Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahojte golferinky a golferi...

Bilky

Člen fóra
Jméno
Karol
Klub
GK Sedín
HI (HCP)
16
Som Karol ale od strednej školy a medzi kamarátmi Bilky, tak si kľudne vyberte.

Pochádzam zo stredného Slovenska, možno poznáte kúpeľné mestečko so zámkom Bojnice...ale už 20 rokov pôsobím v Bratislave.
S golfom som začal tak trochu z donútenia kvôli biznisu v spoločnosti Xerox v Prahe. Tréningy a celú 1.sezónu (2009) som absolvoval v Hostivaři, ale najmä v mojom rodnom regióne kde máme v okrese len 2 dedinské deviny (3km od seba) a obe sú špecifické:

Agama Koš je pôvodne rovinatá 9j ktorá leží na poddolovanom území a tak už trikrát sa zmenilo prevýšenie niektorých jamiek a inokedy odpalisk.

Scotlandia (teraz GK Bojnice) je zas technický a fyzicky celkom náročný kopcovitý škótsky links.



Posledných 7 sezón mám domovské ihrisko v Hrubej Borši, čo je slušná 18j aj keď rovinatá. Bohužiaľ posledné roky tam prebieha taká rezidentská výstavba a zhoršila sa aj špičková kvalita ferveji a greenov, že zvažujem prestup do GC Sedín, čo je pomerne nové ihrisko v meandroch Malého Dunaja, kde je väčší kľud a pohoda, je tam viac stromov a kvalita je veľmi vyrovnaná.

Svoju 2.sezónu som 90% trénoval na drivingu a absolvoval len domovskú 9j a párkrát Hostivař. Mal som veľký rešpekt a obavy, že neviem hrať a tak prvý seriózny turnaj na majstrovskom ihrisku som odohral v 2011 a odvtedy si dátujem moju golfovú a turnajovú sezónu.
Rád cestujem a tak som posledných 10rokov aj dovolenkové a víkendové cesty podmienil golfom a tak som si vyskúšal množstvo ihrisk v štátoch Európy, Turecka a SAE. Z každého ihriska sa snažím doniesť si logoball a tak už mám odohratých asi 140 európskych ihrísk a skoro v každom okolitom štáte mám svoje 3 obľúbené ihriská. Topkou ostáva normandský Étretat, toskánske Catelfalfi a malorská Canada. Najčastejšie okrem blízkych ihrísk v okolí Blavy hrávam rakúske a moravské ihriská. Tie posledné mám už všetky a tak mi zostávajú ešte české, tých som hral asi len 10. Najradšej však hrám s dobrou partiou mimo turnaj, kde nejde o výsledok, ale o ďalšie pekné ihrisko a dobré rany 😉

Dve sezóny som mal iné starosti a tak som sa dlho nevedel dostať pod hcp 20 ale predminulú sezónu som sa konečne oženil a mám malú dcérku :) takže momentálne sa točím okolo hcp 16. Viac sa však teším z malej Amálky a tak som momentálne golfer na materskej dovolenke. Na hranie už toľko času nie je, ale zato mám konečne čas si čítať podobné fóra ako je toto 😜

Predsavzatie na 10.sezónu:
dostať sa medzi hcp 13-15 a konečne zahrať aj nejaké poľské ihrisko.

Sen:
Aby bolo viac žien na ihriskách ako chlapov, ale aby nezdržiavali hru ;)

Tak peknú hru všetkým členom praje
Bilky
 
Tak tomu říkám představení!
Vítej mezi námi a ať se ti tu líbí.
První krok k většímu počtu žen na hřišti jsi udělal svatbou, druhý tím že máš dcerku. Zbývá je obě dostat na hřiště 😉
 
Tak tomu říkám představení!
Vítej mezi námi a ať se ti tu líbí.
První krok k většímu počtu žen na hřišti jsi udělal svatbou, druhý tím že máš dcerku. Zbývá je obě dostat na hřiště 😉

Vďaka Jardo,
Jasan, ešte ako fioncè musela (aj chcela) na driving ;) A malinkatá už pár 9j s nami absolvovala v kočiari, dokonca aj v BlackSee Rama v Bulgarii.

Ale toto nevymysliš:
Na tento web som sa dostal keď som hľadal pomoc so zipsom na bag a strýko Gúgl mi našiel tvoje fórum a následne som chcel rady ohľadom vozíka a rovnako jedno z obsiahlejších vlákien bolo tvoje ak sa nemýlim ;) A teraz si prvý člen ktorý mi odpisal...
Ďakujem za privítanie.
 
Vďaka Jardo,
Jasan, ešte ako fioncè musela (aj chcela) na driving ;) A malinkatá už pár 9j s nami absolvovala v kočiari, dokonca aj v BlackSee Rama v Bulgarii.

Ale toto nevymysliš:
Na tento web som sa dostal keď som hľadal pomoc so zipsom na bag a strýko Gúgl mi našiel tvoje fórum a následne som chcel rady ohľadom vozíka a rovnako jedno z obsiahlejších vlákien bolo tvoje ak sa nemýlim ;) A teraz si prvý člen ktorý mi odpisal...
Ďakujem za privítanie.
Njn, to víš, ukecanej to já jsem. A k tomu trochu smolař, furt něco řeším co opravit nebo co nefunguje 😁
 
Zdravim take z ciziny :)
Zrovna vcera jsem mluvil s kamaradem co si byl zahrat na Borsi, a rikal, ze zacina masivni vystavba domu. Kdyz jsme byli tam naposledy, byl tam sem tam jeden barak

Ahoj Alda,
No ono to bolo od začiatku tak koncipované ihrisko so stavebnými parcelami na každej jamke. Biznis plán super ako inde vo svete... Průser pre golfistov je, že sú na viacerých jamkách už veľmi blízko, čo vadí nielen opticky ale niekedy ruší aj hluk zo záhrad, bazénov, pustená hudba atď. No a so všetkými spoluhráčmi sme sa zhodli, že absencia jednotného architplánu alebo aspoň možnosť katalógových domov spôsobila, že momentálne je Hrubá Borša výkladná skriňa sedliackeho nevkusu domovej architektúry. Čo je veľká škoda, keďže ihrisko samotné je veľmi príjemné a minulý rok dostalo aj adekvátny a moderný clubhouse. Ale zahrať ho treba a druhý deň Sedín vzdialený 15minút 👍
 
Som Karol ale od strednej školy a medzi kamarátmi Bilky, tak si kľudne vyberte.

Pochádzam zo stredného Slovenska, možno poznáte kúpeľné mestečko so zámkom Bojnice...ale už 20 rokov pôsobím v Bratislave.
S golfom som začal tak trochu z donútenia kvôli biznisu v spoločnosti Xerox v Prahe. Tréningy a celú 1.sezónu (2009) som absolvoval v Hostivaři, ale najmä v mojom rodnom regióne kde máme v okrese len 2 dedinské deviny (3km od seba) a obe sú špecifické:

Agama Koš je pôvodne rovinatá 9j ktorá leží na poddolovanom území a tak už trikrát sa zmenilo prevýšenie niektorých jamiek a inokedy odpalisk.

Scotlandia (teraz GK Bojnice) je zas technický a fyzicky celkom náročný kopcovitý škótsky links.



Posledných 7 sezón mám domovské ihrisko v Hrubej Borši, čo je slušná 18j aj keď rovinatá. Bohužiaľ posledné roky tam prebieha taká rezidentská výstavba a zhoršila sa aj špičková kvalita ferveji a greenov, že zvažujem prestup do GC Sedín, čo je pomerne nové ihrisko v meandroch Malého Dunaja, kde je väčší kľud a pohoda, je tam viac stromov a kvalita je veľmi vyrovnaná.

Svoju 2.sezónu som 90% trénoval na drivingu a absolvoval len domovskú 9j a párkrát Hostivař. Mal som veľký rešpekt a obavy, že neviem hrať a tak prvý seriózny turnaj na majstrovskom ihrisku som odohral v 2011 a odvtedy si dátujem moju golfovú a turnajovú sezónu.
Rád cestujem a tak som posledných 10rokov aj dovolenkové a víkendové cesty podmienil golfom a tak som si vyskúšal množstvo ihrisk v štátoch Európy, Turecka a SAE. Z každého ihriska sa snažím doniesť si logoball a tak už mám odohratých asi 140 európskych ihrísk a skoro v každom okolitom štáte mám svoje 3 obľúbené ihriská. Topkou ostáva normandský Étretat, toskánske Catelfalfi a malorská Canada. Najčastejšie okrem blízkych ihrísk v okolí Blavy hrávam rakúske a moravské ihriská. Tie posledné mám už všetky a tak mi zostávajú ešte české, tých som hral asi len 10. Najradšej však hrám s dobrou partiou mimo turnaj, kde nejde o výsledok, ale o ďalšie pekné ihrisko a dobré rany 😉

Dve sezóny som mal iné starosti a tak som sa dlho nevedel dostať pod hcp 20 ale predminulú sezónu som sa konečne oženil a mám malú dcérku :) takže momentálne sa točím okolo hcp 16. Viac sa však teším z malej Amálky a tak som momentálne golfer na materskej dovolenke. Na hranie už toľko času nie je, ale zato mám konečne čas si čítať podobné fóra ako je toto 😜

Predsavzatie na 10.sezónu:
dostať sa medzi hcp 13-15 a konečne zahrať aj nejaké poľské ihrisko.

Sen:
Aby bolo viac žien na ihriskách ako chlapov, ale aby nezdržiavali hru ;)

Tak peknú hru všetkým členom praje
Bilky
Vítej golfere... ;-)
 
Som Karol ale od strednej školy a medzi kamarátmi Bilky, tak si kľudne vyberte.

Pochádzam zo stredného Slovenska, možno poznáte kúpeľné mestečko so zámkom Bojnice...ale už 20 rokov pôsobím v Bratislave.
S golfom som začal tak trochu z donútenia kvôli biznisu v spoločnosti Xerox v Prahe. Tréningy a celú 1.sezónu (2009) som absolvoval v Hostivaři, ale najmä v mojom rodnom regióne kde máme v okrese len 2 dedinské deviny (3km od seba) a obe sú špecifické:

Agama Koš je pôvodne rovinatá 9j ktorá leží na poddolovanom území a tak už trikrát sa zmenilo prevýšenie niektorých jamiek a inokedy odpalisk.

Scotlandia (teraz GK Bojnice) je zas technický a fyzicky celkom náročný kopcovitý škótsky links.



Posledných 7 sezón mám domovské ihrisko v Hrubej Borši, čo je slušná 18j aj keď rovinatá. Bohužiaľ posledné roky tam prebieha taká rezidentská výstavba a zhoršila sa aj špičková kvalita ferveji a greenov, že zvažujem prestup do GC Sedín, čo je pomerne nové ihrisko v meandroch Malého Dunaja, kde je väčší kľud a pohoda, je tam viac stromov a kvalita je veľmi vyrovnaná.

Svoju 2.sezónu som 90% trénoval na drivingu a absolvoval len domovskú 9j a párkrát Hostivař. Mal som veľký rešpekt a obavy, že neviem hrať a tak prvý seriózny turnaj na majstrovskom ihrisku som odohral v 2011 a odvtedy si dátujem moju golfovú a turnajovú sezónu.
Rád cestujem a tak som posledných 10rokov aj dovolenkové a víkendové cesty podmienil golfom a tak som si vyskúšal množstvo ihrisk v štátoch Európy, Turecka a SAE. Z každého ihriska sa snažím doniesť si logoball a tak už mám odohratých asi 140 európskych ihrísk a skoro v každom okolitom štáte mám svoje 3 obľúbené ihriská. Topkou ostáva normandský Étretat, toskánske Catelfalfi a malorská Canada. Najčastejšie okrem blízkych ihrísk v okolí Blavy hrávam rakúske a moravské ihriská. Tie posledné mám už všetky a tak mi zostávajú ešte české, tých som hral asi len 10. Najradšej však hrám s dobrou partiou mimo turnaj, kde nejde o výsledok, ale o ďalšie pekné ihrisko a dobré rany 😉

Dve sezóny som mal iné starosti a tak som sa dlho nevedel dostať pod hcp 20 ale predminulú sezónu som sa konečne oženil a mám malú dcérku :) takže momentálne sa točím okolo hcp 16. Viac sa však teším z malej Amálky a tak som momentálne golfer na materskej dovolenke. Na hranie už toľko času nie je, ale zato mám konečne čas si čítať podobné fóra ako je toto 😜

Predsavzatie na 10.sezónu:
dostať sa medzi hcp 13-15 a konečne zahrať aj nejaké poľské ihrisko.

Sen:
Aby bolo viac žien na ihriskách ako chlapov, ale aby nezdržiavali hru ;)

Tak peknú hru všetkým členom praje
Bilky
Tak já budu snad první žena, která tě tu přivítá. Letos v létě jsme byly s kamarádkou hrát na Slovensku. Základní tábor jsme měly u Andreje v Piešťanech, a kromě Piešťan jsme hrály Penati Heritage a Bojnice Sebedražie. A právě Sebedražie se mi líbilo nejvíc. I když mi nic nedarovalo. 🙂
 
Tak ďakujem Dano 😍
Feeeha, to keď poviem v Bojnickom klube, že ich niekto vyzdvihol nad slovenské ihrisko čo.1 tak popraskajú od pýchy 😆🥳
Aj keď osobne v Penati mám tiež radšej tú veľkorysejšiu 18j - Legend. Odovzdám pochvalu a prajem samé dobré skúsenosti keď k nám do SR opäť zavítaš👍
 
Rád cestujem a tak som posledných 10rokov aj dovolenkové a víkendové cesty podmienil golfom a tak som si vyskúšal množstvo ihrisk v štátoch Európy, Turecka a SAE. Z každého ihriska sa snažím doniesť si logoball a tak už mám odohratých asi 140 európskych ihrísk a skoro v každom okolitom štáte mám svoje 3 obľúbené ihriská. Topkou ostáva normandský Étretat, toskánske Catelfalfi a malorská Canada. Najčastejšie okrem blízkych ihrísk v okolí Blavy hrávam rakúske a moravské ihriská.

Ahoj Bilky, vítej na 19.jamce, ať se ti tu mezi námi golfem nemocnými líbí. Vypíchl jsem toto z Tvého čtivého představení - to jsi skoro už Evropský všudehrál. Moc pěkné, máme tu taky jednoho takového (@JanKostalCZE), ale myslím, že mu zdárně sekunduješ. Jak se z tvého pohledu liší přístup ke golfu v cizině a u nás v ČR/SR?
 
Ahoj Bilky, vítej na 19.jamce, ať se ti tu mezi námi golfem nemocnými líbí. Vypíchl jsem toto z Tvého čtivého představení - to jsi skoro už Evropský všudehrál. Moc pěkné, máme tu taky jednoho takového (@JanKostalCZE), ale myslím, že mu zdárně sekunduješ. Jak se z tvého pohledu liší přístup ke golfu v cizině a u nás v ČR/SR?

Dik 😀
Tak on je allworld player, ja som skôr na tú Europu. Úplne optimálne s vlastným autom a výbavičkou, lebo letecký je vždy riziko straty a poškodenia vercajchu a tie požičané aj keď sú často nové a kvalitné, tak je to nezvyk...

Prístup našinca vs. ostatný svet si netrúfam hodnotiť, zas každý víkend nie som za hranicami, ale subjektívne mám pocit že vonku sa hrá tak viac pre radosť a pohodu.
Tu to síce tiež všetci tvrdia, ale keď za hranicami na ihrisku počuť nadávky a rôzne prejavy frustrácie tak najčastejšie v slovenčine a češtine 🤨 Určite hrajú aj mladí Rakúšania či Nemci temperamentne a zanadávajú si, ale ako vravím- môj pocit je že aj Španieli či Taliani to tak vážne neberú...

Našťastie sa golf nestal ešte masovým športom v Rusku, lebo keď oni začnú okupovať ihriská, tak to ešte len pôjde kultúra golfu dole...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom