Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj všichni, kdo golfu podlehl stejně jako já

DJml

Nováček
Jmenuju se Jirka, jsem z Prahy 6 a rád bych vám napsal, jak jsem se ke golfu dostal.
Kdysi před dvaceti lety jsem byl s kamarády v Praze na odpališti a docela mi to šlo. Hrozně mě mrzí, že jsem už tenkrát nezačal hrát, dnes bych byl asi někde úplně jinde.
Na začátku prázdnin 2017 (dělám v divadle, takže mám 7 týdnů povinné dovolené) jsme byli na MFFKV a kamarádi si jeli zahrát na hřiště Háje. Neodbytně jsem se také hlásil, že bych to zkusil a že to určitě zvládnu. Poprvé na hřišti jsem obešel celou devítku jen s půjčenou sedmičkou a s informací, že při nápřahu nemám pokrčovat levý loket :)
O měsíc později jsem již měl zelenou kartu a další týden na to jsem vyhrál turnaj a smazal si celý klubový HCP a dostal se na 36, což mě trochu vyděsilo, protože jsem na to neuměl hrát. Další sezonu jsem trénoval a odehrál 6 turnajů a skončil na 31,7.
Tuhle sezonu jsem začal pozvolna, ale pak jsem se rozhodl odehrát celou Tour na Molitorově. Na turnajích jsem poznal lidi, kteří mi poradili pár věcí, které jsem dělal špatně (jsem amatér a víceméně se doučuji u youtube :)) a poté jsem měl výborný srpen...momentálně mám po 18 letošních turnajích hcp 23,8 a už se i docela těším po 37 hrách na zimní pauzu.
Jsem členem Bestgolf BlueSky a v členství mám několik hřišť, které střídám. Nejvíc jsem asi odehrál na Molitorovu a Botanice, ale samozřejmě když se dostanu na top hřiště členství (Karlštejn, Kácov), je to velká paráda.
Takže...hezkou hru ;)
 
Zimní pauza je to nejhorší, co pro svůj švih a vývoj můžeš udělat ;)
 
Ano, to zní logicky. Ale zkusil jsem si to už minulou sezonu. Jé a jak jsem se těšil, až budu moct znovu vyběhnout. No a v letošní jsem si dával několik předsevzetí: že se dostanu pod 100 ran, že nebudu mít ani jednu nulu a že se dostanu s hcp pod 30...všechno jsem splnil a u hcp až moc :)
Teď jsem zvědavý na další sezonu a přepočítání podle novýho systému...možná si zkusím doma taky udělat tabulku :D
 
Tak jít někam k hendikepu 18 se (při troše talentu) dá jít i bez zimní přípravy.
Jinak týden golfu (švihu) znamená následně tři týdny pro návrat na stejnou úroveň ;)
Svalovou paměť je třeba udržovat, v golfu zvlášť (byť třeba jen 1xtýdně).
Spousta golfistů, kteří netrénují přes zimu ti potvrdí, že forma se jim vrací až koncem léta nebo na podzim.
 
Spousta golfistů, kteří netrénují přes zimu ti potvrdí, že forma se jim vrací až koncem léta nebo na podzim.

Prdlajz. V zimě na to ani nesahnu a nejlepší golf pravidelně hraju duben + květen a pak září + říjen.
 
Prdlajz. V zimě na to ani nesahnu a nejlepší golf pravidelně hraju duben + květen a pak září + říjen.
Jenže ty jsi talentovanej a jak sám víš - talent nezapřeš 🤭
 
Kdyz jsem zacal, tak 18 byl muj cil. Ale ted si nejsem jisty. Myslel jsem, ze mi to bude trvat pet sest let. Jenze ted to vypada, ze to bude driv a ze to nebude konecna. Ja jsem ale hrozny zacatecnik. Nedokazu rozpoznat rozdil mezi novym a hranym mickem, hole mam wilson pro staff pro zacatecniky a ani nevim, jestli bych mel chtit jiny atd. Takze se asi necham prekvapit, co bude v budoucnosti budu se radovat ze hry ;)
 
Ahoj @DJml, vítej na Jamce, ať se ti tu mezi námi líbí. To je hezký příběh, ukázkové představení. Díky za to.

Jestli si pravidelně hrál na Botanice, tak to máš můj obdiv. Já s tím hřištěm bytostně nekamarádím. Dám mu každý rok jednu, dvě šanci, jestli k sobě najdeme nějaký pěkný vztah a ono pořád nic. :(
 
Ahoj @DJml, vítej na Jamce, ať se ti tu mezi námi líbí. To je hezký příběh, ukázkové představení. Díky za to.

Jestli si pravidelně hrál na Botanice, tak to máš můj obdiv. Já s tím hřištěm bytostně nekamarádím. Dám mu každý rok jednu, dvě šanci, jestli k sobě najdeme nějaký pěkný vztah a ono pořád nic. :(

Ahoj, děkuju. Nevěděl jsem, jestli nejsem moc konkrétní. Jsem rád, že to někdo ocenil. Mám kolem sebe lidi, kteří nehrajou golf a já si nemám s kým o tom povídat. Hrozně mě to pohltilo. Snažím se i dokázat lidem kolem sebe, že člověk nemusí být nijak zvlášť majetný, aby hrál golf. Pořád to někteří vnímají, jako zábavu biznismenů.
Asi se mi tady bude líbit a třeba tu i najdu někoho na hru :)

Botaniku mám 15 minut autem a vyhrál jsem tam svůj první turnaj na který jsem šel. Tak je to taková trochu srdcovka. Moje nejoblíbenější hřiště to ale také není. Molitorov zase hodně odpouští nepřesné drivery, když jsou fairwaye vedle sebe, to mi docela vyhovuje, ale taky to není moje nejoblíbenější hřiště. Mám docela rád výzvy, takže hřiště, které nejsou placka a kde musí být hráč přesný. Typickým příkladem je Kácov, tam jsem jednou poztrácel 15 míčů a kdybych nezalovil na poslední jamce Forestu v jezírku, tak jsem to ani nemohl dohrát, protože mi do něj spadl můj poslední míček :)
 
Tak to seš skoro soused, já sem z Chýně ale Botaniku nesnáším :) hraju v Beřovicích.
 
Tak to seš skoro soused, já sem z Chýně ale Botaniku nesnáším :) hraju v Beřovicích.
no, to opravdu jsem, já jsem totiž z Ruzyně ;)
Beřovice jsem párkrát hrál, minulý rok jsme ho měli v členství Bestgolfu. Pamatuju, jak jsem tam minulý léto v 36° byl na hřišti snad sám, nikde se nehnul ani lísteček. Po devátý jamce jsem to vzdal, páč se o mě pokoušeli mrákoty. Šel jsem do restauračky, kde na mě koukali jak puci, že v tomhle hraju. Vypil jsem dva litry kofoly a jel domů :D
 
Když jsem na jarním testování viděl, jak Ti nestačil rozptylem driving v Hodkovičkách, tak vím, že kecáš...

Na drivingu se trénuje, hraje se na hřišti!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom