Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Birdie cards/Yardage books

JanKoštál: Ok, jsem zvědav. Zpranýřujeme je. :)

Razor:
To je paráda! Jak dlouho trvala "výroba" jedné jamky (nemyslím tím poslat do tisku, ale zmapování, přesný zákres atp)?
 
Záleží na tom... Nikdy jsme doby výroby nepřeváděli na 1 jamku :).
Nechci tady prozrazovat naše knowhow, ale velmi zhruba se dá říct že celé hřiště trvá - cca 2 až 3 dny v terénu (dle členitosti a provozu - protože měření probíhá na hřišti při běžném provozu, což práci prodlužuje) a cca 2 až 3 dny u PC.
Takže jedna jamka by se mohla pohybovat někde okolo 3 hodin čistého času. Ale je to opravdu hrubý odhad :).

Jinak k dřívějšímu dotazu jak by měla správná birdie karta vypadat, tak za mě určitě následující (pominuli základní věci, jako pary, délky a čísla jamek, znázornění vod, autů, bunkeru...):
  • vzdálenosti ze všech odpališť zvlášť, aby člověk nemusel dopočítávat
  • vzdálenosti jak k překážkám, tak i za ně (pokud je to relevantní údaj)
  • převýšení
  • na parech 5 layupy
  • na jamkách typu dogleg vzdálenosti "před doglegem" a "za doglegem" (pokud je přestřelitelný)
  • pokud má jamka např. více fairwayí a nebo hodně členitý green (nebo kombinaci obojího), na který lze přihrávat z více úhlů a tím může dojít k zásadnějšímu rozdílu vzdáleností - tak toto nějak sofistikovaně znázornit
  • pokud jsou členité greeny - nějaké detailnější zobrazení (vzdálenosti velkých zlomů apod.)
  • vyrobené z papíru na který se dá psát tužkou:) a případný prostor na poznámky
  • ... dál mě nic nenapadá, ale určitě sem něco zapomněl
 
Tu je ukazka z jedne BC
bc1a.jpg

bc1b.jpg

Akorat tam asi chybi misto na poznamky :)
 
Krásný příklad Aldo! Tohle je typická ukázka situace, kdy se na hřišti hraje European Tour... Podkladem je BC zpracovaná pro turnaj ET. Akorát je doplněna např. o barevnou fairway a vzdálenosti ze všech odpališť. Supr je fotka a zaznačení všech "carry in a carry out" - tohle se dělá na profi BC teprv pár let (jako s fotkou)... Řekl bych, že ta co tam mají profící během turnaje nemá ten velký detail greenu v horní části, protože tam normálně bývá místo na poznámky...
 
Ty ukázky co tu postujete se mi moc líbí, normálně se mi začíná chtít to zkusit používat :)
 
dela to stejna firma jako pro ET, ma to i stejne rozmery a stejny design, jen je to barevne :)
 
alda: jestli jsou oči to jediné co ti při golfu a čtení BK neslouží, můžu ti jen závidět [emoji5]️
 
Překvapuje mne, kolik z vás po něčem takovém prahne:). Mě to přijde jak fixl. Dyť v tom je přece ta krása, umět to odhadnout a trefit bez pomoci...
 
Když koukám v bedně na pga, přijde mi to jako krásný golf a přitom do BK čumí furt. Rány jako oni nikdy hrát nebudu, tak bych mohl aspoň čumět do karty stejně jako oni [emoji5]️
 
na PGA maji dokonce u green card, kde maji do detailu kazdy green a kazdy sklon, i to je veda :)
 
Green Card je strašnej masakr... Mám pocit že dražší verze stojí okolo 60 Liber!!! (dělají se dvě - jedna jen se znázorněním sklonu pomocí šipek a druhá má u těch šipek i přesný úhel)... Ale to už je pro běžného hráče rozhodně zbytečné... Pro profíky však ne... Pokud jsou např zhoršené světelné podmínky a nebo si prostě hráč není jist kam to bude točit... Tak koukne do papíru a má jasno :)...

Edit: tak není to green card, ale GREEN BOOK. Zde můžete žasnout :) https://progreenbook.com/tour/tournament-book-types
 
Hezké:). Jak mi řekl Dalibor Procházka v Sokolově: "Na týhle úrovni hry už vlastně není na greenu žádný rovný místo!":))
 
extra arrows with numbers uz je teda hardcore, ale i tak bych alepson jednu chtel mit :D
 
Překvapuje mne, kolik z vás po něčem takovém prahne

Martine, to je přece to krásné. Na birdie kartě je konečně vidět, že to hřiště není jen plácek. Je to prostě taková fascinace krásně zpracované mapy. Dá se v tom hledat, vypadat moudře a je to pěkná památka. Myslím, že asi taky je začnu sbírat.

Edit: tak není to green card, ale GREEN BOOK

Ok, jestli něco je sběratelský zážitek, tak extra arrows with numbers je u fetišismus a není to normální. :)

...btw. teď mě napadlo, že s tímhle vzorem by bylo naprosto boží triko. :)
 
Překvapuje mne, kolik z vás po něčem takovém prahne:). Mě to přijde jak fixl. Dyť v tom je přece ta krása, umět to odhadnout a trefit bez pomoci...

Me prijde i krasne, kdyz jsem nekde prvne a doslova objevuji jamku po jamce... "to jsem to zase poslal do kytek, kdybych ja vedel, ze ...".

Navic vyhoda vysokych HCP je, ze se clovek nemusi prilis rozptylovat detaily ala kde je navrtano (preci na greenu, ne?). Urci se svetova strana a priblizna vzdalenost, vezme se sedmicka, dva drny a jedem. Kde jsou ty casy... :)))

Nehlede na to, ze se timto pripravite o zazitky ala odpal z tee cislo 3 a doklepnuti do jamky cislo 9 - na coz clovek prijde az kdyz vraci zpet tyc. :)
 
Chraň bůh, zpracované je to krásně a památka jistě pěkná. Koneckonců já jsem taky uvažoval, že bych něco sbíral. Tak jsem začal sbírat rumy. Sice nemají s golfem mnoho společného, ale přijde mi to tak nějak užitečnější:).

Mě to spíš příjde, že se okradu o ten zážitek. Je to jako studovat si to hřiště dopředu než na něj jedu. Jasně, že když stojím pak na tom hřišti v nějakým šábesí bez výhledu na green, ideálně na ránu přes vodu a 2 bunkery, tak bych rád věděl kam mám doprčic hrát a jak je to daleko. Ale o to víc mne těší, když bez přidané pomoci dokážu správně vzít a trefit hůl na místo, které jsem si vybral.
 
Mě to spíš příjde, že se okradu o ten zážitek. Je to jako studovat si to hřiště dopředu než na něj jedu.
No já to mám právě přesně naopak. hřiště, která znám a dostanu se tam např. víckrát do roka, tak tam je to bez BC v pohodě. Ale pokud jedu na nějaké nové hřiště a navíc vím, že se tam třeba hned tak zas někdy nedostanu, tak si ho velmi rád předem nastuduju, resp. pořídím BC, abych věděl kam mám zhruba hrát, jestli jsem schopen přestřelit dogleg, když mám slepý či vyvýšený green, tak abych viděl co je kolem něj apod... nerad trávím hru na novém hřišti tím, že naštvaně hledám míče někde v "bordelu" po dobré ráně, jen proto, že jsem nevěděl, že tam ten bordel je anebo že nesedí pevně umístěné vzdálenostní značky na hřišti... Ale každý to máme jinak :)...

Btw. sbírání rumů a BC se nijak nevylučuje;-) (ani si finančně nekonkuruje:D)
 
Když jsme u toho, jak často se vlastně takové hřiště mění tak, aby to vyžadovalo i změnu birdiekarty? Pokud je úprava někdy i podobná, ta si přece zemina často i sedá, greeny mohou získávat mírně jiné sklony atp. Tzn. že si dokážu představit, že birdie karty špičková hřiště v podstatě by měly řešit kadý rok?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom