Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Buginy

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
A ještě jedno téma mám v hlavě, jak to řešíte s buginami? Já třebas buginy zatím nepreferuji, hraju krátká hřiště, relativně, a mám to spojené s chozením, ale uznávám, že něco do sebe to má. Třeba 11ti letého prcka, který právě teď trénuje na zisk osvědčení, má slíbeno, že až ho udělá, tak půjdeme na hřiště v bugině - myslím, že to ho na tom těší nejvíce. Byl naposledy v Hořehledech trochu uťapaný. Prý samej krpál.

Btw. když jsem si procházel fotky, co jsem sesbíral z netu, napadlo mě povolání, které bych v sezóně na hřišti dělal rád. Jezdil z Coffeebuginou po flajtech. Sortiment kafe, zmrzlina, pivo a párek v rohlíku. Měl bych úspěch! :)

cf2cf56871ed00fd99034ccdc941aa90.jpg imgres.jpg 5de9bb87a72059a2eb5b9b07ccef606f.jpg

Ještě pro zájemce připomínám starší video BugyGolf War, v příspěvku tu
 
No až budeš chtít hrát víc než 9 jamek, třeba 36, bugy oceníš.
Hlavně na hřišti s delšími přechody a sem tam kopcem.
S kocovinou a ve vedru to bez bugy jde fakt blbě, vyzkoušeno na Krumlově a šestnáctku jsem málem nevylezl.
 
Na nejakych hristich dava buggy smysl, pokud ma kopce nebo dlouhe prechody. Ale treba v MlBol nebo Bohdanec na buggyne je asi zbytecnost.
V cizine obcas buggy povinna, kvuli urychleni hry. V US byla vsude, a velmi rychle si na ni clovek zvykne :D Na kanarech a v Thajsku v horach vetsinou taky povinná.
V čr jsem mel buggy na hristich: Alfredov, Austerlitz, Barbora, Terasy, a to je asi vse
Preferuji spise elektricke buggy nez na tekute palivo, ty maj/meli v Alfredove :/
 
v bugyně jsem jel poprve teprve nedávno, a je to zážitek :) bugyna podle mne není o tom, zda jste líní nebo ne, ale je o zábavě s kamarády. Stejně nejlepší je si sednou na sedadlo spolujezce, dát nohy na palubovku a holí zavelet Hurá na Bělehrad :-D :-D
 
Ja u buggyn mam jednu velkou vyhodu :D Jelikoz mam v aute slaby motor, tak kdyz jsem se po dvou tydnech vratil z US, kde jsem jezdil porad jen v buggynach, tak najednou to auto doma melo nejak moc tahu :D
 
Já bugy rád hlavně když hraju víc dní v kuse. Ono už třetí den se tolik chodit nechce a pět dní v kuse bez bugy byla doslova tragédie.
Ale vlastně jsem bugy v ČR měl jen na Kořenci a jednou v Horehledech, když parťák chodil o berlích...
 
Bugina ve velkem vedru ci hristi s kopci je k nezaplaceni. Ono kdyz dojdou sily, tak i ty rany stoji za pendrek, ze? Hru to zrychli fest... pokud to fakt kazdy nepali do rafu ma opacne strane fw. Nicmene v prudkem desti nic moc, to casto radeji vozik s destnikem.

Ja buginu v cechach beru hlavne kvuli dcerce. Neusla by ani 9 jamek, takhle je o zabavu postarano. Venku je to casto soucasti fee, a navic tim vse zkratim a rodinka nepocituje tolik mou nepritomnost.

Jinak buginy se dost lisi i vybavou... ne kazda ma kryt proti desti na hole (striska vzadu), interaktivni system s mapou jamek a gps nebo lednickou, cistici sadou na hole i micky atp. :)

Nicmene zazil jsem i jeden velmi neprijemny zazitek v Beroune (turnaj, canon start), kde za opravdu nepekneho destiveho pocasi nas mistni poslali "zkratkou" na tusim 4. jamku... cesta vedla do prudkeho kopce, kde v nejprudsi casti kola ztratily grip a najednou jsme jeli jak sane dolu pozadu bez ohledu na plyn ci brzdeni (blato). Reknu vam, ze mi nebylo vse jedno. Podarilo se mi slusne balancovat, abychom se neprevratili, a po cca 30m jsme se zastavili v krovi... mel jsem pocit druheho narozeni. :)
 
Upraveno:
Bugina ve velkem vedru ci hristi s kopci je k nezaplaceni. Ono kdyz dojdou sily, tak i ty rany stoji za pendrek, ze? Hru to zrychli fest... pokud to fakt kazdy nepali do rafu ma opacne strane fw. Nicmene v prudkem desti nic moc, to casto radeji vozik s destnikem.

Ja buginu v cechach beru hlavne kvuli dcerce. Neusla by ani 9 jamek, takhle je o zabavu postarano. Venku je to casto soucasti fee, nebo tim vse zkratim, aby rodinka nepocitovala tolik mou nepritomnost.

Jinak buginy se dost lisi i vybavou... ne kazda ma kryt proti desti na hole (striska vzadu), interaktivni system s mapou jamek a gps nebo lednickou, cistici sadou na hole i micky atp. :)

Nicmene zazil jsem i jeden velmi neprijemny zazitek v Beroune (turnaj, canon start), kde za opravdu nepekneho destiveho pocasi nas mistni poslali "zkratkou" na tusim 4. jamku... cesta vedla do prudkeho kopce, kde v nejprudsi casti kola ztratily grip a najednou jsme jeli jak sane dolu pozadu bez ohledu na plyn ci brzdeni (blato). Reknu vam, ze mi nebylo vse jedno. Podarilo se mi slusne balancovat, abychom se neprevratili, a po cca 30m jsme se zastavili v krovi... mel jsem pocit druheho narozeni. :)
podobny zazitek jsem mel v usti na fw 11. jamky (kolem 100m kolik do greenu), neridil jsem, ridic zacal brzdil, na mokru, nic se nedelo a zacali jsme se tocit, vypadalo to, ze se prevratime, ja vyletel ven a byl jsem rad, ze buggy nespadla na me :(
 
Jak píše Jan ve vedru nebo třetí den golfu bugina pro mně prakticky nutnost, do nějakých 20-22° chodím radši pěšky.. Nevím proč, ale bez cartu hraju líp, jestli máte někdo vysvětlení, sem s ním...:):):). A teď z mého neprofesionálního pracovního pohledu... Bugy všichni nebo nikdo, samozřejmně zdravotní vyjímky.. První pěkný den na hřišti a hned jsem byl v práci, hřiště mokrý takže absolutní zákaz cartů, starty po devíti minutách od 9 do 12 a hřiště se prakticky nehryzlo, nikdo si nestěžoval ani nevolal na recepci že někde dvě minuty stojí, naprosto bezproblémový provoz. Jen se do toho zamíchají káry je zaděláno na problém... Další věc z hlediska provozovatele jsou náklady... Na dvě osmnáctky který mají normu u nás 5hod, 7 flightů za hodinu po dvou carts= 140 kusů. U nás jich je od oka 50 a chtějí za půjčení myslím litr.. K tomu cena fee a už u nás nikdo hrát nebude...:D:D:D
 
Jak píše Jan ve vedru nebo třetí den golfu bugina pro mně prakticky nutnost, do nějakých 20-22° chodím radši pěšky.. Nevím proč, ale bez cartu hraju líp, jestli máte někdo vysvětlení, sem s ním...:):):). A teď z mého neprofesionálního pracovního pohledu... Bugy všichni nebo nikdo, samozřejmně zdravotní vyjímky.. První pěkný den na hřišti a hned jsem byl v práci, hřiště mokrý takže absolutní zákaz cartů, starty po devíti minutách od 9 do 12 a hřiště se prakticky nehryzlo, nikdo si nestěžoval ani nevolal na recepci že někde dvě minuty stojí, naprosto bezproblémový provoz. Jen se do toho zamíchají káry je zaděláno na problém... Další věc z hlediska provozovatele jsou náklady... Na dvě osmnáctky který mají normu u nás 5hod, 7 flightů za hodinu po dvou carts= 140 kusů. U nás jich je od oka 50 a chtějí za půjčení myslím litr.. K tomu cena fee a už u nás nikdo hrát nebude...:D:D:D
Káru si beru kde to jen jde. Mám trochu problém s koleny a víc než 9ku zvládám většinou jen pod pár pilulkama. Papír na kripla samozřejmě mám.:( Stejně je mi to ale občas blbý, když starší si to štrádují pěšky. Nerozumím jedné věci, rezort má nakoupených třeba 50 kár a raději je nechá za nesmyslných 1000 kč stát než by je měl za třeba 300 všechny v pohybu. Podobnou akci udělala párkrát Zbraslav a jela málem i maršálská kára.:)
 
Nerozumím jedné věci, rezort má nakoupených třeba 50 kár a raději je nechá za nesmyslných 1000 kč stát než by je měl za třeba 300 všechny v pohybu. Podobnou akci udělala párkrát Zbraslav a jela málem i maršálská kára.:)

Ono to za tech 300 totiz nevydela ani korunu:(
 
U nas se pucuje bugina zcela minimalne, prestoze ji mam pro cleny za 280 Kc/ 9 jamek, respektive 420 Kc/ 18 jamek. A za tyhle penize na tom ve vysledku mam par korun, kdyz spocitam naklady na porizeni, provoz, udrzbu a opravy.
 
U nas se pucuje bugina zcela minimalne, prestoze ji mam pro cleny za 280 Kc/ 9 jamek, respektive 420 Kc/ 18 jamek. A za tyhle penize na tom ve vysledku mam par korun, kdyz spocitam naklady na porizeni, provoz, udrzbu a opravy.
Právě na to jsem koukal, ceny příznivý, kopec taky máte, tak bych čekal větší využití...ale možná to souvisí i se zaměřením resortu, na Albatrossu asi budou v permanenci víc.
 
Právě na to jsem koukal, ceny příznivý, kopec taky máte, tak bych čekal větší využití...ale možná to souvisí i se zaměřením resortu, na Albatrossu asi budou v permanenci víc.

Bohuzel. Jako za tech par let co je mame se sotva vratila investice do porizeni:(
 
Ono to za tech 300 totiz nevydela ani korunu:(
Je to možná těžké managerské rozhodnutí, ale není lepší raději malý zisk a spokojení klienti než káry co stojí a potom nejdou nastartovat?:(
 
Je to možná těžké managerské rozhodnutí, ale není lepší raději malý zisk a spokojení klienti než káry co stojí a potom nejdou nastartovat?:(

No zjevne neni, kdyz to maji prakticky vsechna hriste stejne...
 
Velké hřiště a Coffebugina. :) Brigáda jako řemen. Alespoň by maršál byl i k něčemu příjemnému.

buggy-coffee-del-marche-over.jpg


Ještě by mě zajímalo prakticky, příklad, je plné hřiště, různé flajty, cca 2-4 lidi.

a) všichni mají buginu
b) bugina a pěšáci půl na půl
c) nikdo nemá buginu

Jak to bude v průměru s rychlostí hry? a - bude to nejrychlejší? Teoreticky by asi mělo, ale prakticky?
 
Upraveno:
Zobrazit přílohu 996
Velké hřiště a Coffebugina. :) Brigáda jako řemen. Alespoň by maršál byl i k něčemu příjemnému.

Zobrazit přílohu 1007

Ještě by mě zajímalo prakticky, příklad, je plné hřiště, různé flajty, cca 2-4 lidi.

a) všichni mají buginu
b) bugina a pěšáci půl na půl
c) nikdo nemá buginu

Jak to bude v průměru s rychlostí hry? a - bude to nejrychlejší? Teoreticky by asi mělo, ale prakticky?


Dobry otazka, jeste bych dodal za d) ... mas ve flajtu šneka, pak je jedno jaký má kdo HCP. To je k videni velmi casto. ( prijde k micku, vytahne telefon, podiva se kolik hral min ranu metru, zakrouti hlavou, napise jakou holi predchozi ranu zahral, zapise do tlf, uklidi tlf, podiva se kde je cil, vytahne laser, zmeri vzdalenost, znovu zakrouti hlavou, ulozi laser, vytahne telefon a zkontroluje namereny udaj v laseru, uklidni se a uklidi mobil.
Podiva do bagu, zamysli se, vytahne hul, postavi se k micku, udela 2-4 cvicne prosvihy, zalozi hul, zakrouti prdeli, 2x-3x se hluboce nadechne, po nejakem case prestane dychat, silene se naprahne a bum .....

Pak je jedno, ze mas hriste plne bugin :) nic ti nepomuze.
 
Upraveno moderátorem:
Velké hřiště a Coffebugina. :) Brigáda jako řemen. Alespoň by maršál bylů i k něčemu příjemnému.

Zobrazit přílohu 1007

Ještě by mě zajímalo prakticky, příklad, je plné hřiště, různé flajty, cca 2-4 lidi.

a) všichni mají buginu
b) bugina a pěšáci půl na půl
c) nikdo nemá buginu

Jak to bude v průměru s rychlostí hry? a - bude to nejrychlejší? Teoreticky by asi mělo, ale prakticky?
Tak ono coffee buginy muzes preci potkat i u nas, ne? Uz jsem to parkrat vyuzil. :)

Varianta vsichni s je asi no brainer. Ono velke komercni turnaje se jinak ani nedelaji, asi prave z toho duvodu...
Sneky by mel resit Marshall.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom