Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Cannon nebo postupný start?

Cannon nebo postupný start?

  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    27

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jednoduchá otázka. Preferujete na turnajích cannon, nebo postupný start z jedné jamky? Pro ty co nevědí: Cannon je start z více odpališť různých jamek v jeden čas. Tzn. na začátku zjistíte, na jakém odpališti máte být a v jeden okamžik se rozejde celé pole zároveň.

Na problém se dá nahlížet z více úhlů, v anketě odpovídejte z pohledu hráče. A když svoji preferenci ve vlákně doplníte nějakým osobním postřehem, jedině dobře!

Btw. docela pěkný úvaha v češtině na dané téma je z roku 2015 třeba tu: http://golfspirit.cz/?p=125
 
Je mi to vpodstatě fuk ale hlasoval jsem pro cannon start. A to z jedinného důvodu. Všichni skončej zhruba stejně a může se vyhlašovat.
Jo a ty úvahy z článku o tom, že architekt hřiště staví jamky s nějakým úmyslem a že hráči s HCP pod 18 řeší to z jaký jamky začínaj mi přijdou dost ujetý. Mě je tedy naprosto ukradený jestli jako první pošlu míček do kopru na jamce č.1 nebo 15. A nikdy jsem se v reálu s podobnou argumentací ani nesetkal.
 
Jednoduchá otázka....jednoduchá odpověď:... Mám radši cannon a to z důvodu, že se pak v klubovně všichni sejdou, vyhlásí se vítěz a má to úplně jinou atmosféru, než když tam u stolu sedí pár lidí, kteří čekají (a někteří hodně dlouho pokud se na to rovnou nevykašlou) na vyhlášení jež proběhne v naprosto komorním prostředí.......takže asi tak.
 
Turnaje hraju malo, tak s kanonem nemam jeste zkusenost. Ale popravde pri predstave ze jdu na druhy konec hriste a koncim tam, a to pri svem stesti bude, tak dekuji ale ne.
Na druhou stranu, ze pri urcite konstalaci je to vyhodnejsi, ale mam pocit ze pak to hriste musi byt ucpane.
 
Já cannon rád nemám. Moje zkušenost je taková, že hra ve většině případů trvá déle než při postupném startu. Stačí totiž, aby se někde nějaký flajt „zasukoval” a během chvíle stojí celé hřiště.
Pokud jsou navíc flajty pro postupný start sestaveny dle výkonnosti od nejnižších HCP (od 1.1.2020 HI 🤭 ), tak sice musím většinou vstávat dřív, ale hřiště projdu v tempu, což mé hře vyhovuje.
I když pak musím déle čekat na vyhlášení, tak radši čekám v klubovně, než na hřišti.
Chápu provozovatele hřišť, že preferují cannon (netřeba startéra, hřiště není blokované celý den, na vyhlášení jsou prakticky všichni), ale já se takovým turnajům snažím vyhýbat.
 
Já cannon rád nemám. Moje zkušenost je taková, že hra ve většině případů trvá déle než při postupném startu. Stačí totiž, aby se někde nějaký flajt „zasukoval” a během chvíle stojí celé hřiště.
Pokud jsou navíc flajty pro postupný start sestaveny dle výkonnosti od nejnižších HCP (od 1.1.2020 HI 🤭 ), tak sice musím většinou vstávat dřív, ale hřiště projdu v tempu, což mé hře vyhovuje.
I když pak musím déle čekat na vyhlášení, tak radši čekám v klubovně, než na hřišti.
Chápu provozovatele hřišť, že preferují cannon (netřeba startéra, hřiště není blokované celý den, na vyhlášení jsou prakticky všichni), ale já se takovým turnajům snažím vyhýbat.

Při canon startu JE hřiště blokované po (téměř ) celý den.
 
Preferuji Canon, kdyz jsem ve flightu co zacina z jamky cislo 1.

Na hristich ala Kacov ci Casa je obcas fakt opruz zacinat a koncit 2km od klubovny. Je to vlastne handicap. :)
 
Při canon startu JE hřiště blokované po (téměř ) celý den.
Samozřejmě záleží na počtu flajtů a na tom, zda je to 9 nebo 18 jamkové hřiště.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
@ _mirek

Pokud jsou navíc flajty pro postupný start sestaveny dle výkonnosti od nejnižších HCP (od 1.1.2020 HI 🤭 )
To je jako nově od 1.1.2020 👍👍
 
@ _mirek

Pokud jsou navíc flajty pro postupný start sestaveny dle výkonnosti od nejnižších HCP (od 1.1.2020 HI 🤭 )
To je jako nově od 1.1.2020 👍👍
Nově od 1.1.2020 je zkratka pro hendikep (HCP=>HI).
Omlouvám se, že jsem to nenapsal v jazyku tvého kmene, ale ten neumí a nerozumí mu tu většina členů fóra. 🤭
 
Preferuji Canon, kdyz jsem ve flightu co zacina z jamky cislo 1.

Na hristich ala Kacov ci Casa je obcas fakt opruz zacinat a koncit 2km od klubovny. Je to vlastne handicap. :)
To se obvykle resi tak, ze flighty co startuji daleko dostanou buggy na presun a uz to neni zadny handikep
 
V Beřovicích jsem snad start jinak než postupně neviděl, což je škoda, přijde mi to lepší, hlavně z hlediska vyhlášení výsledků, ono čekat i přes 2h na poslední flajt chce málokdo.
 
To se obvykle resi tak, ze flighty co startuji daleko dostanou buggy na presun a uz to neni zadny handikep
Obvykle neni vzdy ;)
 
Zaškrtla jsem, že je mi to jedno, ale radši mám cannon start, ze stejných důvodů, které tu už zazněly. Zatím jsem se s těmito starty setkala hlavně na devítkových hřištích. U nás start z jakékoliv jamky jiné než č. 1 není až takový problém, nejde o kilometry, které se musí na dané odpaliště ujít.
Když jsme chodili na Roudničku na GANT turnaje, bývaly starty postupné, ale dost lidí nevydrželo na vyhlašování a pak je to takové blbé jak se posunují místa.
Naši chlapci startují na DTSV samozřejmě postupně, výhoda je v tom, že jsou oba v prvních dvou kategoriích a tak startují už ráno - bohužel při dojezdu cca dvě hodiny se často vstává v nekřesťanskou dobu. A nebo spíme poblíž. Vyhlašování probíhá po kategoriích, takže celkem brzy po jejich dojití můžeme odjet domů.
Každý způsob startu má něco pro a něco proti. Postupný je asi takový víc "golfově-soutěžní" ne?
 
Golf je společenská záležitost, takže po společném canon startu i společném konci může nastat i ta společenská část - golfový potlach. Volím jednoznačně canon.
 
Z pozice hráče - jednoznačně canon. Nebaví mě čekat ani na začátku a už vůbec ne na konci.

Chápu pohled provozovatele. U externích promotérů menších turnajů klidně postupný, chápu a souhlasím s cenou (zablokování hřiště). U klubových domácích turnajů tak nějak bych očekával při dostatečné kapacitě hráčů vždy canon - právě s ohledem na to, že si mě klub jako platícího člena cení a že tyhle turnaje jsou pro něj priorita a tedy i si váží mého času - redukuje prostoje před a po turnaji na maximum, tak, aby to pro všechny zúčastněné turnaje mělo plnohodnotnou společenskou atmosféru.

(byť se jich neúčastním, protože o víkendu prostě od rodiny jít pravidelně nechci někam na celý den)
 
Chápu pohled provozovatele. U externích promotérů menších turnajů klidně postupný, chápu a souhlasím s cenou (zablokování hřiště). U klubových domácích turnajů tak nějak bych očekával při dostatečné kapacitě hráčů vždy canon - právě s ohledem na to, že si mě klub jako platícího člena cení a že tyhle turnaje jsou pro něj priorita a tedy i si váží mého času - redukuje prostoje před a po turnaji na maximum, tak, aby to pro všechny zúčastněné turnaje mělo plnohodnotnou společenskou atmosféru.

Pohled provozovatele:

1. Cannon při solidním počtu hráčů zablokuje hřiště na velkou část dne. Logicky tak bude pro promotéra dražší, protože nelze po posledním flightu poslat feečkaře do hry, ale musí se čekat na dohrání všech.
2. Do cannonu na 9ce pošleš 36 hráčů, na 18ce 72 hráčů. To je pro řadu našich turnajů malý počet.
3. Cannonu musí být uzpůsobeny kapacity recepce (všichni chtějí najednou odbavit) a restaurace (všichni chtějí najednou jíst a pít). To logicky opět prodražuje tuto volbu startu.
4. Hra cannonem při plném hřišti zpravidla trvá déle než postupným startem.
 
Je logické že většina preferuje canon, vlastně vše zaznělo, společný začátek, společný konec.. Mě by ke štěstí stačilo striktní dodržování a vyhlašování po kategoriích..
Z hlediska provozovatelů je to asi jedno, nechají si to (aspoň myslím), zaplatit.. Ale z hlediska hráče mimo turnaj celkem na prd, před canonem na hřiště nesmíš, neb za dvě hodiny to neuhraješ(canon v 10), pak je tam určitá rezerva cca hodinu, takže je 16.. Takže když budeš rychlý skončíš ve 20.. No a to jde tak akorát v létě..Takže canon znamená vlastně celodenní blokaci hřiště..
 
Pohled provozovatele:

1. Cannon při solidním počtu hráčů zablokuje hřiště na velkou část dne. Logicky tak bude pro promotéra dražší, protože nelze po posledním flightu poslat feečkaře do hry, ale musí se čekat na dohrání všech.
2. Do cannonu na 9ce pošleš 36 hráčů, na 18ce 72 hráčů. To je pro řadu našich turnajů malý počet.
3. Cannonu musí být uzpůsobeny kapacity recepce (všichni chtějí najednou odbavit) a restaurace (všichni chtějí najednou jíst a pít). To logicky opět prodražuje tuto volbu startu.
4. Hra cannonem při plném hřišti zpravidla trvá déle než postupným startem.
Každý trochu jiný pohled, ale nic z toho se nevylučuje..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom