Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Aktivní HCP

Co si o tom myslíte, dle mého názoru, právě tato "inovace" toho hodně pokazila...

Nic takového nepozoruju, byť jsem se toho hodně bál. Až na výjimky u nás turnaje vyhrávají ti, co hrají a trénují pravidelně a často. Žádne zadržené úlety jsem nezaznamenal...
 
Nevidím žádný rozdíl.
 
Nic takového nepozoruju, byť jsem se toho hodně bál. Až na výjimky u nás turnaje vyhrávají ti, co hrají a trénují pravidelně a často. Žádne zadržené úlety jsem nezaznamenal...

Zřejmě si @mkopcak nepochopil pointu, já znám pár lidí, kteří chodili ročně na jeden až dva turnaje, za a/ neměli čas a za b/ je to častěji nebavilo. S golfem prostě v období temna, což byly tyhle hloupé nápady donutit lidi hrát a udržovat si tzv. reálný HCP, sekli.

Osobně jsem za tím pozitivního též nic neviděl, dle mého názoru je úplně jedno, jestli člověk trénuje na nějaký turnaj a pak si ho prostě vyhraje, protože i tak to za něj nikdo hrát nebude. Zadržený HCP je nepodstatná chiméra v případech, kdy si lidé přepisují skóre a vykopávají míče z "roughu".
 
Ja jsem rad, ze uz zadne limity na pocty turnaju nejsou... za me to byla blbost, jiz i z ryzy podstaty toho, ze clovek nemusi vubec chtit v ramci sveho golfoveho zivota chodit na turnaje.
 
Docela by mne zajímalo, jestli zkušený( nevím jak se pozná) trenér pozná, kde je hranice, HCP, pod nebo na kterou se golfista může dostat?
1. Samostudiem
2. Pomocí zkušenějšího kamaráda
3. Okoukáním od lepších
4. Pomocí analýzy moderní techniky, je jejím majitelem
5. Pomocí cvičitele
6. Zkušený trenér
7. PRO trenér
A teď to nejpodstatnější , udrží si svou výkonnost a za jakých podmínek. Každý máme určitě dispozice/ hybnost/ věk / muskulaturu/ jiný typ svalů.
 
Docela by mne zajímalo, jestli zkušený( nevím jak se pozná) trenér pozná, kde je hranice, HCP, pod nebo na kterou se golfista může dostat?
1. Samostudiem
2. Pomocí zkušenějšího kamaráda
3. Okoukáním od lepších
4. Pomocí analýzy moderní techniky, je jejím majitelem
5. Pomocí cvičitele
6. Zkušený trenér
7. PRO trenér
A teď to nejpodstatnější , udrží si svou výkonnost a za jakých podmínek. Každý máme určitě dispozice/ hybnost/ věk / muskulaturu/ jiný typ svalů.

Složitá otázka, ještě složitější odpověď... :cool:
 
@Trenér
tu je puvodni text:

1. Samostudiem
2. Pomocí zkušenějšího kamaráda
3. Okoukáním od lepších
4. Pomocí analýzy moderní techniky, je jejím majitelem
5. Pomocí cvičitele
6. Zkušený trenér
7. PRO trenér

takze co je to cvicitel?
 
@Trenér
tu je puvodni text:

1. Samostudiem
2. Pomocí zkušenějšího kamaráda
3. Okoukáním od lepších
4. Pomocí analýzy moderní techniky, je jejím majitelem
5. Pomocí cvičitele
6. Zkušený trenér
7. PRO trenér

takze co je to cvicitel?
Zkusím to, i když nebyla otázka ke mě. Před par lety, když jsem se motal kolem funcionařiny to byl někdo, kdo mohl pod vedením trenéra dávat lekce a učit (asi nejen) začínající golfisty. V tom co dělal nebyl rozdíl. Rozdíl byl v dosaženém vzdělání (záměrně neříkám vědomostech, i když to většinou asi také) a možnosti přijímání odměn. Ale už to pár let je, tak vzhledem k věku už třeba míchám pojmy s dojmy..... ;)
 
Zkusím to, i když nebyla otázka ke mě. Před par lety, když jsem se motal kolem funcionařiny to byl někdo, kdo mohl pod vedením trenéra dávat lekce a učit (asi nejen) začínající golfisty. V tom co dělal nebyl rozdíl. Rozdíl byl v dosaženém vzdělání (záměrně neříkám vědomostech, i když to většinou asi také) a možnosti přijímání odměn. Ale už to pár let je, tak vzhledem k věku už třeba míchám pojmy s dojmy..... ;)

Souhlas, trochu se to sice zvrhlo, ale účelem bylo nechat učit golf i zapálené lidi v dobách, kdy byl dobrý každý, kdo věděl, že má být v bagu 14 holí. Dnes je to trochu jinak. Jeden velký český trenér prohlásil větu, kterou si budu pamatovat celý život: "Jirko ještě vloni chtěli za trnéra téměř kohokoli, dnes chtějí trenéra PGA a zítra budou chtít nejlepšího trenéra PGA, všichni ostatní půjdou k šípku!".

Měl velkou pravdu, většina cvičitelů to zabalila, PGA už se také nerozrůstá, protože ti co vstoupí, nahradí ty, co právě vystoupili...

Nicméně jse znal výborné cvičitele; třeba Jardu Berana z Turnova, potkal jsem ho v Bukách, parádní srdcař a skvělý k dětem. Byl to můj nejlepší parťák.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom