Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Budoucnost Cleveland Golf

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Jako fanouska Clevelandu me netesi, jak desive presne se naplnuje toto proroctvi
V kostce se tam pise, ze Cleveland jakozto producent defakto kompletniho portfolia holi vcetne drev a zelez konci. Do budoucna bude produkovat jen wedge, puttery a hole pro seniory/zacatecniky. To, ze jejich logo zmizelo z cepic hracu PGA si asi vsiml kazdy (uz jen na strasne) a posledni tour driver byl Classic XL Custom... 
 
Njn, globalizace zasahuje všechny segmenty.
Koukni na automobilky, výrobce elektroniky, počítačů...
 
Já už tuhle informaci mám asi půl roku a stále nad tím kroutím hlavou. Cleveland je totiž majetkem firmy SRI Sports Limited, která vlastní i Srixon, XXIO, Dunlop a pár dalších věcí. Absolutně nechápu jejich politiku za posledních několik let. Napřed ukončili výrobu holí Srixon s tím, že budou všechny hole vyrábět jen pod značkou Cleveland. Srixon si měl nechat hlavně míče a pár doplňků (bagy). 

O 2-3 roky později si to rozmysleli a z velkou pompou uvedli znovu hole Srixon. Měli se vyrábět hole obou značek souběžně. Tehdy jsem o tom psal zde. Když si po sobě přečtu pár vět v tomto článku, tak se musím jen smát, protože značka asi opravdu neví co chce? 

Letos to prý bude tak, že se u Clevelandu doprodají zásoby holí CG Black a pak se pojede jen krátká hra - tedy wedge a putter (+ doplňky). Všechna výroba ostatních holí přejde pod Srixon. Jak pak má vnímat tenhle chaos zákazník, vždyť je to totální marketingová destrukce. Neexistuje pak vlastně ani kompletní vybavení od jedné značky. Kupte si hole Srixon, ale wedge a puttery neděláme, to si musíte koupit Cleveland, ty jsou vlastně taky - jak to asi laikovi zní. 

Už se jen děsím toho, že jednou přejmenují wedge Cleveland na Srixon a tím to rozsypou úplně. Protože i většina amatérů má spojenou značku Cleveland s kvalitními wedgemi. Ty wedge prodává už jen to jméno.
 
Jeste mozna pripomenout, ze v klidnych vodach fungujici never compromise uz ze sveta zmizel.

Nejsilenejsi je, ze Srixon fungoval celou dobu, ale pouze v asii. Vyrobky byly obcas videny i na PGA, ale koupit to slo jen v Japonsku. Uplne stejne nechapu politiku mizuna ohledne putteru.

Osobne si myslim, ze pokud Cleveland bude delat jen wedge, tak do 5ti let bude jejich share tak 10%. Uz ted to kleslo hodne a verim, ze ty cepice na PGA maji na trh dost vliv. Obecne klobouk dolu pred Titleistem: to co se jim povedlo s panem Vokey a Cameronem je proste fenomenalni.

Jsem zvedavy, jak se bude darit Srixonu s holemi. Sortiment to spatny neni, ale bude to tezke udrzet a cpou se tam, kde je celkem plno.

Asi jsme svedky konce dalsi legendy. Nebo si to za 3 roky rozmysli a Cleveland zacne delat mice a hoke nechaji Dunlopu :))

Btw. Adams uz je uplne mrtvi nebo ne?
 
Jj taky čekám kolikrát si to ještě budou chtít rozmyslet a přeházet portfolio :))

No o čepice celkem jde a Titleistu se v poslední době mimo Scottyho a Vokeyho povedlo hlavně jméno Spieth. Ten kluk trhem čaruje, já to vnímám třeba jen u SuperStroke putter gripů, ty vůbec celá PGA tour vystřelila do nebes. Takže vliv to má.

Srixon celkově na poli holí kráčí trnitou cestou. V Asii to asi funguje (patriotismus?) ale v Evropě a USA moc ne. Mimoto ten produkt je v porovnání s konkurencí slabší. Kovaná železa 545, 745 a 945 jsou pěkná designem, celkem dobrý výkon, výběr z mnoha shaftů za standardní cenu, ale je to pro nižší HCP a těch třeba u nás není moc. Snad jen 545 má naději. Pak tu máme novinku 355 pro vyšší HCP, ale to je oproti konkurenci mizérie - nic moc pocit, za mě hrozný design v nekonkurenceschopné ceně. Dřeva jsou na tom podobně 545 a 745 celkem fajn, ale těžké je to trefit. 355 opět bída, moderní by byl tak v roce 2010.

O Adamsu moc nevím jak na tom je. V ČR měl vždy bídnou podporu, přitom zejména pro vyšší HCP a hlavně seniory je to geniální produkt. Podle webu žijí: http://adamsgolf.eu/
 
Dneska jsem si vsimnul, ze uz maji nove stranky. http://www.clevelandgolf.com

A vse krome wedgi a putteru je pryc... :(

Dokonce uz ani nenabizi custom wedge.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom