Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Aleš versus Phil aneb Tap.in 10 a míč na cestě.

Jerry

Guru fóra
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
15 +-
Dnes jsem sledoval 2.kolo turnaje PGA. Na 17. jamce po drive Mickeksona zůstal míček úplně na levém okraji asfaltové cesty. Hned za cestou prudký svah nahoru se "špenátem". Poučen od ČGF jsem si říkal : "No to jsem zvědav, jak si s tím poradí". Poradil si jednoduše. S potvrzením od rozhodčího si dropnul na pravo od cesty pěkně na rovince v pohodovém rafu. A to ještě dropnul dvakrát na hrbolek těsně vedle cesty, takže se míč vždy odrazil mimo natýčkovanou oblast a on si pak míček zlehoulinka položil na ten drn. Poraďte znalci. V čem se prosím lišila posice Alešova a Philova míčku, že řešení bylo naprosto odlišné?
 
Upraveno:
Koukal jsem na to taky a mám pocit, že jsem zaslechl jak argumentuje tím, že ta rovnější část toho svahu je ještě součástí cesty asi nějaké koleje a pokud by jako levák stál tak aby mu ta část nepřekážela, byl by dál než to místo vpravo od cesty kde dropoval.
 
Asi to je to pravidlo gumového metru výkladu pravidel. V PGA se asi může z cesty dropovat na cestu/ součást cesty.
Takhle v přímém přenosu a odlišně vyloženo oproti pravidel.
 
Můžete to prosím někdo zkráceně přeložit pro nás co se ještě povinně učili rusky?

V podstatě jak píše @HonzaS, vlevo byla ještě půda v opravě, takže nejblíž to měl doprava.
 
Koukal jsem na to taky a mám pocit, že jsem zaslechl jak argumentuje tím, že ta rovnější část toho svahu je ještě součástí cesty asi nějaké koleje a pokud by jako levák stál tak aby mu ta část nepřekážela, byl by dál než to místo vpravo od cesty kde dropoval.
Koukal jsem též a viděl jsem tam vlevo nějakou čáru na trávě cca rovnoběžnou s asfaltovou cestou. Myslel jsem, že je to už aut.....ale Phil pak šel hledat místo úlevy kousek za ní, a tak jediný vysvětlení bylo půda v opravě.....což se i potvrdilo.
 
jako levoruký hráč to měl nejblíže doprava
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom