kdyby fee obecně zlevnila, že bude více golfistů a tím hřiště více vydělají, je uplně zcestná. A to především proto, že golf bojuje s řadou daleko komplikovanějších předsudků. Pokud ty se podaří odstranit (což stejně půjde jedině časem, žádné kouzelné mávnutí proutku nepřijde) a počet lidí, kteří o sobě mohou tvrdit, že hrají golf, vyskočí někam ke 300 000, pak může začít cena fee hrát nějakou zásadní roli.

Vůle zaplatit za hru nějaký obnos s výše uvedeným nemá příliš společného. Každý máme nějakou citlivost na to, co je pro nás cenově přijatelné nebo drahé. Naprosto drtivá většina golfových hřišť u nás ve skutečnosti prodává fee pod smysluplnou hranicí rentability (pro lepší pochopení doporučuju přečíst si tohle, je to sice 5 let staré, ale vlastně nic se na tom nezměnilo). A já, přestože tohle všechno vím a hřiště provozuju, nejsem ochoten za hru zaplatit víc než 1000 Kč. Dává to smysl?

Saturaci teetimů mám směšnou, hru si u mne dá v průměru 30-40 lidí denně. Jenže zeptáš-li se co u mne lidé oceňují, tak je to právě ten klid a pohoda a že seženou teetime bez potíží a bez nutnosti rezervace týden předem. @JardaK ke mě jezdil řadu let přes hodinu z Prahy právě kvůli tomu. Teď je sice na kvalitativně lepším hřišti v Běřovicích, ale jeho nářky nad ucpaným hřištěm a nutností rezervací jsou evergreenem zdejšího fóra. A díky tomu mám přes 550 členů, což mi může kdejaká 18ka tiše závidět. Tzn. to, že je hřiště poloprázdné s relativně drahými teetimy ještě vůbec nemusí znamenat, že to je finančně špatně a že je potřeba to řešit.
 
Ale já se nebavím o ochotě zaplatit za hru nějaké peníze, já se bavím o tom, že i poměrně zásadní změna cenové politiky nebude mít na návštěvnost hřiště v určité oblasti prakticky žádný vliv. A ano, bude to po celé zemi proměnlivé a vázané na množství obyvatel/ golfistů, hřišť a jejich strukturu. Dovolím si s naprosto klidným srdcem tvrdit, že kdyby se Mnich, Svratka a Sv. Hamry rozhodli sundat svou cenu fee na 100 Kč/ den, tak se to na návštěvnosti jejich hřišť prakticky nijak neprojeví. Stejně jako kdyby Hostivař, Hodkovičky, Motol, Zbraslav a Čerňák zdražily o 30%.

Před tuším 3mi roky jsme udělali akci v květnu. Bylo fantastické počasí a hřiště v tom období bylo asi nejhezčí, jaké si v historii pamatuju. Tak jsme se rozhodli, že chceme, aby si ho takhle vyzkoušel každý, kdo má chuť. A dali jsme jednu hru zdarma pro kohokoli. Nemělo to žádné podmínky ani omezení a podařilo se tu informaci dostat prakticky do všech golfových medií té doby. Výsledkem bylo necelých 50 hráčů, kteří za ten měsíc dorazili si zahrát. Zadarmo! Jasně, udělat tuhle akci Albatross nebo Kácov, bude to mít asi jiný ohlas. Ale z dlouhodobého pohledu se nic nezmění. Úvaha, že kdyby fee obecně zlevnila, že bude více golfistů a tím hřiště více vydělají, je uplně zcestná. A to především proto, že golf bojuje s řadou daleko komplikovanějších předsudků. Pokud ty se podaří odstranit (což stejně půjde jedině časem, žádné kouzelné mávnutí proutku nepřijde) a počet lidí, kteří o sobě mohou tvrdit, že hrají golf, vyskočí někam ke 300 000, pak může začít cena fee hrát nějakou zásadní roli.

Vůle zaplatit za hru nějaký obnos s výše uvedeným nemá příliš společného. Každý máme nějakou citlivost na to, co je pro nás cenově přijatelné nebo drahé. Naprosto drtivá většina golfových hřišť u nás ve skutečnosti prodává fee pod smysluplnou hranicí rentability (pro lepší pochopení doporučuju přečíst si tohle, je to sice 5 let staré, ale vlastně nic se na tom nezměnilo). A já, přestože tohle všechno vím a hřiště provozuju, nejsem ochoten za hru zaplatit víc než 1000 Kč. Dává to smysl?

Saturaci teetimů mám směšnou, hru si u mne dá v průměru 30-40 lidí denně. Jenže zeptáš-li se co u mne lidé oceňují, tak je to právě ten klid a pohoda a že seženou teetime bez potíží a bez nutnosti rezervace týden předem. @JardaK ke mě jezdil řadu let přes hodinu z Prahy právě kvůli tomu. Teď je sice na kvalitativně lepším hřišti v Běřovicích, ale jeho nářky nad ucpaným hřištěm a nutností rezervací jsou evergreenem zdejšího fóra. A díky tomu mám přes 550 členů, což mi může kdejaká 18ka tiše závidět. Tzn. to, že je hřiště poloprázdné s relativně drahými teetimy ještě vůbec nemusí znamenat, že to je finančně špatně a že je potřeba to řešit.
Já s tebou skoro ve všem souhlasím ano cena fee nemá vliv na to že bude najednou 3x více golfistů (ač si myslím že jich u nás není úplně málo) jen se domnívám že některé hřiště jsou se svou cenou trochu mimo realitu (a zrovna Hamry jsou možná i pod cenou :) kdybych je neměl daleko hraji tam pořád). A ano ceny fee se velmi přibližují dostupnosti masové veřejnosti stačí se podívat kolik stáli před 8 lety.Ale zase se podívejme kolik stojí a co nabízejí hříště jako Olomouc, Slavkov Kravaře a i můj Kořenec tam jsou cenově trochu mimo (dle mne) a není problém tam najít teetime (skoro kdykoliv). Je pravda že v Čechách se situace trochu jiná díky konkurenci. Spíš to beru tak že aby se hřiště naplnila hráči je potřeba něco udělat a tohle je vidět nejvíc ale rozhodně to není to klíčové. Ohledně ceny a rentability jasně to chápu neboj je to můj život počítat náklady a ztráty takže tuším co kolik stojí. Jen si kladu otázku zda takové kroky aspoň trochu nerozvíří stojaté golfové vody. Neber to špatně prosím ale prezentace že nabízíš golfovou hru zdarma v golfových medii není úplně dobře trefená cílovka ta by měla dle mne být na aktivní lidi/sportovce v okolí třeba fotbalisti, běžci , turisti apod. tam je reálnější že někdo nový přijde a značne hrát golf.
 
Ale já se nebavím o ochotě zaplatit za hru nějaké peníze, já se bavím o tom, že i poměrně zásadní změna cenové politiky nebude mít na návštěvnost hřiště v určité oblasti prakticky žádný vliv. A ano, bude to po celé zemi proměnlivé a vázané na množství obyvatel/ golfistů, hřišť a jejich strukturu. Dovolím si s naprosto klidným srdcem tvrdit, že kdyby se Mnich, Svratka a Sv. Hamry rozhodli sundat svou cenu fee na 100 Kč/ den, tak se to na návštěvnosti jejich hřišť prakticky nijak neprojeví. Stejně jako kdyby Hostivař, Hodkovičky, Motol, Zbraslav a Čerňák zdražily o 30%.

Před tuším 3mi roky jsme udělali akci v květnu. Bylo fantastické počasí a hřiště v tom období bylo asi nejhezčí, jaké si v historii pamatuju. Tak jsme se rozhodli, že chceme, aby si ho takhle vyzkoušel každý, kdo má chuť. A dali jsme jednu hru zdarma pro kohokoli. Nemělo to žádné podmínky ani omezení a podařilo se tu informaci dostat prakticky do všech golfových medií té doby. Výsledkem bylo necelých 50 hráčů, kteří za ten měsíc dorazili si zahrát. Zadarmo! Jasně, udělat tuhle akci Albatross nebo Kácov, bude to mít asi jiný ohlas. Ale z dlouhodobého pohledu se nic nezmění. Úvaha, že kdyby fee obecně zlevnila, že bude více golfistů a tím hřiště více vydělají, je uplně zcestná. A to především proto, že golf bojuje s řadou daleko komplikovanějších předsudků. Pokud ty se podaří odstranit (což stejně půjde jedině časem, žádné kouzelné mávnutí proutku nepřijde) a počet lidí, kteří o sobě mohou tvrdit, že hrají golf, vyskočí někam ke 300 000, pak může začít cena fee hrát nějakou zásadní roli.

Vůle zaplatit za hru nějaký obnos s výše uvedeným nemá příliš společného. Každý máme nějakou citlivost na to, co je pro nás cenově přijatelné nebo drahé. Naprosto drtivá většina golfových hřišť u nás ve skutečnosti prodává fee pod smysluplnou hranicí rentability (pro lepší pochopení doporučuju přečíst si tohle, je to sice 5 let staré, ale vlastně nic se na tom nezměnilo). A já, přestože tohle všechno vím a hřiště provozuju, nejsem ochoten za hru zaplatit víc než 1000 Kč. Dává to smysl?

Saturaci teetimů mám směšnou, hru si u mne dá v průměru 30-40 lidí denně. Jenže zeptáš-li se co u mne lidé oceňují, tak je to právě ten klid a pohoda a že seženou teetime bez potíží a bez nutnosti rezervace týden předem. @JardaK ke mě jezdil řadu let přes hodinu z Prahy právě kvůli tomu. Teď je sice na kvalitativně lepším hřišti v Běřovicích, ale jeho nářky nad ucpaným hřištěm a nutností rezervací jsou evergreenem zdejšího fóra. A díky tomu mám přes 550 členů, což mi může kdejaká 18ka tiše závidět. Tzn. to, že je hřiště poloprázdné s relativně drahými teetimy ještě vůbec nemusí znamenat, že to je finančně špatně a že je potřeba to řešit.
JardaK k tobě jezdil nejen kvůli klidu a pohodě. Golf býval pro mě celodenním sportem a na to je devítka s možností pauzy ideál. Nesčetněkrát jsem startoval ráno a končil za soumraku. Moje situace se změnila, nemám už na to čas. A ani na hodinu cesty. Beřovice jsou kompromis mezi vzdáleností a cenou. Kdyby Albatross (kde seženeš TeeTime skoro kdykoliv bez potíží) nestál nesmysl na členství, jsem tam. Mám to 5km. A i s tím nesmyslem za členství o tom sem tam uvažuji. Beřovice jsou pořád ještě daleko. Btw. Nenaříkám nad ucpaný hřištěm, ale nad nefunkčním personálem, který nechá jeden flajt zabít hřiště..
 
a zrovna Hamry jsou možná i pod cenou :) kdybych je neměl daleko hraji tam pořád
Tím přesně potvrzuješ to, co říkám. Cena ti vyhovuje, ale stejně tam jezdíš výjimečně, protože prostě jiné faktory (vzdálenost) ti tu výhodnost negují.

Ale zase se podívejme kolik stojí a co nabízejí hříště jako Olomouc, Slavkov Kravaře a i můj Kořenec tam jsou cenově trochu mimo (dle mne) a není problém tam najít teetime (skoro kdykoliv). Je pravda že v Čechách se situace trochu jiná díky konkurenci. Spíš to beru tak že aby se hřiště naplnila hráči je potřeba něco udělat a tohle je vidět nejvíc ale rozhodně to není to klíčové.

A proč by měl třeba Kořenec hýbat s cenou? Z 1590 Kč půjdou kam? Na 1200 Kč? Na 1000 Kč? Na 800 Kč? Půjdou-li o polovinu dolů, přinese jim to dvojnásobek feečkařů? No ani náhodou, protože prostě těch lidí v té oblasti není dost na to, aby tu sníženou cenu nahradili množstvím odehraných her.

Neber to špatně prosím ale prezentace že nabízíš golfovou hru zdarma v golfových medii není úplně dobře trefená cílovka

Já tím nesledoval z hlediska cílovky absolutně nic, já chtěl jen potěšit lidi. A zcela rozhodně jsem tím nesledoval růst členské základny nebo zájemců o golf. Na to mám zcela jiné nástroje a vzhledem k tomu, že meziročně narostla celá ČGF o 200 hráčů a 40 z nich je v Hořehledech, nedělám to uplně blbě:).
 
A proč by měl třeba Kořenec hýbat s cenou? Z 1590 Kč půjdou kam? Na 1200 Kč? Na 1000 Kč? Na 800 Kč? Půjdou-li o polovinu dolů, přinese jim to dvojnásobek feečkařů? No ani náhodou, protože prostě těch lidí v té oblasti není dost na to, aby tu sníženou cenu nahradili množstvím odehraných her
Obecně s tebou souhlasím, ale konkrétně ta cena víkendového fee 1590 na Kořenci je nesmyslná, protože je vyšší o 140 Kč než na poměrně blízkém a daleko kvalitnějším Slavkově ( nyní mají ve Slavkově akci 10 fee za 10000, ale bavme se o ceníkové ceně) Obdobně se Kořenci tvoří i roční poplatky, takže výsledkem je úbytek cca 600 členů za poslední léta a důsledkem jsou špatné výsledky hospodaření. Jediné, co je drží nad vodou je to, že mají bohatého majitele, Třinecké železárny, které provoz dotují. Myslím si, že konkrétně tady by vikendové fee kolem 1000-1200 Kč více odrážedlo situaci na trhu a v konečném důsledku by vybrali asi i o dost více...
 
Upraveno:
Obecně s tebou souhlasím, ale konkrétně ta cena víkendového fee 1590 na Kořenci je nesmyslná, protože je vyšší o 140 Kč než na poměrně blízkém a daleko kvalitnějším Slavkově ( nyní mají ve Slavkově akci 10 fee za 10000, ale bavme se o ceníkové ceně) Obdobně se Kořenci tvoří i roční poplatky, takže výsledkem je úbytek cca 600 členů za poslední léta a důsledkem jsou špatné výsledky hospodaření. Jediné, co je drží nad vodou je to, že mají bohatého majitele, Třinecké železárny, které provoz dotují. Myslím si, že konkrétně tady by vikendové fee kolem 1000-1200 Kč více odrážedlo situaci na trhu a v konečném důsledku by vybrali asi i o dost více...
A to je přesně ono ja tomu rikam chorvatsky bussiness plan vsak nemusim prodavat ceky staci kdyz to prodam dvoum a ti mi to zaplati. Vsak nemusim hledat reseni ze mam prazdne hriste. A vzhledem k tomu ze Kaskada je kousek (pga hriste)a ma velmi podobne ceny tak korenecky pomer cena vykon moc nesedi a to same i Slavkov ktery je taky pomerne drahy (ale tam je asi trochu vic platicich hracu) a to same Olomouc kde taky kvalita uplne neodpovida cene a sehnat fee taky neni problem. Jedine kde mi to sedi je Kaskada tam je furt plno a ceny jsou srovnatelne s ostatními.
 
Obecně s tebou souhlasím, ale konkrétně ta cena víkendového fee 1590 na Kořenci je nesmyslná, protože je vyšší o 140 Kč než na poměrně blízkém a daleko kvalitnějším Slavkově ( nyní mají ve Slavkově akci 10 fee za 10000, ale bavme se o ceníkové ceně) Obdobně se Kořenci tvoří i roční poplatky, takže výsledkem je úbytek cca 600 členů za poslední léta a důsledkem jsou špatné výsledky hospodaření. Jediné, co je drží nad vodou je to, že mají bohatého majitele, Třinecké železárny, které provoz dotují. Myslím si, že konkrétně tady by vikendové fee kolem 1000-1200 Kč více odrážedlo situaci na trhu a v konečném důsledku by vybrali asi i o dost více...
Ja vubec neznam detaily provozu, byl jsem na Korenci 1x se skolenim marsalu jeste kdyz delal manazera Vlasta. Uz tenkrat rikal, ze to nevychazi a zelezarny dotuji provoz v radech milionu.

Souhlasim s tim, ze hriste tipu Korenec by se melo soustredit na clenskou zakladnu. Feeckare z Brna bude vzhledem k vzdalenosti a naprosto debilni ceste lakat oproti Slavkovu a Kaskade vzdy obtizneji. Tzn. soustredit se cenou a aktivitami na blizke okoli + hotel.
 
Ja vubec neznam detaily provozu, byl jsem na Korenci 1x se skolenim marsalu jeste kdyz delal manazera Vlasta. Uz tenkrat rikal, ze to nevychazi a zelezarny dotuji provoz v radech milionu.

Souhlasim s tim, ze hriste tipu Korenec by se melo soustredit na clenskou zakladnu. Feeckare z Brna bude vzhledem k vzdalenosti a naprosto debilni ceste lakat oproti Slavkovu a Kaskade vzdy obtizneji. Tzn. soustredit se cenou a aktivitami na blizke okoli + hotel.
Souhlas a navíc už jím dost členů stahuje Dolní Dobrouč a z jedné neformální komunikace jsem pochopil že že se to trochu bojí ,ale je jim to v jádru jedno (jo bohatý majitel za zády - to jsem ani nevěděl). A pravda feečkaři z Brna co vím tak dost jezdí i na Svratku (historický zvyk :)). A upřímně podobný pocit jsem měl i z Olomouce a Kravař je tam sice trochu větší obsazenost ale cena neodpovídá nabídce a snaha se otevřít (cenově) nulová. Fakt nejlepší pocit mám z Kaskády, ceny úměrné a hřiště narvané. Ale berte to prosím jako osobní žvásty realita může být jinde.
 
Včera AB řešil v přenosu cenu fee... ale já to pak nedokoukal, tak nevím, jak vysoké je optimální dle diváků...
Celkem rozumně si vedl debatu směrem, proč je cena fee stejná po celou dobu dne, když některá hřiště jsou poloprázdná... Třeba to ve Vinoři zavede...;)
Prosím nepoužívaj AB, jsem se lekl, do čeho zas Andrej investuje :eek:
 
Doputovalo ke mě - tak pro zajímavost: Průměrná cena golfového fee dle TT (bohužel nevím, co a jak vypočítáno a co zahrnuto a co ne, tak nejspíš brát jen orientačně). Chápal bych to jako průměr všech jednorázových zaplacených fee při běžném vstupu. Ale kdo ví...

Snímek obrazovky pořízený 2022-04-05 14-01-01.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom