Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj

Kenny

Aktivní člen
Jméno
Roman
Přijmení
Gál
Klub
Mstetice
HI (HCP)
+-15
Ahoj,

hraju teprve 2 roky (ZK podzim 2018). HCP 30,1 a snad pujde i niz, az zase budou turnaje.

Ti, ze bydlim na Pze vychod, tak nejcasteji Hostik (libi se mi treninkovy areal), Mstetice, Molitorov.

Jinak jsem absolutni pravak, co hraje vlevo...Phil :cool:
 
Ahoj a vítej. Zajímavé... ZK mám taky od podzimu 2018, Hostík mám "za barákem" a jsem taky ortodoxní pravák, kterej hraje nalevo. Asi budeš slušnej oddíl... 😂 Tak snad někdy na hřišti a ať se ti daří. :up:
 
Ahoj a vítej. Zajímavé... ZK mám taky od podzimu 2018, Hostík mám "za barákem" a jsem taky ortodoxní pravák, kterej hraje nalevo. Asi budeš slušnej oddíl... 😂 Tak snad někdy na hřišti a ať se ti daří. :up:

Jdu zejtra...teda uz dneska... (teetime 10:51) kdyby ses chtel pridat :) Me budou zajimat tvoje cobry, pac zrovna hledam novy hole :)
 
Ahoj,

hraju teprve 2 roky (ZK podzim 2018). HCP 30,1 a snad pujde i niz, az zase budou turnaje.

Ti, ze bydlim na Pze vychod, tak nejcasteji Hostik (libi se mi treninkovy areal), Mstetice, Molitorov.

Jinak jsem absolutni pravak, co hraje vlevo...Phil :cool:

Ahoj, vítej na Jamce. :) Jak si se dostal ke golfu, byla to láska na první pohled? Nebo to trvalo chvilku déle?
 
Ahoj, vítej na Jamce. :) Jak si se dostal ke golfu, byla to láska na první pohled? Nebo to trvalo chvilku déle?
Za to muze muj syn, (potazmo tchyne, ktera ho proihlasila na golfovy primestky tabor) a on si to pak chtel poradne zkusit, tak jsme zasli na akademii na Hostivar a sli jsme to 6x za den (a dalsi den znova) a tak jsme se do toho vrhli poradne :)


Ahoj!
Proc hrajes nalevo?


Jako byvaly tenista jsem zvykly na Backhand....i hokejku drzim nalevo....delat svih napravo je pro me dost neprirozene (jednou rukou forehand ok, ale obema to nedam :)
 
Jako byvaly tenista jsem zvykly na Backhand....i hokejku drzim nalevo....delat svih napravo je pro me dost neprirozene (jednou rukou forehand ok, ale obema to nedam :)
Ale dáš, já jsem hrál přes dvacet let hokej nalevo (a ne jen „rybníkovou ligu”) a golf od začátku hraju napravo. Taky jsem si říkal, že to je nepřizozené. Stačilo pár odpalených kyblíků míčků a bylo to v pohodě.
Pokud máš tedy dominantní pravou ruku a nejsi talent jako Mickelson, tak hraním nalevo budeš mít svůj nepřekonatelný limit (min. HI) výše než při hře napravo. ;)
 
Ale dáš, já jsem hrál přes dvacet let hokej nalevo (a ne jen „rybníkovou ligu”) a golf od začátku hraju napravo. Taky jsem si říkal, že to je nepřizozené. Stačilo pár odpalených kyblíků míčků a bylo to v pohodě.
Pokud máš tedy dominantní pravou ruku a nejsi talent jako Mickelson, tak hraním nalevo budeš mít svůj nepřekonatelný limit (min. HI) výše než při hře napravo. ;)

To uz mi rikalo hodne lidi, vcetne trenera .-)

Zatim limit necitim, vlastne nevim, proc by tam mel byt (a jestli nekdy skoncim na HCP12 a uz nepujdu treba na 8, tak to mi asi uplne nevadi :) Zatim jsem se zvladl dostat na HCP 30,1 (za 2 turnaje). Ale kdo vi, treba jsem talent .-)))
 
Zatim limit necitim, vlastne nevim, proc by tam mel byt (a jestli nekdy skoncim na HCP12 a uz nepujdu treba na 8, tak to mi asi uplne nevadi :) Zatim jsem se zvladl dostat na HCP 30,1 (za 2 turnaje). Ale kdo vi, treba jsem talent .-)))
Tak pokud jsi alespoň trošku soutěživý (ženský by řekly ješitný 🤭), tak ti to vadit časem bude ;)
Zejména pokud se dostaneš „na dostřel” single a nepůjde to „zlomit”.
Nicméně pokud golf bereš (a i v budoucnu budeš brát) jako zdravotní procházku s holí (golfovou), tak to jedno je.

Snížit za 2 turnaje na 30,1 - gratulace.
Nicméně to může být odvislé od toho, jak dlouho (a jak intenzivně) jsi před tím trénoval, ale třeba si opravdu ještě neobjevený talent ;)
Odborníci tvrdí, že většina průměrně pohybově nadaných osob při pravidelném tréninku by měla být schopna se relativně rychle dostat na cca HI 18. Níž už to obvykle tak rychle nejde.
Tak hlavně ať ti chuť do golfu vydrží.
 
Ale dáš, já jsem hrál přes dvacet let hokej nalevo (a ne jen „rybníkovou ligu”) a golf od začátku hraju napravo.
A teď si představ, že bys hrál golf od začátku doleva, kde jsi mohl být... ;)
To uz mi rikalo hodne lidi, vcetne trenera .-)
To říká každý golfista každému nováčkovi, co hraje nalevo. Je to jejich dogma, ale netuším proč. 🤷‍♂️
Odborníci tvrdí, že většina průměrně pohybově nadaných osob při pravidelném tréninku by měla být schopna se relativně rychle dostat na cca HI 18.
Tenhle průzkum mě zajímá. Já, za ty dva roky co hraju, potkal a poznal poměrně dost lidí, kteří hrajou golf 5 - 20 let a valná většina z nich nemá pod dvacet. 🤔 Zkusím tu udělat svoji první anketu, to mě fakt zajímá. ;)

Omlouvám se všem a na nikoho neútočím, jen už mám delší dobu chuť to napsat. ;)
Já dostal hůl do ruky, chytil ji za konec pravou dominantní rukou (přece nechytím hůl 20 cm pod koncem), švihnul s ní podobně jak s baseballovou pálkou a bylo hotovo. Tenis pravou, hokej doleva, baseball doleva, kopu líp pravou, píšu pravou, koště držím pravou nahoře, hrablo na sníh taky. Všichni mi říkají, to tě dožene až... bla bla bla. Za dva roky jsem spadnul na 17,5 (úplně upřímně, podle mě je to pro samouka jako jsem já, strop, max. třeba 15, ale další sešup by mohl nastat jen s nějakou pomocí trenéra, tréninků atd.) o což nemám zájem. Drajvy i železa mám delší než většina mých spoluhráčů a přesně nevím, jak by mi hraní doprava srovnalo patování, kde nechávám nejvíc ran. 🤷‍♂️
Já vím, všichni hrajou doprava, trenéři to doporučují, všechny firmy dělají víc typů holí doprava, statisticky je víc úspěšných hráčů hrajících doprava (aby ne), je to prokázaný, protože tohle a tamto. Jenže když je to prostě nepřirozený, tak proč to lámat. Takhle lámali komouši leváky, aby psali pravou.

Ještě jednou se omlouvám za zaplevelení uvítacího vlákna @Kendoshka. 🙏

alespon mas drazsi hole a mensi vyber 😀
JJ, tohle je jediná velká nevýhoda... 😂
 
A teď si představ, že bys hrál golf od začátku doleva, kde jsi mohl být... ;)
Určitě ne tam, kde dnes. Byl bych na tom o dost hůř.
Proč? Protože nízká čísla dělá především krátká hra - a tam právě využívám cit v dominantní ruce. A její pozicí dole hůl lépe ovládám.

Zkusil si někdy patovat napravo? Nebo aspoň u patování prohodit ruce (hrát jakoby bekhend - pravá ruka dole)?
Možná, že bys patoval líp?
 
Já dostal hůl do ruky, chytil ji za konec pravou dominantní rukou (přece nechytím hůl 20 cm pod koncem), švihnul s ní podobně jak s baseballovou pálkou a bylo hotovo. Tenis pravou, hokej doleva, baseball doleva, kopu líp pravou, píšu pravou, koště držím pravou nahoře, hrablo na sníh taky. Všichni mi říkají, to tě dožene až... bla bla bla. Za dva roky jsem spadnul na 17,5 (úplně upřímně, podle mě je to pro samouka jako jsem já, strop, max. třeba 15, ale další sešup by mohl nastat jen s nějakou pomocí trenéra, tréninků atd.) o což nemám zájem. Drajvy i železa mám delší než většina mých spoluhráčů a přesně nevím, jak by mi hraní doprava srovnalo patování, kde nechávám nejvíc ran.
je
Mám to úplně stejně! Na začátku jsem se ještě nechal přesvědčit a dokonce zelenou kartu udělal na pravou stranu, odehrál jedno hřiště a šel si půjčit hole na levou stranu. Od té doby hraju na levou stranu.
 
Zkusil si někdy patovat napravo?
jj, zkusil, to bylo strašný. 😂 Já neumím s takhle prohozenejma rukama ani zametat.
Nebo aspoň u patování prohodit ruce (hrát jakoby bekhend - pravá ruka dole)?
Tohle jsem viděl jen v telce a přijde mi to divný. Ale divnějších je mých 45 patů, to je pravda. To bych zkusit mohl. :up:
 
Zkusil si někdy patovat napravo? Nebo aspoň u patování prohodit ruce (hrát jakoby bekhend - pravá ruka dole)?
Možná, že bys patoval líp?

já si od spoluhráče párkrát půčoval putter na pravou stranu a musím ti dát za pravdu - mám z toho lepší pocit.
Už u delšího švihu (chip, pitch) mi pohyb na pravou stranu přijde hodně nepřirozený, ale patování je něco jiného. Dokonce jsem i přemýšlel nad hraním vlevo, ale patování vpravo 🙃
 
já si od spoluhráče párkrát půčoval putter na pravou stranu a musím ti dát za pravdu - mám z toho lepší pocit.
No tak to to teda taky ještě zkusím. Třeba to po dvou letech půjde. 🙏 ;)
 
Tohle jsem viděl jen v telce a přijde mi to divný. Ale divnějších je mých 45 patů, to je pravda. To bych zkusit mohl. :up:
Srazit v poli 10 ran je o hodně těžší než při patování (tedy v případě 45 patů za kolo 🤭).
Je otázka, jestli špatně čteš grýny nebo míček posíláš po jiné dráze, než sis „načetl”.
A tempo - to je otázka citu a zkušeností získaných tréninkem.
 
Srazit v poli 10 ran je o hodně těžší než při patování (tedy v případě 45 patů za kolo 🤭).
Souhlas. V poli moc prostoru nevidím. Skoro všude jsem schopnej bejt gir, u delších jamek třetí na greenu a směrovat to na bogey golf, se kterým jsem smířenej. Jenže pak přijde ta disciplína. 🙈

A tohle je taky taková chuťovka.
1605730886207.png


Je otázka, jestli špatně čteš grýny nebo míček posíláš po jiné dráze, než sis „načetl”.
A tempo - to je otázka citu a zkušeností získaných tréninkem.
Tohle platí obé, hlavně ta první věta. Myslím, že to vidím dobře, ale pak do toho cvrnknu a hned po impaktu vidím, že to jde jinam, než jsem chtěl.
Tohle se asi odbourá fakt jen tréninkem, ale mě to tááák nebaví trénovat. :cry:
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom