Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj

Kebek

Nováček+
Klub
Golf Club Hostivař
Golf jsem začal hrát v Kanadě v roce 2019, kam mě zavedla moje práce. Kolem Montrealu jsme s kamarády začali objíždět různá golfová hřiště, jen v Quebecu jich je více než 360. Loni v srpnu jsem se přestěhoval zpátky do ČR, bydlím v Praze, zjišťuji, jak se hraje golf v Česku a teď se chystám na novou sezonu, pokud nám to koronáč a vláda dovolí.
 
Golf jsem začal hrát v Kanadě v roce 2019, kam mě zavedla moje práce. Kolem Montrealu jsme s kamarády začali objíždět různá golfová hřiště, jen v Quebecu jich je více než 360. Loni v srpnu jsem se přestěhoval zpátky do ČR, bydlím v Praze, zjišťuji, jak se hraje golf v Česku a teď se chystám na novou sezonu, pokud nám to koronáč a vláda dovolí.

Kanada zní skvěle. Jak je tam dlouhá sezóna?
 
Minulý rok se i díky covidu začalo až na konci května a zavírali na začátku listopadu, což je ale na místní podmínky hodně pozdě. Nejlíp se mi tam hrálo na konci léta. To už je člověk dobře rozehraný a v létě je to někdy dřina, protože tam bývá často vedro a dusno.

Zima se dá strávit v halách nebo na virtual golfu. Ale to čekání je šílený.
 
Golf jsem začal hrát v Kanadě v roce 2019, kam mě zavedla moje práce. Kolem Montrealu jsme s kamarády začali objíždět různá golfová hřiště, jen v Quebecu jich je více než 360. Loni v srpnu jsem se přestěhoval zpátky do ČR, bydlím v Praze, zjišťuji, jak se hraje golf v Česku a teď se chystám na novou sezonu, pokud nám to koronáč a vláda dovolí.
Někdy, snad v blízké budoucnosti po covidu, se chystám na druhou stranu Kanady... Už jsem na mapách zjišťoval kolik hřišť je v okolí Kelowny. A není jich málo :rolleyes:
 
V Montrealu ve městě jich mají 5, pak tam mají dalších 50 veřejných do 50 km od Montrealu. V celém Quebecu jich bylo něco málo přes 360 celkem. Ve vedlejším Ontariu dalších 800, kdyby to bylo někomu málo....
 
Golf jsem začal hrát v Kanadě v roce 2019, kam mě zavedla moje práce. Kolem Montrealu jsme s kamarády začali objíždět různá golfová hřiště, jen v Quebecu jich je více než 360. Loni v srpnu jsem se přestěhoval zpátky do ČR, bydlím v Praze, zjišťuji, jak se hraje golf v Česku a teď se chystám na novou sezonu, pokud nám to koronáč a vláda dovolí.

Ahoj, vítej na Jamce. :)

Hezké, Kanada, závidím. Btw. jaké je zjištění - jak se hraje golf v Česku oproti Kanadě? Můžeš nějak porovnat dojmy?

Díky za představení a ať se ti tu mezi námi líbí.
 
Já jsem v Česku ještě nehrál, tak nemohu posoudit, ale mám pocit - čistě subjektivně - že u nás má tento sport ještě takovou tu auru jakou měl třeba tenis na začátku devadesátých let minulého století. Myslím to tak, že je to jako sport pro bohatší lidi, větší snobárna atd. V Kanadě tohle už dávno není. Díky Bohu za Tigera Woodse, který to aspon v Severní Americe úplně prolomil. Tam vás pustí na úžasné hřiště a ani se neptají, jestli jste vůbec drželi driver v ruce, nějaké zkoušky, tomu jsme se tam všichni zasmáli, aby je někdo zkoušel z pravidel golfu. Spousta mladých to hraje jako kdyby šli hrát fotbal na dvorek, nějaký dress code atd, se na veřejných hřištích neřeší. Chodil jsem hrát s jednou bandou a tam byl jeden a ten měl takový obnošený šedý kraťasový kapsáče, tak jsem mu řekl, že u nás by ho chytli za pr**** a hodili ho zpátky přes Atlantik... Běžně vidíte jak lidi popíjí pivka, a protože se to v Kanadě může, tak i dají jointa, mají v cartu puštěného buffíka s nějakým discem nebo metalem a užívají si to jako nějakou zahradní párty. Ale nikdo nezdržuje, ani tam nikdo neřve, ale na druhou stranu jednou jsem třeba viděl u greenu pohozený plechovky od piva a to už bylo jako dost přes čáru i pro místní...

Je tam mnohem jednoduší začít s golfem, vše je levnější (v poměru ke kupní síle), můj první bag, abych vůbec začal jsem si koupil za 90 kanadských dolarů od jiného golfisty - měl jsem v něm 5-PW železa tak 10 let starý, driver a dřevo 3 a putter. Pak jsem si dokupoval kus po kusu. Jak jsem psal, jen kolem Montrealu 50 věřejných hřišť a ceny jsou velmi dobré, a ještě lákají na různý slevový víkendový akce. A protože jich je tam hodně, prakticky každý víkend najdeš nějakou super nabídku, kde ti dají v ceně i kart a ještě dvě piva k tomu.

Kanaďani obecně jsou fajn lidi a golfisti jsou úplně super, žádný stres, pohoda. Všem bych to přál zažít, páč to je fakt bomba. Nejradši jsem měl takovou malou cvičnou devítku v Mohawk rezervaci, tam to bylo super, a výborní lidi. To se těžko popisuje. V téhle rezervaci je spousta hřišť vlastněných Mohawky, kteří ještě dostávají od vlády nějaké pravidelné reparace, tak ty jejich hřiště jsou na pohodu, je vidět, že nežijí ve stresu z toho, že musí vydělávat jinak zkrachují.

Jen když o tom píšu, tak se mi vybavují moje vzpomínky a už musím přestat nebo začnu brečet steskem........ :D
 
Upraveno:
Nazdááár z podobného prostředí (Valašsko) jako Kanada. I počet jamek (360) na celé Moravě je srovnatelný...:p

Hraje se v Kanadě golf míčkem nebo pukem?;):cool:
 
Na Valašku jsou zase jiné benefity ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom