Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Bolavý loket a rameno

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Už nějaký pátek do míčku mlátím, potřebuji vyzjistit, kde zhruba je problém - u lékařu s tímto nemám moc dobrou zkušenost, páč na ortopedii mi vždy řekli - odpočívejte a nic nedělejte a obstřik. Tedy k problému. Při švihu stojím levou rukou dopředu. Několik měsíců (a zimní pauza moc nepomohla) cítím levé rameno a levý loket, ke konci jedné devítky to pociťuji pak tak, že to jakoby od ramene i od lokte jde dolů a bolestivost je výrazná. Rameno mě pak bolí už i u jiných sportů. Mám podezření právě na golf. nicméně X let - asi 10 hraju pravidelně jednou týdne i squash, ale jsem pravák, levá ruka lítá tak nějak jen různě kolem mě. Může toto být i golfem a případně co s tím? Dost to limituje, a už mě to i otravuje a obstřiky loktu bych nerad moc často opakoval. Jsem zatím dost silový, mydlím do toho hlava nehlava, železa mám na oceli. Vážně uvažuji o tom, že bych přešel na grafit. Věk 36 let.

Tak a teď babo raď, čekal bych, že to bude schytávat spíše pravá ruka. A má smysl se snažit jít do grafitu a příp jaký u želez? Pomohlo by to? Měl bych v těch železech mít nějaký vibrastop (sensicore), asi lepší, ale posoudit to nedokážu. Ping G30, shaft CFS Distance, R.
 
Už nějaký pátek do míčku mlátím, potřebuji vyzjistit, kde zhruba je problém - u lékařu s tímto nemám moc dobrou zkušenost, páč na ortopedii mi vždy řekli - odpočívejte a nic nedělejte a obstřik. Tedy k problému. Při švihu stojím levou rukou dopředu. Několik měsíců (a zimní pauza moc nepomohla) cítím levé rameno a levý loket, ke konci jedné devítky to pociťuji pak tak, že to jakoby od ramene i od lokte jde dolů a bolestivost je výrazná. Rameno mě pak bolí už i u jiných sportů. Mám podezření právě na golf. nicméně X let - asi 10 hraju pravidelně jednou týdne i squash, ale jsem pravák, levá ruka lítá tak nějak jen různě kolem mě. Může toto být i golfem a případně co s tím? Dost to limituje, a už mě to i otravuje a obstřiky loktu bych nerad moc často opakoval. Jsem zatím dost silový, mydlím do toho hlava nehlava, železa mám na oceli. Vážně uvažuji o tom, že bych přešel na grafit. Věk 36 let.

Tak a teď babo raď, čekal bych, že to bude schytávat spíše pravá ruka. A má smysl se snažit jít do grafitu a příp jaký u želez? Pomohlo by to? Měl bych v těch železech mít nějaký vibrastop (sensicore), asi lepší, ale posoudit to nedokážu. Ping G30, shaft CFS Distance, R.
Nezapomínáš na protažení před hrou:)?
 
Zkoušel jsi se zeptat Tomáše? Přes toto by měl být odborník...
 
Zkoušel jsi se zeptat Tomáše? Přes toto by měl být odborník...
Kterýže z místních Tomášů?:rolleyes:
 
Z místních žádný, nebo o tom nevím :)
 
Mně bolí pouze levé rameno,ne loket a připisuji to golfu páč nic jinýho nedělám. Bolí mně to teda jiným způsobem, při hře prakticky vůbec, ale v noci mně to vzbudí, takže spíš v klidu, asi musím pořád hrát...:):):). Poslední dobou je to malinko lepší, neb naprosto vědomě ale s velkým sebezapřením se to snažím nervat a prodloužit prošvih a poslední měsíc mám téměř klid aniž bych omezoval golf. Zimní pauza letos dost dlouhá prakticky nepomohla, bolelo to víc než teď, což mi přijde zvláštní ale je to tak. A grafit nevím jestli pomůže, hraju regulí ocel.... Určitě nepomůže grafit stiff, měl jsem ho celou loňskou sezónu.. Ale nejsem doktor, je to jen moje vlastní zkušenost...
 
Vypadá to na snahu propínat levý loket s přetáčením rukou ve švihu, musel bych vidět švih
 
Čau Michale,
více jak před dvěma roky jsem hrával s ortézami na obou loktech a bez prášků jsem nedal ránu.
Můj švih amatéra (nikdy jsem neměl trenéra) nemohl vyústit v nic jiného.Myslel jsem si také, že problém je v lokti.
Mám senzibilní partnerku,která mi na zádech pod lopatkou našla zatuhlé místo asi ve velikosti švestky. Zašel jsem za masérkou, fyzioterapeutkou, ta to potvrdila. Po dvou jejích zásazích se mi dost ulevilo, ale stoprocentní to nebylo. Potom mi jeden ortopéd poradil každý den mačkat takové masážní gumové kolečko a při tom lehce otáčet předloktím. Ze začátku jsem ho zmáčknul asi desetkrát za sebou, bylo to dost bolestivé, ale po týdnu se bolesti začaly ztrácet. K tomu jsem začal cvičit tři jednoduché prostné cviky na ruce po dvanácti v sérii, deset poctivých klik a dvacetkrát 10 kg činky. Dnes bolesti žádné nemám a golf jsi viděl sám.
 
Diky vsem za reakce i zkusenosti. Seslo se mi par rad i v poste. Urcite vyzkousim to masazni kolečko, tim myslim nic nezkazim a pak i vetsi prokrveni bolavych mist. Btw. je pravda, ze tim zatuhnutim nekde v oblasti zad to byt muze, mam sedave zamestnani, ale tak nejak bych cekal, ze vsechny tyhle problemy pujdou spise do prave ruky... kdyz jsem pravak a leva je spise doplnek, aby mi to na golfu sluselo symetricky. :)

Vypadá to na snahu propínat levý loket s přetáčením rukou ve švihu, musel bych vidět švih

Co mas na mysli, mohl by si to prosim popsat?
 
Diky vsem za reakce i zkusenosti. Seslo se mi par rad i v poste. Urcite vyzkousim to masazni kolečko, tim myslim nic nezkazim a pak i vetsi prokrveni bolavych mist. Btw. je pravda, ze tim zatuhnutim nekde v oblasti zad to byt muze, mam sedave zamestnani, ale tak nejak bych cekal, ze vsechny tyhle problemy pujdou spise do prave ruky... kdyz jsem pravak a leva je spise doplnek, aby mi to na golfu sluselo symetricky. :)



Co mas na mysli, mohl by si to prosim popsat?
Nemohl, přijď
 
Měl jsem podobné problémy. Vše jsem to připisoval věku a celkovému opotřebení organizmu po celoživotním sportování včetně operace ramene a dvou operací kolene z lyží. Jenže mě k tomu všemu po hře bolely lokte a to tak, že dost. Zkoušel jsem různé opodéldoky, pak obstřiky, vše pomohlo jen do dalšího hraní. Pak jsem si shodou šťastných náhod koupil nové hole, a od té doby mám od všech bolestí absolutní pokoj. Původní hole byly na grafitu Regular flex a ty nové stejně tak, ale asi není grafit jako grafit. Jinak si to vysvětlit neumím. Nevím, jestli Ti to bude něco platné.
 
Jakožto začátečník si nedovolím hodnotit fyziologii při švihu, an to tady budou jiní vhodnější, ale přijde mi rozumné celý problém "bolí mě *** při golfu" trošku rozšířit:
Udržuješ klouby v teple? Při hře ale i celý den.
Před hrou protahuješ se? Zahříváš a prokrvuješ? Vlastně před každou výraznější pohybovou aktivitou, kde je riziko zranění.
Zmiňuješ sedavé zaměstnání... aspoň trošku pravidelně cvičíš? Myslím všeobecnou kondici... např. různé formy posilování či sporty které zatěžují celé tělo ideálně rovnoměrně. (squash to nezlepší, tam jednostraně zatěžuješ také)
Ono když po tělu něco chceme, musíme ho taky trošku udržovat a občas o něj i pečovat a na zátěž jej připravovat a v případě jednostrannosti dohánět/kompenzovat. Každý máme geneticky nějakou predispozici k úrazům a někdy se to projeví...
 
Díky za reakce, a tipy. Bylo to jarní téma. :) Aktuální stav je takový, že bolest je výrazně menší a to hraju více golfu. V podstatě jediné, co se změnilo, že jsem přestal hrát dřevy, které jsem "rval" ukrutně a snaím se zpomalovat švih - ne vždy se daří.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom