Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Celodenní fee - ano / ne?

Celodenní fee - ano / ne?

  • Je to super, využiju často...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    31

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na některých zpravidla menších hřištích je možnost celodenního fee. Využíváte často tuto možnost hry více jak jednoho obejití hřiště, nebo to je pro vás benefit, který nevyužijete?
 
Celodenní fee je skvělá varianta ,která ale nejde uplatnit na každém hřišti. Vetšinou bývá na 9.jamkových hřištích,kde je méně feečkařů. Zase je to nevýhoda,pokud si chce někdo dát jen rychlou devítku,nebo šestku...platí plnou cenu...jako ve všem...vše má své ,,pro,, a ,,proti,, ;);)
 
Já být provozovatel hřiště, které celodenní fee nabizí (9. jamkové hřiště), tak bych ceník postavil např. takto:
Hra 9. jamek - 390,-
Celedenní fee - 600,-
 
Ještě když jsme měli cenu na 9 a 18 jamek, byl poměr prodeje 8:2.

Celodenni fee jsme pak zavedli predevsim kvuli vikendovym hracum a hotelovym hostum.
 
Celodenní fee je fajn pro začátečníky, když chtějí trávit na golfu celé dny. Pro feečkaře je to asi hloupost, ale na takových hřištích asi feečkaře nepotřebují? Vše záleží na ceně, ale připadá mi, že nabídka celodenního fee je jen takové lákadlo, aby to vypadalo, že je golf levný. Určitě by bylo dobré a mluvím z mé nedávné zkušenosti, aby byla možnost, hrát pouze jednu devítku, řekněme za poloviční částku.
 
Celodenní fee je fajn pro začátečníky, když chtějí trávit na golfu celé dny. Pro feečkaře je to asi hloupost, ale na takových hřištích asi feečkaře nepotřebují? Vše záleží na ceně, ale připadá mi, že nabídka celodenního fee je jen takové lákadlo, aby to vypadalo, že je golf levný. Určitě by bylo dobré a mluvím z mé nedávné zkušenosti, aby byla možnost, hrát pouze jednu devítku, řekněme za poloviční částku.

Neni od veci si uvedomit nakladove polozky vedouci ke kalkulci ceny. Ty totiz nijak nesouvisi s poctem odehranych jamek, tzn. konstrukce ze by 9 jamek melo byt levnejsich nez 18 je vlastne nespravna.

Castecne muze tuto cenu ovlivnit obsazenost hriste, ale to bude pripad pro naproste minimum hrist.
 
… konstrukce ze by 9 jamek melo byt levnejsich nez 18 je vlastne nespravna.
Můžeš objasnit?
 
Můžeš objasnit?
U 9ti jamkoveho hriste je z pohledu nakladu jedno, zda hrac odehraje 5, 9 nebo 27 jamek. Hriste ma trvale fixni naklady na udrzbu (opravy, rozvoj,...) a to, ze nekdo udela nejaky rizek nebo pitchmark navic se v nakladech nijak neprojevi.

Jedine co by mohlo hrat roli je obsazenost, kdy hrac hrajici 27 jamek “sebere” 2 startovni casy navic. Ale to je u nas naprosto nepodstatne a dovolim si tvrdit ze na drtive vetsine 9ek v CR je to stejne.
 
U 9ti jamkoveho hriste je z pohledu nakladu jedno, zda hrac odehraje 5, 9 nebo 27 jamek. Hriste ma trvale fixni naklady na udrzbu (opravy, rozvoj,...) a to, ze nekdo udela nejaky rizek nebo pitchmark navic se v nakladech nijak neprojevi.

Jedine co by mohlo hrat roli je obsazenost, kdy hrac hrajici 27 jamek “sebere” 2 startovni casy navic. Ale to je u nas naprosto nepodstatne a dovolim si tvrdit ze na drtive vetsine 9ek v CR je to stejne.
Jenže když budeš dělat kalkulaci, tak bys měl vycházet z plánovaného využití (plánovaný počet her), pak ti vyjde náklad na odehrání jedné devítky. K tomu přijde náklad na odbavení hráče, ten by měl být zřejmě stejný jak pro 9 jamek, tak pro 18. Z toho vyplývá, že průměrný náklad na jednu jamku je u 9jamkové hry vyšší než 18jamkové hry, ale celkový náklad je vyšší u 18jamkové hry.
Proto by cena hry na devět jamek měla být vyšší než 1/2 ceny za hru na 18 jamkách.
Cenotvorbou a kalkulacemi se zabývám prakticky celý profesní život, proto je pro mne tvé tvzení „konstrukce ze by 9 jamek melo byt levnejsich nez 18 je vlastne nespravna.” nepochopitelné.
 
Jenže když budeš dělat kalkulaci, tak bys měl vycházet z plánovaného využití (plánovaný počet her), pak ti vyjde náklad na odehrání jedné devítky. K tomu přijde náklad na odbavení hráče, ten by měl být zřejmě stejný jak pro 9 jamek, tak pro 18. Z toho vyplývá, že průměrný náklad na jednu jamku je u 9jamkové hry vyšší než 18jamkové hry, ale celkový náklad je vyšší u 18jamkové hry.
Proto by cena hry na devět jamek měla být vyšší než 1/2 ceny za hru na 18 jamkách.
Cenotvorbou a kalkulacemi se zabývám prakticky celý profesní život, proto je pro mne tvé tvzení „konstrukce ze by 9 jamek melo byt levnejsich nez 18 je vlastne nespravna.” nepochopitelné.
Možná si jen nerozumíme - pokud se rozhodnu pro filozofii prodeje 9ti a 18ti jamkových her, tak samozřejmě udělám 9ku levnější než 18ku. Ale bavíme-li se o nákladech, jsou pro obě varianty shodné. Rozložení nákladů na počet odehraných jamek dle mého nedává smysl, protože tato proměnná v nákladech nehraje roli.

Takhle z patra bych to přirovnal např. k návštěvě ZOO - je mi fuk, kolik návštěvníků v zahradě mám, s jejich počtem a časem u mne absolvovaným se mé náklady mění naprosto minimálně.
 
Možná si jen nerozumíme - pokud se rozhodnu pro filozofii prodeje 9ti a 18ti jamkových her, tak samozřejmě udělám 9ku levnější než 18ku. Ale bavíme-li se o nákladech, jsou pro obě varianty shodné. Rozložení nákladů na počet odehraných jamek dle mého nedává smysl, protože tato proměnná v nákladech nehraje roli.

Takhle z patra bych to přirovnal např. k návštěvě ZOO - je mi fuk, kolik návštěvníků v zahradě mám, s jejich počtem a časem u mne absolvovaným se mé náklady mění naprosto minimálně.
Těch důvodů, proč v kalkulaci stavět na předpokládaný počet odehraných jamek (nebo počet návštěvníků v ZOO - i když zde to bude věc, která mi může s náklady hýbat v případě výrazné změny jejich počtu oproti plánu) je více. Ale je to pak spíše věc controllingu.
Ale chápu, že
1) vycházíš s odhadem nákladů a tržeb ze zkušeností minulých let
2) cena se odvíjí od konkurence
 
Těch důvodů, proč v kalkulaci stavět na předpokládaný počet odehraných jamek (nebo počet návštěvníků v ZOO - i když zde to bude věc, která mi může s náklady hýbat v případě výrazné změny jejich počtu oproti plánu) je více. Ale je to pak spíše věc controllingu.
A jaké důvody např.?

Btw u té ZOO, pokud zachováme logiku, tak bys neměl řešit počet návštěvníků, ale spíš počet výběhů?
 
A jaké důvody např.?

Btw u té ZOO, pokud zachováme logiku, tak bys neměl řešit počet návštěvníků, ale spíš počet výběhů?
Např. rychlá kontrola, zda už jsem dosáhl bodu zvratu, takže mohu rychleji reagovat na vývoj fin. situace.
Tys uvedl ZOO jako příklad, dle mého ne úplně vhodný. Ale dobře - se změnou počtu zákazníků (výrazný nárůst) se ti nezmění náklady na krmení, na obslužný personál (ošetřovatelé zvěře), atd. Ale už se ti mohou měnit náklady na údržbu zákaznické infrastruktury (více lidí = více, byť nechtěných, oprav; potřeba častějšího úklidu (WC, odpadkové koše atd.); zvýšení kapacity pro odbavení zákazníků (více pokladen), posílení strážní služby atd. - to vše může vyústit k potřebě najmutí např. brigádníků a růstu nákladů mimo plán.
Samozřejmě to platí i opačně s tím, že se vše naopak snižuje, a já musím řešit vypovězení smluv brigádníkům (v horším připadě odstupné pro kmenové zaměstnance).

Ale toto už je asi mimo téma diskuze, to je téma k pivu nebo pracovní konzultaci 😉

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom