Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Callaway Supersoft Magna - Oversize golf ball

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Callaway nam prinesl dalsi novinku, micek Callaway Supersoft Magna, mic je o 3% vetsi v prumeru. (odpovida R&A) a ma pomoci hlavne zacatecnikum a detem.
Uz jste ho nekdo zkousel?? Jaky je to pocit?? Je ta velikost znat??
 
Já narazil na over size ball v mých začátcích, ale tenkrát jsem to nedokázal posoudit.
Od Callaway mě spíš zaujala tato novinka, prý ty tři pruhy výrazně pomáhají k zamíření putu.
 
Já narazil na over size ball v mých začátcích, ale tenkrát jsem to nedokázal posoudit.
Od Callaway mě spíš zaujala tato novinka, prý ty tři pruhy výrazně pomáhají k zamíření putu.
to si tam kreslim uz dlouho :) spis nevim, jestli by mne to nerozptylovalo u ostatnich ran, uvidime casem...
 
Jsem na něj zvědavý. Při patování. Jestli se při zahrání na hranu svalí do jamky spíše než klasický menší míček.

Pro hru mimo grýn mi asi bude k ničemu. Je určený pro hráče se švihovou rychlostí do 90 mp/h. Pro rychlejší prý hodně vstupuje do hry odpor vzduchu.
 
Jsem na něj zvědavý. Při patování. Jestli se při zahrání na hranu svalí do jamky spíše než klasický menší míček.

Pro hru mimo grýn mi asi bude k ničemu. Je určený pro hráče se švihovou rychlostí do 90 mp/h. Pro rychlejší prý hodně vstupuje do hry odpor vzduchu.
takze ho nemam zkouset?? budu kratsi??
 
Ad vzdálenost... co konkrétně to znamená u drajvu na 200 metrů standardním míčkem versus tento o tři procenta větší? Kdo je silný ve fyzice, aby nám to spočítal byť v nějakém modelovém příkladu s dokonalou konstantní hustotou vzduchu, stejnou trajektorií atd? Jane? :))

Resp. řeší se desetimetry, jednotky metrů nebo centimetry?
 
mno podle vzorečku na povrch koule pi*d^2 .. když zvětšíme průměr o 3% tak se povrch zvětší o 6,09% ... tzn že míček doletí o 6% kratší vzdálenost? :-D na druhou stranu do toho určitě bude hrát roli i zvětšená hmotnost míčku ..
takže kdo ví jak to poletí .. nejlepší bude to ostestovat :-D :-D
 
Tak mi je kupte a já vám je otestuju :D:D:D
 
V článku na netu psali, že při změně průměru míčku v 70. letech z 1,62in (41,15mm) na 1,68in (42,7mm) došlo ke zkrácení letu míče až o 20m... Jak moc je to pravdivý, těžko říct :D
Stejně tak těžko říct, co moderní technologie míče udělá při podobným nárustu - 3% jsou 43,95mm, tzn. trochu menší nárůst než kdysi...
 
Ad vzdálenost... co konkrétně to znamená u drajvu na 200 metrů standardním míčkem versus tento o tři procenta větší? Kdo je silný ve fyzice, aby nám to spočítal byť v nějakém modelovém příkladu s dokonalou konstantní hustotou vzduchu, stejnou trajektorií atd? Jane? :))

Resp. řeší se desetimetry, jednotky metrů nebo centimetry?
Taky do toho musíš započítat rotaci, váhu míčku - vliv na délku dráhy, rychlost, zakřivení dráhy, apod.
 
V článku na netu psali, že při změně průměru míčku v 70. letech z 1,62in (41,15mm) na 1,68in (42,7mm) došlo ke zkrácení letu míče až o 20m... Jak moc je to pravdivý, těžko říct :D
Stejně tak těžko říct, co moderní technologie míče udělá při podobným nárustu - 3% jsou 43,95mm, tzn. trochu menší nárůst než kdysi...
A navíc nesmíme zapomenout na dimpy. Jejich tvar, velikost, počet a rozmístění také mají vliv na odpor vzduchu a tím pádem i vzdálenost.
Takže asi nejlepší bude empiricky otestovat za pomoci robota ;)
 
A navíc nesmíme zapomenout na dimpy. Jejich tvar, velikost, počet a rozmístění také mají vliv na odpor vzduchu a tím pádem i vzdálenost.
Takže asi nejlepší bude empiricky otestovat za pomoci robota ;)
to je pravda, ale není dimp jako dimpl :)
 
Míčky jsou určené pro "horší" hráče. Má jim, díky posunutému těžišti, pomoct lépe ho zasáhnout snáze dostat do vzduchu. Slova z produktového školení.
 
Míčky jsou určené pro "horší" hráče. Má jim, díky posunutému těžišti, pomoct lépe ho zasáhnout snáze dostat do vzduchu. Slova z produktového školení.
Trochu mně zaráží, že je možné v případě, když se zvětší průměr koule, posunout jeho těžiště. Mám slabé znalosti fyziky, ale myslím si, že poloha těžiště se nemění. Dnes už fakt asi neplatí fyzikální zákony, ten golf opravdu předběhl dobu :) :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom