Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Východ Black Valley - Černý důl

HonzaKulig

Mazák fóra
Jméno
Jan
Přijmení
Kulig
Klub
Central Golf Club
HI (HCP)
6,5
Nově budované horské hřiště a rezidenční projekt v srdci KRNAPu - info zde http://arealcernydul.cz

Dle slov majitele by se mělo letos začít stavět a když vše dobře půjde, tak 2020 se hraje. Mají za sebou 6 let byrokracie, takže věřím, že se vše podaří a vznikne v ČR zajímavé hřiště v krásné lokalitě
 
Díky za info, bylo by to moc fajn.

Zatím jsem k tomu skeptický, nedokážu si moc představit, že by se dneska někdo hrnul do skutečně golfového hřiště v horách - když členská základna ubývá, horské podmínky pro udržení kvality hřiště jsou dle mého laického názoru mnohem obtížněji dlouhodobě udržitelné a zvládnutelné (sníh mnohem více, než v nížinách, problémy s čerpáním a využíváním vody pro závlahy) - na druhou stranu - o bydlení v horách mezi zahraničními důchodci je prý zájem - tak se uvidí, když to někdo zaplatí, proč asi ne.
 
Ja bych skepticky nebyl, mel jsem s panem majitelem strasne prijemny rozhovor a rikal mi, co vse je za nema, ten projekt je diky bytum, odmum dobre ekonomicky postaveny a po konci Nove Ameriky proste v tom regionu hriste chybi, respektive je tam nyni malo moznosti.

Verim, ze kdyz prezili 6 let byrokracie, tak ted uz to bude pohoda :)
 
Cerny dul znam, tohle je hned vedle Happy Hillu...
Te lokalite by to mohlo prinest hodne zajimavy rozmer, ale zda to je realne ci pouze vabnicka pro kupce apartmanu.
 
Ja bych skepticky nebyl, mel jsem s panem majitelem strasne prijemny rozhovor a rikal mi, co vse je za nema, ten projekt je diky bytum, odmum dobre ekonomicky postaveny a po konci Nove Ameriky proste v tom regionu hriste chybi, respektive je tam nyni malo moznosti.

Verim, ze kdyz prezili 6 let byrokracie, tak ted uz to bude pohoda :)
Cerny dul je zatim stale finacne velmi podstrelen, vzhledem k tomu, ze je to hned vedle janskych a reality tam stoji o dost mene.
Jak to funguje v lete netusim... nicmene ekonomicky to dava mnohem vetsi smysl bez hriste.
 
No...přes kopec jsou Buky, takže nemyslím, že by to příliš nahrazovalo Ameriku. Ale mám v Černém Dole kamarádku, tak vidím příjemné propojení cesty tam.;) Mám to necelých 80 km. Ale je to turisticky zajímavá oblast, je tam nová stezka v korunách stromů...třeba to není tak špatný nápad.:cool:
 
Ano Buky jsou kousek, ale me to docela smysl dava...snad se vse povede, protoze hriste v horach jsou proste pecka, viz Ypsilonka, Ostravice, Celadna, Adamstal atd.
 
Ještě mě k tomu napadlo, na stránkách projektu je o tom alespoň zmínka, že pro investory (pravděpodobně kupce) je doživotní členství v klubu zdarma. To je hezké. Akorát by mě docela zajímalo, kdo typově si bude dané apartmány... kupovat, jestli spíše ten, kdo tam bude chtít žít, nebo na business - pronájem. Proč to píšu - cena hřiště apartmánu bude určitě vysoká - nejen díky lokalitě (hory, lázně, krajina) - ale výrazně se nejspíše navýší i o golfové hřiště (někdo to zaplatit musí).

Pokud bych to měl na kšeft - asi ok, ale riziko, že by se mi pak to hřiště nelíbilo a nehrálo se mi na něm dobře? Jsou hřiště, která se mi prostě už nelíbí (třeba se to změní) a nehraju na nich nijak rád. I když podle mapek vypadají skvěle...

Nejsem ale bohužel žádný bohatstvím oplývající investor ani nemovitostní spekulant, který by si takový apartmán mohl dovolit, tak budu jen tiše závidět, hledat roupy na projektu a těšit se, že se tam třeba jednou podívám. :)
 
Stylem a provedenim jde o domky urcene na pronajem.
Ze zkusenosti vim, ze v zimnim obdobi je cerny dul beznadejne plny a bezne rezervuji apartmany i dva roky dopredu.

Dozivotni clenstvi je prima... uz bude stacit jen platit rocni poplatky. :)

Cena tech roubenek, tedy cca 7 milionu... je otazka jak velky bude pozemek, kazdopadne podobny domecek bez pozemku lze za cca 5 nechat udelat a pozemky nabizi i samostatne za cca 2m. Viz. https://www.sreality.cz/detail/prod...krkonosich-/1729388892#img=0&fullscreen=false

Jinak dle mapy to je naporoti happy hillu, puvodne jsem myslel, ze je to stejny kopec.
Mj. happy hill je nonstop plny ubytovaci areal podobneho typu, jezdi tam temer vyhradne holandani.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom