Čas a peníze na golf - až v důchodu?

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
3,456
1,816
123
36
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Takové volnější kecací téma. Řekněte mi jak to děláte. Mám rodinu, ženu, dvě děti (3 a 12 let), Praha, máme chatu a zahrádku, která nás baví a snažíme se tam s dětmi trávit volné chvíle. Oba se ženou pracujeme přes týden, do práce jezdím v praze cca 40-60 min, jedno dítě ve školce, potom dítě ve škole. Snažíme se to mít i nastavené tak, abychom víkend trávili společně a bavilo nás to. Řekněte mi, jak děláte, nebo jste dělali, že jste takhle s dětmi můžete chodit pravidelně si jít zahrát golf, neřknu-li trénovat. Já to prostě nějak nestihám. Nějaký recept?

Teď třeba o víkendu jsme chtěli se starším klukem jít hrát do Hořehled, nakonec, s tím, že by @kristyna hlídala ty dvě hoďky Honzíka a pak jsme si dali společně oběd. Místo toho jsme ale nějak po všeobecné domluvě vyrazili na jarní procházku - kluci na koloběžce, a na odrážedle a házet žabky po rybníce - mladší tam spadl. A pak jsme si dělali buřty.

Jak to s dětmi děláte? Já nechci, abych patoval jak @requo dalších deset let. :-D

PS: Nemluvím o jamce apod - spíš o takové té pravidelné hře, kam jí vtěsnat a nepracovat (jamka je pro mě jednak koníček, ale i práce)

Shoty: jan
1.3.2016
1,417
1,404
123
Jméno
Martin Kopčák
Je to, jako všechno, o prioritách. Někdo radši topí vlastní děti nebo je nutí chodit do školy, někdo zase chodí na golf. Já třeba v neděli mohl buď:

1. dodržet otvírací hodiny restaurace a nechat hořehledské seniory v pozdním odpoledni vypít své 4 kousky
2. zavřít hospodu a dodělat manželce slíbené záhony

IMG_5119.JPG

jan

správce
Tým 19.jamky
12.2.2016
1,931
1,065
123
Praha
Jméno
Honza
Citim s tebou...
Mam to podobne... aktualne resim sobotami dopoledne. Vyrazim zpravidla na rychlych 9 jamek tak, ze se vracim v dobe, kdy rodinka vstava. Uplne stejny setup delam i na dovolene v zahranici. Obcas vezmu holky s sebou, pak ale musim vzit buginu.

Znami mi ted rikali, ze aktivne uzivaji hlidani deti v Hostivari. Hraji oba a maji nedno dite 5 let.

Cele mi to smrdi nejakym formatem spolhry, kdy deti by meli nejaky "tabor" a dospeli golf. Jsem zvedavi, zda se toto nejak zmeni, az mi holky vyrostou a budou schopne hrat. Dle zkusenosti z okoli je to naivni predstava. :D

27.3.2017
12
15
13
Klecany
Jméno
Petr Balvín
Takové volnější kecací téma. Řekněte mi jak to děláte. Mám rodinu, ženu, dvě děti (3 a 12 let), Praha, máme chatu a zahrádku, která nás baví a snažíme se tam s dětmi trávit volné chvíle. Oba se ženou pracujeme přes týden, do práce jezdím v praze cca 40-60 min, jedno dítě ve školce, potom dítě ve škole. Snažíme se to mít i nastavené tak, abychom víkend trávili společně a bavilo nás to. Řekněte mi, jak děláte, nebo jste dělali, že jste takhle s dětmi můžete chodit pravidelně si jít zahrát golf, neřknu-li trénovat. Já to prostě nějak nestihám. Nějaký recept?

Teď třeba o víkendu jsme chtěli se starším klukem jít hrát do Hořehled, nakonec, s tím, že by @kristyna hlídala ty dvě hoďky Honzíka a pak jsme si dali společně oběd. Místo toho jsme ale nějak po všeobecné domluvě vyrazili na jarní procházku - kluci na koloběžce, a na odrážedle a házet žabky po rybníce - mladší tam spadl. A pak jsme si dělali buřty.

Jak to s dětmi děláte? Já nechci, abych patoval jak @requo dalších deset let. :-D

PS: Nemluvím o jamce apod - spíš o takové té pravidelné hře, kam jí vtěsnat a nepracovat (jamka je pro mě jednak koníček, ale i práce)
Máme tři děti (7,9,11) a všechny hrají nebo se pokoušejí hrát. Můj golf vlastně skončil před 3 - 4lety kdy začali. V týdnu si mohu zatrenovat hodinku když mají trénink v Praze a jsou odložené u trenéra. O víkendu bych rád někam zašel, ale zase vyhrávají děti a tak je přemlouvám aby jsme šli na regionální Tour. Bohužel mohu jen s jedním, protože schází druhý nosič. V neděli pak mají trénink na Malevilu a to mám dvě hodinky na rychlou devitku pokud tam není zrovna turnaj. Zlepšení tohoto stavu moc nečekám. Dcera je z nich nejstarší a už se s ní stejně jako s prostředním synem hrát dá, ale jejich nadšení je o dost menší než mé. Slibuji si několik let, že budu pravidelně chodit v pátek, ale víc než často to nevychází kvůli práci. Ale i tak z toho vlastně nejsem smutný. Mám radost, když vidím jak se děti zlepšují a nebude dlouho trvat a budou mne porážet.... A na to se vlastně těším :)

8.3.2017
388
356
73
Praha
Jméno
Jirka L.
aktuální téma i pro mě o_O .
S tréninkem je to ještě docela dobré. V průměru mi vyjde jedno odpoledne/večer týdně, kdy se na driving dostanu.

S hrou o víkendu už je to těžší. Aktuálně to vypadá, že dcerka bude chodit v sobotu odpoledne na koně. To znamená, že dopoledne někde devítku nebo blízkou 18, když stihnu první teetime. Asi zavolám @jan že se na ty ranní časy přidám :cool:.

Shoty: jan

jan

správce
Tým 19.jamky
12.2.2016
1,931
1,065
123
Praha
Jméno
Honza
aktuální téma i pro mě o_O .
S tréninkem je to ještě docela dobré. V průměru mi vyjde jedno odpoledne/večer týdně, kdy se na driving dostanu.

S hrou o víkendu už je to těžší. Aktuálně to vypadá, že dcerka bude chodit v sobotu odpoledne na koně. To znamená, že dopoledne někde devítku nebo blízkou 18, když stihnu první teetime. Asi zavolám @jan že se na ty ranní časy přidám :cool:.
Super! Sehnat nekoho o vikendu na devitku je tezke... seriosni lidi chodi 18+ :D

Shoty: Marklar
22.2.2016
855
522
103
Jméno
Marta N.
To je panečku téma!:up:No, asi vás nepotěším, ale lepší to bude, až budou děcka mnohem, mnohem větší. A asi to tak bude s každým sportem, protože prostě se 4 letým capartem toho jaksi moc nenaděláte. Jo, je spousta rodičů co sportují i s maličkými dětmi. Pak vidíte na cyklostezkách rodiče s dětmi ve vozíku, jak se v něm celý den natřásají a dýchají prach, který se zvedá za kolem rodiče. Dítě s blimbající hlavičkou v krosně na zádech tatínka na krkolomých cestách ve Slovenském Ráji. Taky jsem viděla jak rodiče měli v lodi ukšírované tak 8mi měsíční dítě a v 7 večer se ve Vyšším Brodě spouštěli na Vltavu. Co to s tím dítětem udělá, když se nedejbože (a třeba hned na Herbertově) cvaknou, ani domýšlet. Měla jsem z toho týden zlé sny. Jak psal @mkopcak , je to o prioritách. Když k tomu máte dům, zahradu, nedejbože chatu!, manželku, kterou golf nebaví - no, je to těžké.
Sama mám tři děti. Nejstaršímu je 25 a ten je samostatná jednotka a ke golfu nijak nepřičuchl a ani nechce. A mladší kluci, těm je 18 a 15 a ti hrají golf oba. Takže chodíme všichni. Je to pecka! No, taky finančně je to pecka...všichni víte co stojí výbava, feečka, startovné - tak to pronásobte čtyřmi :eek:A bohužel nejsme Rottchildovi. Ale...jsme hrozně rádi za to, že máme jako rodina společnou zálibu, že trávíme čas spolu. A jasně - přednost mají tréninky kluků (trénuji tu hodinu a půl co jsou oni na tréninku, když už tam s nimi jedu, s dalšími tatínky si obejdeme hřiště, už jsme taková "partička", ale podle toho taky vypadají moje výkony). Mají také přednost turnaje kluků, objíždíme Dětskou tour Severovýchod a fakt je to radost vidět svoje dítě na bedně s diplomem a pohárem:up::D A jak už tu někdo psal - pozorovat jak se zlepšují, jak hrají, jak získávají nové přátele...je to fajn.
Buď si můžete pořídit děti a prostě se tomu něco obětuje - a záleží na každém, jestli to bere jako oběť nebo jestli si svůj život tomu přizpůsobí. A nebo si děti nepořídí a pak si může dělat co chce a peněz na to nejspíš bude mít taky dost. ;);)

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
3,456
1,816
123
36
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Dík za reakce. Ono se to točí v kruhu. Hodně bych uvítal, kdyby vznikala menší hřiště, kratší hřiště, s především časově dostupnými formáty různých her a zábavy v dobré dopravní dostupnosti. Jsem z Prahy, vidím tady dost proluk, kde není vůbec nic - akorát bordel. Mít tak možnost tam mít nějakou malou akademii, dríving, klidně i se sítí, čipovací hřiště, putting green - podle mě by to ve městech ohromně golfu prospělo.

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,180
677
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Dík za reakce. Ono se to točí v kruhu. Hodně bych uvítal, kdyby vznikala menší hřiště, kratší hřiště, s především časově dostupnými formáty různých her a zábavy v dobré dopravní dostupnosti. Jsem z Prahy, vidím tady dost proluk, kde není vůbec nic - akorát bordel. Mít tak možnost tam mít nějakou malou akademii, dríving, klidně i se sítí, čipovací hřiště, putting green - podle mě by to ve městech ohromně golfu prospělo.
Ono to nedává ekonomicky smysl, jinak by toho bylo všude plno..

Shoty: mkopcak

Paudr

Aktivní člen
25.10.2017
108
137
43
Hradec Králové
Jméno
Pavel Audrlický
Jsem v důchodu, určitě mám na golf o mnoho víc času než ti , kteří jsou ještě v produktivním věku .Pokud ale máte takovou představu, že až to zapíchnete, budete mít na golf neomezeně času a peněz tak po dvou letech z vlastní zkušenosti můžu říct, že ne. Jak jistě tušíte důvodem jsou vnoučata. Ne že bych si stěžoval, ale jak rostou pořád je něco potřeba obnovovat.
Tu kolo, tu lyže a když si člověk něco naplánuje, třeba turnaj, tak se k nám přihrnou s teplotou a nebo třeba s rukou v sádře.
Někdo namítne , že to nemám povinné. Nemám , je to moje volba. Ale uvidíte, že až se Vám to také přihodí, nebudete to řešit jinak.

Shoty: Marta
1.3.2016
1,417
1,404
123
Jméno
Martin Kopčák
Je to, jako všechno, o prioritách. Někdo radši topí vlastní děti nebo je nutí chodit do školy, někdo zase chodí na golf. Já třeba v neděli mohl buď:

1. dodržet otvírací hodiny restaurace a nechat hořehledské seniory v pozdním odpoledni vypít své 4 kousky
2. zavřít hospodu a dodělat manželce slíbené záhony

Zobrazit přílohu 4315
Já bych k těm prioritám jen doplnil, že dnes jsem do těch záhonů vozil hnůj...

348D5D13-B5CF-4103-8A89-4ADD408F9C0D.jpeg

Marklar

Aktivní člen
8.3.2017
388
356
73
Praha
Jméno
Jirka L.
Na toto je treba proste vzit wedge a jit do parku...
No a tohle je přesně ta varianta na kterou si nedokážu udělat pořádně názor. Když hraju krátké rány, nikoho neohrozuju, tak je park asi v klidu. Ale i u tréninku krátkých ran bych se rád neohlížel na řízky. Nebo to mate jen na jemné citovky a slíznutí míčku? Nechybí vám v tu chvíli krátce střizeny green, aby bylo vidět jak se vám to povedlo? U pocitově podobné rány mám občas rozdílné dopady a doběhy. Řízky bych dle mého v parku dělat neměl. Od toho jsou udržované tréninkové plochy a ne veřejné parky, kde si po mě přijdou hrát děti..... asi bych měl vyrazit to zkusit, ale naštěstí si užívám toho luxusu, ze mám v dosahu několik tréninkových ploch a tak to nemusím řešit.

Nemáte někdo zkušenosti s Black Stork na Slovensku? Cena za fee je docela vysoká, máte tipy, jak tam hrát levněji? Popř. nemá někdo nějaký voucher za lepší cenu? Díky za info. Camiro
Neplanuje nekdo hru tenhle vikend? Sobota Hradec nebo nedele okolo Prahy?
Byla by libo fotosoutěž? :) Nějaký nápad, typicky zase golfové jaro?

Členové online

Nikdo tu teď není.

Statistiky fóra

Vlákna
1,306
Členové
323
Nejnovější uživatel
JirkaJ

Různé užitečné odkazy