Auto-moto

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Vytvořil jsem NO GOLF téma, které mě dlouhodobě zajímá a které sleduji. Tak snad se tu najde pár Jamkařů se stejnou oblastí zájmu. Téma je čím dál tím víc aktuální a už revoluce ve vozovém parku minimálně Evropy je za dveřmi. EURO normy se nám zpřísňují, každý rok je více hybridů či vozů na alternativní pohony - baterie, vodík apod. Za pár let tu budou auta s alternativním pohonem kolem 800 km, rychlonabíječky už jsou realitou. Je to ještě dlouhá cesta, ale dá se předpokládat, že za pár desítek let budou silnice vypadat úplně jinak než dnes. A auta na nich taky.

Takže pro všechny z nás, které téma zajímá, otevírám k diskusi. A rovnou nabízím pár otázek k případnému zamyšlení (úmyslně nečíslovaných):
  • jak vidíte vývoj aut v nejbližších letech - kam se preference zákazníků posunou?
  • který alternativní pohon má podle vás nejvyšší šance na úspěch v globálním měřítku?
  • jak by na tento vývoj měla reagovat česká republika z pohledu svých občanů, případně značky Škoda?
  • máte už osobní zkušenost s nějakým z vozů z alternativním pohonem?
  • uvažujete o koupi?
Cokoli kolem aut a motorek se sem vejde. :)

Upraveno:

alda

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
preferuji V8

ps: moje prvni zkusenost byla, ze jsem pred x lety jel s Priusem, hrozna. Poprve jsem auto nastartoval a jel. Dojedu na parkoviste a pri navratu stisknu tlacitko start .... a nic. Mackam neustale cim dal nervnejsi a furt nic.... volam SOS synovi a dostanu radu...staci slapnout na plyn

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mám RAV4 hybrid, sice zatím najeto cca 7tis. km, ale spokojenost. Dostatečně velký kufr na golfové nádobíčko, tiché, pohodlné a vzhledem k tomu, že to má benzínový motor 2,5l tak i spotřeba :up:

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Co to je?
Osmiválec do V - čtyři válce v řadě svírají určitý úhel se čtyřmi válci v řadě naproti.

alda

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Ale zpet k elektrice.... myslim, ze pokud by pribylo vetsi mnozstvi auto na elektriku, najednou by vznikl obrovsky problem jak nabijet auto. Pro lidi bydlici ve vlastnim baraku je to relativne lehce resitelne ale co ti ve meste? NAtahnou si prodluzovacku?
Jak je rozvinuta infrastruktura

Kamarad z golfu si koupul Teslu 3 (asi teda, ma v cene nabijeni od Tesly)takze, kdyz vyrazi na cestu asi 900km k rodicum (rikal nekde v Bavorsku) tak 3x nabijel

Jirka 4

Člen fóra
Rok ZK
2019
HI (HCP)
42,4
P/L
Pravák
No, ono je auto a auto.

Nedávno jsem řešil auto pro manželku, druhé auto do rodiny. Jezdí převážně po Praze, k tomu cca 10x do roka 150 km k příbuzným, kde se dá dobít a potom zpět. Na delší cesty vezmeme moje.

Říkal jsem si - ideál nějaké elektro. Ale....

Mám 3 děti a v nějaké cenové rozumné hladině nic neexistuje / neexistovalo dostatečně velké auto a bezpečným dojezdem aspoň přes 300 km.

Jinak si myslím, že pro nás by elektrický pohon byla dobrá volba - přes den nevybije baterky + garáž.

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Zažila jsem jednou, že mi došel na dálnici benzín.
Jak se to stalo? No na palubní desku jsem si dala sluneční brýle a přes ně nebyla vidět kontrolka.
Vyřešilo se to tak, že se sehnal kanystr, do něj se sehnal benzín a ten benzín se nalil do auta.
Je už vymyšlený, jak se tohle provede, když mi dojde na dálnici elektrika? :p

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
No, ono je auto a auto.

Nedávno jsem řešil auto pro manželku, druhé auto do rodiny. Jezdí převážně po Praze, k tomu cca 10x do roka 150 km k příbuzným, kde se dá dobít a potom zpět. Na delší cesty vezmeme moje.

Říkal jsem si - ideál nějaké elektro. Ale....

Mám 3 děti a v nějaké cenové rozumné hladině nic neexistuje / neexistovalo dostatečně velké auto a bezpečným dojezdem aspoň přes 300 km.

Jinak si myslím, že pro nás by elektrický pohon byla dobrá volba - přes den nevybije baterky + garáž.
to jsi tedy vystihnul "No, ono je auto a auto."

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Rok ZK
2015
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
P/L
Pravák
Značka
Tour Edge, Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
u mě ;)
4.2 V8 Normally Aspirated engine (300 bhp / 25.9 mpg combined)
:p no, to jsi mi pomohla

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
:p no, to jsi mi pomohla
prostě super motor, že když na to šlápneš, tak to frčí
nevýhodou je, že když jedeš nad 170, tak se z auta stane trychtýř na benzín
do té doby má jen příšernou spotřebu
🙂
ale je to prostě nádherný svezení... až se sejdeme někde na turnaji, tak si to zkusíš, když budeš chtít ...

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Rok ZK
2015
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
P/L
Pravák
Značka
Tour Edge, Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
prostě super motor, že když na to šlápneš, tak to frčí
nevýhodou je, že když jedeš nad 170, tak se z auta stane trychtýř na benzín
do té doby má jen příšernou spotřebu
🙂
ale je to prostě nádherný svezení... až se sejdeme někde na turnaji, tak si to zkusíš, když budeš chtít ...
Jaguar? Nebo si to blbě pamatuju?

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom