Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Čemu dát ve vývoji Jamky přednost?

Čemu dát ve vývoji Jamky přednost?

  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    9

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Využiju ankety pro rozvoj Jamky. Sešly se mi tu nějaké déle vytvářené funkcionality, které je možné nasadit a doladit pro reálný provoz. Chtěl bych se Vás, uživatelů zeptat, které byste upřednostnily před ostatními. Hlasujte v anketě pro funkčnost/funkčnosti, kterou byste v brzké době uvítali.

1) Inzerce golfového vybavení na 19.jamce - samostatný plnohodnotný modul inzerce. S možnosti kategorií, ceny, "hodnocení" prodávajícího, kupujícího. Možnost pokládat otázky k produktu. Možnost řazení dle ceny, obrázky, různé možnosti prodeje (plná cena, nejvyšší nabídka atd). Automatické propojení s LevnýmGolfem neplánuji, bude se jednat o samostatnou inzerci uživatelů 19.jamky.

Inzerce 1.JPG Inzerce 2.JPG Inzerce 3.JPG

2) Mikrobology - uživatelská vlákna s možností psát samostatné příspěvky bez možnosti komentářů ostatních (pouze lajky). Mikroblogy mohou posloužit k dlouhodobému konstantnímu sdělení o aktivitě uživatele, případně krátké osobní zážitky z cest a hřišť, nebo šíření krátkých osobních úvah a komentářů.- Případně trenérských rad atd. Tedy krátká osobní vlákna. Uživatel si bude moci vytvořit více takovýchto mikroblogu. Jedná se vlastně o takové krátké osobní články formou přírůstkového vlákna. Př. Mé cestování po golfových hřištích, Co se mi kde líbí a nelíbí, Úvahy o golfovém dění, Rychlé postřehy z hřišť, Mé tréninkové drily, Jak trénuju na zahradě...

3) Kalendář událostí - Jedním z hlavních smyslů Jamky je snaha umožnit svým uživatelům potkávat se na různých akcích, které uživatelé 19.jamky pořádají a nebo naopak mají chuť je promovat. Takže něco jako event manager s možností se na danou událost virtuálně přihlásit.

4) Osobní golfové statistiky - Tohle je spíše dlouhodobé snaha nabídnout uživatelům 19.jamky soupeření a vzájemné porovnávání v golfových dovednostech. Představte si to na principu všudehrálů - tzn. dobrovolná evidence odehraných hřišť na světě, místně organizovaná golfová výzva a další. Součástí by byl Profil golfisty, a automatické vytváření žebříčků skupin.

5) Credit systém 19.jamky - Zkvalitnění obsahu. Oceňování uživatelů, kteří svými příspěvky obohacují komunitu. Tzn. užitečný příspěvek: rada, recenze, tip na dobrý nákup ohodnocený creditem (týčkem), pravidelné odměňování a oceňování. Virtuální + i reálné ceny.

6) Informace o slevách, akcích a zajímavostech z hřišť, turnajů a eshopů - z jejich newsletteru, facebooku atd: Pravidelný redakční výběr z komerčních sdělení golfových subjektů.

Vyberte osobní preference, vaše hlasování pomůže vybrat aktuální vývojové priority. Díky všem. Pokud svoji volbu zdůvodníte, super!
 
Ani jedno z vše uvedeného...nejvíc bych uvítal více a lepších recenzí hřišť (včetně fotek a v několika kategoriích: odpaliště, FW, roughy, greeny, restaurace, personál...)...taková konkurence Golfadvisor.
Mohl by to být ukazatel, kam se vydat a kam ne.
 
ani jedno, potreba vice aktualnich recenzi hrist
 
Ani jedno z vše uvedeného...nejvíc bych uvítal více a lepších recenzí hřišť (včetně fotek a v několika kategoriích: odpaliště, FW, roughy, greeny, restaurace, personál...)...taková konkurence Golfadvisor.
Mohl by to být ukazatel, kam se vydat a kam ne.
ani jedno, potreba vice aktualnich recenzi hrist

Rozumím. Taky by se mi to líbilo. Nápad, jak toho v rámci komunity dosáhnout? V minulosti se to na Jamce zkoušelo vícekrát. Minimální úspěch. Až v poslední době se tu několik jedinců poctivě snaží pravidelně reportovat.

V tuto chvíli není za Jamkou žádná placená redakce a vše leží na dobrovolnosti a ochotě svých členů - místní komunity.
 
Ad recenze hřišť:

Existuje samostatný modul fóra na recenze. V podstatě to funguje, že je "karta" hřiště, k němu se dají přidávat samostatné recenze (různé kategorie). Dokonce ho mám i připravený, můžete se podívat tady:


Je tam pár hřišť předpřipravených, českých.

Viz konkrétní recenze a jak to vypadá tu v testu:


Takováto karta hřiště se dá následně napojit i na konkrétní diskusní vlákno. Co to ale vyžaduje od uživatelá? Aby recenze přidávali, tam, kde mají (nelze techicky dobře "post" z fóra) ani následně editačně přesunout a udelat z něco recenzi. Je to trochu někde jinde a ovládá se to jinak, než vlákna fóra.

Tohle je možnost, jak to udělat relativně rychle, jde o to, jestli by se to používalo... na to, aby to byl jen tak pokus (několikátý v řadě) a pak to usnulo na nezájem a nepoužívání, je to dost pracné to dopřipravit.

Zkuste si zadat recenzi u těch hřišť, co tam jsou: rozkliknete kartu hřiště, a nahoře je "přidat hodnocení". Tyto recenze se pak nepromítají do vlákna, maximálně se tam dostane informace "Přibyla nová recenze, klikněte pro info zde."

No ano, v anketě to nebylo. Dobrý point. :)
 
Michale, dnes jsou v oblibě semafory, udělej semafor na hřiště, zelená doporučuji oranžová hratelné červená nedoporučuji. Apeluj na dobrovolné ambasadory, rekrutující se z hráčů na domovských hřištích aby se toho ujali, chodí tam téměř denně , takže jim to nic neudělá, když dají semafor barvičku a v odkaze na hřiště bude proč( flekaté vyžrané grýny , údržba hřiště, neposekáno, ...), od ambasadora by to mělo být prioritní a každý další návštěvník člen jamky pomocný názor na barvu.
 
Michale, dnes jsou v oblibě semafory, udělej semafor na hřiště, zelená doporučuji oranžová hratelné červená nedoporučuji. Apeluj na dobrovolné ambasadory, rekrutující se z hráčů na domovských hřištích aby se toho ujali, chodí tam téměř denně , takže jim to nic neudělá, když dají semafor barvičku a v odkaze na hřiště bude proč( flekaté vyžrané grýny , údržba hřiště, neposekáno, ...), od ambasadora by to mělo být prioritní a každý další návštěvník člen jamky pomocný názor na barvu.

Nedokážu si to představit. Apelování ano, ono to apelování obecně moc nefunguje, ani na ambasadory a ani na kohokoli jiného. Zároveň si neumím představit, že v případě ambasadorů by dávali "generální názor" - negativní (protože cokoli, co není 100% může být a bývá předmětem frustrace oceňovaných - a následné vysvětlování je obtížné) na své hřiště - to by jim v některých případech hřiště moc nepoděkovali, zvlášť, když jsou vlastními členy. Možná ano.

19.jamka sama o sobě je "komunitní projekt", jednotlivců. Případná síla je v různorodosti názoru a v každém z nás. Nástroje a možnosti existují - existují fóra hřišť, hypoteticky je i možnost recenzí viz výše.

Ale pořád to bude narážet na to, jestli bude a je ochota jednotlivců své názory sdílet a vidí v tom smysl. A jak dosáhnout toho, aby tak činili.
 
Upraveno:
Ad recenze hřišť:

Existuje samostatný modul fóra na recenze. V podstatě to funguje, že je "karta" hřiště, k němu se dají přidávat samostatné recenze (různé kategorie). Dokonce ho mám i připravený, můžete se podívat tady:


Je tam pár hřišť předpřipravených, českých.

Viz konkrétní recenze a jak to vypadá tu v testu:


Takováto karta hřiště se dá následně napojit i na konkrétní diskusní vlákno. Co to ale vyžaduje od uživatelá? Aby recenze přidávali, tam, kde mají (nelze techicky dobře "post" z fóra) ani následně editačně přesunout a udelat z něco recenzi. Je to trochu někde jinde a ovládá se to jinak, než vlákna fóra.

Tohle je možnost, jak to udělat relativně rychle, jde o to, jestli by se to používalo... na to, aby to byl jen tak pokus (několikátý v řadě) a pak to usnulo na nezájem a nepoužívání, je to dost pracné to dopřipravit.

Zkuste si zadat recenzi u těch hřišť, co tam jsou: rozkliknete kartu hřiště, a nahoře je "přidat hodnocení". Tyto recenze se pak nepromítají do vlákna, maximálně se tam dostane informace "Přibyla nová recenze, klikněte pro info zde."

No ano, v anketě to nebylo. Dobrý point. :)

K tomuto doplňuji - rozdíl formalizované recenze, která je tu nastíněná je v tom, že je potřeba něco vyplnit navíc a není to tak úplně volné, jako libovolný text v příspěvku. Tzn. není problém to dodělat minimálně pro česká hřiště a použít tento modul a napojit je na existují vlákna českých hřišť. Budeme ho ale pro "recenze" hřišť používat? Nebo volná forma vlákna je prostě lepší (bez hvězdiček, hodnocení, dohledávání atd je to prostě vlákno)?
 
Nedokážu si to představit. Apelování ano, ono to apelování obecně moc nefunguje, ani na ambasadory a ani na kohokoli jiného. Zároveň si neumím představit, že v případě ambasadorů by dávali "generální názor" .
Tak, tomu nemohu rozumět, proč se přihlásili , asi kvůli odznáčku. Neochota něco kladného přispět k chodu jamky. Kdežto reakce na příspěvky mu nedělají problémy.
Proč by měl mít ambasador generální názor , je na tomto hřišti často a vidí změny průběžně , mnohdy jsou i něčím zapříčiněny/ porucha stroje/nemoc obsluhy/náhodný jev . Kdežto návštěvník vnímá pouze stávající stav a nezná jeho průběh/příčinu.
 
Ta připravená recenze nevypadá špatně. Osobně mám problém řešit ceníkovou cenu, protože ji skoro nikdy nevím.
Fotky asi taky dělat nebudu, na mobilu mi běží aplikace kterou bych musel odepnout, vyfotit a zase připnout, to je opruz, a přináší to manipulaci s mobilem při hře.
Jinak klidně budu používat.
 
K tomuto doplňuji - rozdíl formalizované recenze, která je tu nastíněná je v tom, že je potřeba něco vyplnit navíc a není to tak úplně volné, jako libovolný text v příspěvku. Tzn. není problém to dodělat minimálně pro česká hřiště a použít tento modul a napojit je na existují vlákna českých hřišť. Budeme ho ale pro "recenze" hřišť používat? Nebo volná forma vlákna je prostě lepší (bez hvězdiček, hodnocení, dohledávání atd je to prostě vlákno)?

Můj názor na hodnocení, hvězdičky, srdíčka a palečky znáte. Pro někoho 10 je pro jiného 2. Forma textu mi přijde uchopitelnější.
 
Ta připravená recenze nevypadá špatně. Osobně mám problém řešit ceníkovou cenu, protože ji skoro nikdy nevím.
Fotky asi taky dělat nebudu, na mobilu mi běží aplikace kterou bych musel odepnout, vyfotit a zase připnout, to je opruz, a přináší to manipulaci s mobilem při hře.
Jinak klidně budu používat.

Vymyšlené kategorie hodnocení jsou dobrovolné, tzn. co nevíš/nechceš, nevyplňuješ. Celé jsem to koncipoval v přípravě, aby ta recenze naváděla k co nejvíce osobnímu hodnocení i dle typu - častý návštěvník, hobby hráč, jak jsem zahrál atd. Plus zároveň - možnosti 19.jamky jako nástroje jsou vizuálně omezené, nelze jednoduše udělat vše a celé to překopávat v rámci nějakých možností vývoje. Jestli fotky dáš nebo ne, je na tobě, není potřeba je vynucovat. Někdy to ani nejde. A přesto má recenze smysl.

vlozeni hodnoceni.JPG

Logika by byla trochu rozdílná. Karta hřiště, k tomu navázaná obecná diskuse, ale recenze v jiné podobě bokem s hvězdičkami, kategoriemi atd - "vypíchnuté" pohromadě s možností na ně samostatně reagovat. A případně okomentovat - nesouhlasit, vysvětlit, viz onen příklad: https://www.19jamka.cz/recenze/cerny-most.4/
Takže jsem někdy v květnu připravoval hřiště zatím středočeská. Vlastně i Jih.

Každý si těch pár hotových může už i vyzkoušet. https://www.19jamka.cz/recenze/categories/golfova-hriste.2/

V podstatě potřebuji i alespoň od pár dalších z Jamky, že je tahle forma pro ně akceptovatelná a jsou ochotni recenze taky vyplnovat (a nasledne resit, co prida, ubrat)... a parkrát to tak i činit skutečně budou (pak se přidá snad přirozeně i zbytek). Dělat to pro všechna hřiště, abych to za měsíc nepoužívané zase uzavřel je v tomto případě bohužel dost časově náročné. :(
 
Upraveno:
Nedokážu si to představit. Apelování ano, ono to apelování obecně moc nefunguje, ani na ambasadory a ani na kohokoli jiného. Zároveň si neumím představit, že v případě ambasadorů by dávali "generální názor" - negativní (protože cokoli, co není 100% může být a bývá předmětem frustrace oceňovaných - a následné vysvětlování je obtížné) na své hřiště - to by jim v některých případech hřiště moc nepoděkovali, zvlášť, když jsou vlastními členy. Možná ano.

19.jamka sama o sobě je "komunitní projekt", jednotlivců. Případná síla je v různorodosti názoru a v každém z nás. Nástroje a možnosti existují - existují fóra hřišť, hypoteticky je i možnost recenzí viz výše.

Ale pořád to bude narážet na to, jestli bude a je ochota jednotlivců své názory sdílet a vidí v tom smysl. A jak dosáhnout toho, aby tak činili.
A třeba já jako ambasador jsem trochu t.č.na nic, protože ač člen, tak hraju doma sporadicky. Navíc se mi opět ozval meniskus, takže mám na nějakou dobu s golfem utrum. Tak jestli si někdo stěžoval, že se ambasadoři nestarají, tak se přiznávám.
 
Vymyšlené kategorie hodnocení jsou dobrovolné, tzn. co nevíš/nechceš, nevyplňuješ. Celé jsem to koncipoval v přípravě, aby ta recenze naváděla k co nejvíce osobnímu hodnocení i dle typu - častý návštěvník, hobby hráč, jak jsem zahrál atd. Plus zároveň - možnosti 19.jamky jako nástroje jsou vizuálně omezené, nelze jednoduše udělat vše a celé to překopávat v rámci nějakých možností vývoje. Jestli fotky dáš nebo ne, je na tobě, není potřeba je vynucovat. Někdy to ani nejde. A přesto má recenze smysl.

Zobrazit přílohu 12673

Logika by byla trochu rozdílná. Karta hřiště, k tomu navázaná obecná diskuse, ale recenze v jiné podobě bokem s hvězdičkami, kategoriemi atd - "vypíchnuté" pohromadě s možností na ně samostatně reagovat. A případně okomentovat - nesouhlasit, vysvětlit, viz onen příklad: https://www.19jamka.cz/recenze/cerny-most.4/
Takže jsem někdy v květnu připravoval hřiště zatím středočeská. Vlastně i Jih.

Každý si těch pár hotových může už i vyzkoušet. https://www.19jamka.cz/recenze/categories/golfova-hriste.2/

V podstatě potřebuji i alespoň od pár dalších z Jamky, že je tahle forma pro ně akceptovatelná a jsou ochotni recenze taky vyplnovat (a nasledne resit, co prida, ubrat)... a parkrát to tak i činit skutečně budou (pak se přidá snad přirozeně i zbytek). Dělat to pro všechna hřiště, abych to za měsíc nepoužívané zase uzavřel je v tomto případě bohužel dost časově náročné. :(
Nechám bych nekolik kategorií a hodnotit slovně. Známky, hvězdičky apod nemusí býtvždy vypovídající...

A jaké kategorie?
Datum hry
Počasí
Stav grýnů
Stav FW
Stav odpališť
Stav bankru
Rafy
Ochota personálu
Restaurace
Jídlo
Obsluha
Komentář (třeba že je nějaká akce, že není aktualizované hřiště na Garminech atd,)

Ideálně přidat pár fotek výše uvedeného (i obsluhy, pokud stojí za to 😉)

Údaj o tom, jak autor hrál, nepovažuji za nutný. To bych nechal v kategorii Jak jsem hrál...
 
A třeba já jako ambasador jsem trochu t.č.na nic, protože ač člen, tak hraju doma sporadicky. Navíc se mi opět ozval meniskus, takže mám na nějakou dobu s golfem utrum. Tak jestli si někdo stěžoval, že se ambasadoři nestarají, tak se přiznávám.
Domnívám se, že je více než vhodné, aby hodnotilo co nejširší spektrum golfistů. Ambassador už nemusí všechno na hřišti vidět...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom