Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Recenze [BAGY] BENNINGTON CARTBAG QO 9 LITE

NaBednu

Guru fóra
Jde o bag určený na vozík. A jeho usazení podporuje příjemná pevnost bagu (důvodem je pevný plastový tubus, který tvoří základ jeho konstrukce).

Bag jsem pořizovala, protože mi vadil pohyb golfových holí při manipulaci s původním bagem (cinkání a hrkání holí při jízdě a přenášení bagu).
Bag jsem vybrala proto, že je opatřený charakteristickým (a patentovaným) pevným ale přesto pěnovým organizérem. Pro každou hůl (železo) je v organizéru vytvarované místo, do kterého se hůl "usadí", do kterého zapadne. Usazení holí podporuje i sklon organizéru (spirálovitě se zvedá a místa na hole jdou proto vždy postupně o něco výše). Materiál (pěnový plast) eliminuje jakýkoli další zvuk takto usazené hole.
CFC9A120-48BF-49D6-B513-2ED3C0D71FE4.jpeg

Bag se v tomto směru osvědčil perfektně.
Jízda s ním je tichá v jakémkoli terénu, na štěrku, kamenech, lesních cestách, drnech rafu atd. (ověřeno i na hřišti v Hazlově, kde je vše pohromadě a ještě více).
Organizér jde snadno otřít vlhkým hadříkem, když se v něm zachytí nečistoty z holí v průběhu hry. Výrobce slibuje, že pěna nepraská. To nemohu zatím potvrdit, mám ho prvou sezónu.
Ve středu organizéru jsou pak klasická vyměkčená oddělení pro zbývající hole.
A po straně bagu je plastová dutina pro putter, kterou bych klidně postrádala. Ale už jsem si na ni zvykla. Možná, že bude praktická i pro deštník.
6E87014A-5626-44E0-A9B9-C4813142DAFF.jpeg

Výrobce distribuuje tyto bagy ve třech variantách podle počtu míst v organizéru.
Já mám nejmenší variantu s 9 místy. I tak je to pro mě moc a tak prázdné místo vyplňuji tréninkovými tyčkami. Při hře je to praktické, protože na tyčku mohu posadit ponožku a její vrácení na hůl je pak pohodlné a rychlé.

Jak píšu shora, tělo bagu je tvořené pevným plastovým tubusem zakončeným shora organizérem. Kolem tubusu je polyesterynový (a v mém případě nepromokavý) "kapsář".
2F6C1963-2537-4CA3-B79C-D052597AB50E.jpeg

Bag se zdá robustnější, než se nakonec ukázalo.
Má praktické úchyty pro manipulaci.
Nahoře dvě skutečně pevná vyztužená ucha pro jeho přenášení ve vertikální poloze a dole pohodlný úchyt pro jeho přenášeni v horizontální poloze.
5B8D798D-549E-4C17-9A89-03B8CE2248C2.jpeg

Jako většina bagů má i tento množství uzavíratelných kapes.
Postrádám ale boční síťky, které jsem měla u předchozího bagu.
Nyní musím vše "lovit" z kapes (to zdržuje) anebo se pohlédnout po dalším příslušenství, které by šlo přikoupit.

Vybrala jsem z několika možností černo-červeno-bílou barevnou kombinaci.
Bála jsem se trochu světlé barvy bagu ale prozatím se zdá, že vodě odolné polyesterové provedení (šusťák) chrání bag více před znečištěním, než u předchozího tmavšího bagu.
Vizuálně působí tato barevná kombinace sportovně i elegantně. Odpovídá přesně fotografiím.

Bag je precizně provedený. Žádné křivé švy ani jiné nedokonalosti či odbyté detaily jsem nenašla.

Problematické mohou být rozměry bagu. Délka bez holí 105 cm. Průměr pevného tubusu bagu 24 cm.
Pokud jde o váhu, výrobce uvádí 3,5kg ale fakticky jde o více jak 4kg.

Recenzi píši jako začátečník, který už má nicméně zkušenost s jiným bagem. Cíleně jsem hledala bag, ve kterém nebudou hrkat hole. Zkoušela jsem v původním bagu hole organizovat tak, aby se to nedělo, ale nepodařilo se mi to nikdy tak, aby to vydrželo celou procházku hřištěm.
Z tohoto pohledu si bag nemohu vynachválit.
Bag plní, co výrobce slibuje.

Pozn. vlastní fotky budou pro přehlednost v samostatném příspěvku.
 
Středový prostor není oddělený ale je "vyměkčený" (červenou) tkaninou překrývající oddělovací mřížku.
Pod červenou tkaninou je vypolstrovaný ještě kusem (černé) měkké tkaniny.
Tím je neoddělený prostor kompaktnější a dřeva se v něm ani nehnou.

Přidávám i detail řešení oddělených otvorů.
Jsou oddělené po celé délce "šusťákovou" kapsou.
65BE7606-44B5-4355-A4E9-D13DCBC65E80.jpeg

2E1E9665-6359-4E45-9097-03800D3802D2.jpeg


Ještě přidávám uchycení na deštník a detail pevného (pohodlného) ucha, kde je vidět i plastový korpus bagu a opět precizní provedení všech detailů.
B581E6EC-8A7F-4019-95BF-FE1CACE61453.jpeg

další vlastní fotky bagu jsou na Instagramu
 
Upraveno:
Moc pěkně zpracovaná recenze.
Má bag nějaké vnější úchytky na týčka nebo míčky?
Můžeš prosím přidat fotku bagu zespoda? Jde mi o provedení spodní části, na které bag stojí/leží na vozíku. Diky.
 
Vnější úchytky na týčka a na míčky bag nemá a firma ani nevyrábí žádné příslušenství k bagu kromě pláštěnky.
Tu jsem nekoupila.
Na bagu je pouze poutko s přišitou suchou částí na rukavice.
Úchyt na rukavice je ale malý a podle mě příliš vysoko a tím nepraktický. Já ho nevyužívám.
EF2AC6C2-3FB3-4143-8252-C596AF9848D5.jpeg

Podstavec bagu je skutečně domyšlený.
Je přizpůsobený jak vozíkům se širší plochou pro usazení, tak i trubkovým typu Justar.
5ECD7725-C12A-419C-BAE4-F43AE64A9F75.jpeg
 
K Vánocům jsem koupil větší verzi Bennington 14 QO... Konstrukce pevná, na cinkání holí super, madla po ruce a praktická.
Sucháč na rukavici je super, @NaBednu zkus mu dát šanci ;). Bohužel se mi na vozíku kvůli náklonu a ručníku trochu kroutí, ale použití to nevadí...
Bohužel, možná tím, že se jedná o waterproof verzi, sakra hodně mě za tu cenu točí, že do hlavní kapsy "na cennosti" skoro nestrčím ruku, i když vevnitř je objemově velká. Podobně kapsa na pití - kvůli zipu se tam i plechovka vejde s problémem, PETka ani náhodou.
Při vyndavání dřev se ve zúženém prostoru rád zasekne grip :rolleyes:
Další nedostatek je vyšší spodek, takže na klasickém vozíku sedí tak vysoko, že gumové popruhy musím rvát nahoru abych je vůbec zapnul, stejně pak tlačí na kapsu pro cennosti.
Suma sumárum jsem od Benningtonu čekal víc, ale nějak to s ním ještě chvíli přetrpím :D
 
Organizér jde snadno otřít vlhkým hadříkem, když se v něm zachytí nečistoty z holí v průběhu hry. Výrobce slibuje, že pěna nepraská. To nemohu zatím potvrdit, mám ho prvou sezónu.

Ahoj
Ja mám síce iný model, už 7 sezón je to môj hlavný bag, ale môžem potvrdiť, že s organizérom nie je žiadny problém. 👍
Zároveň ťa sklamem, do tuby na putter sa žiadny golfový dáždnik nevmestí, ale to si už asi zistila 😉

Takisto som ho v tom čase kupoval, lebo mi vadilo hŕkanie palíc pri presunoch. Keďže pri hre nenosím covery tak ani toto nie je 100% riešenie a už existujú aj lepšie organizéry od iných značiek: Founders Club resp BigMax rada Silencio

Moje skúsenosti po 7 sezónach:

+ Fakt robustný bag ktorý prežije aj tvrdé zaobchádzanie.
+ Jeho výška spoľahlivo chráni shafty aj gripy všetkých želiez aj hybridov keďže sa celé zasúvajú a trčia len hlavy
+ Masívna základňa vhodná na väčšinu trolleys
+ Môj model má integrovaný aj raincover, oddelitelnú kabelku na doklady, peňaženku a.i.
+ Samostatný tubus na putter je síce o zvyku ale IMHO je to super vec a ocení sa rýchlejší prístup keď je bag na buggy

- váha môjho modelu je cez 4kg
- dĺžka je tiež limitná, keď sa nakladá viac hráčov do jedného auta
- do leteckého bagu nie je praktický
- cena v tej dobe v SR bola 390€ - to už by som v súčasnej dobe za bag nedal ale ako som pozeral tak ceny aj mierne klesli.
 

Přílohy

  • 749C523E-3ECA-4DED-901A-B59FDA46E52E.jpeg
    749C523E-3ECA-4DED-901A-B59FDA46E52E.jpeg
    97,5 KB · Zobrazení: 338
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom