Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Cannon nebo postupný start?

Cannon nebo postupný start?

  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    27
Hlavně to hřiště stojí 5 hodin zablokovaných teetimů oproti postupnému startu, kde stačí 3.
Na 18 bych ještě min. 2h přidal - samozřejmě záleží na startovním času cannon a východu slunce ;)
 
Děláš - před cannon musíš mít všechny jamky volné, což prakticky znamená, že od rána už nikoho na hřiště nemůžeš pustit před startem cannon. V tomto případě je na tom 9 jamkové hřiště lépe. A obdobně, to je i po turnaji. Zase můžeš pustit hráče mimo turnaj, až je cannon dohrán.
Tomuhle rozumím....Já to ale beru z pohledu účastníka turnaje, ne provozovatele hřiště ... Z jeho pohledu je logický, že je vhodnější postupnej.
 
I to se může stát, ale pak by měl zasáhnout marshall a nechat další flajt předejít ten pomalý.
To byl jen pokus o vtip ;)... že pokud se courá hned první flajt a tudíž to stojí od druhého flajtu, tak díky tomu stojí všichni až do konce...
 
Při postupném startu a dobré ranní údržbě( vše posekáno grýny vyžehleny a ideálně hladké) mají ideální podmínky, posledni flajt co na něj zbylo, současný start jsou si všichni rovni( co do stavu hřiště) , hrajeme za stejných klimatických podmínek.
 
Tomuhle rozumím....Já to ale beru z pohledu účastníka turnaje, ne provozovatele hřiště ... Z jeho pohledu je logický, že je vhodnější postupnej.

Já to myslel jako čistej hrací čas. To, že někdo startuje 1,5 hodiny před tebou je ti dost buřt, jde o to jak dlouho budeš na hřišti ty. Pokud by se to bralo od momentu začátku turnaje do jeho celého konce, budou si oba způsoby dost blízké.
 
Ano, pomalý flajt můžeš předejít, u cannon si moc nepomůžeš. Navíc pokud jsou flajty pro postupný start vytvořeny dle HCP, tak nižší HCP jsou obvykle rychlejší (ano - existují i výjimky) a případný „zásek” na jedné jamce jsou hráči schopni dohnat na další (dalších) jamkách.


Kdyz sem to naposled zkusil, všichni se do mě pustili, ze to v turnaji nelze. Nevěděl to ani maršál v Berovicich.
 
Pro hráče je dle mého názoru nejlepší cannon start, ten je ovšem omezen počtem startujících, zase nemusí čekat dlouho na vyhlášení.

Pro hřiště bude lepší postupný, turnaje se může zúčastnit víc hráčů, což je ekonomicky čistý přínos. V restauraci se nezblázní, jako když společně přijde na jídlo do klubovny (72+ hráčů cannon).

Shora popsané platí pro 18 jamek, u hřiště 9. jamkového hřiště je asi jednoznačně lepší cannon, postupný start potom musí třeba hodinu čekat na druhou devítku... (zkušenosti z Olomouce, kde na turnaj přišlo 90 lidí a hřiště mělo tehdy 9 jamek.)
 
Kdyz sem to naposled zkusil, všichni se do mě pustili, ze to v turnaji nelze. Nevěděl to ani maršál v Berovicich.
To, že maršál něco neví (nebo tvrdí nepřesnost či nepravdu), je na českých hřištích poměrně běžné.
Nicméně - puštění rychlejšího flajtu je zcela v souladu s pravidly. Ostatně to bylo k vidění i na turnaji PGA.
 
To, že maršál něco neví (nebo tvrdí nepřesnost či nepravdu), je na českých hřištích poměrně běžné.
Nicméně - puštění rychlejšího flajtu je zcela v souladu s pravidly. Ostatně to bylo k vidění i na turnaji PGA.

Určitě bych tak však nečinil bez rozhodčího daného turnaje.
 
Určitě bych tak však nečinil bez rozhodčího daného turnaje.
Tak rozhodčího na běžných klubových turnajích většinou potkáš až v klubovně při odevzdávání skórky.
Samozřejmě "na sílu" si to vymáhat určitě ne. Nicméně, pokud je vše ve vší slušnosti a zúčastnění se dohodnou, tak proč ne?
 
Tak rozhodčího na běžných klubových turnajích většinou potkáš až v klubovně při odevzdávání skórky.
Samozřejmě "na sílu" si to vymáhat určitě ne. Nicméně, pokud je vše ve vší slušnosti a zúčastnění se dohodnou, tak proč ne?

Dělejte si co chcete, v dnešní době telefonů je zavolání na recepci s prosbou o asistenci to nejmenší. Já to jen doporučuju.
 
Dělejte si co chcete, v dnešní době telefonů je zavolání na recepci s prosbou o asistenci to nejmenší. Já to jen doporučuju.
Tak to asi problém není, pokud tedy rozhodčí také nehraje ;) 🤭
Tak "předběhnutí" je určitě krajní řešení. Já jen, že ta možnost tu je.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom