Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Barbora

Navšívili jsme o víkendu po dlouhých letech a bylo to fajn.

Fairwaye, odpaliště, roughy vše v perfektním stavu. Jediná slabina jsou greeny, které jsou poměrně hrbolaté, částečně poničené zimou.

Na hřišti se mi líbí fakt, jak krásně byly využity ladem ležící plochy po těžbě plné náletových porostů a jiného nepořádku. Hřiště je usazené v typické podkrušnohorské krajině mezi vzrostlými lesíky plných olší, bříz apod. Jamky mají dostatek prostoru, v okolí nejsou žádné ruchové faktory, prostě klid a pohoda. Navíc jsou zde hezké pohledy na Krušné hory a České středohoří.

Pokud se greeny dají do kupy, tak to bude hřiště, kam určitě ještě letos rádi zajedeme.
 
Navšívili jsme o víkendu po dlouhých letech a bylo to fajn.

Fairwaye, odpaliště, roughy vše v perfektním stavu. Jediná slabina jsou greeny, které jsou poměrně hrbolaté, částečně poničené zimou.

Na hřišti se mi líbí fakt, jak krásně byly využity ladem ležící plochy po těžbě plné náletových porostů a jiného nepořádku. Hřiště je usazené v typické podkrušnohorské krajině mezi vzrostlými lesíky plných olší, bříz apod. Jamky mají dostatek prostoru, v okolí nejsou žádné ruchové faktory, prostě klid a pohoda. Navíc jsou zde hezké pohledy na Krušné hory a České středohoří.

Pokud se greeny dají do kupy, tak to bude hřiště, kam určitě ještě letos rádi zajedeme.
Souhlas, Barboru mám rád, v podstatě hrajete každou jamku sami, s nikým se nepotkáváte. Loni i předloni vždy v perfektním stavu a jako bonus moc dobrá restaurace.
 
Barbora mě chytla. Okouzlující hřiště. Tomu se neda vytknout snad vůbec nic. Proč se o tomhle hřišti nemluví víc? Netuším. Vše ok, odpaliště, ferveje, greeny - které by možná někdy vzhledem k prostoru mohli být malinko větší. Jaky citlivě zasazené do přírody, na loukách, takže průchody lesem, pár jamek, další průchod lesem. Na hřišti, i když bylo plno, máte pocit, ze jste tam skoro sami. Žádný ruch civilizace. Tleskám. Klubovna pěkná, sedačky kožené (asi) před krbem krásné, bohužel se v nich nedá sedět, děsně kloužou. :) barbora - líbilo moc.
 
Pro mne tohle hřiště spolu s Kynžvartem a Ypsilonkou aspiruje na to nejhezčí, co v ČR vůbec lze hrát. Každopádně ten, kdo je zodpovědný za nesetřenou rosu na greenech v sobotu ráno při narvaném hřišti by zasloužil penetrovat všechny tělní otvory alespoň 70 mm tee!!!
 
Včera jsem se poprvé objevil na Barboře a přes můj vcelku tragický výkon musím říct, že se tam kdykoliv velice rád vrátím. Jamky pestré, v tom pařáku co byl, se vždy našel kousek stínu poblíž odpaliště. FW pěkně zelené místy až sametové, rough posekaný a hledání celkem rychlé, heavy rough takový, že nemělo smysl do něj vůbec chodit, ale tam se přeci hrát nemá ;)
Greeny vyrovnané, ale dost suché, příhry moc nedržely, pitchmark se neudělal snad nikde. Bunkery hezky upravené a obsekané. Moc se mi tam líbilo a připojuji se k superlativům předchozích hodnotitelů.
 
Barbora patří mezi mé oblíbené areály. Kvalitní tréninkové plochy, především chipping green s prostorem na krátkou hru, využívám k pravidelným tréninkům. Na hřišti jsem byl po delší době a jeho kvalitou jsem byl opět mile překvapen. Připadá mi, že je hřiště mezi golfisty neprávem opomíjeno. Barbora se nachází na úpatí Krušných hor uprostřed přírody bez rušivých vnějších vlivů. Kvalita hracích ploch je na skvělé úrovni. Na každé jamce jsou 4 odpaliště pro různé kategorie golfistů. Grýny jsou kvalitní, středně rychlé, dobře čitelné. Rough kolem fervejí je hratelný. Na hřišti oceňuji různorodou skladbu jamek. Jamky jsou spíše technické a vyžadují přesné rány. Na hodně jamách do hry vstupují stromy a voda ve formě rybníků a potoků. Tříparové jamky jsou spíše delší (160-180 metrů) a patří mezi ty složitější. Jamky s parem 4 jsou velmi různorodé, od velmi krátkých vybízejících ke skórování, přes technické vyžadující přesné rány železy až po dlouhé a široké, na kterých je důležité zahrát dlouhou první ránu. Na hřišti je 5 pětiparů, které nevynikají přílišnou délkou, ale vyžadují přesně umístěné první a druhé rány. Největší výzvou je druhá jamka, technický PAR 5 447 metrů. Hřiště určitě doporučuji navštívit, dle mého názoru se jedná o nejlepší hřiště v Ústeckém kraji a TOP 10 v ČR.
IMG_4924.JPG
IMG_4928.JPG
IMG_4941.JPG
 
nebyl jste nekdo ted? v jakem je to stavu? jaka odpaliste jsou otevrena? poprve hrajou i v zime, chtel bych jit 25., kdyz budu na severu, kdyby chtel nekdo videt jak se to hraje :) :D
 
Hráli jsme v něděli s @RomanL a @Jerry . Odpaliště byla podle mě otevřena jen žlutá (opravdu žlutá) a červená, nekoukal jsem po jiných. Na pár jamkách na FW trochu bláta, ale nic strašného a stavět je kam. Greeny jsou vizuelně super krásné včetně cvičného, ale na něčem tak pomalém jsem snad v životě nehrál.

Hlásili, že budou zavírat - změna názoru je překvapení....
 
Pro me je prekvapeni, ze maji otevreno. Byli jsme tam tri tydny nazpet a rikali, ze pro letosek konci... cele hriste pod snehem, i vozik vzdoroval, zapomnel jsem nazout drapaky... greeny byly na barcu exkluzivni 😀
 
Upraveno moderátorem:
Vse co psal @PFP je presne tak, odpaliste zluta/cervena, hriste trosku mokrejsi, ale hratelne, fee 490,-, ale ty greeny, ty greeny :( na pomalejsich jsem asi v zivote nehral, odhaduji rychlost tak 4-5ft, rekl bych, ze v lete maji lepsi ceska hriste rychlejsi i fairwaye :D
pres noc napadl snih, nastesti az o 100 vyskovych metru vyse
C9B0AB23-846D-490E-9A36-9181BF55935A.jpeg
 
:up::up:Vse co psal @PFP je presne tak, odpaliste zluta/cervena, hriste trosku mokrejsi, ale hratelne, fee 490,-, ale ty greeny, ty greeny :( na pomalejsich jsem asi v zivote nehral, odhaduji rychlost tak 4-5ft, rekl bych, ze v lete maji lepsi ceska hriste rychlejsi i fairwaye :D
pres noc napadl snih, nastesti az o 100 vyskovych metru vyse
Zobrazit přílohu 15449
Vím, že závidět by se nemělo, ale k...va jsem zbledl :up: hrál bych klidně i pomalejší...
 
Vím, že závidět by se nemělo, ale k...va jsem zbledl :up: hrál bych klidně i pomalejší...
nehral, ver mi, ze ne :D
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
677
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom