Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Samostatné a jednotné téma pro všechny Novinky, připomínky a náměty uživatelů 19.jamky.
 
Upraveno:
Admin note (requo 10.2.2017): Téma zastřešující všechny informace o novinkách v systému 19.jamky.

---

Přidal jsem na 19jamku modul/funkci, která se snaží dohledat podobná témata. Zobrazuje se na dvou místech:
  • pod každým otevřeným tématem
  • a při zakládání nového tématu, kdy by se měli dohledat některé podobné a tím se snažit zamezit duplicitám, pokud nejsou nutné
Uvidíme, jak to bude fungovat, dohledávání funguje na základě slov v nadpisu tématu. Když by to prakticky moc otravovalo, dejte vědět. Samozřejmě, obnovovat extrémně stará témata nemá smysl, ale někdy je to šikovné, zapojit se do původní diskuse.

Náhled, jak to vypadá například při zakládání tématu s tématem Zbraslav...

Výstřižek.JPG
 
Upraveno:
GALERIE FOTEK A VIDEÍ - nové rozšíření na 19jamce

V horní liště přibyl odkaz na Galerie, jedná se o rozšíření fóra, které každému z nás umožní si na 19jamce vytvářet vlastní galerii svých obrázků, videí rozdělených buď do předdefinovaných kategorií, nebo vlastních alb. Velkou výhodou je, že na tyto obrázky je možné odkazovat odkudkoli z webu, a využívat je i pro vkládání vlastních videí.

Z vlastností vybírám:
  • galerie pro každého registrovaného uživatele! :)
  • možnost vkládat obrázky (max 5MB), vlastní videa (max 50 MB), příp. odkazovat na videa z youtube
  • možnost sdílet fotky, videa na sociální sítě, stejně tak i celá alba, odkazy jsou hned u fotek
  • možnost u každé fotky hlasovat, lajkovat, a i jí komentovat
  • alba narozdíl od kategorií je možné mít i jako soukromá, jen pro vás, nebo pro více uživatelů, a to jak pro sledování obsahu, tak i nastavitelné pro přidávání příspěvků (společné akce)
  • co je ve vaší galerii, to je možné nově přidat do příspěvku na fóru kliknutím na ikonu foťáku, viz obr
upload_2016-12-15_14-12-23.png


Pro co se galerie hodí

  • krásné fotky z hřišť
  • zajímavé momentky
  • videa svého švihu
  • videa cizích švihů do kategorie zábava :)
  • neopakovatelné detaily z golfové hry
  • ...

Aktuálně celý galerii počešťuji, donastavuji a upravuji. Samozřejmě, bude moderovaná. A časem asi i nějaké limity, jak se to bude plnit. Ale myslím, že vše základní je funkční. Takže hurá, kdo má fotky, šup s nimi do galerie. :)

Takže, očekávám samé krásné fotky!
https://www.19jamka.cz/galerie
 
Upraveno:
Mikroshoty na 19.jamce jsou obdobou vnitřního facebook/twitteru, určené pro krátká textová sdělení ostatním uživatelům. Slouží pro cokoli, co napadne, ideálně pro krátké sdělení, rychlou pozvánku na hru, šikovný odkaz, pozdrav atp. Nenahrazují chat, sdělení by měla být smysluplná, nebo alespoň zábavná. :)

microshoty.JPG




Zobrazují se na fóru v pravém sloupci, případně všechny lze řešit/hledat pod odkazem https://www.19jamka.cz/find-new/profile-posts (Členové -> Nové mikroshoty)


FAQ - Mikroshoty (doplňováno)
-------------------------------------------
1. Jak zadat mikroshot
Je několik možností - krátké textové pole "Přidej nový mikroshot" se zobrazí při kliknutí na vaší ikonku uživatele v pravém horním rohu. Druhá možnost je přidat mikroshot přímo ve výpisu v postranním boxu, třetí možnost je ve ve vašem profilu.

2. Je možné mikroshot označit, že se mi líbí a přidat příp. komentář?
Ano. obojí je možné udělat kliknutím na "..." u každého mikroshotu. Pokud se vám microshot líbí, klikněte po otevření dialogového okna na "To se mi líbí. Shot!".

3. K čemu se mikroshot hodí?
Cokoli, pozdrav, užitečný odkaz, krátká, užitečná informace. Vše, co se nehodí napsat do fóra a může být pro ostatní užitečné, zábavné. Mikroshoty nenahrazují chat, ale odpovídat na ně autorovi je možné (viz bod 2).

4. Kdo mikroshoty uvidí?
Všichni návštěvníci fóra. Reagovat a označit mikroshot "To se mi líbí. Shot!" mohou pouze přihlášení uživatelé.
 
Upraveno:
Golfová pravidla na 19.jamce NOVĚ!

Golfová pravidla jsou jedna z oblastí, které mezi golfisty všech úrovní vyvolávají mnoho emocí. Pravidla by měl každý golfista dobře znát, ale ne vždy je i zkušeným úplně jasné, jak to s těmi pravidly v konkrétních zapeklitých případech je. Na 19jamce dlouhodobě byla sekce věnující se pravidlům, kde jsme některé situace společnými silami řešili. Tu lépe, tu hůře - ale bez záruky, chcete-li garance správné odpovědi. A toto jsme se po domluvě s Jirkou Milfajtem (nick "RazoR"), jedním z mála českých rozhodčích s mezinárodní licencní R&A, rozhodli pozměnit tak, aby i na 19.jamce byla kvalitní sekce, kde je umožněno všem golfistům pokládat dotazy (inspirace golfovou poradnou na golf.cz) s garantovanými odpovědmi, protrénovat si dovednosti v hádankách a vůbec, sledovat více kvalitně celé dění kolem Rules. Neznamená to, že Jirka má být jediný, kdo na dotazy z golfových pravidel může odpovídat - naopak, pokud budete vědět odpověď, tak jí tazateli napište. Jirka jí případně jen potvrdí. :)

Jirko, vítej v týmu 19.jamky - golfová pravidla jsou tvá. A díky!

Sekce Golfová pravidla je tímto otevřena:
RulesHomepage16.png

---
PS: nápady, diskuse atp sem, případně mně či Jirkovi do pošty
 
Upraveno:
Děkuji touto cestou Michalovi, že mne oslovil a vložil ve mě důvěru, abych zaštítil pravidlovou sekci.

Všichni víme, že pravidla golfu nejsou zrovna nic jednoduchého a i zkušení hráči (a někdy i rozhodčí) občas nad výkladem pravidel tápou. Navíc jsou některá pravidla poměrně nejasná a mají tzv. "šedé zóny" a v neposlední řadě také koluje světem golfu spousta mýtů a polopravd (např. díky Míro Bosáku :)).
Čas od času se také pravidla aktualizují či mění a hráči, kteří toto tak moc nesledují, mají zažité staré a např. již neplatné postupy či výše trestů.

Proto jsme s Michalem uznali za vhodné, aby sekce pravidel byla nově a lépe logicky uspořádaná, moderovaná a aby správnost zveřejněných informací měla určitou "garanci kvality".

V sekce ze světa golfových pravidel budu čas od času připínat aktuální a důležitá témata - např. nyní jsou to aktuální vypsané kurzy pro rozhodčí a info k novému místnímu pravidlu řešící náhodné pohnutí míčem na greenu.
Pravidlová poradna je snad jasná, nechceme zde "brát práci" Michalovi Jonovi, ale spíš dát lidem možnost i nad situacemi diskutovat (což na golf.cz není).
Sekce hádanek a testů je striktně moderovaná. Témata (=otázky) zakládám aktuálně pouze já, abychom v tom měli trochu systém a aby formát otázek a odpovědí byl jednotný. Pokusím se minimálně 1x týdně vytvořit nějakou zajímavou situaci, nad kterou si pak můžete lámat hlavy :). Pokud by měl někdo nápad na situaci či hádanku, napište mi prosím přes soukromou konverzaci a já ji pak zveřejním.
No a sekce situací ze života je předpokládám také jasná a nepotřebuje dalšího komentáře.

Určitě jste postřehli, že vlákna ze starší sekce golfových pravidel byla rozdělena do nových odpovídajících sekcí.

Ještě jednou díky a těším se na vaše zapeklité příběhy a dotazy ;-)...
 
Online golfová hra WGT - golfový klub 19.jamka

Znáte golfovou hru World Golf Tournament? Nemusíte nic instalovat, hraje se přímo v prohlížeči (případně app v mobilu) a je velmi kvalitně udělaná. Pro ty, co znají, nebo pro ty, co chtějí zkusit, @JirMar má za 19.jamku celý virtuální golfový klub 19.jamky na starosti.

Viz samostatná sekce na fóru: https://www.19jamka.cz/forums/wgt-gc-19-jamka.35/

PS: Informace k WGT hledejte v sekci WGT na NÁSTĚNCE. Všechny dotazy, náměty atp prosím tam, buď do již založených témat, nebo jako témata nová. Toto oznámení je pro reakce uzamčeno. :)
 
Upraveno:
Na fóru do pilotního provozu jsem přidal TRŽIŠTĚ. Jedná se o soukromou inzerci členů 19.jamky, pro začátek s omezením na členy, kteří jsou na fóru alespoň 14 dní a mají alespoň 10 příspěvků. Inzerce je soukromá. Komerční nabídky patří jinam (např. na levnygolf.cz).

  • PRODÁM a KOUPÍM - Soukromá (nekomerční) inzerce členů 19.jamky, ČTĚTE PRAVIDLA!
  • Koupit či nekoupit? - potřebujete poradit? Doporučit? Pomoci vybrat? Aneb fórum pro všechny nerozhodné, co potřebují konkrétní odbornou radu od nás ostatních ohledně vysněného golfového vybavení tu, či nabídky odkudkoli jinde.

PS: Náměty, podněty tu. :)
 
Každý registrovaný uživatel může mít u svých příspěvků podpis (signature). Podpisy se zobrazují v plné verzi fóra, v mobilní jsou pro úsporu místa schované.

Kde nastavit (přihlášení uživatelé):
  1. kliknout na svojí ikonku a nickname v pravém horním rohu
  2. vybrat odkaz "Nastavení"
  3. v sloupci kliknout na odkaz "Podpis"
příp. přímý odkaz tu: https://www.19jamka.cz/account/signature

Do podpisu je možné přidat i odkazy - a to i golfové. Je to vaše vizitka. Věřím tomu, že kvalitní příspěvky do fóra si zaslouží, aby jejich pisatel získal nenásilnou reklamu ve formě podpisu s odkazem na web, na kterém pracuje, případně firmu se kterou spolupracuje (a to i golfovou). Pro ostatní může být užitečné vědět, s kým mluví. Žádné grafické orgie - méně je více. A nezneužívejte prosím fórum jen pro vaši reklamu a to ani v podpisech. :)
 
Upraveno:
WITB přesunuty zpět z externího modulu na fórum. WITB aneb "Co nosím v bagu" slouží pro představení našich miláčků, naší zbroje, naší golfové výbavy. Čím více fotek a detailů, tím lépe. Ještě jste se nepochlubili? Tak to koukejte napravit, viz kategorie:

---
Co nosím v bagu (WITB)
Tajemství našich bagů. Chlubíme se a chválíme.
---

Proč došlo k návratu? Samostatná sekce WITB se ukázala pro tento účel jako nepraktická. Bylo tam jiné ovládání, hodnocení se stejně napoužívalo a především, nepropisovalo se to dobře do fóra - takže ti, co ovládají fórum prostřednictví různých kecálků atp (např. tapatalk) byli o toto ochuzeni. Pokusil jsem se přesunout maximum, co se dalo, zkontrolujte si své bagy a případně doplňte, aktualizujte. :)

WITB.JPG
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Používáte Tapatalk pro diskusi na fóru? Vypněte si prosím zasílání podpisu, bude to v nastavení vaší aplikace.

"Odesláno z mého XXX-TELEFON/TABLET-XXX pomocí Tapatalk"

Je to zbytečná informace, která snižuje pro ostatní přehlednost. Moderátory a mě to nebaví z příspěvků odstraňovat. Dík!
 
Upraveno:
Vítám do týmu 19.jamky další oběť: JanKostalCZE. Jane, díky.
Jan se uvolnil, že bude s fórem pomáhat, moderovat a hlídat aby se tu neděli žádné nekalosti.
Buďte na něj všichni hodní, nebo budou vaše míčky proklety!

Jakékoli dotazy, náměty a připomínky k chodu fóra patří sem: Připomínky uživatelů
 
Upraveno:
Vytvořena nová kategorie "Má oblíbená jamka". Do této kategorie, která je zařazena v blogu "Já, golfista" by se mělo vpisovat oblíbená jamka z daného hřiště. Určitě je dobré přidat samostatné mapku, případně dojmy, jak se vám na ní daří. A zdůvodnění, proč je jamka oblíbená. Diskuse samozřejmě kolem našich oblíbených jamek vítána. Takže rozlišujme:
 
Prosim o zamysleni.
Zacina sezona, tady na 19.jame je plno fajn lidicek.
Rad bych aby se vytvorilo "okno" pro ty lidi, kteri chteji jit hrat golf.
Napriklad tyden dopredu ..... proste nekam pisnu napr. Ve stredu jdu odpo berovice, prida se nekdo?
Nebo Ti skonci porada v praci drive a jen napises : sel bych Hodky v 15, ma nekdo chut?

Nebo : jdete nekdo v sobotu Podebrady? Rad bych se pridal ....

Atd

Me by se to hodne libilo, chodil jsem casto sam, ale obcas mame jako golfisti chut poznat a pokecat s nekym pri hre. 19.jamka spojuje takhle dost lidi, posunme to zase o krok dal. Osobne nemam rad lidi co si 4 hodiny zapisuji svoje rany do telefonu, ty at si chodi dal :)
Vikendy si planujeme ale rychlovky v tydnu ... to by se mi moc libilo.

Diky za zvazeni.
 
Já bych se k tomu nápadu přidal. Taky hraju relativně často a rád vyjíždím i na vzdálenější hřiště. Většinou jedu sám, protože se umím rozhodovat rychle (děti jsou z baráku a psi ,budiž jim země lehká,taky). Jenže narychlo většinou nikoho neseženu. Někdy si připadám, že smrdím nebo co, když obvolám svej pět kámošů se kterejma obvykle hraju a každej má nějakej problém proč nemůže. Takhle bych měl rozhodně větší šanci, že se najde někdo, komu "nesmrdim" :D (nebo jo, ale jen trošičku ;))
 
Souhlas.
Mozna dve vlakna.
1. Planovane vetsi akce... rad bych jel za 14 dni do Penatti...
2. Adhoc akce... nekdo dnes od 14:00 Hodko?

Jinak ja treba chodim casto nekam pravidelne a tez budu rad, kdyz se nekdo prida.
 
Mně by se líbilo něco ve stylu Sdílený kalendář. Ten má v telefonu každý. Ať to tu nemusím pořád kontrolovat. Kraj, hřiště pro daný termín odlišt barvou. Třeba. Více kalendářů pro Kraje / regiony - a nasdílím si pouze pro mě dostupné, zajímavé. Co vy na to?
 
Dobry napad. Popřemýšlím o nejvhodnějším způsobu realizace. Kalendar - nejsem si uplne jist, ze sdilene google kalendare pouzivaji vsichni?

---
Btw. OT komentare promazany, tady v tom vlakne ne. Pokud s nazorem nekoho souhlasite a nechcete ho konstruktivne rozvest, pouzijte Shot! ;)
 
Btw. OT komentare promazany, tady v tom vlakne ne. Pokud s nazorem nekoho souhlasite a nechcete ho konstruktivne rozvest, pouzijte Shot! ;)

Ok, beru. Ale ať už se to neopakuje!:)

Považuji Davidův příspěvek za velmi hodnotný a zajímavý. Tzn. navrhuji, aby to David zařídil, nastavil a pak přijel za mnou a nastavil to v mém mobilu a počítači!
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom