Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.
Mně by se líbilo něco ve stylu Sdílený kalendář. Ten má v telefonu každý. Ať to tu nemusím pořád kontrolovat. Kraj, hřiště pro daný termín odlišt barvou. Třeba. Více kalendářů pro Kraje / regiony - a nasdílím si pouze pro mě dostupné, zajímavé. Co vy na to?

Povedený nápad. Tleskám.
 
Přemýšlel, konzultoval a zkoušel jsem z možných jednoduše realizovaných a hned nastavitelných variant (pokud nepočítám vývoj na míru, který by byl nejlepší, ale trvalo by to a ke kterému možná i dojde), ale zatím:

1) Ad kalendář
: ze sdílených forem volně dostupných kalendářů se nabízí kalendáře google. Jejich vlastností je i možná integrace kamkoli jinam, nevýhodou, že pro přidávání události musíte mít účet na google a musí vám "správce" kalendáře k danému kalendáři povolit možnost vkládání. Zobrazit kalendář pak mohou všichni.

Test kalendáře vloženého na 19jamku: https://www.19jamka.cz/pages/calendar-test/

Když vpravo nahoře proklikáte Týden / Měsíc / Agenda, tak agenda může být docela nápomocná (do pravého sloupce 19jamky se to nevejde, zkoušel jsem). Vedle agendy je taková malá šipka - která umožňuje, že kalendářů může být i více pro např. vždy jeden pro jednotlivé kraje. Nevýhoda je možnost a relativně velká snadnost editovat událost jiných - byť často omylem.

2) Vlákno/téma, jak navrhuje výše Jan:

Souhlas.
Mozna dve vlakna.
1. Planovane vetsi akce... rad bych jel za 14 dni do Penatti...
2. Adhoc akce... nekdo dnes od 14:00 Hodko?.

je asi to nejjednodušší. Vláken může být i více, např. pro každý kraj jedno - jejich nevýhodou je, že se v nich může špatně vyhledávat, výhodou, že je to téma jako každé jiné - každý registrovaný může vpisovat, ale není to forma a přehlednost kalendáře. Pro automatické notifikace lze nastavit sledování takového tématu (na email upozornění při aktualizaci atp).

3) sdílený dokument - jednoduché řešení, tabulka pomocí google dokumentu (jedna či více) kam může vpisovat každý, kdo má link. Někdy to takhle docela dobře funguje, nevýhodou je snadná editovatelnost údajů ostatních, ale většinou to docela jde. NEchodí notifikace o update.

4) jiné, individuální vývoj...

názory?
 
Upraveno:
Ad kalendář: ze sdílených forem volně dostupných kalendářů se nabízí kalendáře google. Jejich vlastností je i možná integrace kamkoli jinam, nevýhodou, že pro přidávání události musíte mít účet na google a musí vám "správce" kalendáře k danému kalendáři povolit možnost vkládání. Zobrazit kalendář pak mohou všichni.

Pokud je mozne tento kalendar nasdilet do telefonu a pocitace, prijde mi to jako nejlepsi reseni. Vyskakuji notifikace, vse je prehledne atd. Jen to chce doladit zadavani udaju, aby bylo unifikovane - tzn. kde se hraje, co se hraje, kontakt na "poradajici osobu"
 
Pokud je mozne tento kalendar nasdilet do telefonu a pocitace, prijde mi to jako nejlepsi reseni. Vyskakuji notifikace, vse je prehledne atd. Jen to chce doladit zadavani udaju, aby bylo unifikovane - tzn. kde se hraje, co se hraje, kontakt na "poradajici osobu"

Jo, tohle by možné bylo, je to stejný kalendář, jako každý jiný - tzn. každý si to může prohlížet, v čem chce a co na mobilu/tabletu/pc používá, náhled by byl i tady, viz ten odkaz testu https://www.19jamka.cz/pages/calendar-test/. A tedy, zadávat údaje jen ti, co se o to přihlásí (musí se jim ručně k tomu povolit přístup). Ok, asi to zkusíme, co bych rád věděl, kolik kalendářů? Pro začátek jeden, nebo více (regiony dle čgf / příp. kraje) - mít kalendář pro kraj Vysočina je trochu blbé, moc tam toho není. Asi by na začátek mohl stačit kalendář pro ČR jeden + jedno samostatné vlákno ady na foru a postupně by se vidělo, čeho je nejvíce a dle toho to nastavit později?
 
Pokud je to pro nas, kalendar je super.

Ale jako sluzbicka pro lidi je to dost pokrocila zalezitost (mnoho lidi to neumi...). Vlakno bude beztak treba, aby slo snadno lidi vyzvat. Resi to i lepe moznost ala "mladou nebo o hodku drive cernak".

Regiony bych v prvni fazi neresil...
 
Ideální řešení by byla aplikace, která komunikuje s kalendářem, aby bylo možné si událost importovat do svého kalendáře. Ale to by bylo pracný a drahý.
Takže google kalendář je asi jediné rozumné řešení. Škoda jen, že v něm nelze přidávat k cizím událostem komentáře. Pokud si najdu událost, který se chci zůčastnit, rád bych se podíval, kdo už se přihlásil, případně se k ní nějak vyjádřil ve smylsu třebas: rád bych se zůčastnil, ale nestíhám, nešlo by to posunout o hoďku? Kdyby událost zadaná v kalednáři automaticky vygenerovala téma do fóra a na to by se dalo přímo z kalendáře připojit, to by bylo ideální. Prošlý témata by pak musel někdo odmazávat, podkud to tedy nejde nějak nastavit automaticky.
 
Ani náhodou! Mě pak zase smaže a to už bych opravdu nemusel zakousnout...
Kurňa doktore, jak jsi se dostal do popisu události od Requa? Já se o to snažím od rána a nevím jak na to.
 
Kliknul jsem na tužtičku. :)
Zkus to víc jako pro blbý, asi něco dělám špatně :
1) Otevřu si kalendář
2) Kliknu na událost - zde je volba pouze "Další podrobnosti" a "Kopírovat do mého adresáře"
3) Kliknu tedy na "Další podrobnosti" - a kde tady najdu tu tužtičku?

Stejně se mi to chová, když si přidám tento kalendář do kalendáře v Thunderbirdu. Jen se volba pro detail jmenuje místo "Další podrobnosti" ->"Další informace"
 
nebylo by mozne u hrist, aby mela barvu podle regionu čgf?? (VA,VB,ZA,ZB)
 
Ideální řešení by byla aplikace, která komunikuje s kalendářem, aby bylo možné si událost importovat do svého kalendáře. Ale to by bylo pracný a drahý.
Takže google kalendář je asi jediné rozumné řešení. Škoda jen, že v něm nelze přidávat k cizím událostem komentáře. Pokud si najdu událost, který se chci zůčastnit, rád bych se podíval, kdo už se přihlásil, případně se k ní nějak vyjádřil ve smylsu třebas: rád bych se zůčastnil, ale nestíhám, nešlo by to posunout o hoďku? Kdyby událost zadaná v kalednáři automaticky vygenerovala téma do fóra a na to by se dalo přímo z kalendáře připojit, to by bylo ideální. Prošlý témata by pak musel někdo odmazávat, podkud to tedy nejde nějak nastavit automaticky.

Jo, chápu, myslím, že tohle by měl být výsledný stav, bohužel zatím sem hotovou bezchybnou funkcionalitu na toto pro toto forum nenašel, ty co jsou, jsou hodně chybové, ale budu hledat.
 
nebylo by mozne u hrist, aby mela barvu podle regionu čgf?? (VA,VB,ZA,ZB)

Ahoj Jane, šlo by. V čem to bude lepší, než teď, podle krajů?
 
Ahoj Jane, šlo by. V čem to bude lepší, než teď, podle krajů?
podle kraju bych to nechal, jenom ty barvy, ktere maji ty nejake kraje spolecne bych rozdelil podle tehle 4 :)
priklad:
Zapad B-modra (A,S,U)
Zapad A-cervena (C,P,K)
Vychod A-zelena (L,E,H,J)
Vychod B-zluta (B,M,T,Z)
 
podle kraju bych to nechal, jenom ty barvy, ktere maji ty nejake kraje spolecne bych rozdelil podle tehle 4 :)
priklad:
Zapad B-modra (A,S,U)
Zapad A-cervena (C,P,K)
Vychod A-zelena (L,E,H,J)
Vychod B-zluta (B,M,T,Z)

Ok, proč ne. Netuším, co je to v té závorce (pátek odpoledne :). Tady jsou kraje, přiřaď mi je prosím k jednotlivým barvám a regionům a já to pak nastavím. :)

Praha, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královehradecký, Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský, Zlínský, Slovensko
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom