Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Automotodrom Brno

Dalším krachujícím hřištěm je Automotodrom Brno, ruší se tam dvě jamky, místo nichž bude polygon. Zbývajících sedm jamek je v podstatě nehratelných, protože vzniknou neskutečně dlouhé přechody.
 
Upraveno moderátorem:
:-O ATM?? jake zrusili?? tipuju 6+7 nebo 2+3?? ale ani u jednoho nevzniknou dlouhe prechody, tak nevim
 
Upraveno:
nasel jsem na jejich strankach:
Zrušena bude j. č. 1, horní část j. č. 8 a green j. č. 5

Nově se bude začínat na současné j. č. 6, následuje j. č. 7, nový par 3 na green č. 4 od Driving R. směrem dolů, nové odpaliště pod g. č. 4 směr g. č. 8 nebo č. 9, následuje j. č. 2, a končíme na jamce č. 3. Současná j. č. 9 zůstává volně k využití.

bude to dobry zmatek, snad to nejak zachrani :(
 
Ty jamky, které se mají letos hrát tvoří v podstatě přímku. Přechody jsou ty, že ze grýnu 9. jamky ( nebo 8., záleží která by se hrála ) se musí přejít na jamku 2 ( opravdu hodně daleko, do kopce z kopce ). Po odehrání jamky 2 a 3 by hráč, který si chce zahrát více než 6(7) jamek, musel přejít na start druhého kola, na jamku číslo 6, což je opravdu pořádný kus cesty...
Problém je samozřejmě i v tom, že členové Motodromu dobře vědí, že to tak bude špatně hratelné, a tak zatím téměř nikdo nezaplatil roční fee...
 
Ty jamky, které se mají letos hrát tvoří v podstatě přímku. Přechody jsou ty, že ze grýnu 9. jamky ( nebo 8., záleží která by se hrála ) se musí přejít na jamku 2 ( opravdu hodně daleko, do kopce z kopce ). Po odehrání jamky 2 a 3 by hráč, který si chce zahrát více než 6(7) jamek, musel přejít na start druhého kola, na jamku číslo 6, což je opravdu pořádný kus cesty...
Problém je samozřejmě i v tom, že členové Motodromu dobře vědí, že to tak bude špatně hratelné, a tak zatím téměř nikdo nezaplatil roční fee...
to je pak dost spatne, psali o nejake spolupraci s ksirovkou, ale taky jsem to moc nepochopil, celkove to hriste je takove rozpacite, takze asi nevydrzi :(
 
To me mrzi, docela me lakalo se tam zajet podivat.
Ten text na webu je celkem smutny... byt s malinkou nadeji.
 
Hrál jsem tam a nebylo to bohviečo. Kolem se zrovna proháněli kucí německý na jamahách takže atmosféra byla dost negolfová. Myslím ale že pro venkovské 9ky s nízkým rozpočtem je pořád prostor - pokud se podaří golf zbavit nálepek snobské zábavy milionářů
 
Pokud Vám nevadí hrát golf při 90 decibelech tak je automotodrom Vaše hřiště. Fee je tam opravdu lidové, ve všední den se tam šlo domluvit i na 400 Kč za 18 ku. Letos bez těch 2 jamek to bude na dvě věci.
 
Na Automototodromu jsem letos hrál několikrát, mám k tomu hřišti sentimentální vztah, kdysi jsem tam začínal. Je vidět, že se tam snaží zachránit, co se dá, je tam parta lidí, kteří tomu věnují čas a spoustu práce, určitě i peníze a už jen za to si zaslouží uznání a respekt.

Za sebe jim fandím, protože je to v Brně a okolí jediné levné hřiště pro "obyčejné" golfisty a začátečníky, kteří se na Kaskádě nebo ve Slavkově cítí jako eskymák v džungli. Ale nemůžu si pomoct, proti původnímu stavu je to teď takový mrzáček, z původní devítky zbyly v nezměněné podobě jen čtyři jamky, zbytek je buď upravený, nebo zanikl :(. Věděli jste, že golfové hřiště bylo od začátku součástí projektu závodnéího okruhu a vzniklo současně s ním, tedy už v roce 1987? V té době by se golfová hřiště v Československu dala spočítat na prstech.

Znovu opakuju, že hrát se tam dá a za ty peníze je to pořád ještě slušná alternativa. Pro zájemce přidávám popis změn.

Z původních jamek zanikly tyto:
č. 1 - komplet zmizela, místo ní je polygon
č. 5 - zbylo původní odpaliště (nepoužívá se) a malá část na něj navazující "ferveje", na které byl vybudován grýn nové jamky č. 6
č. 8 - skoro celou jamku pohltil polygon, na místě jejího grýnu je nádrž na vodu, nad ní zůstal kousek původní ferveje (ten prudký svah), nic víc.
č. 9 - místo grýnu devítky je hromada hlíny, kdyby "se odvezla", dala by se jamka obnovit. V současnosti se nevyužívá.
č. 4 - původní odpaliště se nevyužívá, protože před ním trčí násep polygonu. Zkusil jsem si z něj (z toho původního odpaliště) z nostalgie zadrajvovat, jde to, ale je to odpal v podstatě naslepo a přes výraznou terénní vlnu (fervej jsem trefil ;-)). Na druhou stranu, i v původní podobě ta jamka byla "drsná", fervej začínala až cca 100 m od odpaliště a těch 100 m byl prakticky nehratelný terén, napravo lesík a nalevo křoví, mezi tím polní cesta k ferveji a to celé na poměrně prudkém svahu.

Nové jamky:
č. 1 - původní "šestka" v nezměnněné podobě, čtyřpar,
č. 2 - původní "sedmička" v nezměnněné podobě, čtyřpar
.
.
. (dlouhý přechod :()
.
.
č. 3 - původní "dvojka" v nezměnněné podobě, třípar
č. 4 - původní "trojka" v nezměnněné podobě, čtyřpar
č. 5 - původní čtyřka, bohužel kvůli polygony byla žlutá odpaliště přesunuta do míst původních červených. Jamka tím byla zkrácena o 30 m, z původních 465 m na 435 m. Bohužel se tím výrazně posunuly dopadové zóny, takže zatímco drajvy z pvodních "žlutých" dopadaly obvykle do širšího prostoru v oblastí křížení s devátou jamkou, nyní dopadají až do zúžení za tímto místem.
č. 6 - nově vybudovaná jamka, z odpaliště umístěného vedle svodidel závodní dráhy (nalevo od ferveje současně "pětky") se hraje na nove vybudovaný grýn (v místě poblíž odpaliště pvodní "pětky"). Je to 98 m do mírného převýšení, kratší rány "sežere" biozóna, která končí až pár metrů před grýnem a je opravdu neproniknutelná, delší skončí za plotem bývalé střelnice, po stranách trocha místa je, ale rána musí mít správnou délku.

Ze šestky se prostorem griving range!!! přechází zpět na jedničku. A takhle dvakrát dokola - nebo kolikrát chcete, platí se denní vstup, ne za 9/18 jamek.


Když to shrnu, to hřiště nikdy nebylo lehké, pro začátečníka byla čtyřka ze žlutých odpališť prakticky nehratelná, pětka nebyla o moc lepší, ten zbytek se dal nějak dokutálet :). Ale obě jamky se daly "obejít" - čtyřku hrát z červených odpališť a pětku jako čtyřparový pravý dogleg,. Teď je to dost podobné, čtyřka má teď sice fervej hned od odpaliště, ale zase ty dopadové zóny nevycházejí nejlíp. Šestka je zcela nehratelná pro všechny, kteří spolehlivě nedostřelí 100 m vzduchem - ti můžou jít rovnou do drop zóny.


Přidávám odkaz na web současného klubu/provozovatele https://www.gkab.cz/
Pro nostalgiky původní podoba, dokonce funguje měření vzdálenosti na jednotlivých jamkách, ale je otázka, jak dlouho to nechají takhle neaktuální http://www.golfee.cz/kde-hrat/golfove-resorty/88-golf-klub-amk-automotodrom-brno/126-9-jamek/



Moc bych té současné partě, přál, aby se jim podařilo dostat hřiště ze současného provizoria do normálního provozu a dobudovat i ty chybějící tři jamky. Jen se obávám, že majitel pozemků a celého areálu (Karel Abrhám starší) dá dříve či později přednost výnosnějšímu využití, protože z golfistů nemá buď nic, nebo naprosto nepatrné "drobné" a příklad polygonu ukazuje, že žádným sentimentem netrpí a nepodniká pro zábavu, ale pro peníze - což mu nikdo nemůže mí za zlé.
 
Upraveno:
Ahoj hřiště pokračuje a ja se ptám jestli tam v poslední době byl někdo hrát jak je to s kvalitou hřiště?? Rád by si o víkendu zašel mám 3 kroky a ještě jsem tam nebyl :)
 
Shodou okolností jsem tam byl včera, info o zrušení se ke mně dostalo až v momentě, kdy už (snad) není aktuální. Nevím, co si představuješ pod pojmem "kvalita". Podle mě zhruba stejná, jako bývala v tuhle roční dobu vždycky. Je podzim, takže kde jsou stromy, tam je na fervejích a grýnech plno listí, grýny jsou standardně pomalé, no prostě kvalita standardní ;-).

Jestli si tam chceš zahrát, tak neváhej, počasí dlouho nevydrží a Abrhám taky nemusí, nemyslím, si, že změnil názor na negolfové využití těch pozemků, spíš se mu to jen teď ještě z nějakého důvodu nehodí rozbagrovat, tak to odložil na později :(.
 
Shodou okolností jsem tam byl včera, info o zrušení se ke mně dostalo až v momentě, kdy už (snad) není aktuální. Nevím, co si představuješ pod pojmem "kvalita". Podle mě zhruba stejná, jako bývala v tuhle roční dobu vždycky. Je podzim, takže kde jsou stromy, tam je na fervejích a grýnech plno listí, grýny jsou standardně pomalé, no prostě kvalita standardní ;-).

Jestli si tam chceš zahrát, tak neváhej, počasí dlouho nevydrží a Abrhám taky nemusí, nemyslím, si, že změnil názor na negolfové využití těch pozemků, spíš se mu to jen teď ještě z nějakého důvodu nehodí rozbagrovat, tak to odložil na později :(.

Motodrom - hřiště, definitivně od 1.1.2020 končí. V pondělí tam mají rozlučkový turnaj s hřištěm...
 
Motodrom - hřiště, definitivně od 1.1.2020 končí. V pondělí tam mají rozlučkový turnaj s hřištěm...

.
Tahle nějak vznikají fámy. Píšu, že to není aktuální informace, přímo na webu mají, že příští rok pokračují a stejně někdo dál bude tvrdit, že končí.


"
Fungujeme i v roce 2020
Dobré zprávy z Automotodromu. Vedení Automotodromu se rozhodlo upustit od předchozích plánů, které měly vést k podstatnému omezení, resp. uzavření našeho hřiště. V roce 2020 tak naše hřiště s jistotou bude pokračovat nadále v režimu, který jste znali z letošní sezóny. " To je v aktualitách s datem 21.10.2019, každý se o tom může přesvědčit na https://www.gkab.cz/cz/m/aktuality/ .


Jiná věc je můj soukromý názor, že to je jen dočasný odklad, ale minimálně pro příští rok hřiště funguje v současné podobě dál.
 
Ahoj hřiště pokračuje a ja se ptám jestli tam v poslední době byl někdo hrát jak je to s kvalitou hřiště?? Rád by si o víkendu zašel mám 3 kroky a ještě jsem tam nebyl :)
Byli jsme tam letos v létě, kvalita odpovídala málo navštěvovanému hřišti, kde se nevyplácí většího investování, ale hratelné to bylo. Co bylo zdaleka nejhorší, byla navigace po hřišti, bylo tam 6 jamek - roztroušených po dvojicích(vždy dvě jamky a následuje opravdu dlouhý přechod), jelikož jsme tam byli ve všední den dopoledne,tak tam nebyl nikdo, kdo by nás na jamky nasměroval(peníze za hru jsme házeli do kastlíku u klubovny). Ani dle na místě dostupných informací, ani dle situace, kterou jsme se snažili nastudovat dopředu na netu se nám nedařilo správně zorientovat a vyloženě jsme se dohadovali, kde ty jamky asi jsou a chvíli jsme vyloženě bloudili. Ony samotné přechody jsou delší než jamky samotné a za sebe musím říci, že horší přechody a navigaci(či spíše nenavigaci)jsem nikde nezažil. Byl to asi můj nejhořší zážitek na golfu - a že jsem toho nahrál již dost.
 
Automotodrom nikdy nebyl jednoduché hřiště - ani na hru, ani na fyzičku ani na první orientaci. Delší přechody k němu patřily "odjakživa" a trefit z původní jedničky na dvojku a z původní trojky na čtyřku, to bez doprovodu domorodce zvládlo jen málo "cizinců" napoprvé :). Na druhou stranu, dnes, v době leteckých map a GPS v každém mobilu, s poměrně přesným plánkem současného hřiště a domácí přípravou k tomu ...

Jo, máš pravdu, současné přechody jsou dlouhé, ale proti původnímu stavu je vlastně jediný rozdíl přechod na třetí jamku, který je opravdu extrémní, ale bohužel neřešitelný. Výpadkem bývalé jamky č. 1 prostě vznikla půlkilometrová díra a s tím nikdo nic nenadělá. Ze čtverky na pětku je to zhruba stejné, jako dřív, protože se pětka hraje v podstatě z původních dámských odpališť. A ten zbytek je taky cca srovnatelný s předchozím stavem.

Ať je Automotodrom jaký je, je to v Brně a okolí jediné hřiště, kam si můžete jít zahrát kdykoliv se vám chce bez potřeby nějaké rezervace teetime, za velmi přijatelné peníze a jak dlouho vás to bude bavit. Proti tříparovým akademiím navíc na polovině jamek (1, 2, 5) můžete hrát z odpaliště driverem. A bonus - nikdo vám nebude přidělovat do "neplného" flajtu další hráče, aby využil na maximum kapacitu hřiště - já tenhle "zvyk" chápu, ale nevyhovuje mi, stejně jako nemám rád přecpaná hřiště.

Až tohle hřiště skončí, zůstane v Brně jen Kaskáda a Kšírovka. A možná jenom Kaskáda, protože její majitel(é) už dlouhé roky cíleně (a úspěšně) hážou klacky pod nohy jakémukoliv pokusu o další golfové hřiště v Brně a blízkém okolí.
 
.
Tahle nějak vznikají fámy. Píšu, že to není aktuální informace, přímo na webu mají, že příští rok pokračují a stejně někdo dál bude tvrdit, že končí.


"
Fungujeme i v roce 2020
Dobré zprávy z Automotodromu. Vedení Automotodromu se rozhodlo upustit od předchozích plánů, které měly vést k podstatnému omezení, resp. uzavření našeho hřiště. V roce 2020 tak naše hřiště s jistotou bude pokračovat nadále v režimu, který jste znali z letošní sezóny. " To je v aktualitách s datem 21.10.2019, každý se o tom může přesvědčit na https://www.gkab.cz/cz/m/aktuality/ .


Jiná věc je můj soukromý názor, že to je jen dočasný odklad, ale minimálně pro příští rok hřiště funguje v současné podobě dál.

Rozhodně jsem nechtěl šířit žádnou fámu. Znal jsem jen oficiální vyjádření prezidenta klubu, kde členům psal, že na konci roku definitivně končí a i v propozicích turnaje, který se hraje 28.10.19 mají napsáno ( i nyní ), že končí. To, že se tam bude hrát i v roce 2020 je pár dní stará informace, kterou jsem neznal a z Tvého prvního příspěvku nepochopil.
To, že skončí bylo ale jasné už v době, kdy se tam vystavěl polygon. Je to jen otázka času. To hřiště nemá žádnou šanci ekonomicky přežít.
 
Rozhodně jsem nechtěl šířit žádnou fámu. .... To, že skončí bylo ale jasné už v době, kdy se tam vystavěl polygon. Je to jen otázka času. To hřiště nemá žádnou šanci ekonomicky přežít.


O krachujícím hřišti jsi tu psal už v roce 20 17, a už zase píšeš, že to hřiště nemá žádnou šanci přežít, to zrovna nevypadá, jako že rozhodně nechceš šířit fámy...

Co má nebo nemá šanci ekonomicky přežít, to záleží na provozovateli dané činnosti, v tomto případě na golfovém klubu, tak bych to nechal na nich. Ne všechno musí dávat ekonomický smysl, přesto to může být životaschopné, typický příklad je charita a nebo právě různá sportovní sdružení a kluby. Ale to snad chápe každý - nebo snad tady někdo hraním golfu dosahuje zisku? :) To je přece koníček, ten peníze žere ;).

Za mě - pokud to hřiště nezlikviduje Abrhám už zmíněnými bagry, tak se (bez ohledu na rádoby chytré sýčky) velmi pravděpodobně vždycky najde dost lidí, kterým bude stát za to si tam zaplatit členství a udržet to hřiště v provozu, protože žádná jiná alternativa pro ně v dosahu Brna není a likvidace hřiště na autodromu by pro ně znamenala konec jejich golfu.

Peníze nejsou všechno, ty bagry sice hrozí, ale ještě tam nejezdí a naděje umírá poslední :cool:.
 
.
Tahle nějak vznikají fámy. Píšu, že to není aktuální informace, přímo na webu mají, že příští rok pokračují a stejně někdo dál bude tvrdit, že končí.


"
Fungujeme i v roce 2020
Dobré zprávy z Automotodromu. Vedení Automotodromu se rozhodlo upustit od předchozích plánů, které měly vést k podstatnému omezení, resp. uzavření našeho hřiště. V roce 2020 tak naše hřiště s jistotou bude pokračovat nadále v režimu, který jste znali z letošní sezóny. " To je v aktualitách s datem 21.10.2019, každý se o tom může přesvědčit na https://www.gkab.cz/cz/m/aktuality/ .


Jiná věc je můj soukromý názor, že to je jen dočasný odklad, ale minimálně pro příští rok hřiště funguje v současné podobě dál.
Jen bych poopravil to slovo "SOUČASNÉ" podobě. V příštím roce budou otevřeny dvě nové jamky na tzv. Lázních (v okolí stávajících jamek 1a 2). Nové greeny už se na podzim pěkně zelenaly :)
 
Mozna by nebylo spatne tam dat nejakou mapku, kde se ty jamky nachazeji. To hriste jsem pred mnoha lety hral, ale vubec netusim, jak jsem se mel dostat k jamkam 1, 2 a 3. Ten kratky par3 sme nasli taky uplne nahodou.
Na trenovani je hriste super. Nikdo tam nikdy neni.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
677
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom