Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Aleš Lamka v Beřovicích

Hlavně tímhle způsobem si myslím, že lze oslovit mnohem více lidí a navíc tam jsou vidět i ty zaklády, takže si každý dokáže udělat nějaký obrázek o tom, jak ten golf v začátcích vypadá. Jen by mě zajímalo, jestli je to iniciativa Beřovic nebo Lamky.
 
Tak jsem to prohlédl,Aleše znám z pár desetiminutových fitness videí,které jsem před časem zhlédl na youtube.
Jestliže to bylo jeho první seznámení s golfem,tak to zvládl velmi dobře a jistě se dá předpokládat,že tato osvěta pronikne
do jiných zájmových skupin,které by o golf těžko zavadily.Jediné co mě trochu mrzí,je to,že když se rozhodly pro celkem dlouhou
stopáž videa,tak že si nemohl alespoň zkusit pocitově hůl na levou stranu.Přeci jen byly to jeho první údery a několikrát tam zmínil
to,že hokej hraje nalevo.Tady se mnou většina nebude asi souhlasit,ale v golfu je jedna z nejdůležitějších věcí svalová paměť,která
zajistí po správně vedeném protrénování,že se golfista nemusí soustředit na těch milion detailů,které tady většina začínajících hráčů
ve svých příspěvcích zmiňuje.Jen tak zkusmo,bych u tohoto jistě zdatně trénovaného sportovce,využil jeho vyzkoušené rotace těla na levou stranu,a tím by zůstal daleko stabilnější v golfovém postoji.Než jak tam několikrát předvedl skoro piruetu při dokončení švihu na
pravou stranu.Ale jsem rád,když vidím sportovně založeného a dostatečne tréningem zkoncentrovaného jedince(např.Šebrle),jak najde
v golfu zalíbení.Nic proti veřejně známým celebritám a podobným, u nich mi trochu chybí takový poctivý přistup.Celkově dávám:up:;)
 
Tak jsem to prohlédl,Aleše znám z pár desetiminutových fitness videí,které jsem před časem zhlédl na youtube.
Jestliže to bylo jeho první seznámení s golfem,tak to zvládl velmi dobře a jistě se dá předpokládat,že tato osvěta pronikne
do jiných zájmových skupin,které by o golf těžko zavadily.Jediné co mě trochu mrzí,je to,že když se rozhodly pro celkem dlouhou
stopáž videa,tak že si nemohl alespoň zkusit pocitově hůl na levou stranu.Přeci jen byly to jeho první údery a několikrát tam zmínil
to,že hokej hraje nalevo.Tady se mnou většina nebude asi souhlasit,ale v golfu je jedna z nejdůležitějších věcí svalová paměť,která
zajistí po správně vedeném protrénování,že se golfista nemusí soustředit na těch milion detailů,které tady většina začínajících hráčů
ve svých příspěvcích zmiňuje.Jen tak zkusmo,bych u tohoto jistě zdatně trénovaného sportovce,využil jeho vyzkoušené rotace těla na levou stranu,a tím by zůstal daleko stabilnější v golfovém postoji.Než jak tam několikrát předvedl skoro piruetu při dokončení švihu na
pravou stranu.Ale jsem rád,když vidím sportovně založeného a dostatečne tréningem zkoncentrovaného jedince(např.Šebrle),jak najde
v golfu zalíbení.Nic proti veřejně známým celebritám a podobným, u nich mi trochu chybí takový poctivý přistup.Celkově dávám:up:;)
Dovolím si malou otázku, chceš aby se učil hrát golf, nebo hrál hokej (LH,RH)? Myslím si, že Kuba Maštalíř vedl trénink správně. Mně osobně ve videu trochu vadilo "entrée" buginy po hřišti tam a zpět, nepřišlo mi to moc o golfu, ale možná to dnešní mládež vyžaduje. Video jsem přeskakoval, máš pravdu, je moc dlouhé.
 
Jasně, nejsem cílová skupina, ale pro mne je zásadní ta délka - jakmile jsem zmerčil, že to má 41 minut, tak jsem to vypnul. Respektive dal jsem to na hromádku věcí, na které se podívám, až bude čas. Ta hromádka se v tuhle chvíli nevejde do jedné ze stodol co tu máme...
 
Přeci jen byly to jeho první údery a několikrát tam zmínil
to,že hokej hraje nalevo.
Prošel jsem stejným procesem, bohužel až za rok a půl golfu, takže kompletní výměna vybavení a nové trápení než si to trochu sedlo.. :D
Imho nikde tam není zmíněno jestli je levák nebo pravák, pouze na kterou stranu hraje hokej, a to není směroplatný..;)
 
Jasně, nejsem cílová skupina, ale pro mne je zásadní ta délka - jakmile jsem zmerčil, že to má 41 minut, tak jsem to vypnul. Respektive dal jsem to na hromádku věcí, na které se podívám, až bude čas. Ta hromádka se v tuhle chvíli nevejde do jedné ze stodol co tu máme...
To důležitý je tam asi tak deset minut...
 
To důležitý je tam asi tak deset minut...

O tom nepochybuju, že zbytek je vata. A věřím, že to má dobře odhadnutý pro svou cílovou skupinu. Já osobně bych si třeba zkusil ty videa rozdělit. Klidně to natočit v jeden den, ale rozdělit do 4-5 desetiminutovejch bloků...
 
Jediné co mě trochu mrzí,je to,že když se rozhodly pro celkem dlouhou
stopáž videa,tak že si nemohl alespoň zkusit pocitově hůl na levou stranu.Přeci jen byly to jeho první údery a několikrát tam zmínil
to,že hokej hraje nalevo.Tady se mnou většina nebude asi souhlasit,ale v golfu je jedna z nejdůležitějších věcí svalová paměť,která
zajistí po správně vedeném protrénování,že se golfista nemusí soustředit na těch milion detailů,které tady většina začínajících hráčů
ve svých příspěvcích zmiňuje.Jen tak zkusmo,bych u tohoto jistě zdatně trénovaného sportovce,využil jeho vyzkoušené rotace těla na levou stranu,a tím by zůstal daleko stabilnější v golfovém postoji.
„Golfový” úder v hokeji nemá s úderem v golfu prakticky nic společného (snad kromě názvu).
Já hrál hokej na levou stranu víc jak 25 let a golf pinkám napravo. Samozřejmě jsem zkusil i golf nalevo, jenže pokud jsem zaujmul správný golfový postoj a hlavně úchop hole, bylo to pro mě najednou víc nepřirozené, než napravo a trefit míček o dost těžší.
Přínos z hokeje pro hru golfu jsou obvykle silnější nohy (myslím svalovou sílu), lepší rotace trupu, přenos váhy z jedné nohy na druhou a zpět, vybudovaný smysl pro stabilitu a zejména dobrá koordinace oko-ruka.
Nevýhodou je naopak snaha hrát úder silově (hokejově), což byla i příčina piruet na videu.
 
Tak zkusím tímto příspěvkem odpovědět nebo doplnit původní okomentování vzniklého vlákna s videem,které jsem opravdu
prohlédl v celé délce 41minut a nepřeskakoval jsem.Vetšinou se snažím podívat na věci z té lepší stránky,tedy pochválit co je přínosné.
Taky jsem mohl napsat "Co to je za trotla,co jezdí jak šílenec na bugině po jedničce sem a tam,a dělá grimasy jak lovec Pampaliny".
Místo toho je v původním komentáři zdůrazněno,že je to jedinec s velmi sportovně vytrénovaným tělem,které nemá asi nikdo z nás,
a má velké zkušenosti z rozsahem svého pohybového aparátu(viz. vlákno o S.Býmovi-kondičním trenérovi).A tím,že jsem nepřeskakoval,
tak jsem i kromě filmařské vaty,zahlédl jak se pocitově staví na odpal(asi dvakrát,tam udělá rotaci na levou stranu a doplní to tím,že
takhle hrával hokej.Nikomu to přeci nenutím,ať si každý,a je to poslední dobou stále více patrné,najde švih,který mu bude vyhovovat.
A poslední dovětek je ten,že mě také překvapila ta délka videa,protože jeho treningová videa nebo videa zabývající se výživou fitness
sportovců jsou +/- desetiminutová.;)
 
„Golfový” úder v hokeji nemá s úderem v golfu prakticky nic společného (snad kromě názvu).
Já hrál hokej na levou stranu víc jak 25 let a golf pinkám napravo. Samozřejmě jsem zkusil i golf nalevo, jenže pokud jsem zaujmul správný golfový postoj a hlavně úchop hole, bylo to pro mě najednou víc nepřirozené, než napravo a trefit míček o dost těžší.
Přínos z hokeje pro hru golfu jsou obvykle silnější nohy (myslím svalovou sílu), lepší rotace trupu, přenos váhy z jedné nohy na druhou a zpět, vybudovaný smysl pro stabilitu a zejména dobrá koordinace oko-ruka.
Nevýhodou je naopak snaha hrát úder silově (hokejově), což byla i příčina piruet na videu.
Nechci,aby to vypadalo jako,že přirovnávám golf k hokeji,právě chci jen poukázat na stabilnější postoj v pevnějších nohách a tím,že
si už po sportovní stránce vyzkoušel další koordinační pohyby,tak by asi měl mít určitý cit pro sice nový,ale z jeho pohledu známý
rotační pohyb.Pro mnoho lidí,bez sportovní minulosti je tato rotace mírně nakloněného trupu dosti "nepřirozená" a proto se snaží hrát
golf jen pohybem rukou.
 
Nechci,aby to vypadalo jako,že přirovnávám golf k hokeji,právě chci jen poukázat na stabilnější postoj v pevnějších nohách a tím,že
si už po sportovní stránce vyzkoušel další koordinační pohyby,tak by asi měl mít určitý cit pro sice nový,ale z jeho pohledu známý
rotační pohyb.Pro mnoho lidí,bez sportovní minulosti je tato rotace mírně nakloněného trupu dosti "nepřirozená" a proto se snaží hrát
golf jen pohybem rukou.
Jenže golf není Martine jen o švihu, ale i o citu pro vzdálenost a směr. Na hřišti máš 18 grýnů, to znamená, pokud hraješ v regulaci, tak máš před sebou 36 ran patrem, aby jsi zahrál hřiště v paru. Zde už neřešíš "piruety", nýbrž cit pro vzdálenost.

Na kterou stranu hrát tedy řeší košík deset metrů od tebe a třeba deset míčů na každou stranu, tedy (LH,RH). Tento test si může udělat každý během deseti minut, a hned ví, která strana je správná. Pravidlo pro patování je stejné i pro čipování.​

Co to vlastně znamená, začnu hrát na stranu, kterou dokáži trefit košík. Budu mít relativně hned dobré patování a čipování, švih, každý kdo hraje golf se může nazývat švihem cca po 6 měsících pravidelného tréninku, teda za předpokladu, že zvolím vhodného trenéra a dám mu minimálně 12 měsíců šanci pracovat. Z mých zkušeností je to jediná cesta. Systém pokus omyl, nebo hledat v této hře chybu v trenérovi na začátku není správné.​
P. S. První deset míčů jsem dal jako hokejista RH samozřejmě nalevo...
 
Jenže golf není Martine jen o švihu, ale i o citu pro vzdálenost a směr. Na hřišti máš 18 grýnů, to znamená, pokud hraješ v regulaci, tak máš před sebou 36 ran patrem, aby jsi zahrál hřiště v paru. Zde už neřešíš "piruety", nýbrž cit pro vzdálenost.

Na kterou stranu hrát tedy řeší košík deset metrů od tebe a třeba deset míčů na každou stranu, tedy (LH,RH). Tento test si může udělat každý během deseti minut, a hned ví, která strana je správná. Pravidlo pro patování je stejné i pro čipování.​

Co to vlastně znamená, začnu hrát na stranu, kterou dokáži trefit košík. Budu mít relativně hned dobré patování a čipování, švih, každý kdo hraje golf se může nazývat švihem cca po 6 měsících pravidelného tréninku, teda za předpokladu, že zvolím vhodného trenéra a dám mu minimálně 12 měsíců šanci pracovat. Z mých zkušeností je to jediná cesta. Systém pokus omyl, nebo hledat v této hře chybu v trenérovi na začátku není správné.​
P. S. První deset míčů jsem dal jako hokejista RH samozřejmě nalevo...
Naprosto s tím co si teď napsal souhlasím a omlouvám se,že ještě nemám zobrazeny ty odznáčky u jmena,protože právě,že se většina neznáme osobně,i když si myslím,že tě vídám na Cindě,tak teď napíši,že mám HI 9 a dokáži dát občas hřiště i pod 80ran,a né sice intenzivní,ale pravidelnou herní i tréningovou praxí 17let.A vůbec to nepíšu proto,že se chci chlubit nebo s někým poměřovat,je to proto,že díky anonymitě vlákna není úplně jasně patrné,s kým si o tom kterém problému,či situaci povídám a jen pomocí psaného textu je někdy těžko popsatelné něco,co si o čem si můžeme podebatovat na rohožce nebo u dobré "Brazilské" kávy. ;)
 
Naprosto s tím co si teď napsal souhlasím a omlouvám se,že ještě nemám zobrazeny ty odznáčky u jmena,protože právě,že se většina neznáme osobně,i když si myslím,že tě vídám na Cindě,tak teď napíši,že mám HI 9 a dokáži dát občas hřiště i pod 80ran,a né sice intenzivní,ale pravidelnou herní i tréningovou praxí 17let.A vůbec to nepíšu proto,že se chci chlubit nebo s někým poměřovat,je to proto,že díky anonymitě vlákna není úplně jasně patrné,s kým si o tom kterém problému,či situaci povídám a jen pomocí psaného textu je někdy těžko popsatelné něco, o čem si můžeme lépe podebatovat na rohožce nebo u dobré "Brazilské" kávy. ;)
Jen pro doplnění,už jsem tedy rozsvítil ty ikonky označující nějakou herní praxi u svého profilu.Původně jsem to neměl v plánu,abych
si nevysloužil zbytečně negativní reakci,že jsem se sem přihlásil,abych si něco dokazoval.Ale postupem času si všímám u reakcí na
příspěvky v diskuzi,že je to určité vodítko,tak aby člověk zapojený do tématu dokázal posoudit,co který diskutér má v golfu asi orientačně za sebou a když se u mého profilu ukazovalo označení Nováček,tak z mého pohledu jsem to bral jako označení nového
člena na diskuzním fóru, a u někoho na druhé straně debaty to mohlo být chápáno jako označení právě začínajícího golfisty.Díky za pochopení.;)
 
Jen pro doplnění,už jsem tedy rozsvítil ty ikonky označující nějakou herní praxi u svého profilu.Původně jsem to neměl v plánu,abych
si nevysloužil zbytečně negativní reakci,že jsem se sem přihlásil,abych si něco dokazoval.Ale postupem času si všímám u reakcí na
příspěvky v diskuzi,že je to určité vodítko,tak aby člověk zapojený do tématu dokázal posoudit,co který diskutér má v golfu asi orientačně za sebou a když se u mého profilu ukazovalo označení Nováček,tak z mého pohledu jsem to bral jako označení nového
člena na diskuzním fóru, a u někoho na druhé straně debaty to mohlo být chápáno jako označení právě začínajícího golfisty.Díky za pochopení.;)
Ale já vůbec nereagoval na to jak hraješ, jen jsem popsal, proč souhlasím s instrukcí Kuby M., toť vše, byla to jen logická odpověď s matematickým výpočtem, proč je důležitý cit. Co se týče negativních reakcí, no a co, negativní reakce můžeš čekat jen od špatného golfisty, dobrý, ten tě vždy podpoří. ;-)
 
Upraveno:
Abych se taky vyjádřil. Mimo záběr jsme dělali několik testů. Nejpřesvědčivější test byl, když jsem mu dal do ruky míček a řekl aby ho hodil co nejdál. Hodil ho automaticky pravou rukou, přičemž tělo provádí stejnou rotaci, jako když hraje golf RH. Je zvyklý hrát hokej na levou ruku, to by ale pro golfový švih znamenalo, že by hrál až příliš rukama a málo by zapojoval tělo. Další věc je, že jsem pro něho měl připraveny své exhole, které jsou RH. Spíš jsem čekal, že mi bude vyčítáno, že jsem mu dal CBčka :D Btw. celé to byla čistě moje iniciativa.
 
Jsem opravdu rád,že se tady na fóru v diskuzi objevil @KubaM ,tedy ten,který má k tomuto povídání o videu "A.Lamka v Beřovicích" absolutně nejblíže.Děkuji mu za doplňující informace,které jsme jako nezúčastnění neměli možnost vědět.Naprosto respektuji to,
že se nakonec zvolila varianta hry na pravou stranu,s tím žádný problém nemám,protože drtivá většina mých spoluhráčů a trenéru tak
prostě hraje,ale jen jsem uvedl,že se A.Lamka pocitově stavěl na levou ruku a doplnil to větou,že takhle hrával hokej. A protože jsem tuto diskuzi částečně rozproudil svou otázkou do "éteru",tak vzhledem k tomu,že jsou tady přítomni i fundovaní trenéři s patřičným vzděláním, tak poprosím o jejich názor (samozřejmě i všech ostatních) na tuto metodu v tréningovém procesu.Díky @Martin73

 
Abych se taky vyjádřil. Mimo záběr jsme dělali několik testů. Nejpřesvědčivější test byl, když jsem mu dal do ruky míček a řekl aby ho hodil co nejdál. Hodil ho automaticky pravou rukou, přičemž tělo provádí stejnou rotaci, jako když hraje golf RH. Je zvyklý hrát hokej na levou ruku, to by ale pro golfový švih znamenalo, že by hrál až příliš rukama a málo by zapojoval tělo. Další věc je, že jsem pro něho měl připraveny své exhole, které jsou RH. Spíš jsem čekal, že mi bude vyčítáno, že jsem mu dal CBčka :D Btw. celé to byla čistě moje iniciativa.
Znáte to asi většina z Vás,jakmile odsledujete nějaký příspěvek na Youtube vyskočí v nabídce další stejný autor nebo podobný obsah.
A tak se stalo,že když jsem prohlédnul zde nabídnutý klip "Aleš Lamka v Beřovicích",který sem umístil @Seppper ,tak se při dalších mých návštěvách na Youtube začali stále nabízet videa "A.Lamka".A dnes na mě vykouklo video "A.Lamka zkouší atletiku",tak jsem ze zvědavosti spustil a nestačil se divit,že Aleš vrhal koulí,házel diskem a oštěpem a to zásadně levou rukou rotaci těla prováděl pouze na levou stranu.Ani náznak toho,že by si to přehodil na pravou stranu.Nechci tady zbytečně vyvolávat nějaké vášně a chytat někoho za slovo,jen bych opravdu rád poprosil o nějaké objasnění,proč házel golfový míček pravou rukou.Jinak na původním videu,jsou dle mého názoru všechny tréningové metody,poučky,příklady prováděného cviku či drilu výborně vysvětleny a ukázány.To jsem napsal z důvodu,aby bylo patrné,že to v žádném případě není znevažování trenérské činnosti či osobní zaujetí.Děkuji za případné
vyjádření.@Martin73
 
Abych se taky vyjádřil. Mimo záběr jsme dělali několik testů. Nejpřesvědčivější test byl, když jsem mu dal do ruky míček a řekl aby ho hodil co nejdál. Hodil ho automaticky pravou rukou, přičemž tělo provádí stejnou rotaci, jako když hraje golf RH. Je zvyklý hrát hokej na levou ruku, to by ale pro golfový švih znamenalo, že by hrál až příliš rukama a málo by zapojoval tělo. Další věc je, že jsem pro něho měl připraveny své exhole, které jsou RH. Spíš jsem čekal, že mi bude vyčítáno, že jsem mu dal CBčka :D Btw. celé to byla čistě moje iniciativa.
Video udelane fakt pekne. Nevim zda existuje cesky podobny rychlokurz. Vysledna editace je imho o 10m delsi nez by bylo ideal... ale to je o autorovi.
Ty hole jsem si rikal, ze by mohl dostat na zacatek i pratelstejsi. Predpokladam, ze pekne na stiffu.
Ale moc hezke celkove... a Scotty Prdelac hodne pobavil. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom