Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj jamkaři

4th King

Aktivní člen
Jméno
David
Klub
Golf club Molitorov
HI (HCP)
12,6
úvodem bych zmínil, že jsem pravidelným čtenářem tohoto fóra a tak bych aspoň tímto rád poděkoval Michalovi za výbornou práci a vám ostatním za to, že přispíváte.

Objevil jsem vás asi před 4 lety, kdy jsem začal koketovat s golfem a byl jsem dychtivý po informacích, které by mně daly odpověď na milióny otázek.

Tím, že jsem tady byl 4 roky jen pasivní, tak to vezmu trošku zeširoka :)

Bydlím ve Středočeském kraji a mým domácím hřištěm je Molitorov. Ke golfu jsem se dostal přes práci, kdy jsme byli pozváni na hřiště Casa Serena, kde jsme měli možnost si zkusit puttování a hlavně odpaly na drivingu. Tehdy jsem ještě netušil, že jsem se s golfem seznámil na hřišťi, které je pro spoustu lidí nedosažitelné (později jsem si tam i párkrát zahrál). Vše nám velmi zběžně vysvětlili a pak to bylo na nás. V okamžiku, kdy se mně podařilo dostat míček do vzduchu, jsem byl nenávratně lapen. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak většina těch ran byly šlajsy jako kráva, ale ten pocit :) Po návratu domů jsem se vrhnul na internet, kde jsem pro mě do té doby nudný a snobský sport začal blíže poznávat. Mimo spousty jiných věcí jsem zjistil, že není tak drahý, jak jsem si celou dobu myslel (teď už bych to tolik netvrdil, ale to je dáno hlavně mojí závislostí a odsunutím všeho ostatního na vedlejší kolej :-D) a po poznání spousty lidí, kteří se okolo golfu motají jsem zjistil, že to není ani žádná snobárna (výjimky se samozřejmě najdou, ale to všude). Přes zimu jsem nastudoval, co se dalo a na jaře jsem vyrazil. V Poděbradech kousek od hřiště jsem si koupil své první obstarožní železo č. 7 v krámku pana Seiferta (později jsem vyčetl, že byl mistrem ČR) a vyrazil jsem na driving. Po nějaké době jsem objevil akci "Bav se golfem", kde jsem získal novou 7, PW a putter. S tímto vybavením jsem zvládl i pár her na opravdovém hřišťi, kam jsem po týdnech strávených na drivingu našel odvahu vyrazit. Po pár hrách jsem zjistil, že to bude láska na celý život a není na co čekat. Potřeboval jsem rozšířit svou golfovou výbavičku. Po opětovném studiu na netu jsem měl vybráno, ale kdesi vzadu mně pořád vrtal červíček, levá vs pravá. Tušil jsem, že bych měl hrát napravo, ale rozum se vzpíral, protože už jsem měl nalevo "odboucháno" pár desítek hodin, měl jsem své nové a "zajeté" tři hole a taky to vůbec nevypadalo špatně. Důvodem, proč jsem začal vlevo, byla přirozenost. Tehdy na Case mně to tak přišlo normální. Hokej jako hobík jsem hrál taky nalevo, takže jsem přirozeně sáhnul po levých holích (bylo tam na výběr). Před koupí svého prvního setu jsem ale chtěl mít jistotu. Dostal jsem se totiž k informaci, že člověk by měl hrát na tu stranu, jakou háže žabky do vody. Současně jsem ale věděl o pár lidech, kteří ač praváci, hrají nalevo. A teď babo raď. Byl jsem z toho trochu zoufalý. Vyřešil jsem to tím, že jsem se obrátil na p. Seiferta, který se kouknul na můj švih a poradil mi.

Pořídil jsem tedy svůj první set želez a od té doby pravidelně hraju.

David
 
Upraveno moderátorem:
Jěště, že 19jamku nečte "Lefty" hned by Ti dal černý puntík.
Leváci jsou prostě výjmeční :cool:
 
Přiznej si, prostě jsi vyměkl :p
Přiznávám, že jsem vyměkl :p
Našel jsem příběh jedné ženy, ze které se později stala tuším profesionálka. Ta začala nalevo a poté, co začala stagnovat a nebyla schopna se posouvat dál, tak si vzala trenéra a ten ji v podstatě hned řekl, že hraje na špatnou stranu. Trvalo to jen chvíli a napravo byla lepší než nalevo.
On tomu tady bude určitě víc rozumět @mkopcak aj., ale myslím, že to má co dělat s přirozenou rotací těla.
 
Přiznávám, že jsem vyměkl :p
Našel jsem příběh jedné ženy, ze které se později stala tuším profesionálka. Ta začala nalevo a poté, co začala stagnovat a nebyla schopna se posouvat dál, tak si vzala trenéra a ten ji v podstatě hned řekl, že hraje na špatnou stranu. Trvalo to jen chvíli a napravo byla lepší než nalevo.
On tomu tady bude určitě víc rozumět @mkopcak aj., ale myslím, že to má co dělat s přirozenou rotací těla.
Když člověk zvolí druhou stranu (pro tebe levou) a hraje na ní, tak má zpravidla lepší krátkou hru, ale o to horší dlouhou. Někdo se třeba nedokáže dál posunout, protože mu to tělo prostě nedovolí. Je to každého volba, jak bude hrát. Nejlepší je, pokud má člověk pochybnosti - vzít si trenéra a vyzkoušet si obojí. Jsou případy, kdy bych i u praváka zvolil levou herní stranu. Například můj táta hrál roky baseball, kdy se švihá opačně, bohužel začal i přes svou nevoli napravo a teď už asi 5 let stagnuje na HI 20 a není schopen se posunout. Nechal jsem ho párkrát švihnout na trackmanu nalevo a jen swing speed oproti hře napravo byl i přes naprostý neum opačného švihu o 10-15 mil rychlejší...
 
Ta začala nalevo a poté, co začala stagnovat a nebyla schopna se posouvat dál, tak si vzala trenéra a ten ji v podstatě hned řekl, že hraje na špatnou stranu.

Jj, kdyby to bylo tak jednoduché... tolik rukou bohužel nemám, aby to vyřešilo můj neustálý pocit frustrace+stagnace. :)

Jinak - vítej na Jamce, jsem rád, že si přešel z pasivních uživatelů mezi aktivní. A díky i za čtivý příběh. :up:

Btw. jak si na tom teď, už to umíš? :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Nekdo zacinal na Casa Serena, jiny prave v Molitorove :)
 
Když člověk zvolí druhou stranu (pro tebe levou) a hraje na ní, tak má zpravidla lepší krátkou hru, ale o to horší dlouhou. Někdo se třeba nedokáže dál posunout, protože mu to tělo prostě nedovolí. Je to každého volba, jak bude hrát. Nejlepší je, pokud má člověk pochybnosti - vzít si trenéra a vyzkoušet si obojí. Jsou případy, kdy bych i u praváka zvolil levou herní stranu. Například můj táta hrál roky baseball, kdy se švihá opačně, bohužel začal i přes svou nevoli napravo a teď už asi 5 let stagnuje na HI 20 a není schopen se posunout. Nechal jsem ho párkrát švihnout na trackmanu nalevo a jen swing speed oproti hře napravo byl i přes naprostý neum opačného švihu o 10-15 mil rychlejší...
Děkuju za hezké vysvětlení.
Mě velmi často krátká hra zachraňuje a problémy mám s driverem, tedy s jeho délkou. Ale jsem přesvědčen, že to je tím, že jsem dřevák a ne, že bych vybral špatnou stranu. Asi s driverem nebudu nikdy kamarád :confused:
Jinak se 7i hraju okolo 150m carry, ale driverem když se dostanu na 200m, tak je to svátek. Peklo
 
Jj, kdyby to bylo tak jednoduché... tolik rukou bohužel nemám, aby to vyřešilo můj neustálý pocit frustrace+stagnace. :)

Jinak - vítej na Jamce, jsem rád, že si přešel z pasivních uživatelů mezi aktivní. A díky i za čtivý příběh. :up:

Btw. jak si na tom teď, už to umíš? :)
Zjistil jsem, jako asi každý z vás, že pokora v golfu (a nejen v něm) je hrozně důležitá, takže neumím :D Kdykoliv jsem byl na sebe maličko hrdej, tak další hru to byl většinou pořádný sešup.
HCP mám okolo 20, ale jsem schopen zahrát i pod 85, ale když nemám den, tak se v pohodě dostanu na 100. Můj problém je konzistentnost drivu. To je peklo, které moji hru naprosto zásadně ovlivňuje. Začínám propadat beznaději :cry:
 
… Můj problém je konzistentnost drivu. To je peklo, které moji hru naprosto zásadně ovlivňuje. Začínám propadat beznaději :cry:
Klid - já letos driveru první čtyři nebo pět her venku vždy po dvou až třech odpalech dal „trest ve hře” no a pak už jsem ho do konce sezóny ani na turnaje nenominoval (a to jsem s ním vloni hrál úplně v pohodě). Radši jsem hrál hybridem 200m na fervej, než 240 do … kopru 🙈
Aspoň jsem pořádně procvičil hru delšími železy do grýnu. 😂
Teprve teď se mi ho opět postupně daří zapojovat na indooru do hry 🤭

Driveru v první řadě musíš věřit, bez toho si dělá cochcárny 😉
 
Zjistil jsem, jako asi každý z vás, že pokora v golfu (a nejen v něm) je hrozně důležitá, takže neumím :D Kdykoliv jsem byl na sebe maličko hrdej, tak další hru to byl většinou pořádný sešup.
HCP mám okolo 20, ale jsem schopen zahrát i pod 85, ale když nemám den, tak se v pohodě dostanu na 100. Můj problém je konzistentnost drivu. To je peklo, které moji hru naprosto zásadně ovlivňuje. Začínám propadat beznaději :cry:
Na stovku se v pohodě dostanou i singly😜
 
Na stovku se v pohodě dostanou i singly😜
No někdy je to makačka, hlavně psychicky - vydržet a nezabalit to 🙈
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom