Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cena fee na českých hřištích

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
HI (HCP)
14.6
15.2.2016 Vložená poznámka admina 19jamky.cz: Několik příspěvků (včetně tohoto) přesunuto z tématu Nová hřiště, kde diskuse trochu utekla k cenám fee na současných českých hřištích. Začalo to zmínkou o připravovaném projektu Oaks Prague, prvním hřišti s licencí PGA National. Pokračujme diskusí o cenách na českých hřištích tu.

---

No, tak můžeme doufat, že když vznikne poblíž Prahy resort nejvyšší kategorie, tak budou muset některé současné resorty zlevnit. Typicky ty, které si nasadili cenu a nenabízí odpovídající kvalitu.
 
Upraveno moderátorem:
Re: Nová hřiště

O zlevnění bych tolik nemluvil, nemyslím, že to bude tak razantní, pokud vůbec. Nová hřiště budou za podobnou cenu a okolí nebude mít důvod zlevňovat. Přesto jsou hřiště, která se by se měla nad zlevněním zamyslet, jako třeba: Karlštejn, Konopiště, Hodkovičky, Dýšina, Karlovy Vary, Čeladná a mnoho dalších.
 
Re: Nová hřiště

Ja tedy nevim, ale neprislo mi, ze by byly hodkovicky prazdne..
 
Hodkovičky nejsou prázdné, protože je to kousek od centra, ale dát 1400,- za 18j o víkendu?? To mi přijde dost. Hostivař na tom neni o moc lépe. 
 
Dokud si to najde zakazniky, asi tezko pujde provozovatel s cenou dolu. Je fakt, ze ja o vikendu na hodkovicky diky cene nezabloudim. Nemluve o tom, ze bych mel jit s rodinou.
 
Se svolením Dana Ebermanna z klubu Přátel Golfu (http://pratelegolfu.cz/) přikládám odkaz na aktuální sobotní ceny fee pro česká hřiště - viz článek http://pratelegolfu.cz/ceny-hrist-2016/, viz náhled níže

ceny-h%C5%99i%C5%A1%C5%A5-2016.jpg


Tak, milí zkušenější golfisté. Když to máme takhle pohromadě, kde vám přijde cena přestřelená a kde naopak supr možnost? Berme v potaz, že jsou to ceny uvedené na webu, jasně reciprocity a různé akce to zlevní, ale když byste měli na základě svých zkušeností vybrat pár hřišť s dobrým poměrem sobotního standardní fee vs cena a naopak, kde to za to dle vás nestojí? 
 
A druha otazka: kdo z vas hraje za cenikove ceny feecek? 

Prijde mi to jak s cenou reklamnich ploch... 90% ploch je prodano za uplne jine ceny, nez cenikove... :) 
 
Já hraju jen za ceníkové ceny, žádné reciprocity nemáme, je pravda že hledám vždy něco levnějšího, třeba pondělí a úterý bývají levnější, některé jarní akce, jinak se poflakuju na domácím no a párkrát do roka si zaplatím turnaj, bývá i s obědem a zápisem levnější než klasické fee.
 
Karlos: takže vlastně nehraješ za ceníkové ceny.

Ja se snažím jít vždy cestou levnějších časů ve všední den třeba ještě v kombinaci 1fee2hraci, plná cena např. 1500 za 18 jamek je pro mě prostě moc.
Nebo různé balíčky včetně ubytování na hřištích, která nemám za rohem a nevyplatí se mi jet na otočku.
Jinak samozřejmě domovské hřiště, kde je hrací poplatek v poměru k odehraným jamkám opravdu malý..
 
Ceníkové ceny versus různé slevy jsou dle mého názoru uchylárna dnešní doby. Nejsem samozřejmě provozovatelem žádného hřiště, nicméně já se třeba podle webu docela řídím. Tzn. chci někam jet, podívám se na klasické ceníkové ceny daného resortu - je to drahé? Ok, nejedu tam a pojedu jinam. Málokdy si dané hřiště vyhlídnu stylem, abych začal prohledávat slevomaty, různé reciprocity, abych si na daném hřišti mohl právě jednou zahrát. Nemluvě o tom, jak bych byl jako osoba platící klasickou cenu pak naštván, když bych se dozvěděl, že někdo je za výraznou slevu, o tom ani nemluvě. 

Pamatuji si, že kdysi na jednom mém webovém projektu zabývající se víkendovými balíčky jsem měl inzerenta, jeden menší rodinný hotel, který byl docela aktivní, co se týče balíčků atp - nebyl zrovna nejlevnější, ale kvalita byla také vyšší, včetně služeb a kuchyně. Dost jsme spolu komunikovali, a povídal svoje zkušenosti právě s poskytování různých slev atp. Slevomat atp. Když zkusil takovouto akci, natáhl k sobě relativně nesolventní klientelu, která na místě ani nenechala žádnou útratu, jen to, co je v ceně a pokud nebyla v ceně balíčku večeře, tak si chodili kupovat večeři na pokoj do místních potravin. Zároveň se chovali mnohem hulvátštěji, než hosté za klasické ceny... nemluvě o tom, že pár hostů, když se dozvědělo, že mají +- stejné ceny/ubytování za o třetinu vyšší cenu, tak se vcelku oprávněně cítili dotčeni. Dalším problémem, podle mého zásadním je, že ze "slevařů" se málokdy stanou klasičtí pravidelní hosté platící vyšší cenu. Prostě zase budou čekat, až se zlevní. 

Takže za mě bych mnohem raději uvítal, kdyby ceníkové ceny byly nastaveny rozumně a ne, abych se musel hnát za cenou/slevou/reciprocitou. Přijde mi to hloupé. V jednoduchosti by měla být síla. Tzn. Jedna cena (ok, rozdělená na všední dny/víkend+svátky), klubové členství a já osobně bych ještě uvítal permanentku třebas jen na deset vstupů/fee.
 
Ony slevomaty se dostaly opravdu nekam uplne jinam, nez byla puvodni myslenka a pro provozovatele restauraci a hotelu to je pri nevhodnem pouziti cesta do pekla. Na druhou stranu tim muzou dobre vykryt kapacity, ktere by jinak lezely ladem a pak se vyplati defakto cokoliv, neb mnoho nakladu maji fixni (uklizecka tam proste je at uklizi 2 ci 20 pokoju...). Ja jsem diky nim objevil par mist v CR, kam nyni jezdim za plnou. Nicmene uznavam, ze jsem asi dost vyjimka a popravde i ty podniky jsou velmi nadstandardni. Nabidka je tak siroka, ze pokud clovek nema special pzoadavky tak vzdy najde "jiny slevomat". 

Soucasnost CR/Sk se diky akcim a slevam dostala do uplne perverzni roviny. Defakto nic uz se neprodava za puvodni cenu. Tuhle jsem cetl rozhovor nejakeho vyrobce uzenin, ze snad 70% produkce se proda v akcich.

Michale, hodne veci se zmeni tuto sezonu, kdy zacinas naplno hrat. Brzy zjistis kde jsou jaka ranni fee, 10. jamky a happy hours a velmi casto ti to sedne do tveho programu. Mnoho hrist pravidelne dela akce na celorovni kupony na fee (Stirin trebas) nebo kupony ala hrej levne (hodkovicky, motol...). Pak tu mas reciprocity z klubu a nebo od banky, ktere nejsou spatne (mam Erste). 
 
Ono když se podíváte do světa ohledně ubytování například, tak taky málokdo platí plnou cenu. Viz. servery jako booking.com nebo trivago. Pokud by se to hoteliérům nevyplatilo, tak do toho nepolezou ne? Resp. musí, málokdo hledá klasicky ubytování podle google nebo v novinách. Ale pořád pro ně asi lepší, než nedávat slevy přes tyhle portály a mít hotel prázdný, protože je nikdo nenajde. Stránky spousty hotelů podle toho vypadají, nepřehledné, člověk hledá ceny atd.
Na to já nemám čas ani chuť a když to takový server udělá za mě, jsem jen rád...
Pokud by existoval podobný server zaměřený na golf, uvítám to. Prostě jako zákazník chci služby za nejlepší možnou cenu a cokoliv mi v tom pomůže, budu rád...
Pojedu v létě na pár dní do Rakous, zatím vůbec netuším kam přesně. Ale až to budu vědět, moc nevím, kde najdu hřiště poblíž a jejich ceny nějak přehledně. Německy nevládnu...
 
jan: Ale ano, já nezbochybnuji různé ranní a večerní hrací časy, a ani levnější ceny. Jen to obecně vnímám nejspíš jinak, než okolí. Mně vcelku ve výsledku je jedno, jestli něco stojí 500 nebo 600 - nejsem na hřišti každý den. Stejně jako je mi jedno, jestli bych koupil fee za 1800 nebo za 2100, prostě to druhé nekoupím, protože na to nemám. A hledat v běžném ceníku 10-20% slevu  u jednorázové návštěvy - to se mi skorem nezaplatí ani ten čas, který bych tim trávil. Je věc jiná, pokud už člověk chodí někam pravidelně, pak ta "úspora" je/může být znatelná. Rozumím i argumentu, kdy slevomatem vykrývám plonkové dny, to mi přijde rozumné využití. Takže osobně jsou my sympatičtější praktiky, kde cenová politika a ceny jsou jednoduché, jasně čitelné... a málo variant :)

JardaK: Souhlasím, třebas takový portál vznikne - bylo by to velmi milé místo, které by asi s výslednými cenami docela zatočilo. Buď za takovým portálem máš ale nějaký obchodní plán, aby si to udržoval a nebo to musí doopravdy být tvůj koníček, aby si to udržoval - ideálně si tím plnil vlastní potřebu. Pokud možno, aby to bylo vše ještě automatizováno. něco jako vyhledávač skrz, třebas. Některá data se dají vytěžovat, ale musíš nabídnout kompletní produkt, někdo ti to zparsovat a nabízet k tomu třebas letenky, dopravu atp... možnosti jsou, ale málokdo to bude dělat zadarmo. Koneckonců, i levnygolf.cz jako takový by se k tomuto účelu hodil. porovnávat a udržovat na něm aktuální přehled cen fee jednotlivých golfových resortů, kombinovat balíčky a akce, jo, to by bylo záslužné. :)) Kdo se nudí v práci?
 
Michal : no přece ty :)
 
JardaK řekl:
Ono když se podíváte do světa ohledně ubytování například, tak taky málokdo platí plnou cenu. Viz. servery jako booking.com nebo trivago. Pokud by se to hoteliérům nevyplatilo, tak do toho nepolezou ne? Resp. musí, málokdo hledá klasicky ubytování podle google nebo v novinách. Ale pořád pro ně asi lepší, než nedávat slevy přes tyhle portály a mít hotel prázdný, protože je nikdo nenajde. Stránky spousty hotelů podle toho vypadají, nepřehledné, člověk hledá ceny atd.
Na to já nemám čas ani chuť a když to takový server udělá za mě, jsem jen rád...
Pokud by existoval podobný server zaměřený na golf, uvítám to. Prostě jako zákazník chci služby za nejlepší možnou cenu a cokoliv mi v tom pomůže, budu rád...
Pojedu v létě na pár dní do Rakous, zatím vůbec netuším kam přesně. Ale až to budu vědět, moc nevím, kde najdu hřiště poblíž a jejich ceny nějak přehledně. Německy nevládnu...
na to co pises s tim portalem, pouzivam stranku 1golf.eu , je tam vetsina hrist (ne vsechna), s prumernou cenou, hodnocenim, odkazem na stranky, mapou atd. da se nastavit nemecky, anglicky a spanelsky :)
 
Re: RE: Re: Cena fee na českých hřištích

JanKostalCZE řekl:
na to co pises s tim portalem, pouzivam stranku 1golf.eu , je tam vetsina hrist (ne vsechna), s prumernou cenou, hodnocenim, odkazem na stranky, mapou atd. da se nastavit nemecky, anglicky a spanelsky :)

Díky. Kouknu na to...
 
Michale: ja tu ale nemluvim o sleve 10%. Ja rikam, ze pokud budu chtit tento vikend na Albatros, tak to mam za 1100 a ne 2150,- a posledne jsem tam byl za 600,-. Stirin o vikendu me vyjde 590,- i s obedem neb udelali zase kuponky... a ne 1000,- bez jidla, a takto bych mohl pokracovat. At delam co delam, vzdy a vsude mi nekdo nacpe nejakou slevu... 

Jinak ve finale to u me neni vubec o penezich. Je to ciste jen o casu. Ty penize resim jen, kdyz mam na vyber dve stejne veci stejne kvality. Nejsem turnajovy typ, takze to mam hozene asi jinak nez ostatni. 
 
Honzo, prozraď mi, jak hrát Albatros za 1100? Má to 5km od baráku a kvůli ceně jsem tam zatím nehrál....
 
Jardo, tuto vice mene permanentni akci mam od banky. Takze kdyz se upises u Erste Premier, tak to dostanes.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom