Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Boty

Golfové boty , podle čeho vybíráte?


  • Hlasovalo
    13

bohumil.koval

Guru fóra
Boty, jsou nedílnou součástí dobré hry, někdo preferuje naboso, v našich končinách, kdy Písek v bunkrech je samej kámen a džihád , tak tam nevíš na co stoupneš, místy se vyskytují i zmije tak bosáči jsou dobrodruzi. Výrobců golfových bot je snad více než samotných variací možného. Od kolekcionérských NIKE JORDAN až po klasiku FJ. Abnormality jsou snad jen gumáčky se spiky a totěž spikové sandály.
V dnešní době už snad ani nejde o výrobce, boty už umí všichni, jen jde o to si správně vybrat a výběr, nebo pro koho , nebo jakou nohu/typ nohy byl určen, protože velikost boty není jen číslo, ale i šířka a délka plosky jakož i její klenutí (různě ploché a deformované) , ale je zde i nárt výška a tvar , co prsty ty máme taky různě dlouhé( palec vs ukazovák) a pata s kostkou a achylovkou to je taky unikát za unikátem.
Už jen a nejen proto měli věnovat výběru bot pozornost a ne nakupovat naslepo podle jednoho čísla a spoléhat, že bota se vytvaruje a poddá . Každý , kdo takhle nakoupil , tak ví kolikrát si řekl, že tohle užnikdy!! Mnohdy letí do kontejneru bez náhrady a pokud udá takový podařený kousek tak se tomu zasměje a příště koupí ověřené a nebo doporučené.
Kdo chodí hrát golf ať kupuje boty ráno a ne večer, kdy už jsou nožky napuchlé, obvykle koupí boty větší , to je ten lepší případ a ten vyřeší vložkou.
Obecně boty Se kupují bez časové tísně a s rozvahou hodnou významu významné a potřebné součástí opravdového golfisty.
 
Mam dva druhy, jedny kozene beru kdyz je dest nebo mokro. Pak druhe se snazim mit lehci varianta. Preferuji bez spikove, ale diky cene jsem koupil jedny spikove abych se utvrdil, ze uz ne.
znacku nijak neresim
 
Napred Ecco Biom ale ted spis uz jen FJ nebot maji daleko lepe udelanou vlozku se kterou klidne ujdu 18 bez problemu. U Ecca musela ven a dat tam nejakou, ktera lepe podporuje klenbu
 
Mam dva druhy, jedny kozene beru kdyz je dest nebo mokro. Pak druhe se snazim mit lehci varianta. Preferuji bez spikove, ale diky cene jsem koupil jedny spikove abych se utvrdil, ze uz ne.
znacku nijak neresim

Proč ne spike? Já tedy taky ne, ale proč nakonec nevyhovují i tobě? Pro mě je to pohodlí a možnost rozumné chůze i mimo fervej.
 
Na kožených adidaskách mám soft spiky a tam se ta posekaná vlhké tráva drží , naproti tomu hadr spiky tak ty vydrží min 2x více než softy a tyto problémy s trávou nemám. A stejně nejraději chodím s 16 hřebovými adidaskami, jsou neskutečně pohodlné, neuklouznou v břehu u tzv Philových úderech z nesmyslných pozic. Jen nevím, proč je proti těmto botám takový averzi, provzdušňují grýny a že je rozbíjejí tak to mohou i ostatní, když nezvedají nohy.. Botů mám x kožené a plátěné bezspiky adidas ,gelové Niké ,z telecí kůže s karbonovou podrážkou FJ a potom ještě jedny FJ nepromoky.
Můžete se divit proč tolik botů, podrážky a vložky taky potřebují odpočinout( únava materiálu) , oschnout vyvětrat, někdo řekne vysmradit, zastávám názor, že v jedněch botechnechodím dva dny po sobě. Běžně vozím na hru dvoje boty a obují ty , které padnou do oka jako první, nebo podle pocitu, když si je obuji, musím se cítit jako v bačkůrkách, aby hra byla bez omezení.
Uvažoval jsem i o NIKE JORDAN, vzhledem k ceně kupovat bez vyzkoušení to bych byl eskamotér, vyhlédl jsem si jedny kotníčkové , ale to budu muset oželet, protože letět si koupit jedny botky tak to se mi nechce.
 
Proč ne spike? Já tedy taky ne, ale proč nakonec nevyhovují i tobě? Pro mě je to pohodlí a možnost rozumné chůze i mimo fervej.
Jednak se nici a musi se vymenovat a pak kvuli chuzi po asfaltu. Kdy mam pocit, ze je zbytecne nicim oproti ne spikovym. Pri hre rozdil nepoznam, snad jen, ze bez spikove se vice zanasi travou, kdyz je mokro.
 
Já volím vždy bezspikové, spiky jsme měl jednou a vadily mi. Hlavně jsem hned jeden ztratil, tak to pak začne vadit.
Vždy řeším, jestli budou voděodolné, značku ani barvu neřeším, ale jsem rád, když jsou černé. Vyzkoušel už spoustu značek, bohužel většinou jsem musel reklamovat. Nejdéle mi vydržely Sketchers, pořád je mám do zálohy, kdybych potřeboval :D
Bezspikové se sice asi víc zanáší, ale proto mám na Clicgearu kartáč na boty. Ale protože jsem sklerotik, moc ho nepoužívám :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom