Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čas a peníze na golf - až v důchodu?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Takové volnější kecací téma. Řekněte mi jak to děláte. Mám rodinu, ženu, dvě děti (3 a 12 let), Praha, máme chatu a zahrádku, která nás baví a snažíme se tam s dětmi trávit volné chvíle. Oba se ženou pracujeme přes týden, do práce jezdím v praze cca 40-60 min, jedno dítě ve školce, potom dítě ve škole. Snažíme se to mít i nastavené tak, abychom víkend trávili společně a bavilo nás to. Řekněte mi, jak děláte, nebo jste dělali, že jste takhle s dětmi můžete chodit pravidelně si jít zahrát golf, neřknu-li trénovat. Já to prostě nějak nestihám. Nějaký recept?

Teď třeba o víkendu jsme chtěli se starším klukem jít hrát do Hořehled, nakonec, s tím, že by @kristyna hlídala ty dvě hoďky Honzíka a pak jsme si dali společně oběd. Místo toho jsme ale nějak po všeobecné domluvě vyrazili na jarní procházku - kluci na koloběžce, a na odrážedle a házet žabky po rybníce - mladší tam spadl. A pak jsme si dělali buřty.

Jak to s dětmi děláte? Já nechci, abych patoval jak @requo dalších deset let. :-D

PS: Nemluvím o jamce apod - spíš o takové té pravidelné hře, kam jí vtěsnat a nepracovat (jamka je pro mě jednak koníček, ale i práce)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Je to, jako všechno, o prioritách. Někdo radši topí vlastní děti nebo je nutí chodit do školy, někdo zase chodí na golf. Já třeba v neděli mohl buď:

1. dodržet otvírací hodiny restaurace a nechat hořehledské seniory v pozdním odpoledni vypít své 4 kousky
2. zavřít hospodu a dodělat manželce slíbené záhony

IMG_5119.JPG
 
Citim s tebou...
Mam to podobne... aktualne resim sobotami dopoledne. Vyrazim zpravidla na rychlych 9 jamek tak, ze se vracim v dobe, kdy rodinka vstava. Uplne stejny setup delam i na dovolene v zahranici. Obcas vezmu holky s sebou, pak ale musim vzit buginu.

Znami mi ted rikali, ze aktivne uzivaji hlidani deti v Hostivari. Hraji oba a maji nedno dite 5 let.

Cele mi to smrdi nejakym formatem spolhry, kdy deti by meli nejaky "tabor" a dospeli golf. Jsem zvedavi, zda se toto nejak zmeni, az mi holky vyrostou a budou schopne hrat. Dle zkusenosti z okoli je to naivni predstava. :D
 
Sakra nemuzete s tim hristem malinko pohnout smerem Praha? :D

Nene, aktuální makropolitická situace východní posuny nedoporučuje!
 
Takové volnější kecací téma. Řekněte mi jak to děláte. Mám rodinu, ženu, dvě děti (3 a 12 let), Praha, máme chatu a zahrádku, která nás baví a snažíme se tam s dětmi trávit volné chvíle. Oba se ženou pracujeme přes týden, do práce jezdím v praze cca 40-60 min, jedno dítě ve školce, potom dítě ve škole. Snažíme se to mít i nastavené tak, abychom víkend trávili společně a bavilo nás to. Řekněte mi, jak děláte, nebo jste dělali, že jste takhle s dětmi můžete chodit pravidelně si jít zahrát golf, neřknu-li trénovat. Já to prostě nějak nestihám. Nějaký recept?

Teď třeba o víkendu jsme chtěli se starším klukem jít hrát do Hořehled, nakonec, s tím, že by @kristyna hlídala ty dvě hoďky Honzíka a pak jsme si dali společně oběd. Místo toho jsme ale nějak po všeobecné domluvě vyrazili na jarní procházku - kluci na koloběžce, a na odrážedle a házet žabky po rybníce - mladší tam spadl. A pak jsme si dělali buřty.

Jak to s dětmi děláte? Já nechci, abych patoval jak @requo dalších deset let. :-D

PS: Nemluvím o jamce apod - spíš o takové té pravidelné hře, kam jí vtěsnat a nepracovat (jamka je pro mě jednak koníček, ale i práce)
Máme tři děti (7,9,11) a všechny hrají nebo se pokoušejí hrát. Můj golf vlastně skončil před 3 - 4lety kdy začali. V týdnu si mohu zatrenovat hodinku když mají trénink v Praze a jsou odložené u trenéra. O víkendu bych rád někam zašel, ale zase vyhrávají děti a tak je přemlouvám aby jsme šli na regionální Tour. Bohužel mohu jen s jedním, protože schází druhý nosič. V neděli pak mají trénink na Malevilu a to mám dvě hodinky na rychlou devitku pokud tam není zrovna turnaj. Zlepšení tohoto stavu moc nečekám. Dcera je z nich nejstarší a už se s ní stejně jako s prostředním synem hrát dá, ale jejich nadšení je o dost menší než mé. Slibuji si několik let, že budu pravidelně chodit v pátek, ale víc než často to nevychází kvůli práci. Ale i tak z toho vlastně nejsem smutný. Mám radost, když vidím jak se děti zlepšují a nebude dlouho trvat a budou mne porážet.... A na to se vlastně těším :)
 
aktuální téma i pro mě o_O .
S tréninkem je to ještě docela dobré. V průměru mi vyjde jedno odpoledne/večer týdně, kdy se na driving dostanu.

S hrou o víkendu už je to těžší. Aktuálně to vypadá, že dcerka bude chodit v sobotu odpoledne na koně. To znamená, že dopoledne někde devítku nebo blízkou 18, když stihnu první teetime. Asi zavolám @jan že se na ty ranní časy přidám :cool:.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
aktuální téma i pro mě o_O .
S tréninkem je to ještě docela dobré. V průměru mi vyjde jedno odpoledne/večer týdně, kdy se na driving dostanu.

S hrou o víkendu už je to těžší. Aktuálně to vypadá, že dcerka bude chodit v sobotu odpoledne na koně. To znamená, že dopoledne někde devítku nebo blízkou 18, když stihnu první teetime. Asi zavolám @jan že se na ty ranní časy přidám :cool:.
Super! Sehnat nekoho o vikendu na devitku je tezke... seriosni lidi chodi 18+ :D
 
To je panečku téma!:up:No, asi vás nepotěším, ale lepší to bude, až budou děcka mnohem, mnohem větší. A asi to tak bude s každým sportem, protože prostě se 4 letým capartem toho jaksi moc nenaděláte. Jo, je spousta rodičů co sportují i s maličkými dětmi. Pak vidíte na cyklostezkách rodiče s dětmi ve vozíku, jak se v něm celý den natřásají a dýchají prach, který se zvedá za kolem rodiče. Dítě s blimbající hlavičkou v krosně na zádech tatínka na krkolomých cestách ve Slovenském Ráji. Taky jsem viděla jak rodiče měli v lodi ukšírované tak 8mi měsíční dítě a v 7 večer se ve Vyšším Brodě spouštěli na Vltavu. Co to s tím dítětem udělá, když se nedejbože (a třeba hned na Herbertově) cvaknou, ani domýšlet. Měla jsem z toho týden zlé sny. Jak psal @mkopcak , je to o prioritách. Když k tomu máte dům, zahradu, nedejbože chatu!, manželku, kterou golf nebaví - no, je to těžké.
Sama mám tři děti. Nejstaršímu je 25 a ten je samostatná jednotka a ke golfu nijak nepřičuchl a ani nechce. A mladší kluci, těm je 18 a 15 a ti hrají golf oba. Takže chodíme všichni. Je to pecka! No, taky finančně je to pecka...všichni víte co stojí výbava, feečka, startovné - tak to pronásobte čtyřmi :eek:A bohužel nejsme Rottchildovi. Ale...jsme hrozně rádi za to, že máme jako rodina společnou zálibu, že trávíme čas spolu. A jasně - přednost mají tréninky kluků (trénuji tu hodinu a půl co jsou oni na tréninku, když už tam s nimi jedu, s dalšími tatínky si obejdeme hřiště, už jsme taková "partička", ale podle toho taky vypadají moje výkony). Mají také přednost turnaje kluků, objíždíme Dětskou tour Severovýchod a fakt je to radost vidět svoje dítě na bedně s diplomem a pohárem:up::D A jak už tu někdo psal - pozorovat jak se zlepšují, jak hrají, jak získávají nové přátele...je to fajn.
Buď si můžete pořídit děti a prostě se tomu něco obětuje - a záleží na každém, jestli to bere jako oběť nebo jestli si svůj život tomu přizpůsobí. A nebo si děti nepořídí a pak si může dělat co chce a peněz na to nejspíš bude mít taky dost. ;);)
 
Dle zkusenosti z okoli je to naivni predstava.
Malý děti - malý starosti, velký děti - ... doplň si sám :p:D
 
Dík za reakce. Ono se to točí v kruhu. Hodně bych uvítal, kdyby vznikala menší hřiště, kratší hřiště, s především časově dostupnými formáty různých her a zábavy v dobré dopravní dostupnosti. Jsem z Prahy, vidím tady dost proluk, kde není vůbec nic - akorát bordel. Mít tak možnost tam mít nějakou malou akademii, dríving, klidně i se sítí, čipovací hřiště, putting green - podle mě by to ve městech ohromně golfu prospělo.
 
Dík za reakce. Ono se to točí v kruhu. Hodně bych uvítal, kdyby vznikala menší hřiště, kratší hřiště, s především časově dostupnými formáty různých her a zábavy v dobré dopravní dostupnosti. Jsem z Prahy, vidím tady dost proluk, kde není vůbec nic - akorát bordel. Mít tak možnost tam mít nějakou malou akademii, dríving, klidně i se sítí, čipovací hřiště, putting green - podle mě by to ve městech ohromně golfu prospělo.
Ono to nedává ekonomicky smysl, jinak by toho bylo všude plno..
 
Na toto je treba proste vzit wedge a jit do parku...
 
Jsem v důchodu, určitě mám na golf o mnoho víc času než ti , kteří jsou ještě v produktivním věku .Pokud ale máte takovou představu, že až to zapíchnete, budete mít na golf neomezeně času a peněz tak po dvou letech z vlastní zkušenosti můžu říct, že ne. Jak jistě tušíte důvodem jsou vnoučata. Ne že bych si stěžoval, ale jak rostou pořád je něco potřeba obnovovat.
Tu kolo, tu lyže a když si člověk něco naplánuje, třeba turnaj, tak se k nám přihrnou s teplotou a nebo třeba s rukou v sádře.
Někdo namítne , že to nemám povinné. Nemám , je to moje volba. Ale uvidíte, že až se Vám to také přihodí, nebudete to řešit jinak.
 
Je to, jako všechno, o prioritách. Někdo radši topí vlastní děti nebo je nutí chodit do školy, někdo zase chodí na golf. Já třeba v neděli mohl buď:

1. dodržet otvírací hodiny restaurace a nechat hořehledské seniory v pozdním odpoledni vypít své 4 kousky
2. zavřít hospodu a dodělat manželce slíbené záhony

Zobrazit přílohu 4315

Já bych k těm prioritám jen doplnil, že dnes jsem do těch záhonů vozil hnůj...

348D5D13-B5CF-4103-8A89-4ADD408F9C0D.jpeg
 
Na toto je treba proste vzit wedge a jit do parku...
No a tohle je přesně ta varianta na kterou si nedokážu udělat pořádně názor. Když hraju krátké rány, nikoho neohrozuju, tak je park asi v klidu. Ale i u tréninku krátkých ran bych se rád neohlížel na řízky. Nebo to mate jen na jemné citovky a slíznutí míčku? Nechybí vám v tu chvíli krátce střizeny green, aby bylo vidět jak se vám to povedlo? U pocitově podobné rány mám občas rozdílné dopady a doběhy. Řízky bych dle mého v parku dělat neměl. Od toho jsou udržované tréninkové plochy a ne veřejné parky, kde si po mě přijdou hrát děti..... asi bych měl vyrazit to zkusit, ale naštěstí si užívám toho luxusu, ze mám v dosahu několik tréninkových ploch a tak to nemusím řešit.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom