Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj z Kralova Dvora

CFox007

Nováček+
Jméno
Károly
Přijmení
Liska
Klub
ČGK, Prague City Golf
HI (HCP)
46
Ahoj vsem. Je mi 38, golfu se zatim nevenuji. Kurz mam teprve pred sebou, planuji kolem dubna podle pocasi. Golf jsem zkousel akorat na team buildingu na Cisarke louce, nejake odpaly apod.
Ted jsem ve fazi, ze premyslim o nejake zakladni vybave, aby to nestalo majland, do tech 10 tis. Takze kasicka otazka low end novy set vs pouzita znama znacka. Podle diskuzi vypada, ze je lepsi koupit pouzite a kvalinejsi zeleza a par holi.
Casu moc nemam, takze asi 1x tydne driving nebo nejake cvicne plochy na zacatek a pak uvidime :)
 
Ahoj vsem. Je mi 38, golfu se zatim nevenuji. Kurz mam teprve pred sebou, planuji kolem dubna podle pocasi. Golf jsem zkousel akorat na team buildingu na Cisarke louce, nejake odpaly apod.
Ted jsem ve fazi, ze premyslim o nejake zakladni vybave, aby to nestalo majland, do tech 10 tis. Takze kasicka otazka low end novy set vs pouzita znama znacka. Podle diskuzi vypada, ze je lepsi koupit pouzite a kvalinejsi zeleza a par holi.
Casu moc nemam, takze asi 1x tydne driving nebo nejake cvicne plochy na zacatek a pak uvidime :)
Ahoj, klidně ti ze začátku stačí 1/2 set nebo i jen železo (7 nebo 8), nějakou wedge a patr. Až zjistíš, že tě to opravdu baví, tak si nech poradit od trenéra, co si koupit (dokoupit).
Jinak, pokud budeš kupovat použité, tak určitě ne „žiletky”, spíš hole s větší hlavou.
 
Ahoj,
já jsem začínal s použitým ani ne půl setem, pak jsem si na asi tři nebo čtyři roky koupil celý set v Decathlonu a až pak jsem šel na fitting a kupoval něco dražšího.
A s tím setem z Decathlonu jsem se do toho naučil aspoň trochu plácnout, že to i letělo.
 
Pokud nejsi např. neobvykle vysokej, kup si jetej půlset na bazaru. Já to na začátku pořídil i s bagem za 1500,-. Až budeš mít pocit, že je tvůj švih alespoň trošilinku konsistentní, zajdi na fitting. Dřív to podle mého nemá smysl.😉
 
Ahoj, vítej na Jamce!

S vybavením je to jako s autem, koupíš nové a už cena spadla a ještě si ani neodehrál míček. Jak říkají ostatní - nové a drahé vybavení jako úplný začátečník úplně neoceníš. Za sebe po osobní zkušenosti a zkušeností s tím, co jsem v mnoha případech u dalších viděl a rozebíral, bych zvolil variantu "použitou známou značku", určenou pro začátečníky. To je to, co @Mirek_62 myslí tou větší hlavou. Pokud budeš mít štěstí, tak ti vydrží třeba i k HCP/HI někam k dvaceti, to znamená - využiješ mockrát. A až pak časem si zajít na fitting, nebo se poradit s trenérem, který vhodně nasměruje dál.

Osobně bych už v případě trošku vážnějšího zájmu nebral úplně nové lowcosty - doteď si pamatuju, jak mě každá rána s tím bolela. Na začátku odpálíš stovky míčků nepřesně, a prostě ty "nekvalitní" materiály dávají naprosto příšernou zpětnou vazbu, člověka to pak ani tolik nebaví.
 
Upraveno:
Diky vsem. Urcite budu sledovat nabidky holi at jednolivych nebo setu na bazarech a snad se mi podari ulovit "neco slusneho" na zacatek :)
Můj kamarád teď prodává set nových holí pro začátečníky, prodává i jednotlivá železa 750,- za kus. Můžu ti dát spojení, nebo pokud máš IG, tak má na to speciální účet, kde je prezentuje, ať se můžeš podívat.
 
Ahoj, vítej na jamce.. Já osobně nejsem zastáncem půlsetu, a to z jednoho prostého důvodu, už ho nedoplníš.. Jestli už víš že se tomu budeš věnovat tak set želez 5-PW je standard, plus nějakou SW.. Do driveru a dřev bych se nijak netlačil.. Jestli ještě nevíš tak nějakou bambulatou 7 železo na první odpaly, regular tuhost a klidně grafit.. Jestli se budeš chystat něco kupovat klidně se zeptej tady, dostaneš spoustu odborných a fundovaných rad..:D:D:D
 
Můj kamarád teď prodává set nových holí pro začátečníky, prodává i jednotlivá železa 750,- za kus. Můžu ti dát spojení, nebo pokud máš IG, tak má na to speciální účet, kde je prezentuje, ať se můžeš podívat.
Zdravim Davide, budu rad za kontakt, klidne IG. Diky
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom