Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Amatérský status od roku 2022

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
 
Určitě je to krok správným směrem, nicméně ten krok mohl být větší. Pokud návrh v této podobě projde, tak to bude nevyužitá šance k „revoluci”.

Podle mne by se nic nestalo, kdyby prostě a jednoduše žádný amatérský či neamatérský status neexistoval.
 
Myslím, že už takto jak je to navržené, nebude mít amatérský statut smysl. Pomocí sponzorské smlouvy se vyřeší vše. Byt v Hodkovičkách, auto k dispozici zdarma, doučování, telefon s neomezeným tarifem... tak k čemu pak vážně je? Kdyby se hlasovalo, tak jsem pro zrušení
 
---
Předseda Komise pro amatérský status ČGF Luboš Klikar: „Pro další rozvoj golfu u nás bude významné zejména odstranění restrikcí ve financování kariéry elitních amatérských hráčů. Pokud se během projednávání návrhů v tomto roce nestane nic neočekávaného, kdokoliv bude moci amatérskému hráči pomoci s úhradou jeho golfových nákladů. Amatérům už nebude zapovězena reklama, marketing a sponzoři, jak tomu je dnes. Třešničkou na dortu – kromě jiného – bude i zkrácení či úplné odstranění čekacích lhůt při žádostech o reamaterizaci.“
---


Už ta první věta sama o sobě je s ohledem na amatérské pojetí taková divná: "významné zejména odstranění restrikcí ve financování kariéry elitních amatérských hráčů". Kdyby tam alespon nebylo vypíchnuto to slovíčko "elitních". :) Asi je to ale praktické odstranění něčeho, co se stejně dělo. Nikdy se nedá prokázat, jestli nové hole hráč/díte dostal, nebo koupil, případně jestli má nějaké lekce někde, které platí někdo jiný atp. Ale asi se za sponzoring schová, jak říká @Vorel, ve výsledku mnohé. Přijde mi to jako evoluční krok, aby se uchovalo konzervativní dělení "Pro vs AM", ale přitom se vlk nažere a koza zůstane celá. Tzn. na venek stejné vizitky, uvnitř umožněno prakticky beztrestně jejich obcházení.

Zajímavé mi ale přijde, že by dle tohoto prvního návrhu mohlo jít beztrestně udělovat i přijímat i čistě finanční ceny až do výše 750 USD. Tzn cca aktuálně 16.000 Kč. :) To by turnaje zatraktivnit zatraceně pro mnohé mohlo.
 
Upraveno:
Zajímavé mi ale přijde, že by dle tohoto prvního návrhu mohlo jít beztrestně udělovat i přijímat i čistě finanční ceny až do výše 750 USD. Tzn cca aktuálně 16.000 Kč. :) To by turnaje zatraktivnit zatraceně pro mnohé mohlo.

To bylo prvni, nad cim jsem zacal premyslet - jaky je pomer lidi, co budou chtit ceny vymenit za penize. Osobne si umim predstavit nejakou HCP tour, kterou hraje cca 10-20 hracu, ze ji zacnou hrat o vlozene startovne.

Ale ja 90% zajimavych cen do turnaju barteruju. Predstava, ze bych je vymenil za financni plneni v odpovidajici vysi je nerealna...
 
Upraveno moderátorem:
---
Předseda Komise pro amatérský status ČGF Luboš Klikar: „Pro další rozvoj golfu u nás bude významné zejména odstranění restrikcí ve financování kariéry elitních amatérských hráčů. Pokud se během projednávání návrhů v tomto roce nestane nic neočekávaného, kdokoliv bude moci amatérskému hráči pomoci s úhradou jeho golfových nákladů. Amatérům už nebude zapovězena reklama, marketing a sponzoři, jak tomu je dnes. Třešničkou na dortu – kromě jiného – bude i zkrácení či úplné odstranění čekacích lhůt při žádostech o reamaterizaci.“
---


Už ta první věta sama o sobě je s ohledem na amatérské pojetí taková divná: "významné zejména odstranění restrikcí ve financování kariéry elitních amatérských hráčů". Kdyby tam alespon nebylo vypíchnuto to slovíčko "elitních". :) Asi je to ale praktické odstranění něčeho, co se stejně dělo. Nikdy se nedá prokázat, jestli nové hole hráč/díte dostal, nebo koupil, případně jestli má nějaké lekce někde, které platí někdo jiný atp. Ale asi se za sponzoring schová, jak říká @Vorel, ve výsledku mnohé. Přijde mi to jako evoluční krok, aby se uchovalo konzervativní dělení "Pro vs AM", ale přitom se vlk nažere a koza zůstane celá. Tzn. na venek stejné vizitky, uvnitř umožněno prakticky beztrestně jejich obcházení.

Zajímavé mi ale přijde, že by dle tohoto prvního návrhu mohlo jít beztrestně udělovat i přijímat i čistě finanční ceny až do výše 750 USD. Tzn cca aktuálně 16.000 Kč. :) To by turnaje zatraktivnit zatraceně pro mnohé mohlo.
Trochu se obávám, že zvýšené prize money s sebou na takový turnaj přivede i více podvodníků :sleep: Už takhle stojí někomu "víno z Lidlu" za to, si skóre "lehce" upravovat.
 
Trochu se obávám, že zvýšené prize money s sebou na takový turnaj přivede i více podvodníků :sleep: Už takhle stojí někomu "víno z Lidlu" za to, si skóre "lehce" upravovat.
Nezbude nic jiného než to hlídat a nezavírat před tím oči. S tím by pak ale zase musela skočit možnost fligtů na přání, aby měl kdo hlídat ...
 
Nezbude nic jiného než to hlídat a nezavírat před tím oči. S tím by pak ale zase musela skočit možnost fligtů na přání, aby měl kdo hlídat ...
Nebo prostě na turnaje, kde se bude hrát „o prachy” nechodit 😉
 
No varianta, že na turnaj přijdou jen podvodníci, protože nám "ostatním" to za to nestojí, by mohla přivést na svět úplně nový sport:) Už vidím, jak by to Alan Babický barvitě komentoval:D
 
No varianta, že na turnaj přijdou jen podvodníci, protože nám "ostatním" to za to nestojí, by mohla přivést na svět úplně nový sport:) Už vidím, jak by to Alan Babický barvitě komentoval:D
Alan Babický: „A na prvním týčku vidíme hvězdný tročlenný flajt. Jako první bude odpalovat Andrej Babiš, poté Roman Prymula a jako poslední Jan Hamáček. Máme tu i tipovací soutěž TipSportu na to, kdo vysaje ze státního rozpočtu nejvíce peněz. Kurzy jsou následující AB 1:1,01 RP 1:3 JH 1:5. Celková částka dotací pro dnešní turnaj je 500 miliard Kč.”
 
Alan Babický: „A na prvním týčku vidíme hvězdný tročlenný flajt. Jako první bude odpalovat Andrej Babiš, poté Roman Prymula a jako poslední Jan Hamáček. Máme tu i tipovací soutěž TipSportu na to, kdo vysaje ze státního rozpočtu nejvíce peněz. Kurzy jsou následující AB 1:1,01 RP 1:3 JH 1:5. Celková částka dotací pro dnešní turnaj je 500 miliard Kč.”
Pravda, že tyhle tři Mirky Dušíny bych chtěl vidět hrát pospolu:D
 
Pravda, že tyhle tři Mirky Dušíny bych chtěl vidět hrát pospolu:D
Já asi ne 🤮
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
k cenám do soutěží.: už dnes jsou ceny na turnajích často vyšší než budoucí limit 750 USD, ve formě kávovarů, vozíků či dokonce "golfových dovolených" pro dva. A druhá věc, když se ceny často bártrují, nemyslím si (ale třeba se mýlím) že jen díky tomu že se zvedne limit se automaticky pohrnou dárci s vyššími/lepšími cenami.
ad ti amatérští golfisté: věřím, že dnešní amatéři, kteří hrají za kluby, často mají zdarma přístup na hřiště a tréninkové plochy od klubu. Což je vlastně forma sponzoringu, která je zakázána... ale skrytá. Nebo ne?
takže z mého pohledu je to jen legalizace stávajcího stavu :rolleyes:
 
ad ti amatérští golfisté: věřím, že dnešní amatéři, kteří hrají za kluby, často mají zdarma přístup na hřiště a tréninkové plochy od klubu. Což je vlastně forma sponzoringu, která je zakázána... ale skrytá. Nebo ne?
takže z mého pohledu je to jen legalizace stávajcího stavu :rolleyes:
Pokud jde všechno přes klub, tak je to z dnešního pohledu amat. statusu OK (pokud se tedy nepletu).
 
k cenám do soutěží.: už dnes jsou ceny na turnajích často vyšší než budoucí limit 750 USD, ve formě kávovarů, vozíků či dokonce "golfových dovolených" pro dva.

To máš pravdu. Ale byť třeba o peníze já osobně nehraju rád, tak vnímám rozdíl v tom, jestli bych vyhrál 10.000 keš, nebo kávovar + sadu nádobí, kterou nechci ve stejné "ceníkové" ceně nebo voucher na druhý konec světa, kam jít hrát nechci. To první je pro mě mnohem lákavější, než přebytečné krámy, a výprodejové bagy/vozíky, které se nedaří prodat. Jinak s tebou souhlasím, ale to, že se (pokud se) povolí ofiko ceny v penězích, bude mít dle mého velký vliv a určitě se to promítne dříve nebo později. Jak říkal @mkopcak , třeba 100 Kč vklad i na malé turnaje, na konci si vítěz odnese třeba 800, druhý 500, třetí 300. Jako mně to přijde poměrně atraktivní. Protože jsem ale duše citlivá, tak asi bych to nervama nevydržel.

Podle mého ty prachy v čistém jsou velmi významná změna - kdy, pokud to tak skutečně bude, pak už ten amaterský status nechápu vůbec.
 
Upraveno:
Jsem zvedav, jaky to bude mit dopad na amaterske turnaje, zejmena ty pro vyssi spolecnost, kde se zarucene o tyto penize hrat bude, kazdy bude vymerovat i 10cm putt a zabratne tempo 6h se zmeni na 7h
 
k cenám do soutěží.: už dnes jsou ceny na turnajích často vyšší než budoucí limit 750 USD, ve formě kávovarů, vozíků či dokonce "golfových dovolených" pro dva. A druhá věc, když se ceny často bártrují, nemyslím si (ale třeba se mýlím) že jen díky tomu že se zvedne limit se automaticky pohrnou dárci s vyššími/lepšími cenami.
ad ti amatérští golfisté: věřím, že dnešní amatéři, kteří hrají za kluby, často mají zdarma přístup na hřiště a tréninkové plochy od klubu. Což je vlastně forma sponzoringu, která je zakázána... ale skrytá. Nebo ne?
takže z mého pohledu je to jen legalizace stávajcího stavu :rolleyes:

Pokud jsou nyní ceny vyšší než 750 dolarů, porušuje se tím amatérský status, protože nynější limit je 500 liber, což je hodně podobná suma. Problémem současného systému je jeho přílišná složitost a to, že se nedá v podstatě rozumně aplikovat. Pokud by se uplatňovat opravdu striktně, snad nikdo ten status nemá. Je tam asi milion drobných niancí, kterou porušil nevědomky snad každý z nás. Nicméně nechat hrát turnaje o peníze mi nepřijde jako dobrý nápad. Snad, pokud by se hrálo bez volby flightů a bez vyrovnání. Jinak turnaj o peníze s vyrovnáním a ještě v Česku, to je tak námět na hodně černou komedii typu Sbal prachy a vypadni...
 
já vám nevím, ale jak jsem starý, tak jsem nainví ..... tak nějak naivně si myslím, že většina hraje pro radost. A ta menšina co si sem tam upíše ránu nebo chybně dropne, to dle mého vnímání světa dělá kvůli vlastnímu pocitu, egu a podobným pohnůtkám ....

chce se mi věřit, že se to o moc nezmění ve chvíli, kdy se místo o míčky a skleněnou mísu bude hrát o pár peněz. (ale možná to je tím, že vlastně nechodím na turnaje o zájezdy a zlaté cihly .-)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom