Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Amatérské vs profesionální patování

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Dnes při přenosu Dubai Desert Classic na GolfChanelu při patování borců komentátor p. Uhlík několikrát zmínil problém patování amaterského versus profesionální. Jestli jsem pochopil správně, tak když patujete jako amatér a netrefíte, tak se míček "otře" o okraj jamky bližší k hráči. Pokud profesionálně a netrefíte - tak o ten vzdálenější (vnější), Pochopil jsem to správně? Případně v čem je v tom ten rozdíl zrovna mezi amatéry a profesionály, v čem je platný zrovna tento příměr?

Nebo jsem to pochopil blbě?
 
Upraveno:
Dnes při přenosu Dubai Desert Classic při patování p. Uhlík několikrát zmínil problém patování amaterského versus profesionální. Jestli jsem pochopil správně, tak když patujete jako amatér a netrefíte, tak se míček "otře" o okraj jamky bližší k hráči. Pokud profesionálně a netrefíte - tak o ten vzdálenější (vnější), Pochopil jsem to správně? Případně v čem je v tom ten rozdíl zrovna mezi amatéry a profesionály, v čem je platný zrovna tento příměr?

Nebo jsem to pochopil blbě?
Trošku tě poopravím - amatér míjí „pod jamkou”, profík „nad jamkou”.

A rozdíl? Pokud míjíš nad jamkou, tak jsi dal míčku šanci do jamky spadnout. 😉
 
A rozdíl? Pokud míjíš nad jamkou, tak jsi dal míčku šanci do jamky spadnout. 😉

No, ale to přece záleží na trajektorii míče, jak běží po grýnu, ne? Resp. když běží do "hooku" (je to divný popisovat takhle míč na grýnu, ale asi rozumíš, jak to myslím). Když by běžel po "fade" tak to tvé vysvětlení je přesně obráceně?
 
Takže na vysvětlenou -
1. míček točí doleva a mine jamku pod levým okrajem - je pod jamkou
2. míček točí doleva a mine jamku nad pravým okrajem - je nad jamkou
3. míček točí doprava a mine jamku pod pravým okrajem - je pod jamkou
4. míček točí doprava a mine jamku nad levým okrajem - je nad jamkou

Už je to jasné 😉
 
@JardaK a @Mirek_62 - už jasné. Jardovi vysvětlení "před" a "za" je pro mě pochopitelnější, ale když jsem si nakreslil to, co říká Mirek, tak je to to samé. Ještě přidám x a y a jsem doma. Holt neděle... :)

Díky za vysvětlení oběma. :up:
 
@JardaK a @Mirek_62 - už jasné. Jardovi vysvětlení "před" a "za" je pro mě pochopitelnější, ale když jsem si nakreslil to, co říká Mirek, tak je to to samé. Ještě přidám x a y a jsem doma. Holt neděle... :)

Díky za vysvětlení oběma. :up:
Ono to označení „pod” a „nad” je i logické, protože vychází z bočního sklonu grýnu v okolí jamky. Samozřejmě i s ohledem na dráhu a délku patu.

Jinak s tím amatérským a profi míjením jamky je to obdobné jako s délkou patu, nedohraný (krátký) pat je také považován za amatérskou chybu.
Prostě „nedáš míčku při patu šanci” tak jsi „amatér” 😉
 
Ono to označení „pod” a „nad” je i logické, protože vychází z bočního sklonu grýnu v okolí jamky. Samozřejmě i s ohledem na dráhu a délku patu.

Jinak s tím amatérským a profi míjením jamky je to obdobné jako s délkou patu, nedohraný (krátký) pat je také považován za amatérskou chybu.
Prostě „nedáš míčku při patu šanci” tak jsi „amatér” 😉
Podle toho jsem amatér/profík zhruba půl na půl. Akorát co se týče placení bohužel amatér ze 100%.
 
osobně jsem tohle vysvětlení slyšel na greenu od Davida Leadbettera - driloval nás asi 10m pat s breakem (šlo o to jen poslat to na tu profesionální stranu, abychom dali míčku šanci tam spadnout) - kolega to zkusil nejmíň 10x a vždycky nad, David mu trpělivě opakoval, že to má hrát nad ne pod, no a asi 11. nebo 12 pokus dal rovnou do jamky
 
My říkáme že profíci míjejí jamku vrchem
 
taky mě to zaujalo.
vysvětlení? je to pouze "statistika". amatér většinou dá míčku malou rychlost a break způsobí že míček mine "pod" jamkou. což asi nevylučuje, že se najdou šílenci, kterým to lítá bez jakékoliv logiky
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom