Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Slovensko Black River - Bernolákovo

Dříve (cca 6 let dozadu) jsem hrával Bernolákovo a Malacky relativně často a byl jsem i v kontaktu s tehdejším managementem kvůli reciproční spolupráci apod.

Vždy mne na obou hřištích nejvíce vadila kvalita herních ploch. Bernolákovo bylo tragické, Malacky ještě horší. Bylo mi však vloni (možná předloni) řečeno, že prý se kvalita za posledních pár let výrazně zlepšila, což bylo myslím pro obě hřiště zásadní, pokud se tak opravdu stalo (aby tam vůbec někdo byl ochotný za hru zaplatit).

Pan Kachlík je povoláním architekt budov a bytů, nikoliv golfových hřišť, a měl sen si postavit těžká hřiště, na které nikdo jen tak nezapomene... To se mu myslím podařilo.

Problém Bernolákova je to, že je tam prostě až příliš mnoho těžkých, resp. nesmyslně těžkých jamek. Na skoro každém hřišti nějaký ten nesmysl najdeme, ale nikde jich není tolik, jako zde. Dalším nedostatkem je roztříštěnost - 6 jamek v parku a 12 dole na louce - v podstatě je to kočkopes dvou úplně rozdílných stylů - když nebudu řešit celkový styl jamek (protože jsou hřiště, kde je více různých devítek - panorama, kaskáda, nová amerika R.I.P. apod. - které se střídají a mají různý charakter), tak jde hlavně o greeny, které jsou v parku charakterově úplně jiné než na louce.
Greeny jsou problém i v Malackách. Prostě až přílišná modelace, která v hodně případech vzbuzuje opravdu pocit nesmyslnosti a zbytečnosti, nikoliv obtížnosti (např. pro porovnání Zbraslav, či Legend v Penati - velké, modelované a obtížné greeny - ale navrhnuté golfovými architekty, takže dávají smysl).
Hřiště má ale i několik nádherných jamek, které stojí za to.

Co byl však největší šok, byla ta ruina zámku a klubovna jako "na plovárně", to mě uzemnilo :). Pokud už je zámek opravený, tak to muselo celý resort neskutečně pozvednout.

Kdo tam nikdy nebyl - za mě doporučuji si tam zajet s nějakým voucher 2 za 1 apod, za plnou cenu fee to určitě nestojí. Ať si každý udělá svůj obrázek, rozhodně je to unikát, který jen tak někde nemají, takže proč ho nezkusit. Pokud je tedy opravený zámek a kvalita herních ploch na použitelné úrovni...
 
Mohu mluvit jen za Malacky, kde jsem byl cca v červnu. Kvalita ploch bohužel nic moc. A jak to tak čtu, už se začínám těšit na Bernolakovo. Obrnim si nervy a pojedu se při příští cestě do Bratislavy podívat.
 
Mohu mluvit jen za Malacky, kde jsem byl cca v červnu. Kvalita ploch bohužel nic moc. A jak to tak čtu, už se začínám těšit na Bernolakovo. Obrnim si nervy a pojedu se při příští cestě do Bratislavy podívat.

V Bernolákovo doporučuji hrát s spoluhráči(em) jamkovku, pak se to hřiště dá i užít ( kde jinde bereš jamku i za 10 ran ?! )
 
Proběhl jsem si web a fotky vypadají moc pěkně, dle fotek bude i zámek opravený a vypadá to moc pěkně. Někde dole - http://www.golf.sk/golf

Nicméně, tahle fotka mě osobně od jakékoli hry odradila. Samozřejmě v reálu to může vypadat jinak, ale abych vyhodil za sebe prachy za adventure golf ve velkém, to asi ne. :) Nicméně, pozvat mě někdo můžete.

Bernolakovo+5.jpg


Trochu k věci i. Doporučuji si přečíst, co o hřišti říkají sami sami na webu v docela poutavě psaném textu.

http://www.golf.sk/charakteristika-black-river

Takže z tohoto směru holt nejsem cílovka, klidně to tedy tam může pro své zákazníky stát, naštěstí mám na výběr. Ale vím, že já tam v nejbližších letech nepojedu.
 
Spise nejaky HCP turnaj pro novacky :D

Prijdes jako 54, odejdes jako 72... :D

Je jasné, že to myslíš v nadsázce, ale napadlo mne se nad tím ( z legrace ) zamyslet. Troufnu si tvrdit, že pokud by na BlackRiver hrál HCP 54 na úpravu HCP, spíše by HCP zlepšil než zhoršil. Samozřejmě by ale musel hrát na stbl. body, ne na rány.
Důvod je jednoduchý, měl by hrací HCP 71 ( http://www.cgf.cz/PlayingHcp.aspx?IdStipRound=303805806 ), což znamená, že ( kromě jedné jamky ) by na všech jamkách bral za par 6 stbl. bodů a a jeden sbl. bod by obdržel i při výsledcích 5 nad par jamky. Protože první část v parku tvoří celých 6 jamek a tato část je poměrně snadná, dalo by se tam nahnat mnoho stbl. bodů před vstupem do složité části.
 
Je jasné, že to myslíš v nadsázce, ale napadlo mne se nad tím ( z legrace ) zamyslet. Troufnu si tvrdit, že pokud by na BlackRiver hrál HCP 54 na úpravu HCP, spíše by HCP zlepšil než zhoršil. Samozřejmě by ale musel hrát na stbl. body, ne na rány.
Důvod je jednoduchý, měl by hrací HCP 71 ( http://www.cgf.cz/PlayingHcp.aspx?IdStipRound=303805806 ), což znamená, že ( kromě jedné jamky ) by na všech jamkách bral za par 6 stbl. bodů a a jeden sbl. bod by obdržel i při výsledcích 5 nad par jamky. Protože první část v parku tvoří celých 6 jamek a tato část je poměrně snadná, dalo by se tam nahnat mnoho stbl. bodů před vstupem do složité části.
Pohled do statistik hriste dle teetime je pomerne drsny: za rok 2017 tam bylo zahrano celkem 31 birdie. Prumerne zda hraci uhraji peknych 27 stbl / 106 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 47. Nejlepsi vysledek byl 81 ran. :)

Tohle na nejake honeni HCP uplne nevypada. :D

Pro srovnani treba zbraslav: 31 stbl / 91 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 63.

Edit: koukam ted na vypocet hraciho HCP pro me... a citim se jak za mlada: 120 ran, na nejedne jamce to mam za 8 :D ... a PAR3, kde muzu jit na 6 ran. Beru. :D

Tak jsem si tam dal zkusmo HCP 54 a to je jeste vetsi pecka... 1x10, 5x9, 8x8 a 4 jamky budou tezsi... za 7 :)

Ja tam snad letos jeste zajedu, to musim zazit toto!!!
 
Upraveno:
Pohled do statistik hriste dle teetime je pomerne drsny: za rok 2017 tam bylo zahrano celkem 31 birdie. Prumerne zda hraci uhraji peknych 27 stbl / 106 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 47. Nejlepsi vysledek byl 81 ran. :)

Tohle na nejake honeni HCP uplne nevypada. :D

Pro srovnani treba zbraslav: 31 stbl / 91 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 63.

Edit: koukam ted na vypocet hraciho HCP pro me... a citim se jak za mlada: 120 ran, na nejedne jamce to mam za 8 :D ... a PAR3, kde muzu jit na 6 ran. Beru. :D

Tak jsem si tam dal zkusmo HCP 54 a to je jeste vetsi pecka... 1x10, 5x9, 8x8 a 4 jamky budou tezsi... za 7 :)

Ja tam snad letos jeste zajedu, to musim zazit toto!!!
jsou do statistik teetime zahrnuty i vysledky ze skga.sk nebo jen cgf.cz??
 
Pohled do statistik hriste dle teetime je pomerne drsny: za rok 2017 tam bylo zahrano celkem 31 birdie. Prumerne zda hraci uhraji peknych 27 stbl / 106 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 47. Nejlepsi vysledek byl 81 ran. :)

Tohle na nejake honeni HCP uplne nevypada. :D

Pro srovnani treba zbraslav: 31 stbl / 91 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 63.

Edit: koukam ted na vypocet hraciho HCP pro me... a citim se jak za mlada: 120 ran, na nejedne jamce to mam za 8 :D ... a PAR3, kde muzu jit na 6 ran. Beru. :D
Pohled do statistik hriste dle teetime je pomerne drsny: za rok 2017 tam bylo zahrano celkem 31 birdie. Prumerne zda hraci uhraji peknych 27 stbl / 106 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 47. Nejlepsi vysledek byl 81 ran. :)

Tohle na nejake honeni HCP uplne nevypada. :D

Pro srovnani treba zbraslav: 31 stbl / 91 ran, maximalni pocet stbl za 2017 byl 63.

Edit: koukam ted na vypocet hraciho HCP pro me... a citim se jak za mlada: 120 ran, na nejedne jamce to mam za 8 :D ... a PAR3, kde muzu jit na 6 ran. Beru. :D

Já to samozřejmě myslel v teoretické rovině. Nemyslím si, že kdy (celé) hřiště hrálo moc hráčů s HCP 54. Přijde mi ale vtipné, že na jisté zlepšení by jim stačilo uhrát 142 ran... Jinak nevěřím, že to hřiště může ekonomicky prosperovat. Zahrát si jej jednou za čas jako "adventure golf", proč ne, ale mít tam třeba členství ?
 
Já to samozřejmě myslel v teoretické rovině. Nemyslím si, že kdy (celé) hřiště hrálo moc hráčů s HCP 54. Přijde mi ale vtipné, že na jisté zlepšení by jim stačilo uhrát 142 ran... Jinak nevěřím, že to hřiště může ekonomicky prosperovat. Zahrát si jej jednou za čas jako "adventure golf", proč ne, ale mít tam třeba členství ?
Heled, ale pokud je to dlouhe, uzke a budes poctive ztracet mice, pak pro zacatecnika to je klidne 200 ran...
Nezapominejme, ze kdyz zacinas, tak micek v bunkeru = +3 az 5 ran nez se odtamtud vyklepes. :D
 
nasel jsem skorku z doby, kde jsem vse psal poctive do golfshotu, asi jsem mel dobry den :D :D :D
Snímek obrazovky 2017-10-18 v 14.03.07.png
 
Já tušil, že JanKostalCZE chtěl tu diskuzi vyvolat, aby se nakonec zjistilo, že on je rekordmanem hřiště !!! Prý stupidní hřiště.;).
Ja ji nevyvolal :eek: :D ale je stupidni :D
 
no twl, gratulace. A je rozdíl mezi tebou před dvěma lety a nyní?
jako že bys to dal teď i líp???
 
no twl, gratulace. A je rozdíl mezi tebou před dvěma lety a nyní?
jako že bys to dal teď i líp???
je to o dnech, na drihe sileen devitce mam vsechny fw, takze mi asi sel drive a to je tam zaklad
 
Já se tam asi taky pojedu podívat, osobní par = dabláč, to už nějakou dobu neznám.

Malacky jsem letos hrál a řekl bych tak nějak průměrné hřiště - žádný velký průšvih, žádná extra kvalita.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
688
  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
618
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
845
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom