Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Amatérský status od roku 2022

já vám nevím, ale jak jsem starý, tak jsem nainví ..... tak nějak naivně si myslím, že většina hraje pro radost. A ta menšina co si sem tam upíše ránu nebo chybně dropne, to dle mého vnímání světa dělá kvůli vlastnímu pocitu, egu a podobným pohnůtkám ....

chce se mi věřit, že se to o moc nezmění ve chvíli, kdy se místo o míčky a skleněnou mísu bude hrát o pár peněz. (ale možná to je tím, že vlastně nechodím na turnaje o zájezdy a zlaté cihly .-)
Já to mám asi podobně, tak nějak jsem nevěřil, že se to může stávat do loňského roku, kdy jsem byl ve flightu s človíčkem, který podváděl. A to byla na turnaji, kde se nehraje o nic závratného. Protože já to prostě nepochopím. A když jsem dříve četl nějaké takové historky, říkal jsem si, že si to autor musí vymýšlet
 
já vám nevím, ale jak jsem starý, tak jsem nainví ..... tak nějak naivně si myslím, že většina hraje pro radost. A ta menšina co si sem tam upíše ránu nebo chybně dropne, to dle mého vnímání světa dělá kvůli vlastnímu pocitu, egu a podobným pohnůtkám ....

chce se mi věřit, že se to o moc nezmění ve chvíli, kdy se místo o míčky a skleněnou mísu bude hrát o pár peněz. (ale možná to je tím, že vlastně nechodím na turnaje o zájezdy a zlaté cihly .-)

Problém, který v tom vidím, je, že stačí jen jeden z celého startovního pole. Aby to "zkazil" celému zbytku. A dokonce stačí i jen podezření, nebo pochybnost. Případně neznalost - nebo cílené opomijení pravidel se zdůvodněním "dělal jsem to tak vždy". A může být hodně zle na světě. Někteří jsme velmi soutěžící a ne vždy a v tu chvíli dokážeme přijmout, že si za neumístění na bednu můžeme především našim vlastním výkonem. A peníze ve vyšší než symbolické výši toto budou vždy násobit a zvyšovat tlak na jednotlivce v exponovaných chvílích ve hře.
 
Upraveno:
Mě osobně se velmi líbí přístup @Jerry - hraje se o 5 Kč mince. Je to v podstatě bezvýznamná částka, ale spojíte-li ji s nutností platit peníze po každé jamce, tak to prostě řešíte. A za takový 3 - 4 denní golfový výjezd si člověk na nějakou tu stovečku přijít může (nebo ji prohrát). Přidává to správné koření do hry. Cokoli vyššího už smrdí tím, že někdo bude přemotivovaný, někdo ukřivděný...

Mě osobně víc mrzí ponechání rozdílu mezi amatérem a PRO v rovině tréninků.
 
Už jen z těchto rozhodnutí je vidět , že golf nikdy nebude” masovka”. Proč by pořadatel turnaje nemohl dát ceny dle svého uvážení a od toho nastavit podmínky , startovné , úrovně . Nejvíce by se mi líbilo, rozdělit na TOP část s exkluzivními cenami a k tomu startovné a hobby část i s těmi viny z Lidlu a k tomu normální startovné . Startovat by mohli i společně jen pořadí by bylo podle toho co sis vybral. Potom by bylo někdy úsměvné, že turnaj vyhrál hráč z hobby sekce a dostal basu vín z LIDLU a vítěz sekce ex by byl celkově např šestý a bral by třeba SKUTR.
 
Já osobně to mám tak, že nemám potřebu se cpát mezi moneyhráče. Pro mě je prioritou ta radost ze hry a pokud stáhnu šváru (o částku která mi nestačí ani na kapučínko) je to takový bonus do hospodských rozprav. Jak psal Martin. Ty legrační částky o který hrajem zvyšují atraktivitu zábavy, ale nikoho normálního nemrzí ani nebolí, takže nedojde k nějakým nesmyslným kontroverzím, nedejbože faulům.
Přidám ještě malý příklad jak tenká může být hranice. Hrál jsem vloni s jedním zavodistou s podobným HI. Viděli jsme se poprvé. Rovnou se zeptal, zda hrajeme o něco. Navrhnul jsem mu svou klasiku a jemu se zdálo 5 Kč,- málo. Hráli jsme tedy o 10,-. Zjistil jsem během povídání, že je to proti mě velmi zámožný muž a přesto při příštím setkání už chtěl hrát jen o kafe. Prohrál 90,- Kč a těžko to nesl ... rozumíte tomu někdo????
 
Upraveno:
Mě osobně víc mrzí ponechání rozdílu mezi amatérem a PRO v rovině tréninků.

Uvidíme jak to dopadne. Kazda evoluce je dobrá. I když bude těch kroku třeba teď jen málo a nebo nedostatečné, vyvolají diskusi a nějaké nastavení a o dva roky později už může být situace úplně jiná. Třeba i radiklnější a ve výsledku smysluplnější.
 
Rozumím, v golfu je to jako u spěchajících v autě . Dlouhý drive , někam , potom vyhrát na fervej a čip na grýn a pohodář , drive na fw , w ke grýnu/ fw, železo/ wedge na grýn no a potom je to jen o patu. Jeden s úsměvem a pohodou a druhý šedivé vlasy a okousané nehty.
 
Už jen z těchto rozhodnutí je vidět , že golf nikdy nebude” masovka”.
Opět jen tvé dojmy. ČR není celý svět. A rozhoduje USGA a R&A, nikoliv ČGF.

“The National Golf Foundation recently released its 2019 Golf Industry Report, an annual research report that consolidates key data points to help assess golf’s health and vitality. More than one-third (36%) of the U.S. population – over 107 million people in total – played, watched or read about golf last year. Traditional participation has stabilized in recent years, with a healthy 24 million on-course golfers, and there are now almost as many who play increasingly popular off-course forms of the game (from Topgolf and Drive Shack to indoor simulators)”
Zdroj: Forbes
 
Doplním jakou formu přátelských her hraju s kamarády, když už to zde psali jiní.

V decathlonu jsme koupili malý pohár, který je putovní a tak si ho z týdne na týden predavame tomu, kdo zrovna ten den byl nejlepší 😊 případně ještě dáváme do banku každý jeden míček, a nejlepší pak bere bank
 
@Mirek_62 ,
Tak na to, že je golfu 90 let , viz 90CGF, a stál cca na stejné startovní čáře jako sjezdovky tak to prohrál na celé čáře.
cena fee a skipasu je cca stejná , výbava stoji taky cca stejně a nestejně jsou v sezóně rodinné výlety , na sjezdovky jezdíme celé rodiny na týden a co golf , kde zaspal svými direktivy a nařízeními. Sjezdovky jsou free bez oprávnění ke sportu, jezdí všichni bez rozdílu jak to umí a přesto se vlezou, nikdo nikoho neomezuje.
A úspěšnost sportovců golf a sjezdové lyžování tak tam golf opět prohrává. Tak kde je chyba?
 
@Mirek_62 ,
Tak na to, že je golfu 90 let , viz 90CGF, a stál cca na stejné startovní čáře jako sjezdovky tak to prohrál na celé čáře.
cena fee a skipasu je cca stejná , výbava stoji taky cca stejně a nestejně jsou v sezóně rodinné výlety , na sjezdovky jezdíme celé rodiny na týden a co golf , kde zaspal svými direktivy a nařízeními. Sjezdovky jsou free bez oprávnění ke sportu, jezdí všichni bez rozdílu jak to umí a přesto se vlezou, nikdo nikoho neomezuje.
A úspěšnost sportovců golf a sjezdové lyžování tak tam golf opět prohrává. Tak kde je chyba?
Píšeš o 90 letech CGF, prozradím ti tajemství - 60 let z těchto 90 let bylo za komunistického režimu. A asi právě za komunismu získalo lyžování pověst lidového sportu. Komunistům lyžaři nevadili, podporovali je a stavěli sjezdovky. Lyže šly bez problémů koupit. Golfisty komunisté potírali a sport označovali za elitářský. Hřiští bylo pár, udržovali je nadšenci, výbava se dědila nebo pašoval ze západu. Je skoro zázrak, že 30 let po revoluci je tu 50 000 golfistů a přes 100 hřišť.
Nyní považuji lyžování za daleko dražší sport než golf ( respektive jsem považoval, než vloni tento sport zanikl ).
Ve sjezdovém lyžování je jediná úspěšná sportovkyně, Ledecká. Podíl lyžařského svazu na jejích úspěších je v podstatě nulový. S jen velmi mírnou nadsázkou bych řekl, že podíl na úspěších Ledecké má golfová či šachová federace stejně velký jako federace lyžařská. Vypiplali ji a k úspěchům dotlačili její rodiče. Není rozhodně produktem nějakého sportovního promyšleného státního systému, po kterém voláš v golfu.
 
@Mirek_62 ,
Tak na to, že je golfu 90 let , viz 90CGF, a stál cca na stejné startovní čáře jako sjezdovky tak to prohrál na celé čáře.
cena fee a skipasu je cca stejná , výbava stoji taky cca stejně a nestejně jsou v sezóně rodinné výlety , na sjezdovky jezdíme celé rodiny na týden a co golf , kde zaspal svými direktivy a nařízeními. Sjezdovky jsou free bez oprávnění ke sportu, jezdí všichni bez rozdílu jak to umí a přesto se vlezou, nikdo nikoho neomezuje.
A úspěšnost sportovců golf a sjezdové lyžování tak tam golf opět prohrává. Tak kde je chyba?
Chyba je zase opět v tobě, že porovnáváš neporovnatelné. Opravdu nevím, jestli to děláš schválně abys měl pozornost, nebo ti to fakt nedochází.
Zkuste v tom vašem klubu pozvat veřejnost, rozestavte na jednu fairwai 200 lidí, rozdejte jim hole a míčky a ať si zahrají. Ty běž mezi ně a uvidíte, jestli se vejdete jako na sjezdovce. A zaplať si předem právníka, pojisti si léčebné výlohy a zajdi na exkurzi do nejbližšího kriminálu, ať víš, co tě čeká.
 
@Mirek_62 ,
Tak na to, že je golfu 90 let , viz 90CGF, a stál cca na stejné startovní čáře jako sjezdovky tak to prohrál na celé čáře.
cena fee a skipasu je cca stejná , výbava stoji taky cca stejně a nestejně jsou v sezóně rodinné výlety , na sjezdovky jezdíme celé rodiny na týden a co golf , kde zaspal svými direktivy a nařízeními. Sjezdovky jsou free bez oprávnění ke sportu, jezdí všichni bez rozdílu jak to umí a přesto se vlezou, nikdo nikoho neomezuje.
A úspěšnost sportovců golf a sjezdové lyžování tak tam golf opět prohrává. Tak kde je chyba?
1. Sjezdování nebylo „buržoazní sport” a komošům nevadil, takže jeho rozvoj srovnávat s golfem, který byl více méně v „ilegalitě” už jenom z toho důvodu, že prakticky nedalo koupit vybavení je mimo mísu. Tenis měl štěstí, že se objevil Kodeš a komouši zjistili, že mohou získat valuty, takže ho vzali „na milost”
2. Už ti to tu psal @mkopcak , že velká část provozovatelů hřišť žádnou „kartu” pro hru nevyžaduje, tak co tu pořád toto opakuješ jako kolovrátek. Apropo - co Lipiny, mohou tam hrát lidé bez „karty”?
3. Úspěšnost lyžování? Koho myslíš? Ledeckou? Bez výrazného talentu a hlavně finanční podpory rodiny, která jí umožní celoroční trénink, by to nešlo. O úspěšnosti sjezdového lyžování v ČR bych si dovolil psát, kdybychom měli několik závodnic a závodníků, kteří pravidelně bodují.
 
Upraveno:
Jelikož v LIPINÁCH je ve vedení člověk který byl a hrál ve světě golf zavedl totéž co jinde ve vyspělém světě ano i mistrovské hřiště je free a nikdo po tom co zaplatí fee nevyžaduje povolení ke hře.
Nevím , ale hřiště ŠILHEŘOVICE bylo postaveno za bývalého režimu.
A vidím, že tady máte strašně krátkou paměť a jména jako SOCHOR , Zeman , Charvátová ,Záhrobská , Bank,...
vám asi nejsou po vůli. A dokonce i Team LEDECKÁ se přeli o dotace od státu.
Když si tady pročtete příspěvky kolik aktivních golfistů má a aktivně ližuje a to procento bude docela veliké , bylo by úsměvné totéž udělat na lyžařském fóru , jestli by procento bylo obdobné , o čemž nejsem přesvědčen.
Jestli je tady aktivně golf cca 30 let je s podivem , že nezdomácněl jako lyžování a tenis , lyžování jsem uvedl proto, že je to nákladově shodný sport a rodiny, které nejsou aktivní lyžaři jezdí na namkladné lyžařské dovolené, kde jsou schopni utratit x tisíců a u golfu něco takového NEEXISTUJE, aby neaktivní golfové rodiny je-li na takovou dovolenou.
Myslím si , že jediný tady @mkopcak by toto uvítal, kdyby ho toto štěstí potkalo a celou sezonu měl narváno a lidé by bydleli a ještě k tomu platili fee jak to existuje u lyžování.
 
A vidím, že tady máte strašně krátkou paměť a jména jako SOCHOR , Zeman , Charvátová ,Záhrobská , Bank,...
Charvátová - v podstatě jeden povedený závod na olympiádě.
Záhrobská - ano, ta pravidelně bodovala.
Zbytek jmenovaných - pokud bych to přirovnal ke golfu, tak na úrovni „Challenge tour”.
Kauza Ledecká - vyhledej si sám, jak to bylo a jak se Lyžařský svaz (tedy hlavně bafuňáři) chtěli na jejím úspěchu přiživit.

Šilheřovice - kolik dalších hřišt komouši (nemyslím ty převlečený po r.1990) postavili?
Holt golf se nehodil do „konceptu” odborářské rekreace. Koumouši věděli, že „plebs” potřebuje „chléb a hry” - takže v létě „k Mácháči”, v zimě na hory. Krásně to dokumentují agitační filmy „Dovolená s Andělem” a „Anděl na horách”.

Ostatní tvé stále se opakujíci se výplody už nemá cenu komentovat.
 
Charvátová - v podstatě jeden povedený závod na olympiádě.
Záhrobská - ano, ta pravidelně bodovala.
Zbytek jmenovaných - pokud bych to přirovnal ke golfu, tak na úrovni „Challenge tour”.
Kauza Ledecká - vyhledej si sám, jak to bylo a jak se Lyžařský svaz (tedy hlavně bafuňáři) chtěli na jejím úspěchu přiživit.

Šilheřovice - kolik dalších hřišt komouši (nemyslím ty převlečený po r.1990) postavili?
Holt golf se nehodil do „konceptu” odborářské rekreace. Koumouši věděli, že „plebs” potřebuje „chléb a hry” - takže v létě „k Mácháči”, v zimě na hory. Krásně to dokumentují agitační filmy „Dovolená s Andělem” a „Anděl na horách”.

Ostatní tvé stále se opakujíci se výplody už nemá cenu komentovat.
-Jen doplním, že v roce 1989 bylo v Česku 8 hřišť. Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Šilheřovice, Motol, Svratka, Líšnice, Poděbrady a Semily. Jen Poděbrady ( jako devítka) a Šilheřovice ( postavila NHKG) vznikly za 41 let komunismu. V roce 89 bylo jen cca 1000 golfistů
- Záhrobská byla individuálním projektem svého despotického otce. Se svazem bojovali obdobně jako Ledečtí.
 
Varování.
Zbytek jmenovaných - pokud bych to přirovnal ke golfu, tak na úrovni „Challenge tour”
Jestli zbytek je tak na úrovni” CHALLENGE TOUR “ , tak potom na jaké úrovni jsou tvé reakce, když “ Bobas” byl:

Občas ho potkáte, jak si to sviští na lyžích po černých sjezdovkách v Krkonoších. Co na tom, že loni oslavil šedesátiny. Bohumír Zeman nezapře velkou duši sportovce. Bojoval na dvou olympiádách, vyhrál slavný Hahnenkamm a byl kousek od světové medaile.
Zdroj: https://www.denik.cz/zoh-2018/prukopnik-s-kabinkou-zeman-musel-skoncit-20180219.html”
a ostatní lyžaři obdobně, nesnižuj jejich dosažené výsledky, protože ty byly na světové úrovni.
Ovšem , jakou TOUR hrají pravidelně dnešní golfisté , světovou TOUR , evropskou?? Myslím si, že dosažené výsledky mnou uváděných lyžařů , na Olympiádách a světových pohárech budou dosahovat golfisté asi “ JINDY”.
 
Jestli zbytek je tak na úrovni” CHALLENGE TOUR “ , tak potom na jaké úrovni jsou tvé reakce, když “ Bobas” byl:

Občas ho potkáte, jak si to sviští na lyžích po černých sjezdovkách v Krkonoších. Co na tom, že loni oslavil šedesátiny. Bohumír Zeman nezapře velkou duši sportovce. Bojoval na dvou olympiádách, vyhrál slavný Hahnenkamm a byl kousek od světové medaile.
Zdroj: https://www.denik.cz/zoh-2018/prukopnik-s-kabinkou-zeman-musel-skoncit-20180219.html”
a ostatní lyžaři obdobně, nesnižuj jejich dosažené výsledky, protože ty byly na světové úrovni.
Ovšem , jakou TOUR hrají pravidelně dnešní golfisté , světovou TOUR , evropskou?? Myslím si, že dosažené výsledky mnou uváděných lyžařů , na Olympiádách a světových pohárech budou dosahovat golfisté asi “ JINDY”.

Admin note: Konec této diskuse, to sem už nepatří, viz Pravidla. Uděleno varování. Držme se nadále tématu a to je Amatersky status od roku 2022 a jeho změna.
 
Upraveno:
Jak je napsáno, je to materiál k diskuzi (jako byla nová pravidla), třeba bude dost reakcí vedoucích nakonec k zrušení dělení golfistů na amatéry a neamatéry.
Do 1.ledna 2022 je ještě času dost 🤭
 
Jak je napsáno, je to materiál k diskuzi (jako byla nová pravidla), třeba bude dost reakcí vedoucích nakonec k zrušení dělení golfistů na amatéry a neamatéry.
Do 1.ledna 2022 je ještě času dost 🤭

Nejprve jsem doufal, že konečně zhyne poslední dinosaurus ve světě sportu, nesmyslné dělení na PRO – AM. Bohužel to vypadá, že „vrchnost“ pouze vymění dinosaura za mamuta. Maličko jsem se problematice věnoval, překvapilo mne, že již slavný baron de Coubertin vlastně nebyl nějaký velký příznivce tohoto rozdělení. Dovlekli jej k němu slavní Britové, kteří „sportovali“ pod svými rodovými sídly. Kdo vzal za výkon jen šiling, propadl peklu. V propagaci této pomatené tradice pak násilím pokračoval především šílený miliardář, dlouholetý předseda olympijského výboru Avery Brundage, který byl schopen vyloučit rakouské lyžaře z olympijských her za malou nálepku. Naštěstí do toho hodil vidle Samaranch a tyto nesmysly zrušil. Chvíli odolávali cyklisti, ale cca před 30 lety to zabalili. Bohužel vidle nedoletěly do kolébky golfu, takže tu máme nesmyslné dělení dodnes. Snad to bude jen „dočasně“ a za 21 let odjedou sovětská vojska (pardon, amatérský status) do Moskvy (tam jej ale rozhodně nebudou chtít).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom