Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Amatérský status - ceny v turnajích

Pokud je golf OLYMPIJSKÝM sportem a tam spolu soupeří pouze soupeři a ti se nevymezují na amatéry a profesionály , proč by potom golf mél mít kategorii AMATÉR ?

Jen jsem konstatoval, že rušit jakékoliv pravidlo pomocí referenda není rozumné. Mně by v zásadě nevadilo zrušení amatérského statusu i když mi samotná myšlenka omezení výše cen přijde docela rozumná. Fakt má někdo potřebu vyhrávat drahé ceny ? Běžný amatérský turnaj v podstatě nelze uspořádat tak, aby bez jakýchkoliv pochyb vyhrál ten nejlepší. Navíc ty turnaje s největšími cenami jsou z hlediska pravidel vůbec ty nejhorší již nyní... Začíná to tím, že jsou často flighty na přání, hráči pravidla porušují ať už vědomě nebo nevědomě neznalostí... Mimochodem hrát s parťákem o peníze zakázané není. Proč asi ? No myslím, že , proto ohlídat si pravidla ( nebo si hrát dle svých ) v pár lidech, kteří jdou spolu, možné je.
Mně by se líbila nějaká modifikace statusu, která by jej zjednodušila a umožňovala podporu talentů tak, aby to nebylo na hraně, či za hranou pravidla, jak je tomu dnes. Nějaké omezení výher bych klidně nechal, nejsem zvědavý na závistivé rozbory po turnaji na téma, kdo (ne)právem bral cenu.
 
Mně by se líbila nějaká modifikace statusu, která by jej zjednodušila a umožňovala podporu talentů tak, aby to nebylo na hraně, či za hranou pravidla, jak je tomu dnes
Právě na toto “ožehavé “ téma jsem hovořil s nadějí , která vyrůstala u nás GRL a nyní startuje v Polsku. Jeho rodiče hovořili o skutečné podpoře mladých v PL a to nejen v golfu.
X- krát jsem tu zmiňoval, že je potřeba oddělit sport do dorostu od soukromého sektoru a ponechat ho na školství , k tomu ovšem pouze v golfu chybi sportoviště.
 
X- krát jsem tu zmiňoval, že je potřeba oddělit sport do dorostu od soukromého sektoru a ponechat ho na školství , k tomu ovšem pouze v golfu chybi sportoviště.

A y-krát ti bylo oponováno spoustou argumentů, které nadále ignoruješ...
 
... a ponechat ho na školství , k tomu ovšem pouze v golfu chybi sportoviště.
Evidentně nemáš zkušenosti s naším školstvím (a tím nemyslím jednotlivé školy nebo kantory).

Ad „chybějící” golfová hřiště
Německo 727 / 82.9 mil obyvatel
Francie 500 / 67.2 mil obyvatel
Rakousko 160 / 8.9 mil obyvatel
ČR 100+ / 10.5 mil obyvatel

Takže hřišť máme na evropské poměry dost.
I z tohoto pohledu je výstavba „vesnických devitek” zcela mimo ekonomickou realitu - nikdo na jejich výstavbu a provoz finance nedá.
Ostatně spousta měst a obcí má problém udržet v provozuschopném stavu fotbalová hřiště - a zde jsou náklady neporovnatelně nižší.
 
Já bych omezení (finanční strop) na přímé ceny za turnaje u amatérů ponechal. Minimálně formální. Pořád si myslím, že amaterský golf je především pokořit sebe sama. Hrát nejlépe proto sobě, než ostatním - což je jakoby za třešnička navíc. Dokud s každým flajtem nebude chodit rozhodčí, po zkušenostech s mnoha turnaji prostě nemám tu důvěru, že by se nepodvádělo. Ať už sofistikovaně a cíleně, nebo jen z neznalosti pravidel (a to bohužel ne jen na úrovni začátečníků) - a pak to nejsou rovné podmínky, když někdo důsledně dodržuje vše a někdo ne.
 
Samozřejmě, že "golfové referendum" o amatérském statusu je totální pitomost. Když pominu, že není v podstatě reálně technicky realizovatelné, tak nechat hlasovat o nějakém pravidlu a amatérský status je součást golfových pravidel, nedává smysl. Ti "bafuňáři" mají o problematice daleko větší přehled než běžný golfista a určitě vidí i kontext, který my nevidíme. Teď by se referendem zcela jistě zrušil amatérský status. Které neoblíbené pravidlo by se zrušilo příště, kdyby se o tom rozhodovali totální laici ?
Tvou jistotu bych chtěl pro své názory mít. Nebo spíš ne, protože to zavání absolutní arogancí. Leč pravdu nemáš. Argumentuješ odkazem na pochybnost úprav pravidel skrze referendum, ale evidentně netušíš, že dávno před loňskou velkou změnou pravidel proběhla celosvětové anketa mezi golfisty, z níž vzešly některé ze změn.
 
Tvou jistotu bych chtěl pro své názory mít. Nebo spíš ne, protože to zavání absolutní arogancí. Leč pravdu nemáš. Argumentuješ odkazem na pochybnost úprav pravidel skrze referendum, ale evidentně netušíš, že dávno před loňskou velkou změnou pravidel proběhla celosvětové anketa mezi golfisty, z níž vzešly některé ze změn.
Nevím jestli si to dobře pamatuji, ale to „referendum” (či spíše anketa) byla ke konkrétním navrženým úpravám pravidel.
Nebylo to o tom „co by se vám líbilo” ale o tom „co tomu říkáte”.
A jak už i tu kdysi zaznělo - o úpravě „amatérského statusu” USGA a R&A uvažují a případnou změnu připravují do další edice pravidel.
Jinak technicky vzato - anketa a referendum jsou „trošku” odlišné věci.
 
Tvou jistotu bych chtěl pro své názory mít. Nebo spíš ne, protože to zavání absolutní arogancí. Leč pravdu nemáš. Argumentuješ odkazem na pochybnost úprav pravidel skrze referendum, ale evidentně netušíš, že dávno před loňskou velkou změnou pravidel proběhla celosvětové anketa mezi golfisty, z níž vzešly některé ze změn.

1. Jak už píše @Mirek_62, je přeci obrovský rozdíl mezi anketou (vyjádření názoru bez ohledu na důsledky) a referendem (musíš s výsledkem žít). Přesně jak píše @wasp - 99% hráčů se v problematice komplexnosti golfových pravidel a hry orientuje velmi povrchně nebo vůbec a mají rozhodnout? Z podobných důvodů jsem třeba já osobně proti referendům o vstupu do EU, o rušení jaderné energie,...

2. Tvá zmiňovaná anketa proběhla mezi golfovými činovníky i na Amatérský statut a vím to, protože jsem ji sám vyplňoval!

3. @wasp tu opakovaně prokázal, že ač ostřejší tužka, tak v českém golfu a v pravidlech, se orientuje zatraceně dobře!
 
V novinkách na ČGF si v dnešním článku můžete mimo jiné přečíst:

...
Třídenní turnaje Czech Open Golf Tour budou vypsány pro 120 mužů, kteří budou hrát o dotaci ve výši do 10.000 eur. Výhry si rozdělí jen hráči v TOP 10 v neredukovaném pořadí včetně amatérů. Letos na finanční výhry dosáhnou jen profesionálové, ale po změně Pravidel amatérského statusu, který se připravuje od 1. ledna 2022, série bude mít možnost až do výše schváleného finančního limitu (zřejmě 750 amerických dolarů) vyplatit výhry i amatérským hráčům.
...


Celý článek na webu ČGF.
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
V novinkách na ČGF si v dnešním článku můžete mimo jiné přečíst:

...
Třídenní turnaje Czech Open Golf Tour budou vypsány pro 120 mužů, kteří budou hrát o dotaci ve výši do 10.000 eur. Výhry si rozdělí jen hráči v TOP 10 v neredukovaném pořadí včetně amatérů. Letos na finanční výhry dosáhnou jen profesionálové, ale po změně Pravidel amatérského statusu, který se připravuje od 1. ledna 2022, série bude mít možnost až do výše schváleného finančního limitu (zřejmě 750 amerických dolarů) vyplatit výhry i amatérským hráčům.
...


Celý článek na webu ČGF.
Těch 750 dolarů pro amatéra ve férovém turnaji na rány bez vyrovnání, to mi osobně nevadí. Ale to, aby se kategorie midů hrála již od 25 let, tak to musel vymyslet úplný idiot, který si asi popletl golf s gymnastikou. Cgf změnu sice nevymyslela, ale podle mne na ni neměla pro své domácí soutěže přistupovat. Federační sportovně technická komise měla o tom nechat hlasovat regionální STK a ne za ně rozhodnout od stolu bez hlasování ( o všech ostatních věcech z článku nyní regiony hlasují)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom