Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Brnění prstů po špatném úderu

Jirka 4

Aktivní člen
HI (HCP)
28
Zdravím,

dneska se mi 2x stalo, že jsem do míčku praštil nějak blbě - brněla mě z toho ruka a hlavně prsty.

Ona byla zima, tak to možná bylo tím víc, ale bylo to nepříjemné.

Čím to je?
 
Zdravím,

dneska se mi 2x stalo, že jsem do míčku praštil nějak blbě - brněla mě z toho ruka a hlavně prsty.

Ona byla zima, tak to možná bylo tím víc, ale bylo to nepříjemné.

Čím to je?
Mám s tím zkušenosti, je to prostě tím, že dáš ruce "pecku" do země, jednu, druhou, pátou... sčítá se to
U mě to skončilo zánětem ramene.
Brnění kdekoliv na těle je známka, že někde dochází k útlaku nervu.
Třeba brnění malíčku a části prsteníčku vypovídá o útlaku tzv. ulnárního, tedy loketního, nervu.
Nejlépe je trénovat měkkém povrchu.
 
To není do země. Prostě trefím míček, nějak blbě a potom něž k němu dojdu, tak mě brní prsty jak prase. Ale udělá to takovej divnej zvuk a ...

Mám teda trochu problémy s nervama v ruce :) ale tím to nebude.

OK, díky za rady - prostě trefit dobře míček a potom to nemusím řešit ;-)
 
Nejvice brni soket, tedy kdyz to trefis patkou.
Reseni je to netrefovat patkou :)
 
Každý netrefený úder do tzv nulového bodu= SS , čím dále od tohoto bodu a větší intenzitě úderu( však mu naložím ať letí co nejdále) rozvibruje shaft. Neboj se nejsi tady sám komu se to sem tam stane.
 
Každý netrefený úder do tzv nulového bodu= SS , čím dále od tohoto bodu a větší intenzitě úderu( však mu naložím ať letí co nejdále) rozvibruje shaft. Neboj se nejsi tady sám komu se to sem tam stane.
Nicméně se Bohouši shodneme, že špatně trefený míč s kombinaci "když to nejde sílou tak přidám", vždycky bolí...
 
@Jirka 4 -souvisí to jen lehce, ale vibrace může pomoci tlumit i tzv. Sensicore.

cituji ze staršího článku @Michal Prokop:

---
Abychom však byli přesní, je třeba dodat, že i u ocelových shaftů lze alespoň z části nepříjemným vibracím zamezit. K tomu je určen tzv. Sensicore – dlouhá tyčka omotaná spirálou z polymerového materiálu se instaluje dovnitř shaftu a dokáže pobrat až 70% vibrací (viz obr 2).

1-2.jpg
Obr. 2: sensicore - antivibrační vložka do shaftu

Nelze však instalovat do všech typů shaftů. U lehkých typů shaftů (cca pod 90–100g) s tenkou stěnou hrozí s použitím Sensicoru, při dlouhodobém používání, zlomení shaftu. Ve finále je pak ještě nutno dodat, že a od takové vibrace z „dobře provedené“ topinky vám nepomůže samozřejmě nic.

---

Samozřejmě když to trefíš, jak prase, tak to nijak nepomůže. Já to na svých Ping G30 u želez mám, a pocitově to bylo při mém rvaní se železnmi shafty trochu lepší, jestli placebo efekt nebo reál nevím. Ale loket z přenosu vibrací bolel méně. Prožíval jsem to víc především první a druhou sezónu, pak jsem snad přeci jen se trochu švihově zklidnil, i když se mi to herně moc nezdá...
 
Samozřejmě když to trefíš, jak prase, tak to nijak nepomůže
Z tvých slov je cítit, že golfově dospíváš , zjistil jsi, že při zklidnění hry se údery stabilizují( mají svou délku pro danou hůl) a hra je plynulejší, taková “učesaná”, začíná se lépe trefovat , údery mají jasnější zvuk a dokonce i délku. GRATULUJI GOLFISTO.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom