Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

CBD, CBG a další

slavek

Nováček+
Tuším, že tu tohle téma v rychlosti proběhlo, když se tu objevil výtah z článku z Golf Digestu, ale nemohl jsem dohledat, takže zakládám nové téma.

O tomhle fenoménu, se kterým se aktuálně hlavně v USA rozjíždí velký business (údajně miliardový) jsem věděl už dříve, ale právě zmiňovaný článek v Digestu mě přiměl k tomu, abych si v tomhle tématu trochu rozšířil obzory.

Stručně si můžete počíst třeba zde: https://www.hemps.cz/co-je-cbd/
(nechci nikomu dělat reklamu, nemám nic společného s touto firmou, jen jsem v češtině nenašel moc článků, které byly takhle "relevantní" a dostatečně ozdrojované, většina jsou typické PR články pro marketingovou podporu brandu, shopu, SEO atp., tohle mi přišlo jako fajn výcuc). Přiznám se, na čtení studií moc nejsem, takže jsem to zkrátka hledal někde vytažené :)

Po načtení základních informací jsem se vydal rozšiřovat své obzory dál, a to na Cannafest (tuším, že byl začátkem listopadu). Čekal jsem pár stánků s rostlinkama, semínkama, nějaké skříně, světla a pár produktů (oleje atp.). To jsem se ale přepočítal, resp. nedopočítal :) Veletrh to byl co se obsazení týče snad větší, než ForArch, Interior, Kosmetika a podobné, které se v PVA Letňany pořádají. Byla tam i velká zahraniční účast a v podstatě každý okruh tématu měl své hojné zastoupení - od semínek, přes hnojiva a techniku na pěstování komplexně, přes sklízecí stroje, zpracovávací linky, balicí linky, lisy na oleje, metody extrakce, laboratoří pro testovaní, až po samotné produkty v nepřeberném množství "forem" :) Zjišťování informací předem mi ulehčilo vybrat a nakoupit pár produktů pro testování. Ono v tak rychle rostoucím odvětví se samozřejmě jako všude najdou i ti, kteří chtějí rychle zbohatnout na úkor kvality a zkrátka se jen vezou na marketingové vlně. Takže je potřeba dobře vybírat :)

Po troše experimentování si netroufám dělat žádné hlubokomyslné závěry, ale přeci jen trocha vlastních zkušeností níže. Konkrétně zkouším 12% olej (komplex, ne jen extrakt čistého CBD) a zajímá mě i forma květů, takže jsem koupil tuším 2g 12% materiálu a 2g 17% (%=obsah CBD), zatím bohužel klasicky ubaleno, ale chystám se vyzkoušet vaporizaci. Testovat na sobě jsem chtěl > analgetické účinky, regeneraci, uvolnění (ono i jedno souvisí s druhým, ale rozčlenil jsem takto) - primárně v oblasti sportu (nejen golf) a i v práci. Musím konstatovat, že na mě (každý člověk je jiný a na každého to může fungovat trochu jinak :) to funguje celkem dobře (možná i částečně placebo efekt). Z hlediska zmírnění bolesti jsem spokojený, jelikož nejsem zvyklý brát žádné růžové štěstí atp., tak na mě v pohodě fungují 2 kapky oleje pod jazyk. Z hlediska uklidnění / uvolnění taky super, je vám pak všechno tak příjemně jedno (ale pozor - ne na úkor produktivity a není to dáno změnou vědomí - "zhulení" ala THC. CBD nemění vědomí, tedy to, že vám je všechno trochu jedno je dáno primárně tím uvolněním). V golfu (a zase, na každého to může mít jiný vliv), bych doporučoval nechat účinky trochu odeznít, třeba jít do hry hodinku po požití, protože hned po nástupu se může stát, že vám bude všechno jedno úplně extrémně a jak všichni víme, jisté uvolnění je u golfu je žádané, ale všeho moc škodí :D Z hlediska regenerace musím také uznat výsledky, rozhodně se po tom super spí, ale nemám to změřené z hlediska kvality, tedy berte to jen jako subjektivní dojem. Navíc pro regeneraci dělám víc věci - otužování atp.

Co vy a vaše případné zkušenosti?
 

Přílohy

  • hemp.png
    hemp.png
    255,8 KB · Zobrazení: 306
co si budeme namlouvat CBT je neco jako homeopatikum proti vyrobkum z praveho konopi a ucinnost bude take nekde hodne mimo :)

Nevím co je CBT :) Řeším CBD popřípadě CBG, což jsou extrakty, resp. látky obsažené právě v konopí :) Neznám rozdíl mezi pravým a nepravým konopím. Co se v tomhle případě řeší jsou v podstatě dva zastoupené kanabinoidy - CBD (canabidiol) a THC (tetrahydrokanabinol). Odrůdy s CBD jsou vyšlechtěné tak, aby obsahovaly povolené a minimální množství THC (na nějž je taky dost studií jak o jeho záporech, tak i kladech) a větší množství legálně účinného CBD (jak jsem psal neměnícího vědomí, nebraného jako drogu a nepovolený prostředek). Takže jestli si pojmem pravé konopí myslel klasickou marihuanu, máš pravdu, účinky jsou úplně jinde, protože je zde úplně opačný poměr THC vs CBD. Netvrdil bych ale, že účinky CBD nejsou žádné. Jde o tvé domněnky. Já jsem nastudoval, udělal si přehled a lehce otestoval na sobě z čehož jsem si udělal nějaký názor, neříkám, že je to bůhví co, ale zkrátka jsem si nějaká fakta obstaral. Pokud máš nějaké relevantní info, sem s ním, rád vyslechnu i protinázory, ale založené ideálně na nějakých faktech, případně osobních subjektivních zkušenostech.
 
Konopí na mě zatím nepůsobilo (tedy v množství, kdy na druhé v mé přítomnosti už ano).
Ani mazání ne. Máme ještě v lednici koupené i mnou vyrobené :) . Voní jak čert.
Kapky jsem na trhu neviděla, asi dobrý nápad pro rychlejší uvolnění v těle.
Ad. tlumení: mě se osvědčují Valeriánské kapky https://www.rehabilitace.info/leky/valerianske-kapky-a-zdravi-poradi-si-nejen-s-nespavosti/
Na tišení svalové bolesti: nedám dopustit na Traumaplant (také s Kozlíkem) https://www.sleky.cz/traumaplant-mast-100g
 
A hlavně se musíte tvářit, že ty 3°C jsou v pohodě. Za kvalitu fotky se omlouvám, fotografce byla asi taky zima
Zobrazit přílohu 9260

Furt se tváříš líp než po 9ce v Hořehledech😄😄
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom